הבלוג של לימוד נעים

מאמרים בנושא מורים פרטיים ושיעורים פרטיים

בבלוג של לימוד נעים נפרסם מאמרים וכתבות הקשורים למורים פרטיים לסטודנטים, שיעורים פרטיים לתלמידי בית הספר, שיעורים פרטיים בנושאי העשרה ועוד.

יש לכם רעיון לנושא? כתבו לנו באמצעות טופס המשוב בחלקו הימני התחתון של המסך.


שיהיה לכולנו לימוד נעים!


למה זה כל כך חשוב דווקא עכשיו לדעת ערבית?

המצב הגאוגרפי בו נתונה מדינת ישראלי ובכותרתו הסכמי השלום עם לא מעט מארצות ערב ודווקא העשירות שביניהן, פותח אפיקים  והזדמנויות עסקיות בפני הישראלים ובמיוחד ששוק זה היה עד כה בתול בפניהם מחד, ומאידך זה שוק  שרעב לחידושים וטכנולוגיה שזה חלומה של ארץ שמשופעת במיזמים בכל תחומי הטכנולוגיה.  

להמשך המאמר לחץ כאן.

שימושים של the A וan

לדוברים שבינינו יש נטייה להוסיף בתחילת משפט A או An שאלתם את עצמכם מהי הסיבה לכך? ומה ההבדל בין the לa? התשובות במאמר שלפניכם

להמשך המאמר לחץ כאן.

זוויות מתחלפות

בבואנו לפתור לא מעט בעיות גיאומטריות, אנו נתקלים בסוגים שונים של זוויות הנוצרות על ידי ישרים מקבילים או מצטלבים, והמסייעות לנו להגיע לפתרון המיוחל באופן אלגנטי ויעיל. כאמור, יש מספר סוגים של זוויות כאלה והיום אנחנו נתמקד בזוויות המתחלפות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

על רגשי הנחיתות של הורדוס ושנאתו לבית ינאי

התובנה של המנוע האדיר של שנאתו של הורדוס לבית ינאי, רצונו להיות חלק ממנו ובו בעת לסמן את עצמו כשליט וכמלך ראוי יותר מבניה של השושלת, הם המנוע המרכזי למערכת היחסים המעורערת והקשה הזו שעיצבה במידה רבה את גורלו של העם היהודי ואת סופו הקשה של בית ינאי עד לאחרון צאצאיו

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך לגשת לשאלות מילוליות בבחינת הבגרות במתמטיקה?

נלמד את השלבים המומלצים לפתרון שאלות מילוליות שיעזרו לנו לפתור את שאלות הבגרות בצורה קלה ויעילה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

הדרך הטובה ביותר לענות על שאלות לאחר קריאת מאמר

כמה פעמים הייתם צריכים לקרוא מאמר ולאחר מכן לענות על השאלות שלו? התשובה היא שבכמעט בכל שיעור: שפה, מולדת, היסטוריה, תנ"ך וכדומה. אז איך נחסוך לעצמנו זמן ואנרגיה וגם נגיע לתשובה הנכונה ביותר ואיך נקצר את הזמן והמאמץ של העבודה וגם נבין את מה שקראנו?

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך להצליח בחלק של האנגלית בפסיכומטרי?

הרישום ללימודים מתקרב ויש לעבור פסיכומטרי . יצא לכם לראות את חלק האנגלית וזה נראה מלחיץ ! מה עושים עכשיו??

להמשך המאמר לחץ כאן.

על ההבדל בין אנטישמיות מודרנית לשנאת יהודים "מסורתית"

רבים נוטים לבלבל בין שנאת יהודים "מסורתית" לבין אנטישמיות ולראות בהן עוד "מאותו הדבר", כלומר דחייה של היהדות ושל היהודים. אך על מנת להבין את תופעת האנטישמיות המודרנית, כדאי לעמוד על מקורותיה ועל השונות בינה לבין מקורה עתיק היומין.

להמשך המאמר לחץ כאן.

אוצר מילים באנגלית בנושא חיות

הרבה מהמילים הראשונות באנגלית בהן נתקלים ילדים, הן שמות של חיות. בין אם מדובר בחיות מחמד הסובבות אותם או סרטונים בהם הם צופים ברשת ובטלויזיה בהם הם רואים חיות חוות, חיות ים וכן הלאה, שמות החיות האלה נחרטות בראשו כבר מגיל צעיר. שמות של חיות הם חלק אינטגרלי מלימודי כל שפה כך גם בלימודי אנגלית ובמאמר זה נביא את שמות החיות הכי נפוצות באנגלית, עם תרגומן לעברית וכן הקלטה שתעזור לכם לדעת איך בטא את המילה כמו שצריך.

להמשך המאמר לחץ כאן.

כיצד להתכונן לשאלון E בבגרות באנגלית

טיפים כיצד להתכונן לשאלונים A ו-E בבגרות באנגלית.

להמשך המאמר לחץ כאן.

פרופוציה במשולש

יחס הדימיון במשולשים דומים

להמשך המאמר לחץ כאן.

jquery - היית טובה, אבל חלאס

למה הספריה המובילה בעבר בJS מתקרבת אל סוף ימיה? ומצטרפת למקום שכולו טוב ליד adobe flash player ו

להמשך המאמר לחץ כאן.

חישוב נפיצה (דיספרסיה) מתוך משוואת גל

איך מוצאים יחס נפיצה (דיספרסיה) ? מנחשים פתרון אוסילטורי, גוזרים והופכים משוואת גלים ולמשוואה אלגברית.

להמשך המאמר לחץ כאן.

אלגברה לינארית לעצלנים

כפל מטריצות ארוכות, חישוב דטרמיננטות, מטריצות הפוכות, ו"ע וע"ע. כן, הכל ברור אבל למי יש כוח לעקוב אחרי אותיות ומספרים אם אפשר להשתמש במטלב או אוקטאב.

להמשך המאמר לחץ כאן.

Past Perfect Progressive / עבר מושלם מתמשך - כללים וחוקים

זמן ה-Past Perfect Progressive הוא זמן מורכב המכיל שני זמנים שונים בסייסים בו זמנית, עבר והווה. הדבר נשמע תמוה שכן איך פעולה אחת יכולה להתקיים בשני זמנים אלו במקביל, אך כשמביטים על החוקים של זמן Past Perfect Progressive, מבינים בקלות, כיצד זמן זה נותן לתופעה המיוחדת הזאת להתרחש. מאחר שזהו זמן מורכב, יש ללמוד את הדרך בה הוא משנה משפטים ופעלים ולהבין את הרגעים הנכונים המתאימים לשימוש בזמן זה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

Future Simple / עתיד פשוט - כללים וחוקים

זמן Future Simple הינו זמן שאנשים משתמשים בו מידי יום, בצורה נפוצה. למרות זאת, פעמים רבות אנו עלולים למצוא את עצמנו טועים בעת שאנו משתמשים בזמן זה. הצורך לדעת אנגלית בצורה כשירה, עובר דרך ידיעת זמן Future Simple בצורה נכונה. במאמר זה נלמד כל מה שצריך לדעת על זמן Future Simple.

להמשך המאמר לחץ כאן.

 Future Progressive / עתיד מתמשך באנגלית - כללים וחוקים

שימוש בזמן עתיד בשפה האנגלית כולל בתוכו כמה וכמה מצבים. כך, כאשר נבקש על מגוון פעולות שמתרחשות במועדים שונים לאורך העתיד, נצטרך להבין אילו מזמני העתיד מתאימים. במקרה של הזמן Future Progressive כאשר ניתן לקרוא לו גם Future Continuous, זהו זמן שמתאים למצב בו אנו אנחנו מבקשים לדבר על פעולה שמתקיימת בעתיד בזמן מוגדר. לאורך מאמר זה נבקש להסביר לכם על הסיבות לשימוש בזמן זה ועל המצבים הנכונים בהם יש להשתמש בו.

להמשך המאמר לחץ כאן.

Past Perfect Simple / עבר מושלם פשוט - כללים וחוקים

בעת שאנו מבקשים לדבר בזמן  עבר, בשפה האנגלית אנו עלולים למצוא את עצמנו, מנסים להבין,  האם אנו מדברים וכותבים בצורה נכונה. דבר זה יכול לקרות מכיוון שקיימים כמה וכמה זמנים שונים הקיימים בתוך זמן העבר, כול אחד מהם מתאים לסיטואציות שונות כאשר יש לו כללים וחוקים משלו. במאמר זה נדבר על הזמן Past Perfect Simple, אחד מזמני העבר המורכבים שנועד למטרה מסוימת, כאשר ניתן להשתמש בו אך ורק למטרה הזאת.

להמשך המאמר לחץ כאן.

אפליקציות ללימוד אנגלית – מאיצות או מעכבות התקדמות?

כמו עוד הרבה הורים, גם אתם פיתחתם "אלרגיה" למראה ילדיכם הדבוקים למכשירים החכמים. התכתבויות, משחקים, צילום סלפיז וצפייה בסרטונים – כל אלו מעט מטרידים אתכם, לא ממש מקובלים עליכם ועל כן אתם מקציבים לילדכם זמן מסך מוגבל בכל יום.

להמשך המאמר לחץ כאן.

אחת ולתמיד: קורס אונליין או מורה פרטי?

הקורונה אולי שינתה את הדרך בה אתם לומדים, אך היא לא שינתה את הרצון והמוטיבציה שלכם ללמוד! כעת, יותר מתמיד, תלמידים בבית הספר היסודי, החטיבה והתיכון, מעוניינים במסגרת לימודית נוספת שמטרתה - תגבור. .

להמשך המאמר לחץ כאן.

האם קורס אנגלית עדיף על מורה פרטי לאנגלית?

כבר זמן רב שאתם רוצים ליהנות משיעור תגבור איכותי באנגלית. המטרות שלכם – ברורות לכם! עם זאת, גם אתם מתקשים לקבל החלטה באיזו דרך לכבוש אותן: באמצעות למידה בקורס אונליין או עם מורה פרטית לאנגלית. רגע לפני שאתם מקבלים החלטה, אנחנו שמחים לסקור בעבורכם כל אחת משיטות הלימוד-תגבור. Good luck!

להמשך המאמר לחץ כאן.

הגורם המשפיע ביותר על הצלחה במסחר !!!

השווקים נעים באופן תבניתי שמאפשר באחוז גבוה לחזות אותו, אם כך, מהו הגורם המסתורי הנוסף שמשפיע באופן דרמטי על יכולתנו להצליח במסחר ?

להמשך המאמר לחץ כאן.

אפשר ללמוד אנגלית או לשפר אותה גם כשאתם כבר מבוגרים

מסתבר שכן, אפשר ללמוד אנגלית גם כשאתם כבר מבוגרים. מחקרים רבים מראים שללמוד שפה חדשה מאוד עוזר למח, ויכול בהחלט להגן נגד אלצהיימר ודימנציה. ועדיין, מבוגרים רבים מראים קשיים בלמידת אנגלית או שיפורה בשלבים יותר מאוחרים בחיים. חלקם מתקשים בגלל בעיות של זכרון שאינו במיטבו (בעיקר בעיית שליפה), וחלקם מתקשים בגלל שקשה להם לשנות הרגלים ישנים ולהפסיק לעשות את אותן הטעויות שהם רגילים לעשות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מילות קישור באנגלית

מילות קישור באנגלית הן חלק מאבני הדרך של השפה (ובכלל בכלה שפות) ומאפשרות למשתמש להשתמש בשפה עשירה יותר ולגרום לקורא או המאזין להבין דברים בצורה מדוייקת יותר. במאמר זה נביא לכם מילות קישור נפוצות באנגלית.

להמשך המאמר לחץ כאן.

גופים באנגלית

בכל שפה ישנן מילים בסיסיות שלומדים מגיל אפס, שעוזרות לנו לפנות לדברים בין אם הם אנשים, פריטים דוממים, חיות וכן הלאה. המילים האלה הן מילות גוף כמו אני, אתה, היא וכן הלאה. בעמוד זה נלמד על גופים באנגלית, איך אומרים אותם ואיך משתמשים בהם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

תרגול לוח הכפל עד 100

לוח הכפל הוא אבן בסיס בלימודי החשבון והמתמטיקה בהמשך והמטרה בסופו של דבר היא לזכור אותו בעל פה, אך הדרך לשם ארוכה ודורשת את תרגול לוח הכפל בצורה שיטתית כך שהתרגילים והמכפלות "ייכנסו לראש". בעמוד זה נביא תרגילים לתרגול לוח הכפל עד 100 ובסוף העמוד נצרף את התשובות לבדיקה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

אז למה תנ"ך? ומה הקשר בין המיקום של תל אביב לפלישתים?

אז למה תנ"ך ולמה גיאוגרפיה? וליתר דיוק- איך אפשר ללמוד תנך כמו שצריך , להוציא ציון מעולה בבגרות, וביחד עם זה להיות אלוף הגאוגרפיה? במאמר נסביר קצת על הקשר בין השניים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

תרגילים מתמטיים: פתרון מהיר ועצבני

אין זמן ועוד מעט צrיך להגיש תרגיל? המורה לא זמין? פתרת אבל אין לך מושג אם התשובה נכונה? וולפרם אלפא.

להמשך המאמר לחץ כאן.

טרפז שווה שוקיים

היום נדבר על צורה מסקרנת וסימטרית במיוחד, שלא פעם עשויה להזכיר לנו גג של בית. הלא הוא טרפז שווה שוקיים. צורה גיאומטרית זו נוכחת בלא מעט פרקים במתמטיקה, ועל מנת להתמודד עם השאלות העוסקות בטרפז שווה שוקיים, יש להכיר היטב את התכונות והמאפיינים הייחודיים לו. אז בואו נצלול למימי הטרפז!!!

להמשך המאמר לחץ כאן.

הביטקוין כזהב אנשי המאדים

כלים ליצירת ערך הופיעו משחר ההיסטוריה האנושית. שימור ומסחר בערך החל מצרור החיטה בכנען העתיקה הנקרא שקל דרך הזהב ככלי לשמירת ערך ותכשיטים שומרי ערך. הפעם עם המהפכה הטכנלוגית הגיע כלי דיגיטלי חדש לשמירת ערך באופן מבוזר בכל העולם הביטקוין. כיום הטכנולוגיה משתכללת בקצב מדהים. קהילת המפתחים של ביטקוין מוכנה כבר לאלגורתמים של מחשבים קוונטים. מצד אחד האדם מפתח הנדסה עצמית ננטית. מצד שני בינה מלאכותית ומחשוב על. הכוח שיאזן בין שני אלו הם טכנולוגיות מבוזרות. ביטקוין הוא רק ספר החשבונות המבוזר הראשון. איתריום הוא כבר מחשב על מבוזר שיכול ליצור מטבעות לעשות פעולות וזיכרון בתשלום במטבע של עצמו האיתריום. טכנולוגיות אלו כמו נהיגה אוטונומית יגיעו בוודאות השאלה היא רק מתי. בשביל הפנסיה שלכם. כדי שתכירו את השחקנים והנפשות בעולם של סקטור הקריפטו.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מערכת צירים

בבואנו להתמודד עם מתמטיקה וגיאומטריה בחטיבת הביניים או בתיכון, ניתקל לא פעם בשאלות העוסקות במערכות צירים למיניהן. מדובר בנושא, עליו יכולות להישאל שאלות רבות ומגוונות. על אף המגוון העשיר, רוב הפתרונות מתבססים על חוקי יסוד בסיסיים, שאת חלקם נכיר בפרק זה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

גליל

צורת הגליל או בשמה הלועזי, צילינדר, נמצאת בשימוש נרחב בחיי היום-יום שלנו, למשל גליל של נייר טואלט או כובע צילינדר של קוסם. לאמיתו של דבר, לגליל שמור מקום של כבוד בתחום הנדסת המרחב. לכן, חשוב להכיר את התכונות הבולטות של צורה מרחבית זו כדי לדעת להתמודד עם לא מעט בעיות מתמטיות בתחום ההנדסה המרחבית.

להמשך המאמר לחץ כאן.

הסולם הפנטטוני

הסולם הפנטטוני הוא כלי בסיסי לאלתור שנשמע טוב כמעט בכל סגנון וסיטואציה במוזיקה המערבית. נלמד כיצד לבנות אותו ונתרגל מספר תרגילים שיעזרו לנו לפתח רעיונות ומשפטים מוזיקליים בסולם המגניב הזה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מעוין או מעויין? כל התכונות, הנוסחאות ומה שצריך לדעת

אז מהי אותה צורה הנדסית מסתורית המזכירה לנו יהלום מלוטש? או אולי משחק קלפים? זוהי צורה הנדסית מעניינת ששמה הוא מעוין או מעויין (הנכם יכולים לבחור את אופן הכתיבה). בין אם תבחרו לרשום את שם הצורה עם יוד אחת או עם שתיים, יש להכיר את תכונות הצורה ואת ייחודיותה, על מנת להתמודד עם לא מעט בעיות גיאומטריות. אז בואו נתחיל….

להמשך המאמר לחץ כאן.

מה הוא Present Perfect ומה ההבדל בין זמן הווה מושלם פשוט להווה מושלם ממושך

זמן הPresent Perfect, הוא זמן שמקורו בעבר, כאשר הוא נמשך אל ההווה. אנו נוטים להשתמש בזמן זה, בכדי לתאר פעולה שכבר התחילה , כאשר היא לא הסתיימה והיא עדיין נמשכת עד לרגע בו אני מדבר עם אדם נוסף .הפעולה מסתיימת בעת שאני מדבר עם אדם זה. חשוב להבין שזמן זה נועד בכדי שנוכל לדבר על אירוע שרלוונטי לעבר ולעתיד. חשבו על כך, ישנם אירועים בחיים שלנו שהם אירועים מתמשכים ומורכבים. בעברית אנחנו קוראים לאירועים אלו תהליך.

להמשך המאמר לחץ כאן.

זמנים באנגלית

השפה האנגלית היא השפה השולטת בעולם בו אנו חיים. כישראלים אשר לא דוברים את האנגלית, כשפת אם אנו עלולים למצוא את עצמנו עושים טעויות דקדוק משמעותיות כאשר אנו מנסים להשתמש בשפה האנגלית, אחד מנושאי הדקדוק אשר מבלבל אותנו יותר מכול, הוא נושא הזמנים - Tenses. בכדי להקל על תהליך ההבנה, נסביר בקצרה את המשמעות של כול זמן וזמן ונשווה אותו לעברית. קדימה, אנחנו מתחילים!

להמשך המאמר לחץ כאן.

אוצר מילים באנגלית בנושא מילים ראשונות לילדים

הדבר הבסיסי ביותר בלימוד אנגלית או למעשה בכל שפה הוא אוצר המילים. בין אם אתה מטייל במדינה זרה, לוקח קורס אונליין או צופה בסרטונים ביוטיוב, ידיעת מילים נפוצות וידיעת אוצר מילים באנגלית הם הבסיס ממנו מתחילים ללמוד את השפה. במאמר זה, נביא אוצר מילים בנושא מילים ראשונות לילדים מסודר על פי נושאים לשינונכם ושימושכם

להמשך המאמר לחץ כאן.

חוק הפילוג

חוק הפילוג הוא בעצם כלי שמאפשר לנו לפשט תרגילים מסובכים על ידי פירוק המספרים לגורמים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לוח הכפל עד 1000

אחרי שלמדנו את לוח הכפל הבסיסי (עד 100), הגיע הזמן לעבור ללוח כפל עם מספרים גדולים יותר ולא סתם גדולים יותר... לוח הכפל עד 1000. זה אומנם נשמע מפחיד, אבל אם אתם כבר זוכרים את לוח הכפל עד 100, זה יהיה עבורכם פשוט ביותר. במאמר זה נסביר בדיוק איך עושים את זה!

להמשך המאמר לחץ כאן.

מבנה נתונים - רשימה מקושרת (linked list)

במאמר זה אני אסביר מהו מבנה הנתונים רשימה מקושרת, עם דוגמאות קוד ושימושים פרקטיים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

DNS - ספר הטלפונים של האינטרנט

DNS או (Domain Name System) הוא ספר הטלפונים של האינטרנט, והוא הכרחי בשביל קיום האינרטנט כמו שאנחנו מכירים אותו כיום.

להמשך המאמר לחץ כאן.

למה כדאי ללמוד הנהלת חשבונות

מה משמעות עבודתו של מנהל החשבונות ומה חשיבות התפקיד ? מנהל חשבונות מיקצועי יכול לחסוך שעות רבות של עבודה ומאמץ לעומת כזה שלא מיקצועי מספיק האחריות גדולה מאוד ולכן גם חשיבותו. מנהל חשבונות מיקצועי יכול בלחיצת כפתור להגיש דוחות שמנהלי החברה ומשרדי רו"ח יוכלו להיעזר בו

להמשך המאמר לחץ כאן.

חישוב שטחים באמצעות אינטגרלים

במאמר זה נציג דרך סכמטית לחישוב שטחים באמצעות אינטגרלים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

Present Perfect Progressive - הווה מושלם ממושך

במבט ראשון, זמן Present Perfect Progressive נראה כמורכב ללמידה וככזה שמצריך חשיבה רבה בכדי להבין מתי ואיך להשתמש בו. אך האמת היא שלזמן זה יש מספר עקרונות פשוטים וזיכרון שלהם יוביל אתכם לשימוש נכון יותר בשפה האנגלית.

להמשך המאמר לחץ כאן.

Present Perfect Simple - הווה מושלם פשוט

אין מה לומר, השימוש בזמן Present Perfect Simple, דורש מכם הבנה של עקרונות מסוימים. כעת נבקש לספק לכם את המידע הנחוץ בכדי שהאנגלית שלכם תהפוך לאיכותית ונכונה יותר.

להמשך המאמר לחץ כאן.

תחליף סאב דומיננט

ידוע לכולנו כי דרגה רביעית נקראת גם סאב דומיננט. המילה 'סאב' משמעותה 'מתחת' ולכן השם ניתן לה – כידוע, הדרגה מובילה לדומיננט ומשם לפתרון. כלומר, המהלך הידוע והמפורסם I V IV  הינו המהלך ההרמוני הנפוץ והברור לכולנו סונארית (צלילית) אך מה קרה אי שם במאה ה19 ובעיקר במאה 20 שהדרגה הרביעית הוחלפה לה לדרגה שנייה?

להמשך המאמר לחץ כאן.

הטיפים שיהפכו אתכם לרקדנים טובים יותר!

אין זה משנה אם התחלנו לרקוד ממש עכשיו, או שאנו כבר רוקדים מספר חודשים או שנים... ישנם מספר כללים חשובים שיעזרו לנו להתקדם בצורה מתמדת בעולם הריקוד, ולהפוך לרקדנים טובים יותר! הטיפים הללו נכונים עבור כל רקדן ורקדנית באשר הם, ולכן החלטתי לרכז אותם עבורכם במאמר המועיל הזה. אני מאחל לכם קריאה נעימה וריקוד פורה!

להמשך המאמר לחץ כאן.

תרגול גיאומטריה - באמת יש ממה לפחד?

גיאומטריה היא תחום שיכול להיות מפחיד ומאיים. נכון, חידות זה נחמד, אבל אם החידה הזאת מופיעה באמצע המבחן ושווה ל-25 נקודות, אולי היא יכולה להיראות קצת מפחידה... אין ממה לפחד! במאמר זה נדבר על ההתייחסות הנכונה לתרגילי גיאומטריה ועל התרגול שיוכל לעזור לכם להגיע להישגים!

להמשך המאמר לחץ כאן.

שברים

שברים הם נושא שנראה מפחיד כי לעיתים אנחנו צריכים להתמודד עם מספרים לא שלמים וקווי שבר שהגיעו משום מקום ופתאום צריך להכפיל או לצמצם מהמספרים שמעל הקו למספרים מתחת לקו השבר ויש בלאגן בראש. אז כדי לעשות לכם סדר, הכנו לכם מאמר שמסביר בדיוק מה הם שברים ואיך מתמודדים איתם בצורה פשוטה!

להמשך המאמר לחץ כאן.

ערבית מדוברת או ערבית ספרותית? ... מדריך למתלבטים.

החלטתם ללמוד ערבית. מצוין! בלי ספק, שפה שימושית באזורנו. עבור חלקנו השפה הערבית משמשת לניהול תקשורת ולצריכת מידע, כמעט מדי יום ביומו, במסגרת של עבודה, בסביבה של לימודים, וגם עם שכנים, מכרים, קולגות וידידים. שפה לחיים. אצל אחרים הערבית נלמדת כשפה נוספת, כנושא לימוד, מוקד לעניין תרבותי, או להעשרה בלבד. כך או כך, עליכם לקבל החלטה מוקדמת: ערבית מדוברת או ערבית ספרותית? ואכן, יש הבדל של ממש בין השתיים. לאמתו של דבר, הבדל ניכּר.

להמשך המאמר לחץ כאן.

תרגול מילות שאלה באנגלית

באחד המאמרים הקודמים למדנו על מילות שאלה באנגלית. למדנו מה הן מילות השאלה באנגלית וראינו דוגמאות לשימוש בהן בתוך משפטים. במאמר זה נתרגל את כל החומר

להמשך המאמר לחץ כאן.

פתרונות לתרגול הווה ממושך

במאמר הקודם עשינו תרגול בנושא Present Progressive. במאמר זה נביא את הפתרונות כדי שתדעו האם הצלחתם ובמידה ולא, כדאי לחזור על החומר ולעשות את התרגול בשנית

להמשך המאמר לחץ כאן.

present progressive תרגול

במאמרים הקודמים למדנו על הזמנים באנגלית וביניהם גם על הווה פשוט והווה ממושך. בעמוד זה נתרגל את מה שלמדנו בכל הנוגע לPresent Progressive שכן תרגול הוא חלק מתהליך הלמידה של שפה חדשה

להמשך המאמר לחץ כאן.

מקבילית - הוכחת מקבילית

האם שמתם לב למרובע שמתקבל במפגש של 2 פסי רכבות? איך קוראים לו ? מה תכונותיו? נתבונן על פסי הרכבת , מדוע פסי הרכבת הם 2 פסים מקבילים? כדי שהרכבת לא תיפול מהפסים פסיה צריכים להיות 2 פסים שהמרחק בינהם תמיד שווה .וזוהי הגדרת הקווים המקבילים שאף פעם לא נפגשים כי המרחק בינהם תמיד שווה. וכשנפגשים 2 פסי רכבות מתקבל בינהם מרובע שיש בו 2 זוגות של צלעות נגדיות מקבילות הרי הוא המקבילית. במאמר זה נדבר נלמד מה היא מקבילית ונלמד איך להוכיח מקבילית

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך ללמוד זמנים באנגלית

השפה האנגלית היא השפה השולטת בעולם בו אנו חיים. כישראלים אשר לא דוברים את האנגלית, כשפת אם אנו עלולים למצוא את עצמנו עושים טעויות דקדוק משמעותיות כאשר אנו מנסים להשתמש בשפה האנגלית. אחד מנושאי הדקדוק אשר מבלבל אותנו יותר מכול, הוא נושא הזמנים. השפה האנגלית כוללת מספר זמנים רב, כאשר לכול אחד מין הזמנים ישנו חוקים שונים. אך אין צורך לדאוג, למרות ריבוי הזמנים, ניתן ללמוד אותם בצורה פשוטה ויעילה. יותר מכך, כאשר נתחיל להבין את החוקים של זמן אחד, דבר זה יעזור לנו ללמוד את החוקים של זמן אחר וכן הלאה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

המכניזם מאחורי ירידה ועלייה במשקל ומה שאתם חייבים לדעת.

לקראת תחילת השנה והצבת המטרות של השנה החדשה, כתבתי מאמר קטן ומסוכם בנושא קלוריות ירידה או עלייה במשקל. מאמר בעל אמיתות מדעיות שיסכם בקצרה ויתן לך את הכלים להצליח פעם אחת ולתמיד וגם להבין את המכניזם מאחורי ירידה/ עליה במשקל. דיסקלימר: אין פה מיתוסים ובדיות, אך ורק אמיתות מדעיות הקריאה לרצינים בלבד!

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך להכין את הגוף לאימון או משחק ולשפר יכולות אישיות ואתלטיות.

ספורטאי מקצועי מתאמן בממוצע בשבוע 21.6 שעות, הוא צריך להכין את הגוף שלו לפני כל אימון. ומה אם היינו יכולים להפוך החימום שלפני האימון לחלק בלתי נפרד מהעבודה? היום במאמר נדבר על הדרך הטובה ביותר להתחמם, איך להכין חימום לעצמכם, ומה מומלץ לעשות. השפה שאני אשתמש במאמר מאוד פשוטה, וכל ספורטאי בכל גיל יכול להבין אותה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

למה כדאי לנו לתחקר במהלך הלמידה לפסיכומטרי ?

מה זה אומר לתחקר למידה למבחן הפסיכומטרי ? איך ניגשים לתהליך התחקור ? למה בכלל כדאי לנו להשקיע זמן (יקר) בלתחקר ? תשובות לכל השאלות האלה וגם הסבר למה זה יכול להיות הדבר שיקפיץ לכם את הציון בפסיכומטרי לכמה נקודות מעל הציון שאתם מכוונים אליו - במאמר הזה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

כמה אותיות יש באנגלית - תרגול אותיות באנגלית

הכרת שפה מתחיל בהכרת האותיות שלה ובמאמר זה נדבר על אותיות באנגלית, על כמה אותיות יש באנגלית וכמובן נתרגל אותיות באנגלית

להמשך המאמר לחץ כאן.

100 מילים נפוצות באנגלית

כשאנו מתחילים ללמוד שפה, אנו רואים שיש המון מילים נפוצות שאנחנו משתמשים בהם המון במהלך היום. זה נכון לגבי כל שפה שתבחרו ללמוד. במאמר זה הכנו לכם רשימה של 100 מילים נפוצות באנגלית, כולל הפירוש שלהן וכמובן דוגמאות

להמשך המאמר לחץ כאן.

מילות שאלה באנגלית

בעברית יש לנו מילות שאלה כמו מתי, איפה, מי, למה, מה, איזה, איך וכן הלאה, גם באנגלית יש לנו מילות שאלה. במאמר זה נסקור אותן ונראה דוגמאות

להמשך המאמר לחץ כאן.

דלתון וכל מה שצריך לדעת על הוכחת דלתון

לא פעם כשאנחנו יושבים על חוף הים למולנו מעופפים סדרה של עפיפונים, בחנתם את צורתם? זו היא צורת דלתון. דלתון הוא צורה מעט טריקית. הוא מרובע אבל לא ריבוע והוא דומה בצורתו למעוין ולמקבילית אבל ההגדרות שלו שונות. במאמר זה נלמד מה הוא דלתון ומה מזהים אותו

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד אנגלית על ידי שיחות טלפוניות

אז מה הדרך הטובה ביותר ללמוד אנגלית? מתברר שבפעמים רבות התשובה היא דווקא על ידי שיחות טלפוניות. זה לא חייב להיות ארוך ומתיש. זה יכול להיות שיחות קצרות בנות 30 דקות פעמיים בשבוע שיקפיצו אתכם לרמה הנדרשת. בין אם זה שיחות יומיומיות על קנית מוצרים ובקשת הנחות, או הכנה לראיון עבודה טלפוני, או שיחות על פוליטיקה מקומית/עולמית - הכל הולך, והכל עוזר.

להמשך המאמר לחץ כאן.

שטח מקבילית - מהו וכיצד מחשבים אותו?

אחת הצורות ההנדסיות הפופולריות ביותר, בה נתקלים פעם אחר פעם בפתרון בעיות הנדסה היא המקבילית. השם שלה מסגיר את התכונות הבולטות של צורה זו, ובמסגרת משימות גיאומטריה לא מעטות, התלמידים אך נדרשים לחשב את שטח המקבילית.

להמשך המאמר לחץ כאן.

שטח דלתון - מהו וכיצד מחשבים אותו?

קיימות לא מעט צורות גיאומטריות, בהן ניתן להיתקל במהלך פתרון בעיות הנדסיות בכל שלבי הלימוד השונים, בין אם בחטיבה העליונה, ובין אם בתיכון, בבחינות הבגרות ואף בפסיכומטרי. אחת הצורות הפחות טריוויאליות היא הדלתון, ובמסגרת השאלות הסובבות אותו, התלמידים נדרשים לא פעם לחשב את שטח הדלתון. 

להמשך המאמר לחץ כאן.

על תאוריית מוזיקה בתחום הג'אז - Two five one

כל מי שמנגן קצת מוזיקת ג'אז יודע שדרגה שנייה הפכה למקובלת ביותר על פני כל הסאב דומיננט האפשריים.. אבל איך זה אפשרי?! במאמר זה נבין את הסיבות לעניין

להמשך המאמר לחץ כאן.

6 הסיבות לרעב בזמן הדיאטה ואיך להתגבר עליהן

נושא הרעב אצל רוב בני האדם הינו נושא מורכב. מחקרים אשר נעשים בין היתר בימים אלו מנסים לחקור השפעות של הורמונים שונים בגופנו על מנגנון הרעב בגוף האנושי ומבקרים כמה ומה אנו אוכלים ביומיום. הורמונים אלו שולחים אותות למוח וכתוצאה מכך ישנם מספר תהליכים כימים אשר גורמים לנו להרגיש רעב. הדבר היה מאד פשוט אם אלו היו הסיבות היחידות להרגשת הרעב או האכילה שלנו, ישנן גם סיבות שאינן פיזיולוגיות, לדוגמה אנו אוכלים לעיתים מתוך שיעמום או בגלל שאנו במסיבה והדבר היה צפוי מראש או אפילו כי ראינו עכשיו פרסומת בטלוויזיה ופשוט “בא לנו”. את שני האספקטים האלו ניתן להפריד בהשפעות פיזיולוגיות כנגד פסיכולוגיות, המחקר כיום מנסה להראות ולעתים אף מצליח מעט להוכיח ששני הדברים הללו אינם שני גורמים נפרדים אלא ישנו הקשר מסוים בניהם. לדוגמה ישנם גורמים פסיכולוגים שיכולים לגרום למנגנון הרעב לפעול בגופנו, וכך גם ההפך – מי שחזק מנטלית ולא חושב רק על אוכל כל היום מתגבר על הרעב למרות שאי שם הוא קיים. במאמר הבא נציג שש דרכים להתמודד עם רעב בדיאטה כך שהדיאטה תהיה מוצלחת יותר, נוחה יותר ולא מייגעת.

להמשך המאמר לחץ כאן.

80 מילים הומופוניות נוספות באנגלית - Homophones | I-Z

במאמר הקודם, נתנו לכם רשימה של מילים הומופוניות, זאת אומרת מילים שנשמעות אותו הדבר אבל נכתבות אחרת, באותיות A עד H באנגלית. במאמר זה נשלים את הרשימה ונעבור למילים באותיות I-Z

להמשך המאמר לחץ כאן.

90 מילים הומופוניות באנגלית - Homophones | A-H

בשפות השונות יש המון מילים שאומנם נכתבות אחרת אבל נשמעות בדיוק אותו הדבר והדרך היחידה להבדיל ביניהן בשיחה היא ההקשר של המשפט. במאמר זה נביא לכם רשימה של מילים כאלה באנגלית שנקראות גם מילים הומופוניות כדי שתוכלו לשנן וכך להעשיר ולשדרג את האנגלית שלכם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

אנלוגיות

מכירים את המילה אנלוגיות? אם אתם תלמידי פסיכומטרי בהווה, תלמידי פסיכומטרי לשעבר כנראה שהתשובה היא כן. לחלקכם אף המילה הזאת מעלה חשש וגורמת לרתיעה קלה. אך האם אנלוגיות הן דבר קשה? האם הצלחה באנלוגיות זה עניין של מזל? לדעתי, כמו דברים רבים בחיים- נדרשת גישה נכונה לחלק הזה, גישה שכוללת אסטרטגיה שגם ברגעים הכי לחוצים נדע להשתמש בה ואף נצליח.

להמשך המאמר לחץ כאן.

המשחק ככלי חינוכי ללמידה בהנאה

הבעיות שאני נתקלת בהן בלמידה מרחוק, דומות לבעיות שאתם נתקלים בהן בשל סיבות שונות, החל מרמת המיומנות שנדרשת וכלה בקשת הרמות של התלמידים הלומדים בכתה הטרוגנית, ניתן ללמוד למידת עמיתים בתקופה זו...

להמשך המאמר לחץ כאן.

כך תשמידו את הצלוליט לתמיד

איך גם אתן תשמידו את הצלוליט לתמיד. כן כן יש לזה פתרון. תקראו את המאמר שלי ותתחילו לראות תוצאות תוך זמן קצר.

להמשך המאמר לחץ כאן.

להתחיל לשחק טניס בגיל 40

תתפלאו אבל לא צריך להיות גאון הדור בשביל להתחיל לשחק טניס. יש הרבה שחקנים שגילו את הספורט מאוד בחיים שלהם. הרבה מהתלמידים שלי התחילו טניס לאחר ה-40 הקריטי. דווקא עכשיו זה הזמן הכי טוב לגלות את הספורט.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד עברית מאפס בעזרת סטוריטלינג

במידה ורמת העברית של התלמיד שואפת לאפס, אין טעם להתחיל ללמד אותו קריאה וכתיבה . הוא לא יבין מה אתם רוצים ממנו. על התלמיד לצבור "קילומטראז'" של אוצר מילים מסוים לפני שנתחיל ללמדו אותיות וסימני ניקוד והדרך הכי טובה ללמד עברית מאפס היא באמצעות סטוריטלינג. יש גם כאלה שיחלקו עליי...

להמשך המאמר לחץ כאן.

תרגול Present Simple

התעסקנו בבלוג לא מעט בנושא Present Simple שהוא אחד הזמנים היותר נפוצים שמעסיק לא מעט תלמידי אנגלית. אז אחרי שחקרנו את ההווה הפשוט באנגלית מכל הכיוונים, הגיע הזמן גם לתרגל אותו לא? במאמר זה נביא שאלות תרגול לPresent Simple

להמשך המאמר לחץ כאן.

מה הקטע של ריקוד חתונה מקצועי?

ריקוד חתן כלה הוא לא דבר חדש, אבל משהו בהחלט השתנה בשנים האחרונות... כולנו מכירים את ריקוד הסלואו הפופולארי ואפוף העשן והבלונים, אך לצדו אנו מוצאים כיום ריקודים מקצועיים ומושקעים יותר, כאלו המשלבים כוריאוגרפיה מקצועית וריקוד מלוטש. מה בעצם הקטע של ריקוד חתונה מקצועי? כל מה שרציתם לדעת, ממש כאן בפנים!

להמשך המאמר לחץ כאן.

עוד 85 מילים נרדפות שיעזרו לכם להפסיק להשתמש במילה Very

במאמר הקודם בנושא דיברנו על החשיבות שבהרחבת אוצר המילים בשפה זרה במטרה לקבל שליטה טובה יותר באנגלית ונתנו רשימה של 85 מילים נרדפות (באותיות A-F) לצורך הרחבת אוצר המילים שלכם באנגלית. במאמר זה נביא 85 מילים נרדפות נוספות, הפעם באותיות G-Z

להמשך המאמר לחץ כאן.

85 מילים נרדפות שיעזרו לכם להפסיק להשתמש במילה Very

השליטה שלנו בשפה זרה, לא נמדדת רק ביכולת שלנו להגיד משפטים עם דקדוק נכון. כדי להשיג שליטה בשפה, צריך גם להכיר אוצר מילים רחב ככל שניתן וככל שנכיר יותר מילים נרדפות, כך נוכל לפתח את יכולות הדיבור שלנו ולהתנסח בצורה פחות מקרטעת עם חזרה על אותן מילים שיסגירו שאנגלית היא לא שפת האם שלנו. במאמר זה נביא 85 מילים שיסירו מכם את הצורך להשתמש במילה Very וכמובן את הפירוש העברי שלהן במידה וקיים כזה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

פתרון משוואות זרם בשיטת זרמי חוגים

שיטת זרמי חוגים היא אחת מהשיטות הכלליות לפתרון מעגליים חשמליים והיא מבוססת על חוקי קירכהוף KVL ו-KCL, קיימות שיטות נוספות כאשר אחת מן המוכרות בהן היא שיטת מתי הצמתים. בהמשך המאמר אפרט באיזו שיטה כדאי לבחור עבור פתרונות מעגלים שונים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מה זה אקורד של גיטרה ? ומהם האקורדים הראשונים שטוב להכיר ?

מגיל קטן שומעים את המילה הזאת. אקורד אקורד אקורד. אקורד מי מינור, אקורד פה מז'ור. אבל מה זה אקורד ולמה זה כזה חשוב לכל נגן מתחיל ? אתם תבינו פה את התשובות לשאלות האלה. תלמדו את האקורד הראשון שלכם בגיטרה, ותגלו איך מרכיבים אקורד. קריאה נעימה !

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד מרחוק עם תוכנת הזום – היתרונות, החסרונות ואיך משלימים פערים

בלי תוכנת הזום, ההתמודדות עם המעבר ללמידה מרחוק הייתה לבטח מורכבת וקשה יותר. אין ספק כי המרוויחה הגדולה של המשבר היא התוכנה המפורסמת, שהפכה לכלי התקשורת המרכזי בין מורים ותלמידים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מסתבר שישנם לא מעט יתרונות לפורמט למידה מקוונת

למרות שרבים קיוו אחרת, נגיף הקורונה מלווה גם את שנת הלימודים הנוכחית ומשפיע על האופן בו מתנהלים הלימודים. המחשב לא יכול להחליף מרצה מוערך, וההפסקות עם הטלוויזיה לא יכולות באמת להתחרות בהפסקות עם החברים. אז נכון, אולי אתם צריכים להתאמץ בכדי למצוא אותם, אך דעו כי ישנם לא מעט יתרונות ללמידה המקוונת מהבית.

להמשך המאמר לחץ כאן.

טופ 5: טיפים שגם אתם חייבים לאמץ עבור למידה מרחוק

סביר להניח כי אם הייתה ניתנת לכם האפשרות, הייתם חוזרים בלי לחשוב פעמיים לימים בהם למדתם פרונטלית. למידה מרחוק מציבה אתגרים לא פשוטים, אך כל עוד תהיו מודעים להם – תוכלו להתמודד איתם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

האם יש גיל להתחיל ללמוד שפה?

על פי המדע, שפה היא יכולת קוגניטיבית שאנו רוכשים בקלות יחסית כאשר אנו בגיל צעיר: ילדים קטנים לומדים את השפה (או השפות) של ההורים שלהם כמעט ללא קושי! לא סתם השפה בה אנו מדברים באופן טבעי מילדות נקראת "שפת אם".

להמשך המאמר לחץ כאן.

הצלחה במשימת הכתיבה בבגרות באנגלית (Written Presentation)

משימת הכתיבה בבגרות אנגלית (3, 4 ו-5 יח"ל), מהווה ללא ספק את החלק המאתגר והמאיים ביותר של הבחינה.  זוהי המשימה התובענית ביותר, הדורשת את מלוא תשומת ליבנו, ובה עלינו לבטא את מירב יכולתנו בשפה, הידע שלנו בדקדוק מהודק, שימוש באוצר מילים מתאים ונרחב, ובניית משפטים מהימנה. במאמר זה נלמד איך לצלוח אותה בהצלחה!

להמשך המאמר לחץ כאן.

10 מילים וביטויים שחשוב להשתמש בהם במשימת הכתיבה בבגרות באנגלית 5 יחידות.

כדי ליצור מאמר באמת מבריק, חשוב לכתוב אותו בשפה הנכונה, רצוי בשפה גבוהה. אתם יכולים להתכוון להגיד את הדבר הנכון, אך אם הוא לא מבוטא באופן אינטליגנטי מספיק, אז עדיף שאפילו לא תטרחו לכתוב אותו. חשוב מאוד לפתח את היכולות שלכם לבנות טיעונים משכנעים אם אתה רוצה לכתוב מאמרים מדהימים שיבלטו בין כל השאר ויתנו לכם את הציון המקסימלי, או את הערכת הקולגות שלכם. לשם כך, אני אתן לך עכשיו 10 מילים וביטויים כדי לכתוב את משימת הכתיבה שלך בצורה הטובה ביותר. זו כמובן לא כל הרשימה, אבל יש בה מספיק כדי לעזור לך להשתפר באופן משמעותי ביכולות הכתיבה שלך.

להמשך המאמר לחץ כאן.

בחינה עם ספר פתוח – היסטוריה 2021

בחינת הבגרות בהיסטוריה מתקרבת, ולראשונה ייעשה שימוש בספר פתוח בפרק על מלחמת העולם השנייה והשואה בבחינה. לחלק זה תקדישו עד שעה – לאחר מכן תצטרכו להגיש את המחברת עם תשובותיכם, ותקבלו מחברת נוספת על מנת לענות על שאר חלקי הבחינה ("לאומיות וציונות", "המאבק על הקמת מדינת ישראל" ו"סוגיות נבחרות בתולדות מדינת ישראל") – כאשר אתם עונים על שאלה 1 מתוך 3 שאלות שיוצגו בכל אחד מן הפרקים. אז... למה לצפות? 

להמשך המאמר לחץ כאן.

Vowels - אותיות ניקוד באנגלית

Vowels הן אותיות ניקוד בהן אנחנו נעזרים כדי לדעת איך לקרוא מילים בדיוק כמו סימני הניקוד בעברית. כל אות היא תנועה. במאמר זה נכיר את אותיות הניקוד, למה הן משמשות ואיך הן נשמעות

להמשך המאמר לחץ כאן.

100 שמות עצם באנגלית בכתיבתם ברבים מול יחיד

באנגלית יש לא מעט שמות עצם  שהיחיד והרבים שלהם לא נכתבים בצורה קבועה. יש לא מעט חוקים שנוגעים לדקדוק בשפה האנגלית ביניהם גם חוקים הקשורים ביחיד ורבים - Singular ו-Plural. במאמר זה נביא רשימה של 100 מילים בצורת היחיד, צורת הרבים שלהם וכן גם את התרגום.

להמשך המאמר לחץ כאן.

חילוק - איך לדעת אם מספר מתחלק בלי שארית

מבין פעולות החשבון הבסיסיות, חילוק נחשבת לפעולה הכי "מפחידה". למה? כי תלמידים טוענים שהכי קשה לזכור את החילוק בע"פ. במאמר זה נביא מספר טיפים שיעזרו לכם לזכור האם מספר מסויים מתחלק "יפה" ונותן לנו מספר שלם, או לא

להמשך המאמר לחץ כאן.

ספרדית היא שפה קלה?

"ספרדית היא שפה קלה" – כך חושבים לא מעט אנשים. המחשבה הבאה בתור היא שבאינטרנט יש הרבה מידע בספרדית, על ספרדית ועל איך ללמוד ספרדית, ולכן קל ללמוד אותה באופן עצמאי. לגבי הטענה הראשונה, אז היא נכונה ולא נכונה. בספרדית יש כמה היבטים שמאוד מקלים על הלימוד שלה, אבל עדיין יש אתגרים כמו הדקדוק או אוצר המילים, שאם לא לומדים אותם נכון קשה להגיע לרמה גבוהה בשפה. לגבי הטענה השנייה, הבעיה היא שהיא… נכונה מדי. הרשת מוצפת בכמות אינסופית של ידע. המרחבים הווירטואליים הם אינסופיים, וכך הם יכולים להכיל יותר עצות, טיפים, קורסים ומידע מאשר בני אדם שמסוגלים אי פעם לקרוא אותם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

שיעורי ריקוד פרטיים - למה זה טוב?

שיעורי ריקוד פרטיים הם בין השירותים היוקרתיים ביותר בענף לימודי הריקוד, ובהתאם – הם מתאפיינים בתשלום גבוה יותר מאשר לימוד קבוצתי. מה בעצם מעניקים לנו שיעורי ריקוד פרטיים, והאם היתרונות שהם מציעים אכן הופכים אותם למשתלמים עבורנו? כל מה שרציתם לדעת על שיעורי ריקוד פרטיים – במאמר הבא!

להמשך המאמר לחץ כאן.

מי מפחד מ-Present Perfect?

האם גם אתם מבולבלים מכל זמני ההווה באנגלית ולא מבינים למה אין רק הווה אחד כמו בעברית? גם אתם מתבלבלים כל פעם שאתם פותחים את הפה בין  Present Prog. & Present Simple? גם לכם יוצא שאתם מבינים כשמישהו אחר מדבר אבל קשה לכם בעצמכם להרכיב משפט עם  Perfect? אם עניתם כן לאחת השאלות האלו, שווה לכם להציץ כאן למטה. המאמר הזה בשבילכם!

להמשך המאמר לחץ כאן.

Link Aggregation (Port Channel) - LAG: מה זה, ומדוע צריך את זה?

במאמר הזה אנחנו נילמד מה הם המאפיינים של LAG, מדוע צריך אותו, היכן משתמשים בפיצ'ר הזה וכיצד ניישם אותו ברשת שלנו.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מה הוא שורש ריבועי ולמה משמשים שורשים ריבועיים

אז מהם אותם שורשים ריבועיים מסתוריים שנוטים לעיתים לבלבל או לסבך תלמידים, ולא רק? האמת היא שמדובר בנושא, שעל מנת להבינו יש צורך בהבנה של הקונספט של הפעולה ההפוכה. למה הכוונה? כאשר אנו דנים בתרגיל כמו כמה זה 5 בחזקת 2 , אז ברור לנו, כי 5 כפול 5, כלומר המכפלה של הספרה 5 בעצמה, נותנת לנו את התוצאה 25. זהו מושג החזקה, או ליתר דיוק, החזקה השנייה, שעל מנת להפעילה, אנו כופלים את הספרה או את המספר בעצמם. אבל מה קורה כשיש לנו תרגיל X בחזקת 2 שווה ל25? אז אנחנו צריך לעשות את הפעול ההפוכה - ופה שורש ריבועי נכנס לענינים!

להמשך המאמר לחץ כאן.

ישרים מקבילים

ישרים מקבילים הם נושא קטן ופשוט יחסית בתחום ההנדסה (או הגיאומטריה), אך היות ומדובר באחד מנושאי הבסיס, הבנתו היא הכרחית למדי בפתרון בעיות גיאומטריות בכל הרמות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

ניהול זמן אישי ויתרונותיו

הזמן אינו עוצר מלכת ומחוגי הזמן ימשיכו לנוע ללא הרף, יממה מורכבת משניות המתורגמות לדקות, ומדקות המתורגמות לשעות ומשעות המוענקות באופן שווה לכל אדם באשר הוא, ביממה. הזמן הנתון לנו הוא המשאב היקר ביותר, רצוי וכדאי ללמוד לנהל אותו, ולא לוותר ועל כך נדבר במאמר זה

להמשך המאמר לחץ כאן.

30 ביטויים באנגלית שאין להם ביטויים מקבילים בעברית

עולם הביטויים והפתגמים הוא עולם שלם ומלא פנינים ולכל שפה יש את הניבים והמשפטים שלה. לא מעט מהביטויים האלה מטיילים בעולם ומקבלים גרסאות בשפות שונות אבל מצד שני יש גם לא מעט ביטויים שקשה מאוד לתרגם לשפה אחרת. במאמר זה, נביא לכם רשימת ביטויים באנגלית להם לא מצאנו ביטוי מקביל בעברית

להמשך המאמר לחץ כאן.

עוד 50 ביטויים באנגלית והביטוי המקביל שלהם בעברית

זהו המאמר השני בסדרת המאמרים בנושא ביטויים באנגלית. בכל שפה יש את הביטויים השגורים שלה והרבה מהביטויים עוברים גלגולים ומומרים לשפות שונות ולעיתים אנחנו אפילו לא מודעים לזה. במאמר זה נציג לכם את המשך רשימת הביטויים הנפוצים באנגלית, הפירוש שלהם ואת הביטויים המקבילים שלהם בעברית.

להמשך המאמר לחץ כאן.

50 ביטויים באנגלית והביטוי המקביל שלהם בעברית

בעברית יש לנו המון ביטויים בהם אנחנו משתמשים כמעט על בסיס יומי וכך גם בשפות אחרות. למעשה לא מעט מן הביטויים בעברית, שאולים מהשפה האנגלית ולעיתים אף מתורגמים מילה במילה. במאמר זה נציג לכם רשימה של ביטויים נפוצים באנגלית, את הפירוש שלהם ואת הביטויים המקבילים שלהם בעברית.

להמשך המאמר לחץ כאן.

משפטי חפיפה במשולשים

לא פעם שמענו את המנהל אומר למורה: "ראית שאין חפיפה בין התלמיד לחומר , אז צור אותה כי זה תפקידך" אז מה זו חפיפה בשפה היום יומית? חפיפה היא התאמה. גם במשולשים אנחנו מוצאים סוגי התאמות. יש משולשים השווים רק בזוויותיהם והם נקראים משולשים דומים ויש משולשים השווים גם בזוויותיהם וגם בצלעותיהם והם ממש תאומים זהים במשפחת המשולשים שכשמניחים משולש אחד על גבי השני הם זהים בדיוק. לתאומים אילו של משולשים בעלי אותם אורכי צלעות ואותם גודלי זוויות אנחנו קוראים משולשים חופפים ועליהם נלמד במאמר הזה

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך להרחיב את אוצר המילים באנגלית ללא שינון?

אוצר המילים באנגלית הוא החלק החשוב ביותר בכישורי השפה. ועדיין, רובנו לא מרגישים בטוחים לגבי אוצר המילים שלנו ולגבי היכולת שלנו ''לספוג'' מילים חדשות. לכן במאמר זה נגלה שיטה חדשנית שתעזור לנו להיתקל פעם אחת בלבד בכל מילה שנרצה לדעת ולאחר מכן לזכור אותה ללא בעיות! אז אם אתם לקראת מבחן בשפה האנגלית או פשוט מעוניינים להרחיב את אוצר המילים שלכם מזווית שונה, חוויתית ופשוטה יותר, מאמר זה נועד עבורכם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

5 טיפים לקריאת טקסט בערבית ללא ניקוד

אם אתם לומדים קרוא וכתוב בשפה הערבית במסגרות של לימודים, כמו חטיבה, תיכון, או אקדמיה, קרוב לוודאי שאתם לומדים בעזרת טקסטים לימודיים, כלומר טקסטים שמוצגים עם ניקוד, וזאת במטרה לתמוך בקוראים ולהקל עליהם. העניין הוא שאם ברצונכם לקרוא ידיעה חדשותית, או מאמר, מן המדיה בשפה הערבית, עליכם להתמודד עם טקסט אותנטי, והכוונה היא לטקסט מן המקור, טקסט בערבית ללא ניקוד,... כי זה הדבר האמיתי. מה עושים? לא נבהלים, צוברים ידע ומתמודדים. ... קבלו 5 טיפים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מהו ההווה הפשוט באנגלית - Simple Present

בשפה האנגלית, בשונה מעברית, יש משמעות גדולה לשימוש בזמנים השונים (tenses), שמתייחסים לזמן בו הפעולה שעליה מדברים התחילה והאם כבר הסתיימה נכון לעת זו, ומתי. אנחנו שואפים לדעת מהו למעשה ציר הזמן שלה. למשל, האם מדובר בפעולה שהתחילה בעבר והסתיימה בעבר, בפעולה שהתחילה בהווה ועוד לא הסתיימה, וכולי. חלק מתלמידיי היקרים, לעיתים לא מבינים לעומק את השימוש בהווה פשוט באנגלית ועושים בו שימוש לא כל כך מדויק. אז בואו נבחן זאת מקרוב.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לוח הכפל להדפסה

לוח הכפל הוא אחת מאבני הדרך החשובות והבסיסיות בלימודי החשבון לילדים יחד עם סדר פעולות חשבון. את לוח הכפל אנו לומדים בשלבים המוקדמים של בית הספר היסודי והידע הזה ממשיך איתו לאורך כל החיים ובו נשתמש למעשה כמעט על בסיס יומי. בעמוד זה צירפנו לכם את לוח הכפל להדפסה בשתי תצורות. הראשונה - לוח הכפל עד מ100 במלואו לשינון, והשניה לוח כפל ריק לתרגול.  כמו כן צירפנו לכם קצת תרגילי כפל לתרגול בסוף המאמר. 

להמשך המאמר לחץ כאן.

רצפי זמן באנגלית - Sequencers

ראשית, כיף שאתם פה, מיד נדבר על רצפי זמן באנגלית. לאחר מכן ניתן דוגמאות למילות התחלה באנגלית ואז נדבר על מילות אמצע באנגלית ולבסוף נגיע למילות סיום! במאמר זה נדבר על Sequencers או בעברית: רצפי זמן באנגלית

להמשך המאמר לחץ כאן.

Miss, Ms. ו-Mrs. -מה ההבדלים ביניהם?

אין דבר יותר מבלבל לישראלים, מאשר המילים Miss, Ms.ו-Mrs. רובנו לא יודעים מתי להגיד כל אחד והאמת שרובנו גם לא ממש מבדילים ביניהם ויזואלית, אבל למעשה, לכל אחת מהמילים האלה, יש משמעות שונה וחשובה מאוד בשפה האנגלית והמיומנות של של שימוש נכון בהן היא חשובה מאוד עד כדי ששימוש בתואר לא נכון עלול לפגוע באדם אליו אתם פונים! למזלנו ההבדלים ביניהם די ברור וקלים להבנה אז במאמר הזה נעשה סדר בדברים פעם אחת ולתמיד ונלמד מתי משתמשים בMiss, Miss ו-Mrs

להמשך המאמר לחץ כאן.

אני דובר אנגלית כשפת אם

מה נכון? The plural of diagnosis is diagnoses or diagnosies או Get off the wagon or get on the wagon? כאשר רובנו ממהרים לענות בחיוב על דרישה שכיחה במודעות הדרושים: "אנגלית ברמת שפת אם", כמה אנחנו מאמינים קודם כל עם עצמנו?!

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך לבצע פעולות חישוב באחוזים בקלות ובמהירות?

ביצוע פעולות חישוב עם אחוזים נשמע לנו כמו משימה ששמורה רק לכלכלנים או מתמטיקאים. אך לא כך הדבר. למעשה, במאמר זה אדגים לכם שיטות נוחות ופשוטות לבצע חישובים ''מורכבים'' ביתר קלות. בין אם אתם עומדים לגשת לבחינה הפסיכומטרית ובין אם פשוט חשוב לכם להתיידד עם אחוזים, המאמר הזה הוא בדיוק בשבילכם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

אימון HIIT שריפת שומן

אז מה זה אימון HIIT שכולם מדברים ועושים אותו!? ולמה הוא כול כך שורף שומן, ולמי הוא מתאים ?

להמשך המאמר לחץ כאן.

משפט פיתגורס - הסבר ודוגמאות

משפט פיתגורס הוא אחד המשפטים המפורסמים ביותר בתחום הגאומטריה (או "הנדסה") והוא גם אימת תלמידי המתמטיקה. לא סתם זה אחד משפטי המתמטיקה הכי שגורים בפינו גם עשרות שנים לאחר סיום תיכון. למרות זאת, משפט פיתגורס הוא בסך הכל משפט שנועד לתאר את היחס בין שלוש הצלעות של משולש ישר זווית. במאמר זה נסביר בצורה פשוטה מה הוא משפט פיתגורס בצורה פרקטית ועם דוגמאות, אז הסירו פחד מליבכם וצללו פנימה

להמשך המאמר לחץ כאן.

השמנה בגיל ההתבגרות - גורמים וסקירה

גיל ההתבגרות הוא גיל חשוב ומשמעותי, מסיבות רבות: זהו הגיל שבו המתבגר דורש עצמאות ומתנתק מסמכות הוריו בהדרגה. זהו הגיל שבו יש דרישות גדולות ולחצים גדולים, מבחינה לימודית וחברתית ,וכן זהו גם גיל שבו חלים שינויים הורמונליים וגופניים משמעותיים. כל אלו משפיעים בדרך זו או אחרת גם על המשקל. במאמר זה ננסה ללמוד יותר על הגורמים המקושרים להשמנה ומשקל יתר .

להמשך המאמר לחץ כאן.

משוואות וחשיבותן

אני חושב שאחד הדברים החשובים ביותר אשר פותחו ע"י בני אדם היא ללא ספק המתמטיקה, או ליתר דיוק, משוואות. המטרה של משוואה היא פשוטה להחריד – להראות שוויון בין שני צדדים, צד ימין וצד שמאל, כאשר סימן השוויון נקבע ע"י הסימן '='. משוואה יכולה להיות "חסרת משמעות", כמו רוב המשוואות אשר יוצא לנו לתרגל: לבדוק האם באמת יש שוויון, למצוא את הנעלם, למצוא את השורשים, לנתח גרף. מדוע אנחנו צריכים את כל זה?! מה זה תורם לנו?? שאלה שחוזרת על עצמה, וייאמר, התשובה עליה היא קצת מעצבנת: "כשתגדל תבין". אז הרי אני פה כדי לתאר לכם קצת מה הן משוואות ומדוע אנחנו לא יכולים לחיות בלעדיהן.

להמשך המאמר לחץ כאן.

למה כדאי ללמוד הנהלת חשבונות

מקצוע הנהלת החשבונות מאתגר ומאפשר למי שהוסמך, לעסוק בתחום הכי מרתק בעולם בכספים. מנהל חשבונות נחשף במהלך עבודתו לכל הסודות הכספיים של העסק ולכן יושרה ואמינות הם חלק בלתי נפרד ממה שנדרש ממנהל חשבונות ,יחד עם יצירתיות, אהבה למספרים ויכולת אבחנה וחדות תוכלו להיכנס למקצוע מאוד ריווחי עם אפשרויות קידום רחבות ומגוון רחב של קורסים נלווים שישלימו לכם את הידע המקצועי בצורה הרחבה ביותר. אז במידה והמקצוע מושך אתכם, המשיכו לקרוא

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך ללמוד בזמן קורונה ולהצליח בבגרות

יש בית ספר הבוקר? אין. יש? אוקיי... 8 שעות בזום... ואוו. איך אני קולט את כל החומר הזה?! היסטוריה, ספרות, אנגלית...מה עוד?! אחרי 3 שעות המוח שלי מתייבש. אחרי 4 שעות הוא יוצא להפסקה... וחוזר בשעה השישית... איך אני שורד את הקורונה? עושה בגרות? ונשאר חי בסוף התהליך ועוד עם ציון יפה... איך באמת?

להמשך המאמר לחץ כאן.

רשמב"א - חלק שני

משלחות רשמית... עמים קדומה... צוותים רפואית... ואומות מאוחדת..., שוב פעם מוזר? מנסים לקרוא טקסט בערבית, חושבים על כלל הרשמב"א, ובכל זאת משהו בתרגום לעברית לא מסתדר לכם? ובכן, גם הפעם הטקסט הערבי אינו טועה. במאמר הקודם, "רשמב"א - חלק ראשון" התחלנו ליישם את כלל הרשמב"א, ריבוי שאינו מציין בני אדם, אשר קיצורו הפך למושג שגור בקרב לומדי השפה הערבית במגזר היהודי. ולמרות הכוונה להקל על לומדי השפה באמצעות ר"ת, בכל זאת מדובר רק בהגדרה חלקית. לפיכך, יש עניין וצורך להשלים את הנושא.

להמשך המאמר לחץ כאן.

רשמב"א - חלק ראשון

מילים חדשה? כלבים קטנה? עצים גבוהה? זאת ערים קדומה? זאת היא הנופים היפה אשר...? מנסים לקרוא טקסט בערבית ומשהו בתרגום לעברית לא מסתדר לכם? ובכן, העיניים אינן טועות, אבל גם בטקסט אין טעות. רשמב"א השתרש, אצל לומדי השפה הערבית במגזר היהודי, כמושג רווח וככינוי מקובל לשם ברבים, של דברים שאינם מציינים בני אדם. בעצם אלה ראשי תיבות: ריבוי שאינו מציין בני אדם - רשמב"א. אלא שעל אף הרצון להקל על לומדי השפה באמצעות ר"ת, הגדרה זו חלקית בלבד, משמע שאינה מספקת הסבר מלא. המאמר שלפניכם מתמקד בחלק הראשון של נושא הרשמב"א ומנחה איך להתמודד עם הופעתו בטקסטים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

אקורדים מסוג בארה (גשר), Barre / Bar Chords - כל מה שרציתם לדעת!

מחפשים אקורדים לשיר, ופתאום נתקלים בשמות מוזרים כמו F#, Bbm...? קוראים לאקורדים האלה אקורדים מסוג בארה (גשר), Barre / Bar Chords, הגיע הזמן להבין איך הם עובדים, ואיך מנגנים אותם!

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך לזכור את לוח הכפל עד 100 מבלי לשנן כלל?

לוח הכפל נתפס בעינינו לרוב כטבלה משעממת שכל תכליתה הוא שינון רובוטי. אך בעזרת תרגול יומי קצרצר, טיפים וקיצורי דרך נוכל לשלוט בלוח הכפל במהרה ובקלילות! לא עוד חישובים מייגעים ולא עוד תסכול מיותר... במאמר זה אציג בפניכם שיטות המיועדות לכלל התלמידים ללא קשר לרמה ההתחלתית וללא צורך בזיכרון מיוחד ואף תוכלו להדפיס את טבלת לוח הכפל לשימוש יומיומי חופשי

להמשך המאמר לחץ כאן.

מתי משתמשים ב-No ומתי ב-Not

בעברית, כשאנחנו רוצים לשלול משהו, אנחנו פשוט אומרים: לא. לדוגמא: לא רוצה, לא מסכים ולמה לא? באנגלית יש לנו שתי מילים שמשמעותן הוא לא. גם No וגם Not. למה זה ומתי משתמשים בכל אחת מהן? על השאלות האלה נענה במאמר הזה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מה ההבדל בין That, This, Those ו-These

רבים מדוברי העברית משתמשים במילים This, That, Those ו- These על בסיס אך בצורה לא נכונה. זאת כיוון שגם הם נשמעים מאוד דומה מבחינת הצליל וגם כי לא ברור להם באיזו סיטואציה ומתי משתמשים בכל אחד מהם. במאמר זה נעמוד על ההבדלים ביניהם ונסביר מתי משתמשים בכל אחת מהמילים האלה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

Present Simple - כל מה שרציתם לדעת ולא ידעתם איך לשאול

טוב, אז מי לא נתקל ב-Present Simple, גירד בראש ואמר ''מ-ה רוצים ממני פה?" המאמר הבא יעשה לכם סדר מא' ועד ת' בכל מה שקשור למתי משתמשים, איך, למה וכמובן גם בחוקים הקשורים ב-Present Simple. מוכנים?

להמשך המאמר לחץ כאן.

מהם שמות עצם מופשטים - Abstract Nouns - ומדוע כדאי שנכיר אותם?

בלימודי אנגלית בבתי ספר, נדחק נושא זה לעיתים לשוליים בין שאר הנושאים הלימודיים, ולכן רוב התלמידים והמבוגרים שלימדתי, כלל אינם מודעים לקיומם של שמות עצם שנקראים מופשטים, והחוקים החלים עליהם בשפה. שמות עצם מופשטים הנם תופעה שקיימת בשפה העברית, אך אינה מקבלת חוקי דקדוק מיוחדים, ולכן איננו רגילים לייחס להם חשיבות מיוחדת בהבניית משפט. במאמר זה נפרט על התופעה הזו שנקראת Abstract Nouns

להמשך המאמר לחץ כאן.

פעלים חריגים בזמן עבר פשוט באנגלית

כל פועל בשפה האנגלית, יכול להגיע במספר הטיות. 12 הטיות אם ניהיה מדוייק, אחת לכל זמן. ולכל זמן באנגלית, יש את החוקים שלו וכן ההטייה תגיע בצורה אחת. אם זה לא מספיק, ישנם גם פעלים חריגים או באנגלית Irregular Verbs שההטיות שלהם לא יהיו לפי חוקי הזמנים אלא יש להם הטייה משלהם. במאמר זה נתמקד בפעלים חריגים בזמן עבר פשוט.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מתמטיקה לכיתה ח' – תוכנית הלימודים והאתגרים הצפויים

שנת הלימודים האחרונה הייתה המון דברים, אך בעיקר דבר אחד: מאתגרת! משבר הקורונה ערער את כל מה שמוכר וידוע, גם במסגרות החינוכיות-לימודיות. כעת, כשאתם בתחילתה של שנה חדשה ועם ציפייה גדולה ללימודי מתמטיקה לכיתה ח', יש לכם אפשרות לפתוח דף חדש!

להמשך המאמר לחץ כאן.

חשבון לכיתה א' – מכינים את הילדים לקראת שנת הלימודים הראשונה!

לא בטוח מי מתרגש יותר מהעלייה לכיתה א' – אתם או ילדיכם. מה שבטוח הוא שצפויה לילדים התחלה חדשה, מרגשת ומלמדת! המעבר לכיתה א' מלווה בהמון חששות טבעיים, זאת בעקבות המעבר מ"החממה" שבגן אל בית הספר היסודי, בו לומדים מאות תלמידים בשכבות גיל שונות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מלמדים את הילדים אותיות באנגלית!

כיום, הורים מלמדים את ילדיהם אנגלית עוד הרבה לפני השיעור הראשון בבית הספר. במציאות הדיגיטלית הנוכחית, הילדים נחשפים על בסיס יומי לשפה – הכתובה והמדוברת, ולרוב זוהי סקרנותם הטבעית שגורמת לכם, ההורים, להציג בפניהם את 26 אותיות השפה האנגלית!

להמשך המאמר לחץ כאן.

שריר הסבלנות של מסחר במניות

המסחר בשווקים הפיננסיים, בדגש על המסחר במניות, מט"ח וחוזים עתידיים, מתאפיין בעובדה פשוטה ומשמעותית, הוא כולל תבניות ותרחישים שחוזרים על עצמם שוב ושוב ושוב… אם כך, למה לא רוב האנשים מצליחים להרוויח מתופעה זו? התשובה פשוטה – חוסר סבלנות. חוסר הסבלנות נובע מרצון עז להרוויח הרבה כסף במעט זמן ובכל מצב! ובכן, היצר הזה גורם לנו להכנס לשוק בנקודה לא אופטימאלית וגורם לנו להפסיד הרבה כסף במעט זמן. נשמע לכם מוכר?

להמשך המאמר לחץ כאן.

פירוק לגורמים?? (חלק 1 מתוך 4 - הוצאת גורם משותף)

בסדרה זו נלמד מה זה גורם, מה זה פירוק לגורמים, איך עושים פירוק לגורמים, ובשביל מה זה טוב? נפתור תרגילים ברמות קושי עולות, מהרמה הבסיסית ביותר עד לרמה גבוהה. בחלק זה נתחיל להבין מה זה פירוק לגורמים, ונלמד איך להשתמש בהוצאת גורם משותף כדי לפרק לגורמים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

טרינום ריבועי

לא פעם שמענו בשיעורי מתמטיקה את המורה שואלת:"מי יודע לפתור משוואה ריבועית ללא נוסחת שורשים?". או במילים אחרים - טרינום. אבל, מה זה בכלל טרינום, במה היא עוסקת? במה משפרת לנו ההכרות עמה את הידע המתמטי שלנו? את האפשרויות ליעילות מתמטית גבוהה יותר? ואולי מיותר להכניס אותה  לתכנית הלימודים של כתה ט'? במאמר זה נענה על שאלות אילו, נלמד את תכונות הטרינום שיאפשרו לנו פתרון מהיר של משוואה ריבועית, צמצומי שברים, כפל וחילוק, שברים וגם מכנה משותף בשברים עם משתנים במונה ובמכנה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לוח הכפל

לוח הכפל הוא אחד הנושאים החשובים ביותר בלימוד מתמטיקה, אם לא החשוב ביותר, מכיוון שמדובר בנושא המהווה חומר בסיס עבור נושאים רבים אחרים. כשבאים לדון בנושא לוח הכפל חשוב תחילה להבין את הקונספט העומד מאחורי נושא הכפל בכלל. במאמר זה נסביר מהי פעולת כפל ונדבר על טריקים לשינון לוח הכפל

להמשך המאמר לחץ כאן.

Past Simple - עבר פשוט

​​​​​​​שלא כמו בעברית, בשפה האנגלית אנו משתמשים ביותר משלוש צורות זמן. במובן זה של השימוש בזמנים האנגלית נחשבת "מפותחת" יותר מאשר העברית. יותר חשוב מאוד לזכור כי השימוש ביותר משלוש צורות זמן אולי נשמע לנו תחילה מיותר, אך מדובר למעשה בשיטה חכמה במיוחד, כיוון שהיא מאפשרת לנו להטות פועל בצורה שתספק לקוראינו מידע לא רק על -מתי- אלא גם נותן מראש אינפורמציה נוספת אודות ההתרחשות, בעוד שבשפה העברית יש לנו הטיית זמן אחת לכל אחד מן הזמנים: עבר, הווה ועתיד, כך שצורות הביטוי וההגהה בשפתנו הן זהות בכל אחת מן הזמנים הללו בכל משפט שנרכיב.

להמשך המאמר לחץ כאן.

בגרות באזרחות חורף 2021 - מה מצפה לנו?

אירועים פוליטיים, מדיניים, ביטחוניים, עברייניים ותקשורתיים – יש מספיק כאלה במדינה שלנו, בעולם שלנו, ומחברי השאלות לבחינת הבגרות באזרחות ערים להם.  הופתעתי כי לא מעטים מן התלמידים לא יודעים ששאלות ה"אירוע" בבחינה מתייחסות לאירועים שהתרחשו במציאות – בישראל או במדינות אחרות. חלקם חושב שפשוט המציאו סיפור כלשהו כדי ש"יהיה על מה לשאול". ובכן, ברוב המוחלט של המקרים, לא כך הדבר.

להמשך המאמר לחץ כאן.

כיצד משפיעה חרדת מתמטיקה על ההישגים?

כסטודנטית להוראת מתמטיקה שמעתי לא מעט על חרדה ממתמטיקה, והרגשתי צורך לחקור את הנושא, ובכך להבין את התלמידים המושפעים מחרדת מתמטיקה זו. כאשר נזדהה ונבין את השפעות החרדה על הישגי התלמיד, הן הלימודיות והן החברתיות, נוכל להתחשב, לעזור ואולי אף להתאים את המבחן לתלמיד זה. בנוסף, אני מאמינה ומקווה כי יהיה באפשרותי ליצור קשר עם התלמיד ולעזור לו ככל הניתן להתמודד עם חרדת מתמטיקה זו.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מה זה פילאטיס? ואיך היציבה שלנו ורצפת האגן מתקשרים לנושא?

עושים פילאטיס? האם היציבה שלכם טובה? מכירים את רצפת האגן שלכם? יציבה נכונה בין אם בעמידה או ישיבה היא חיונית וחשובה לכולנו, והתנועתיות שבפילאטיס שומרת עלינו זקופים, גמישים וחזקים. בפילאטיס מתקיים שילוב של תנועה ואימון של מערכות שרירים שונות יחד עם רצפת האגן והנשימה שמותאמת לתנועה. התרגילים בפילאטיס נעשים בדגש על יציבות ואיסוף של רצפת האגן עם על מנת לאפשר תנועה יומיומית פונקציונלית בריאה וחלקם הגדול כולל גיוס ושיתוף פעולה של כל חלקי ה- Powerhouse, תוך כדי הנעה של עמוד השדרה והגפיים במישורים שונים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

13 שיטות ללימוד אוצר מילים

מכירים את זה שאתם יושבים מול רשימת מילים ותרגומים אימתנית ולא יודעים איך לעזאזל אתם הולכים ללמוד את כל זה?! כדי לזכור מילים יש צורך לעבד אותן בראש באיזו צורה, לשחק איתן, לעבור איתן תהליך, או בקיצור: לחוות איתן חוויה! במאמר הקרוב אסקור 13 שיטות יעילות שצורבות את המילים במוח שלנו והופכות את למידת המילים לחלק הכיפי של לימוד השפה. מספר 3 תפיל אתכם מצחוק ;)

להמשך המאמר לחץ כאן.

פרזנט סימפל - Present Simple

השפה האנגלית שונה מעברית ולכן גם הזמנים שונים. קיימים מספר סוגי הווה באנגלית: הווה פשוט, הווה ממושך, הווה מושלם שאף מתנהג כעבר ואף הווה מושלם-ממושך. אולם, באנו לדבר על ההווה הפשוט ולכן בו נתמקד במאמר הזה

להמשך המאמר לחץ כאן.

הקשר בין הפונקציה לנגזרת - לרמת תיכון

הסוד להצלחה בכל השאלות הקשורות לחדו"א (חקירת פונקציות) הוא להבין את הקשר בין פונקציה לנגזרת. כאשר תלמיד מבין לעומק את הקשר החשוב הזה, יוכל לפתור כל שאלה בנושא זה ללא קושי. על מנת להבין קשר זה, ראשית נצטרך להבין לעומק מהי פונקציה, ולאחר מכן מהי הנגזרת. כאשר נדע כל אחד מהמושגים הללו בנפרד, נוכל להבין בצורה עמוקה ונכונה יותר את הקשר החשוב ביניהם. אז בואו נתחיל.

להמשך המאמר לחץ כאן.

15 טיפים שיצילו אותך מטעויות בחקירת פונקציות

אם נבין מה רוצים מאיתנו ונכיר את המושגים, נראה כמה קל יהיה לנו, לפתור כל שאלה. תלמידים רבים מתקשים להבין את המושגים ומבלבלים למשל, בין פונקציה יורדת לבין פונקציה שלילית. המאמר מציג מונחי יסוד בחקירת פונקציות מתמטיות , בעזרתם נוכל לבצע חקירת כל פונקציה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

למה בכלל כדאי להתחיל ללמוד לנגן, ולמה ללמוד עם מורה?

בני נוער, ילדים ומבוגרים חשופים לשלל גירויים שמאפיינים את השנים שאנו חיים בהם. הורים רבים עשויים לתהות מה מקומה של הוראת המוזיקה בימינו, עד כמה שווה להשקיע בחינוך מוזיקלי וחינוך לאמנויות בכלל כשאולי את הכספים כדאי לנצל למתמטיקה או אנגלית. אז למה בכל זאת להתחיל ללמוד לנגן, ולמה להתחיל עם מורה, ולא ללמוד מהאינטרנט?

להמשך המאמר לחץ כאן.

מערכות ספרתיות: תכנון מערכת לוגית באמצעות רשת מחזורית של תאים זהים

תחומי המערכות הספרתיות ותכן לוגי הינם תחומים מורכבים הדורשים מיומנות רבה, עם זאת תחום זה הינו בעל הנפח הגדול ביתר בתחום התעסוקה בהנדסת אלקטרוניקה. בבואכם לחפש עבודה בתחום, לעיתים קרובות תישאלו שאלות בנושא תכנון לוגיקה. במאמר זה נכיר שיטה יעילה לתכנון לוגיקה באמצעות רשת תאים הניתנת לשרשור לצורך הגדלת מרחב הפעולה נפוצה מאוד בשרשור מסכמים (full adder). במאמר זה נרחיב את התחום לנושאים נוספים. שיטה זו עשויה לעזור לכם בראיונות עבודה וכן במבחנים במערכות ספרתיות בלימודי התואר במוסדות האקדמיים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

דמוקרטיה מתגוננת - מאפיינים וסכנות

האם אתם מדמיינים לעצמכם שמפלגה גזענית הקוראת לגירושם של כל בעלי צבע העור השחור מהארץ הייתה נכנסת לכנסת? כנראה שלא. האם אתם מדמיינים שארגון ניאו-נאצי היה קם באופן חוקי במדינת ישראל היהודית? כנראה שלא. אבל, למה לא בעצם? האם אין לאנשים במדינה דמוקרטית הזכות להיבחר, להתאגד או להביע את דעתם, גם אם היא קשה ומעוותת לדעת רבים? למעשה יש להבחין בין שני "סוגי דמוקרטיות" או שתי גישות – דמוקרטיה אוניברסלית (מוחלטת) ודמוקרטיה מתגוננת ובמאמר זה נפרט על נעמוד על ההבדל ונסביר מה היא דמוקרטיה מתגוננת.

להמשך המאמר לחץ כאן.

נוסחאות כפל מקוצר

נוסחאות הכפל המקוצר ישמשו אותנו לאורך כל לימודי המתמטיקה, החל מחטיבת הביניים ועד לבגרות. בהרבה מאוד מקרים, נצטרך לדעת איך פותחים או מכנסים את המשוואות הללו כדי להגיע לפתרון תרגילים שונים במתמטיקה. כמו נושאים אחרים במתמטיקה, גם במקרה של נוסחאות הכפל המקוצר, אין ממה לפחד. הבנה של הנוסחאות ותרגול רב בנושא יביא אתכם לשליטה מלאה. אז בואו נתחיל :)

להמשך המאמר לחץ כאן.

סדר פעולות חשבון

בכל תרגיל מתמטי שמשלב יותר מפעולת חשבון אחת (חיבור, חיסור, כפל, חילוק וכדומה), יש לבצע את פעולות החשבון לפי סדר קבוע. תהיינה פעולות חשבון שתמיד נבצע לפני פעולות אחרות כדי לקבל תשובה נכונה וחשוב להכיר את סדר הפעולות כדי לא לטעות. במאמר הבא נעבור על סדר פעולות החשבון וגם ניתן מספר דוגמאות ותרגילים לתרגול עצמי.

להמשך המאמר לחץ כאן.

חוקי חזקות

חוקי חזקות הינם חוקים שיעזרו לנו לבצע פעולות כמו חיבור, חיסור, כפל וחילוק בחזקות. בתרגילים מסויימים, ללא שימוש נכון בחוקי חזקות, יהיה לנו מאוד קשה להגיע לפתרון ולכן כדאי מאוד להכיר את החוקים האלו. אל דאגה! לא מדובר בחוקים מסובכים - אם תשקיעו בהבנה שלהם וכמובן בתרגול מספיק, תוכלו להשתמש בהם בקלות. במאמר זה נזכר תחילה מהי ההגדרה של חזקה ולאחר מכן נעבור במסודר על חוקי החזקות השונים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

כל מה שרצית לדעת על תחום הגדרה של פונקציה

תתארו את הסיטואציה הבאה: את\ה אחרי מבחן במתמטיקה, הלך לך טוב, אך ביום שבו קיבלת את המבחן חזרה גילית שהלך לך תרגיל שלם בגלל סעיף אחד לא נכון. בהרבה מהמקרים מציאת תחום ההגדרה של פונקציה הוא הסעיף הזה... מציאת תחום ההגדרה של פונקציה הוא השלב הראשון אותו מבצעים בכל תרגיל המשלב פונקציות בבחינות הבגרות במתמטיקה. במאמר זה אסביר מהבסיס את עניין תחום ההגדרה של פונקציות, כדי שלאחר קריאתו לא תאלצו להתמודד עם הסיטואציה שתיארת בהתחלה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד דקדוק באנגלית בעזרת אטימולוגיה

איך ללמוד דקדוק בצורה כייפית ונכונה? בעזרת אטימולוגיה באנגלית! אטימולוגיה היא חקר מקורות המילים. למען האמת, כל מי שלומד שפה צריך ללמוד אטימולוגיה, אך בפועל זה כמעט ולא נעשה. אולם מניסיוני, תלמידים אוהבים את לימוד האטימולוגיה. זה ממלא את הסקרנות הטבעית שלהם לגבי דברים, כולל מילים. לא צריך להקדיש יותר מחמש עד עשר דקות בשיעור לאטימולוגיה. תלמידים נהנים מאטימולוגיה – זה פשוט מעניין ולא דורש מחשבה עמוקה ולימוד זה מהווה דרך מצוין להתחיל את השיעור – בכיף ובאיזי כזה - ובהחלט אטימולוגיה תעשיר את הערכת התלמידים ללימוד האנגלית.

להמשך המאמר לחץ כאן.

טיפים לדיבור אנגלית בצורה שוטפת

אחד הכלים החשובים ביותר בעידן הגלובלי, הוא דיבור באנגלית שוטפת. הרי בזמנים של עבודה ולמידה מהבית דרך המחשב, השפה האנגלית היא יתרון אדיר וכשזה נוגע לעניני עבודה מול קולגות בחו"ל או במחשבות על רילוקיישן, אנגלית שוטפת הוא אמצעי שיעזור לכם לפתוח דלתות שאחרת היו סגורות בפניכם.
במאמר נדבר על טיפים שאתם יכולים ליישם כדי לדבר אנגלית שוטפת.

להמשך המאמר לחץ כאן.

Present Simple - הווה פשוט

בשפה העברית אנו עושים שימוש בשלוש צורות זמן: עבר, הווה ועתיד. זה מרגיש לנו מאוד טבעי – הרי בעולמנו קיימים מה שהיה, מה שעכשיו, ומה שיהיה, ואנחנו לא מרגישים בצורך לשימוש בזמנים נוספים. אולם בשפות אחרות, בהן השפות הנפוצות ביותר בעולם, קיימים יותר משלושה זמנים. אחת מן השפות הללו היא האנגלית. חשוב לזכור שהשימוש ביותר משלוש צורות זמן אולי נשמע לנו בהתחלה קצת מסובך ומיותר כדוברי עברית, אך למעשה מדובר בשיטה חכמה במיוחד: די לנו בהטיית פועל בזמן המתאים, על מנת לספק לשומעינו מידע שלא רק מציין מתי מתרחש הדבר אלא נותן גם אינפורמציה ספציפית יותר אודות ההתרחשות.  בפסקאות הבאות נכיר ונלמד את צורת ההווה הפשוט ה-Present Simple.

להמשך המאמר לחץ כאן.

נוסחת השורשים לפתרון משוואה ריבועית

אין ספק כי נוסחת השורשים היא הדרך הפשוטה ביותר לפתור משוואה ריבועית, אם כי היא מפחידה המון תלמידים. אז כדי שתוכלו להתחיל להשתמש בנוסחת השורשים בלי להכנס לפאניקה, כדאי שנסביר קודם מה היא משוואה ריבועית... יודעים מה? בואו נחזור ממש להתחלה ונסביר גם מה היא משוואה מלכתחילה. בקיצור, קבלו את המדריך המלא לנוסחת השורשים

להמשך המאמר לחץ כאן.

רשימת נושאים לכתיבת מאמרים

אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק במהפכת התוכן ולהפוך לכותבי מאמרים לימודיים בבלוג שלנו ולקבל שלל הטבות.
בעמוד זה תוכלו לקרוא את רשימת הנושאים הלימודים עליהם תוכלו לכתוב מאמר בפלטפורמת הכתיבה של לימוד נעים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

אנגלית לכיתה יא – נערכים לקראת בחינת הבגרות!

על ההתרגשות הגדולה שאתם חשים, תלמידי כיתות יא, רק אתם יכולים לספר. עם זאת, על היערכות יסודית לקראת בחינת הבגרות באנגלית? אנחנו יכולים לספר לכם!

להמשך המאמר לחץ כאן.

6 דרכים יעילות לשפר את אוצר המילים באנגלית!

למרות שהיה יכול להיות זה אידיאלי, ככל הנראה שלא תתעוררו יום בהיר אחד ותגלו פתאום שהאנגלית שלכם השתפרה פלאים. לשמחתכם, אנגלית היא שפה מתגמלת וכל עוד גם אתם תתמידו, תתמסרו ותשקיעו, האנגלית שלכם תפתיע גם אתכם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד אנגלית לכיתה יב – השאלון האחרון באנגלית!

כיתה יב היא ללא ספק הכיתה המרגשת ביותר בכל 12 שנות הלימוד. בשנה הזו, אתם מסיימים את כל מבחני הבגרות, חותמים רשמית את תקופת הלימודים ויוצאים לפרק חדש.

להמשך המאמר לחץ כאן.

דיווח על שיעור אונליין וקבלת תשלום

סיימתם להעביר שיעור באונליין באתר? מעולה! הגיע הזמן לקבל עליו תשלום! במאמר זה נסביר איך לדווח על שיעור שהתקיים ואיך מתנהל תהליך קבלת התשלום בעבורו.

להמשך המאמר לחץ כאן.

פתיחת חשבון סליקה בPayme

לאחר שסיימתם להעביר את שיעור האונליין עם התלמיד, והכל התנהל כמו שצריך, הגיע הזמן לדווח על השיעור כדי לקבל עליו תשלום אך כדי שתוכלו לקבל את התשלום, צריך קודם לפתוח חשבון סליקה בחברת פאיימי אליו התלמיד מעביר את התשלום וממנו התשלום של התלמיד יעבור אל חשבון הבנק שלך. במאמר זה נלמד איך לפתוח חשבון סליקה בפאיימי.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד אנגלית לכיתה ז – ברוכים הבאים לחטיבה!

זהו, אפשר לברך אתכם בברכות חמות: סיימתם את לימודיכם בבית הספר היסודי! המעבר לכיתה ז' מרגש מכל כך הרבה סיבות

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד אנגלית לכיתה י' – ממבחן בית ספרי לבגרות!

זהו, זה קורה: גם אתם נפרדים מחטיבת הביניים, עולים לתיכון וניצבים בפני אתגר משמעותי ומרגש: בחינות הבגרות. תוכנית לימוד אנגלית לכיתה י מחולקת בצורה מעט שונה מזו שהכרתם, ומבוססת על יחידות לימוד – מ-3 יחידות ועד 5 יחידות. מספר היחידות שתלמדו נקבע בהתאם לממוצע הציונים שלכם משנות הלימודים בחטיבה, כמו גם מההקבצה אליה שויכתם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד אנגלית לכיתה ה – נושאי לימוד מרכזיים וטיפים להרחבת אוצר המילים

ילדיכם יעלה בשנת הלימודים הקרובה לכיתה ה'? ברכות חמות! כיתה ה' נחשבת לכיתה משמעותית מאד, לפחות בכל הקשור ללימודי האנגלית. כידוע, תלמידי ישראל נחשפים לראשונה לתוכנית הלימודים באנגלית בכיתה ג', כך שמדובר על מקצוע שהם לומדים כבר שנתיים שלמות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימודי אנגלית לכיתה ט – שנת הלימודים האחרונה לפני הבגרויות

תתפלאו או שלא, אך גם אתם הגעתם לאחת הנקודות המרגשות והמשמעותיות ביותר בכל 12 שנות הלימודים: שנת הלימודים האחרונה בחטיבת הביניים, רגע לפני המעבר לתיכון! כמו עוד תלמידים אחרים, סביר כי גם אתם נרגשים ומתוחים, ומבינים כי הציונים במקצועות השונים, ביניהם גם הציון באנגלית, ישפיעו במידה רבה על תוכנית הלימודים שלכם בתיכון.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד אנגלית לכיתה ח – מה צפוי לכם בשנת הלימודים הקרובה?

שנת הלימודים הראשונה בחטיבה הוכתרה כהצלחה, וכעת, אתם עם הפנים קדימה לשנת לימודים נוספת. מהם האתגרים הצפויים לכם במסגרת לימודי האנגלית בכיתה ח'?

להמשך המאמר לחץ כאן.

הצטרפות לצוות מומחי התוכן של אתר לימוד נעים

מורה באתר לימוד נעים? יש לך יכולת הסבר וכתיבה מעולה ובא לך לקבל הטבות אדירות בפרופיל המורה שלך? הצטרפו לצוות כותבי התוכן של אתר לימוד נעים, כתבו מאמרים ותהנו משלל הטבות שיביאו אליכם תלמידים חדשים וימצבו אתכם כמורים מומלצים ומומחי תוכן!

להמשך המאמר לחץ כאן.

מתי משתמשים ב-Either, Neither, Or ו-Nor

הבנת כללי הדקדוק באנגלית חיוניים כדי לדבר בצורה נכונה ולהבנת השפה בכללי ולכן חשוב להבין את ההבדלים והניואנסים הקטנים. במאמר זה ננסה להבין מתי משתמשים במילים Either ו-Neither ומה השימוש הנכון ב-Or ו-Nor.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד אנגלית למבוגרים – גם אתם יכולים!

למרות הסיסמא המוכרת כי "העולם שייך לצעירים", השפה האנגלית לא שייכת לאף אחד, אלא לכולם! לא משנה אם סיימתם או לא 12 שנות לימוד, אם המורה שלכם לאנגלית היה מורה קצת פחות טוב וגם בטח שאין סיבה שתלקו את עצמכם על שלא תחזקתם את האנגלית שלכם: אף פעם לא מאוחר ממדי ללמוד ולהרחיב את האופקים!

להמשך המאמר לחץ כאן.

ללמוד אנגלית דרך ה-ZOOM

עד לפני מספר חודשים, סביר כי לא העליתם על דעתכם ללמוד אנגלית דרך הזום. עם זאת, לנגיף הקורונה יש תוכניות משלו, ולפי איך שזה נראה כעת, תוכנית הפעולה הטובה ביותר היא לנסות ולטפח שגרה במציאות הנוכחית החדשה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד אנגלית למתחילים – איך עושים את זה?

ללמוד את השפה האנגלית זה ממש כמו ללמוד לרכב על אופניים: בהתחלה זה מפחיד ומאיים, אך בעת שמתמידים ולא מוותרים – מצליחים, נהנים ודוהרים קדימה! באופניים ישנם גלגלי עזר, ובתהליך של לימוד אנגלית? יש מורה פרטי!

להמשך המאמר לחץ כאן.

Yes, you can! - טיפים איך ללמוד אנגלית

עד כמה קשה ללמוד אנגלית? תתפלאו, אך לא קשה בכלל. מדובר על שפה בינלאומית, שגם אם היא אינה מוגדרת כשפה רשמית בישראל, היא מדוברת גם כאן ועוברת בין אוזניכם על בסיס יומי. 

להמשך המאמר לחץ כאן.

4 משחקים מגניבים ויעילים ללימוד אנגלית

מי אמר שאפשר ללמוד אנגלית רק בשיעורים בבית הספר או בשיעורים פרטיים? באמצעות משחקים שונים (שאת רובם תוכלו להכין לגמרי בעצמכם!), תוכלו להעשיר את אוצר המילים של ילדיכם! השפה האנגלית נתפשת המון פעמים כמאיימת (כמו כל דבר זר ולא מוכר), אך בעת שישנה חוויה של הצלחה בהבנת הנקרא והנשמע באנגלית, מגלים עד כמה כייף ללמוד ועד כמה ההתמדה משתלמת.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מתי להשתמש ב-On, מתי להשתמש ב-In ומתי להשתמש ב-At

אז מתי משתמשים ב-On ומתי משתמשים בIn? חוקי השפה האנגלית עשויים להיות ללא ספק, מבלבלים ולא לחינם נאמר שהאנגלית היא שפה מפותחת מאוד, שלעומת העברית, פותחת מקום להרבה בלבול. אחד הבלבולים היותר מוכרים מלבד כללי הדקדוק המוכרים כמו שימוש נכון בזמנים וכדומה, הוא מתי משתמשים בOn, מתי משתמשים בIn וכן מתי משתמשים ב-At, כיוון שגם במילה On, גם במילה In וגם במילה At משתמשים כדי לתאר מיקום, זמן ולעיתים גם דברים אחרים. במאמר זה ננסה לענות על השאלה הזו בצורה פשוטה ונלמד מתי נכון להשתמש במילה On, מתי נכון להשתמש במילה In ומתי להשתמש במילה At.

להמשך המאמר לחץ כאן.

תהליך העברת שיעור אונליין באתר

שעת הש' הגיעה ואתם צריכים להעביר את שיעור האונליין עם התלמיד באתר. עכשיו השאלה היא: איך עושים את זה?!
אז במאמר זה נסביר איך להעביר שיעור במסלול האונליין באתר ונעבור על כל מה שצריך לשים לב אליו לפני כן כדי שהשיעור יעבור בצורה חלקה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

עדכון שיעור באתר לאחר שיחה עם תלמיד

מזל טוב, אז קיבלתם פנייה מתלמיד דרך האתר ואת המשוכה הראשונה לקראת יצירת הכנסה מהבית מהעברת שיעורים פרטיים אונליין, עברתם.
השלב השני הוא עדכון השיעור במערכת האתר. במאמר זה עוסקים בשלב השני שיעבור על כל מה שצריך לעשות לאחר שקיבלתם פנייה מתלמיד במסלול האונליין
ונלמד איך לעדכן את השיעור במערכת, למה צריך לשים לב ומה עושים אם לחצתם בטעות על ביטול השיעור.

להמשך המאמר לחץ כאן.

קבלת פניה מתלמיד במסלול האונליין

אז פתחתם פרופיל מורה ונרשמתם למסלול האונליין של לימוד נעים, אבל לפני שאתם מתחילים להעביר שיעורים ולקבל עליהם תשלום,
ראשית, בואו נסקור את כל את השלבים שתעברו בדרך ונתחיל מהשלב הראשון: איך מקבלים פניה מתלמיד לשיעור אונליין באתר לימוד נעים

להמשך המאמר לחץ כאן.

תכונות המשולש וכל סוגי המשולשים

משולש היא אחת מצורות הבסיס עליהן נשענות רוב השאלות במבחנים ובבגרויות. במאמר זה בסדרת סרטוני המשולש, נלמד מה הוא המשולש, מהן תכונות המשולש ונכיר סוגי משולשים שונים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

תכונות הטרפז וסוגיו

מהו טרפז, מה הן התכונות שלו ואילו סודי טרפזים קיימים? על כל השאלות האלה נענה במאמר הזה!

להמשך המאמר לחץ כאן.

כל המונחים בחישוב משולש

בבואנו לחשב פרמטרים שונים במשולש כמו שטח או היקף, לעיתים אנו צריכים לעשות פעולות מקדימות כמו יצירת גובה או תיכון אבל מה בעצם אומרים המושגים האלה? במאמר זה נסקור את המונחים בהם אנו משתמשים כדי לחשב משולש.

להמשך המאמר לחץ כאן.

האם ניתן ללמוד לפסיכומטרי לבד? זה אומנם מאתגר - אך אפשרי!

אפשר לומר עליה המון דברים: היא מיותרת, היא מלחיצה, היא ארוכה מדי ולא משקפת את הפוטנציאל והיכולות. עם זאת, בחינת הפסיכומטרי היא מבחן שהוא מעין תנאי סף לאלו מכם שמעוניינים להתקבל לתכניות נחשקות במוסד לימודים להשכלה גבוהה. האם ישנה נוסחה מנצחת להצלחה בפסיכומטרי? לא ממש. ישנם תקדימים של חבר'ה שלמדו על פי כל חוקי הספר, ולא הצליחו לקבל את הציון שהם הציבו כמטרה. מנגד, אנשים שלמדו לבחינה "על הדרך", ונכנסו אל היכל התהילה של "מועדון ה-700"

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מסכמים חומר לקראת מבחן? מומלץ מאד להשתמש במרקר לסימון

למרות שזהו היה יכול להיות תרחיש אידיאלי בעבורכם, במעמד המבחן לא תוכלו לעשות שימוש בחומרים פתוחים. פורמט המבחן בבית הספר היסודי, החטיבה, בתיכון וכן – גם במוסדות הלימודים להשכלה הגבוהה, דורש מכם להפגין בקיאות בחומר הנלמד, תוך שעליכם להשיב על שאלות פתוחות וסגרות שנכתבו מראש. 

להמשך המאמר לחץ כאן.

הכנה לבחינת בגרות בלשון: שיעורים פרטיים - הבנה, לא שינון!

עברית היא שפת האם שלכם, ומסיבה זו המון פעמים מוענקת תשומת לב חלקית למקצוע הלשון וחשיבותו. אי שם, בכיתה א', למדתם לקרוא ולכתוב, והדגש בשנים הראשונות היה על הבנת הנקרא ועל יכולות ההבעה. כעת, כשאתם בשלהי תקופת 12 שנות הלימוד, גם אתם עתידים להיבחן בבחינת הבגרות בלשון.

להמשך המאמר לחץ כאן.

האם שיעורים פרטיים באמת עוזרים? הכימיה עם המורה - קריטית!

ההחלטה המשותפת שלכם ושל ההורים להתחיל שיעורים פרטיים, היא ההחלטה לקדם אתכם אל עבר ההצלחה. להחלטה שכזו ישנו מחיר כלכלי, שעבור לא מעט הורים הוא מאמץ של ממש. כך, עולה השאלה והיא האמת ההשקעה הכספית (וכן, גם ההשקעה שלכם בזמן), אכן תחזיר את עצמה בסופו של דבר. הגיע הזמן להבין אחת ולתמיד: האם שיעורים פרטיים באמת עוזרים?

להמשך המאמר לחץ כאן.

עדכונים מרועי, מייסד האתר, ינואר 2020

היי חברים, כדי לשמור אתכם מעודכנים בכל מה שקורה וחדש באתר לימוד נעים, אעבור אחת לחודש-חודשיים על הדברים החדשים שהעלינו לאתר.
בתקופה האחרונה היו הרבה כאלו - כנסו כדי להתעדכן :)

להמשך המאמר לחץ כאן.

9 טעויות שמורים פרטיים עושים בפרסום באתר

הוספתם פרופיל מורה פרטי? מצויין! זה מספיק? ממש לא!
כנסו כדי לראות את הטעויות הגדולות שמורים פרטיים עושים בפרסום הפרופיל.

להמשך המאמר לחץ כאן.

אז מה זה מבחן אמי"ר? קצת על הכנה למבחן אמי"ר עם מורה פרטי

הפעם האחרונה שהתמודדתם במסגרת לימודית עם השפה האנגלית, הייתה בבחינת הבגרות. כעת, כשאתם עתידים להתחיל את לימודיכם במוסד להשכלה גבוהה, סביר כי תצטרכו ללמוד קורסים באנגלית. אלו מכם שקיבלו ציון גבוה מספיק בבחינת הפסיכומטרי, מקבלים פטור מקורסים באנגלית. במידה והציון שלכם בפרק האנגלית לא עומד בתנאי לקבלת פטור, דעו כי זוהי לא המילה האחרונה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

הכנה למבחן בגרות באנגלית 4 יחידות: מהי השיטה הטובה ביותר?

אל השפה האנגלית אתם נחשפים כבר מגיל קטן: דרך סדרות טלוויזיה, עיתונים, שירים ובאמצעות שלל אפליקציות בהן אתם עושים שימוש. כעת, אתם עומדים לחתום את מערכת היחסים הלימודית שלכם עם השפה דרך בחינת הבגרות. המון תלמידים תוהים מהו המפתח להצלחה בבחינת הבגרות, והתשובה פשוטה למדי: הכנה למבחן בגרות באנגלית 4 יחידות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

הכנה למבחן בגרות במתמטיקה 3 יחידות - תרגולים עם מורה פרטי

אם הגעתם לשלב בו אתם חושבים על הכנה למבחן בגרות במתמטיקה 3 יחידות, אתם ממש לקראת שלהי הלימודים שלכם! הבגרות במתמטיקה חותמת פרק מרגש, ועד להודעה חדשה תיפרדו ממספרים, נוסחאות וצורות גיאומטריות. רגע לפני שגם אתם חוגגים את סיום לימודי המתמטיקה, הרי שאתם צריכים לעבור בהצלחה את בחינת הבגרות.
 

להמשך המאמר לחץ כאן.

שיעורים פרטיים במתמטיקה ולא רק לפני המבחן - איך זה מתנהל?

עוד הרבה לפני ששנת הלימודים מתחילה, ישנו מקצוע אחד שמעורר בהלה אצל מרבית התלמידים: מקצוע המתמטיקה. בסופו של דבר, כל שנדרש מכם במקצוע הזה הוא לשחק במספרים, וישנם תקדימים רבים המלמדים על היכולת של תלמידים להצליח במקצוע. מטבע הדברים, ישנם תלמידים עם ראש יותר ריאלי, בעוד ישנם אלו שנוטים לכיוון ההומני. כך או כך, כל תלמיד יכול להצליח יפה במקצוע, כאשר מה שנדרש לעתים הוא חיזוק עם שיעורים פרטיים במתמטיקה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

המעבר מהיסודי לחטיבה – מתמטיקה לכיתה ז'

מתמטיקה לכיתה ז' מציבה לא מעט אתגרים, אך מדובר על תכנית לימודים שרבים כבר צלחו אותה. רגע לפני שגם אתם מתרגלים לסביבת הלימודים החדשה, קחו אתכם לדרך מספר טיפים לדרך: איך עושים את המעבר מהיסודי אל חטיבת הביניים בדגש על מתמטיקה לכיתה ז'?

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים היקף פוליגונים?

ישנן צורות המורכבות מקווים ישרים המכונות פוליגונים. בלימודי המתמטיקה שלכם בחטיבת הביניים ובתיכון, סביר כי תתבקשו לחשב היקף של צורה כזו. תלמידים יקרים, איך מחשבים היקף של פוליגונים?

להמשך המאמר לחץ כאן.

משבר פשוט לעשרוני – איך מחשבים?

איך הופכים את השבר הפשוט לשבר עשרוני? אפשר תחילה להרגיע ולומר, כי התשובה היא: די בקלות. כל מה שאתם נדרשים הוא להבין את הטכניקה, ובעיקר להבין מהי המשמעות של השבר העשרוני.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים אחוזים?

אחד הנושאים שלומדים בלימודי המתמטיקה? אחוזים. ואחת השאלות השכיחות ביותר שתצטרכו להתמודד איתן? איך מחשבים אחוזים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים רדיוס לפי היקף?

ישנן לא מעט שאלות שאפשר לשאול על מעגלים ועל רדיוסים, כאשר אחת השאלות השכיחות ביותר היא בדבר חישוב הרדיוס לפי היקף המעגל. אז איך מחשבים רדיוס לפי היקף?

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים ממוצע משוקלל?

לצד חישובי המומצע הקלאסיים, לא אחת תתבקשו לחשב ממוצע משוקלל. הדרך לחישובו שונה, ומצריכה מכם להבין את חשיבותו של כך ערך הניתן לכם כנתון.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים את ערך האחוז?

שאלת חישוב ערך האחוז, היא אחת מאותן שאלות שיהיה עליכם להשיב עליה. מהי מטרת השאלה? להבין מהו האחוז שמייצג חלק מסוים. מובן כי שאלה שכזו תופיע כחלק מבעיות שונות, מולן תתמודדו ללא כל קשר להקבצה בה אתם לומדים או ליחידות הלימוד אליהן אתם משוייכים. אז איך מחשבים ערך אחוז?

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים מהירות ממוצעת?

כנראה שגם המורה שלכם למתמטיקה חלקה אתכם את הטיפ החשוב ביותר למענה על בעיות: להבין מה שואלים אתכם. ישנם תלמידים שבקיאים בחומר הנלמד, אך מאחר והם מתקשים להבין את ששואלים אותם, הם מאבדים נקודות רבות במבחנים. אחד הפחים שנופלים בהם תלמידים הוא חוסר תשומת הלב באשר לשני המונחים הבאים:

  • ממוצע המהירויות
  • מהירות ממוצעת

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים היקף משולש?

לאורך לימודי המתמטיקה, תיפגשו עם לא מעט משולשים: משולש שווה שוקיים, ישר זווית, שווה צלעות וכן הלאה. אם ישנה שאלה שתופיע שוב ושוב (ואולי היא תהיה גם זו החביבה עליכם), היא השאלה המבקשת מכם להשיב מהו היקף המשולש. עבור תלמידים רבים, מדובר על מעין שאלת מתנה, שכן כל הנדרש על מנת לפצח הוא אותה לבצע פעולת חיבור פשוטה.

אז איך מחשבים היקף משולש, ומהו האתגר האמיתי שבפתרון שאלה כזאת?

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים שטח משולש טריגונומטריה?

לאורך לימודי הגיאומטריה, העוסקים במבנים שונים ובצורות שונות, אתם נדרשים לחשב שטחים והיקפים. כידוע, לכל צורה או מבנה ישנה נוסחה אחרת שבאמצעותה ניתן להשיב על השאלה ולחשב את השטח. לשמחתכם, ישנה נוסחה אחת שתוכלו להשמיש אותה על כל המשולשים, והיא תוכל להשיב לכם על השאלה איך מחשבים שטח משולש טריגונומטריה?

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים שטח של צורות מורכבות?

הצורות המורכבות ישתלבו בשיעורי הבית שלכם ובהמשך במבחנים, רק לאחר שתלמדו שלל צורות שונות בלימודי הגיאומטריה. הסיבה שהצורות מורכבות, היא רק מאחר ומדובר על צורות שהן טיפוס מעט שונה מאלו שזכיתם להכיר. בכל צורה מורכבת, "מתחבאות" להן צורות נוספות שאתם צריכים לזהות. חלוקת הצורה המורכבת לכמה צורות שונות (ומוכרות), תאפשר לכם להשיב על השאלה איך מחשבים שטח של צורות מורכבות?

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים היקף של טרפז?

אם ישנה שאלה שהייתם שמחים להבחן עליה במבחן בכיתה או בבחינת הבגרות במתמטיקה, היא השאלה איך מחשבים היקף של טרפז? הסיבה כמובן היא החישוב הפשוט המבוסס על סכום כל הצלעות של הטרפז. כידוע, האתגר בשאלות מסוג זה הוא לא לחשב נתונים עם הנוסחה, אלא לחלץ נתונים חסרים מתוך השאלה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים שטח משושה משוכלל?

אם גם אתם נתקלים בשאלה הדורשת מכם לדעת איך מחשבים שטח משושה משוכלל, הרי שהנוסחה כאן במאמר. כידוע, מה שמקשה המון פעמים על פתרון השאלות הוא ידע חלקי בהבנת הצורה, בעוד הנוסחה לרוב די קלה ליישום ולא דורשת בפעולות חשבוניות מורכבות. אז איך מחשבים שטח משושה משוכלל?

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים שטח של אליפסה?

בעוד ישנם מקצועות שמשתלבים בהדרגה עם השנים בתכנית הלימודים בבית הספר, ישנם מקצועות שלומדים כבר מהיום הראשון. אחד מאותם המקצועות? מתמטיקה. ליתר דיוק, תחילה אלו לימודי החשבון, המפגישים אתכם – התלמידים, עם משחקי מספרים בחיבור וקצת בחיסור. ככל שעוברות השנים, אתם מתמודדים עם נושאים מורכבים יותר, וגם עם צורות שעליכם להכיר את המאפיינים הייחודים להן. אחת מאותן צורות, שסביר כי גם אתם לומדים עליה בימים אלו – היא אליפסה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים שטח מלבן?

ביחס לצורות שונות, המלבן נחשב לאחת הצורות הידידותיות ביותר והפשוטות ביותר להתמודדות איתן. כמו כן, אחת השאלות הקלאסיות ביותר שסביר כי תישאלו בבחנים, מבחנים ובבחינת הבגרות בהקשר של מלבן, היא באשר לשטח שלו. איך מחשבים שטח מלבן?

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים נפח תיבה?

גאומטריה נכללת גם היא בתכנית הלימוד של מתמטיקה כך שעל התלמידים להביע בקיאות בצורות שונות ובחישובי שטחים ונפחים. האם גם אתם בימים אלו מתמודדים עם תיבות ותוהים איך מחשבים נפח תיבה?

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים שטח מעוין?

חלק בלתי נפרד מתכנית הלימוד כולל גם את הצורות הגיאומטריות, הכוללות בין היתר גם את המעוין. חשוב לציין כי גם אם אתם תלמידים בהקבצה ב' בחטיבת הביניים, וגם אם בסופו של דבר תחליטו להשתלב בתכנית לימוד של 3 יחידות בתיכון, עדיין תידרשו להשיב על בעיות הכוללות את אותן הצורות, לרבות המעוין. 

אז איך מחשבים שטח מעוין?

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים שטח פנים של תיבה?

לאורך המבחנים שלכם בחטיבת הביניים וגם בתיכון, תצטרכו להתמודד עם פתרון בעיות שונות מתחום הגיאומטריה. כך, תצטרכו גם לדעת איך מחשבים שטח פנים של תיבה. במאמר שלפניכם, הנוסחה לפיה תוכלו לחשוב את שטח הפנים של התיבה, וגם דרך אפשרית להטמיע את החומר הנלמד בצורה יסודית ואיכותית יותר.

להמשך המאמר לחץ כאן.

יומן השיעורים החדש - ניהול תלמידים בקלות וביעילות!

אחרי המון זמן של מחשבה ועבודה קשה, סוף סוף זה מגיע - יומן שיעורים חדש ומשודרג!
ניהול תלמידים, שיעורים, מעקב הכנסות וביצוע פעולות נוספות בצורה קלה, יעילה ופשוטה.
כדי לעזור לכם להבין את האפשרויות והשינויים שעשינו, מצורף סרטון קצר וכן הסברים לפי חלקי היומן החדשים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים אחוזים?

אחד מהחישובים איתם אנו נתקלים לא רק במבחנים, לימודים ובגרויות, אלא גם בחיי היום יום שלנו הוא חישוב אחוזים. במאמר הבא נציג בפניכם איך מחשבים אחוזים וננסה לפשט עבורכם את הדברים בנושא הזה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים את ממוצע הבגרויות?

ישנם מוסדות לימודים שידרשו לדעת את ממוצע הבגרות שלכם, זאת כתנאי סף לקבלה ללימודים. על מנת להבין איך מחשבים את ממוצע הבגרות, חשוב להבין את מבנה המקצועות המגולמים בגיליון הציונים שלכם...

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים שטח טרפז?

חישוב שטח טרפז עשוי להשמע כמו משימה סבוכה המצריכה מכם לחלץ המון נתונים, אבל בסופו של דבר, כל מה שאתם צריכים, הם שלושה נתונים. במאמר זה נסביר בפירוט איך לחשב שטח טרפז בצורה קלה...

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים שטח משולש?

אחת השאלות השכיחות ביותר ששואלים במסגרת בחינות במתמטיקה המערבות גאומטריה, היא בדבר שטח המשולש. אם כן, איך מחשבים את שטח המשולש? המדריך הבא יוכל לסייע לכם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

5 דרכים ללמוד קידום אתרים

במאמר הבא נסקור דרכים בהן תוכלו ללמוד קידום אתרים. לפני שניגש לכך, בואו נחשוב שניה מדוע בכלל נצטרך ללמוד את זה? כל הפרטים - בהמשך.

להמשך המאמר לחץ כאן.

הרחבת ידע בזמן ובנוחות שלכם

כולנו זוכרים את תקופת התואר, תקופה לחוצה שמאופיינת בעיקר בחוסר שעות שינה, ריצה ממקום למקום ותחושה כללית שפשוט אין מספיק שעות ביממה...

לעומת זאת, אנשים שהלימודים האקדמאיים כבר מאחוריהם, או כאלו שמעולם לא נמשכו לתחום, יכולים להפיק לא מעט תועלת מהרחבת הידע בתחומים מסוימים שמעניינים אותם. אין צורך ללמוד לתואר או להיות בלחץ ממבחנים, אלא פשוט ללמוד בשביל ההנאה בזמן ובנוחות שלכם. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, היא באמצעות שיעורים פרטיים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מה הדרך הכי טובה ללמוד?

הדרך הטובה ביותר לעורר תשוקה חדשה לחיים, היא באמצעות סקרנות ורצון ללמוד תחומים שתמיד עניינו אתכם. אוהבים ללמוד? סקרנים לדברים חדשים? המאמר הזה הוא בשבילכם!

להמשך המאמר לחץ כאן.

מהן שפות התכנות שהכי משתלם ללמוד

מי שמעוניין להיכנס לתחום התכנות ומתלבט באיזו שפה להתחיל, מוצא עצמו היום עומד מול מבחר שפות גדול. אם בעבר (הלא כל כך רחוק) היה ניתן למנות את שפות התכנות באצבעות יד אחת, הרי שהיום שתי ידיים ושתי רגליים לא יספיקו, והמספרים רק עולים. לכל שפת תכנות יתרונות משלה, וכל שפה מתאימה לשימושים שונים, לכן קשה להחליט באיזו שפה לבחור.

להמשך המאמר לחץ כאן.

השיטות המובילות ללימוד עברית לילדים

ילדים צעירים ניחנים ביכולת לרכוש שפה באופן טבעי מסביבתם בעזרת חיקוי, קשב וחוויה. כאשר מגיעים לשלב בו מצפים מהם לשבת בכיתה וללמוד לקרוא ולכתוב בעברית, ויתירה מכך, לשנן את חוקי הדקדוק בכיתות הגבוהות יותר, לא כל תלמיד מצליח לעשות זאת בקלות. עבור תלמידים המתקשים לעקוב אחר חומר הלימוד בכיתה, קיימות מספר אפשרויות שיעזרו להם להפנים את החומר בהנאה וביעילות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מהם ההבדלים בין לימוד אנגלית לילדים ולימוד אנגלית למבוגרים

לימודי האנגלית בבתי הספר מתקיימים לרוב בקבוצות גדולות שלא מאפשרות ליווי ויחס אישי לכל תלמיד, וכתוצאה מכך חלק מן התלמידים נפלטים ממעגל הלמידה. עבור מבוגרים שהאנגלית אינה שגורה בפיהם, הדרך להשכלה גבוהה ולקידום מקצועי תלויה רבות ביכולתם לרכוש שליטה באנגלית, ולתקשר בקלות עם העולם הרחב. בשורות הבאות נתבונן על ההבדלים בלימוד אנגלית בין מבוגרים וילדים, ועל היכולת של כל אחד היום להשלים את הפער

להמשך המאמר לחץ כאן.

כל מה שרציתם לדעת על בגרות 4 יחידות באנגלית

במרבית מסלולי הקורסים להשכלה גבוהה באוניברסיטאות ובמוסדות אקדמיים אחרים נדרשת בגרות של 4 יחידות באנגלית כחלק מתנאי הסף של קבלה ללימודים. עבור מי מכם שמעוניינים לשפר ציונים בבגרות באנגלית, וכן מי שמתלבטים האם ללמוד ל 3 , 4 או 5 יחידות לימוד באנגלית, מובא להלן כל מה שרציתם לדעת על בגרות 4 יחידות באנגלית.

להמשך המאמר לחץ כאן.

שיטות מובילות ללמוד לבגרות במתמטיקה

בכדי ללמוד לימודים אקדמאיים, ובכדי שכל הדלתות להתפתחות אישית ולרכישת מקצוע מכובד תהיינה פתוחות בפניכם צריך בגרות במתמטיקה. לטובת מי שלא השלים בגרות במתמטיקה, מי שמעוניין לשפר ציונים, ומי שמתמודד עם קשיים בלימוד לבגרות במתמטיקה בבית הספר נביא לפניכם את השיטות המובילות כיום ללמוד לבגרות במתמטיקה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מוצאים תיכון במשולש

מתקשים בגיאומטריה, ולא מוצאים את הידיים והרגליים בין סבך השרטוטים והנוסחאות? משוואות חישובי זוויות ושטחים, ומשפטי הוכחה נראים לכם כסינית? לפניכם הסבר פשוט, שיעזור להבין כיצד למצוא משוואת תיכון במשולש.

להמשך המאמר לחץ כאן.

הכנה למבחני מחוננים - טיפים ושיטות מומלצות

תמיד ידעתם שהילד שלכם הכי חכם, אבל עכשיו זה ניתן לבדיקה ממש. הצאצא שלא מזמן רק למד ללכת ולדבר הוזמן למבחן מחוננים. אז לקרוא הוא יודע היטב וגם סדר פעולות חשבון ואפילו חלקים מלוח הכפל אבל המבדק בוחן עוד יכולות. על מנת שהילד יוכל לפתח את הכישורים שלו בתחום הלימודים כדאי לדעת כיצד בנוי המבחן ואיך ניתן להתכונן אליו כך שהילד יצליח בו.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך ללמוד למבחן באנגלית

אתם יודעים לצטט כל מילה ממשחקי הכס וזוכרים לטובה את הסופרנוס. אבל את הסדרות האלו ראיתם עם תרגום מובנה מאנגלית, וכעת, לקראת מבחן אמירם או החלק באנגלית בפסיכומטרי הגיע הזמן להתמודד באמת עם השפה הזרה. כיצד ניתן להתכונן לבחינות האלו ומה חשוב לתרגל?

להמשך המאמר לחץ כאן.

אלגברה לינארית - הוכחות ותחומי מחקר עיקריים

אלגברה לינארית היא תחום פופולרי מאוד בלימודי מתמטיקה - הן בבית הספר, באקדמיה ובאופן ספציפי במקצועות מדעיים. החשיבות הרבה של האלגברה הלינארית נעוצה בשימושים הרבים שלה כמעט בכל תחומי החיים, ולכן היא נלמדת בתחומים רבים, גם אלו הקשורים למדעי החברה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

כיצד לתרגל קריאה לכיתה א

אחת המיומנויות החשובות ביותר הנרכשות בכיתה א' היא, כמובן, הקריאה. קריאה עשויה להוות אתגר לילדים מסוימים ולבוא בקלות ובפשטות לילדים אחרים. כמובן שככל שהילד ירכוש את הבסיס בשלב מוקדם יותר בחייו (לפני כיתה א), כך יהיה לו קל יותר לרכוש את המיומנות - ולכן רצוי להתחיל להכשיר את הילד לקריאה בשלב מוקדם ככל האפשר.

להמשך המאמר לחץ כאן.

חוקי לוגריתמים

חוקי לוגריתמים היא דוגמה מצוינת - עוד צמד מילים מפחידות שנתקלים בהן במהלך לימודי המתמטיקה, אבל אם נכנסים קצת לעומק הנושא ומבינים מה עומד מאחורי המילים האלו, הפחד עשוי להתפוגג לגמרי.

להמשך המאמר לחץ כאן.

תורת הקבוצות - הסבר כללי

תורת הקבוצות היא תחום מרתק במתמטיקה, שנלמד בדרך כלל במהלך הלימודים האקדמיים. תורת הקבוצות דורשת חשיבה קצת שונה ממה שהתרגלנו אליה כשמדובר במתמטיקה, ולרוב תדרשו לכתיבת הוכחות תורת הקבוצות במבחנים ובתרגולים השונים, מה שעשוי להוות אתגר.

להמשך המאמר לחץ כאן.

כללי דקדוק באנגלית

לדקדוק באנגלית יצא שם לא טוב: הוא נתפס כנושא משעמם ורבים חשים בלבול ותסכול כשהם נדרשים להרכיב משפט שעושה שימוש נכון בזמנים ובכללי הדקדוק בשפה האנגלית. אבל, חשוב לדעת שכדי לדבר אנגלית בצורה ברורה וללא טעויות מביכות – צריך לדעת את כללי הדקדוק באנגלית.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מהו מבחן תיל למועמדים אקדמים

מטרתם של מבחני תיל לבחון את יכולותיו של הנבחן ולקבוע האם הוא מתאים להתקבל למכללה ולמסלול הלימודים בו הוא מעוניין. מאחר ומבחן תיל הוא המבחן הפסיכוטכני אותו המועמדים נדרשים לעבור, כדאי לדעת מספר פרטים חשובים אודותיו.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך מחשבים? מילון מונחים במתמטיקה

במקצוע המתמטיקה יש אינסוף דרכים ושיטות לחשב, להגדיר ולמצוא נתונים ומשתנים. מילון מושגים זה יעזור לכם להיזכר וללמוד דרכים פשוטות לחשב אחוזים, ממוצעים ושטחים של צורות גיאומטריות שונות. לגזור ולשמור.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך ללמד ילדים תכנות?

כולנו יודעים שמחשבים זה ההווה והעתיד, ואנשים שיודעים לתכנת - ויודעים לתכנת טוב - משתכרים יפה בשוק וזוכים לעבודה טובה ויציבה. לכן לא מפתיע שלא מעט הורים מעוניינים, ובצדק, שילדיהם ירכשו את עקרונות התכנות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך אומרים באנגלית - מילים לאנגלית מדוברת ועסקית

אם אתם מעוניינים לשפר את השפה האנגלית שלכם, חשוב שתדעו שיש שלושה תחומים עיקריים לשיפור השפה האנגלית: אנגלית מדוברת, אנגלית עסקית ואנגלית אקדמית. לא בטוחים מה אתם צריכים? מילון המונחים הבא יעזור לכם להחליט.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מבחן במתמטיקה לכיתה ט

אחד הדברים הכי מפחידים תלמידים בכיתה ט' הוא כנראה מקצוע המתמטיקה. מספרים, שברים, צורות ונעלמים לא באים בקלות לרובינו, ודורשים מאיתנו השקעה קצת מעבר לכל מקצוע אחר. אם יש לכם בקרוב מבחן במתמטיקה כיתה ט' הוא כנראה ישלב דברים כמו משוואות ריבועיות, הוכחות גיאומטריות ובעיות מילוליות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מבחן באנגלית לכיתה ז

הנושאים המוצגים במבחן באנגלית לכיתה ז' מכיל לרוב אנסין, שאלות בדקדוק והטיות פעלים שעשויות להיות לא קלות בכלל. בכתבה זו נציע טיפים ושיטות לפיתרון ולמידה נכונים של נושאים אלו - שיעזרו לכם להצליח במבחן הבא!

להמשך המאמר לחץ כאן.

הכנה למבחן מסכם באנגלית לכיתה ו'

הדקדוק בשפה האנגלית הוא לא כל כך פשוט, שכן הוא מורכב מזמנים שונים וממבנים שונים שגורמים ללא מעט בלבול. אחד הזמנים החשובים ביותר הינו present simple. אחרי שמקבלים הבנה בתחום הזה, זה כבר לא כל כך מפחיד ואפשר לגשת לתרגילים ולפתור אותם בהצלחה. מוכנים? מתחילים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מתמטיקה משולבת לחטיבת ביניים

מתמטיקה תמיד הייתה נושא רגיש ללא מעט תלמידים, ובשנים האחרונות נעשה מאמץ להנגיש את המתמטיקה לתלמידים מגיל היסודי, דרך החטיבה ועד התיכון. מתמטיקה משולבת - ממלאת את הצורך הזה ומספקת ספרים התואמים את התכנים ואת רצף הנושאים של תכנית הלימודים החדשה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד JAVA למתחילים - איך להתחיל ללמוד ג'אווה אונליין

אם גם אתם מסתכלים בקנאה לעבר מפתחי התוכנה, שמעבר לעיסוק בתחום מעניין וחדשני גם מרווחים שכר יפה - כדאי שתדעו שגם אתם יכולים להשתלב בעולם ההיי-טק, ואפילו בזמן קצר יחסית. אחת השפות שכדאי ורצוי ללמוד היא שפת Java, הידועה כשפת תכנות פופולרית מאוד בעולם התכנות..

להמשך המאמר לחץ כאן.

מהי בעצם אנגלית טכנית ולמה חשוב ללמוד אותה?

אנגלית טכנית תורמת לניהול העסק בזירה הבינלאומית, פותחת אינספור דלתות לעובדי תעשייה ומאפשרת להתפתח גם במישור האישי וגם בעסקי.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד אנגלית עסקית תוך זמן קצר

העובדה שחברות רבות מקפידות למנף את פעילותם העסקית עם שכנותיה בחו"ל, יצרה אתגר חדש עבור עובדיה - שליטה באנגלית עסקית. המאמר הבא מציג בפניכם מספר טיפים ואפשרויות לימוד שיסייעו לכם להציג את העסק בפני נציגים מחברות בינלאומיות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד מתמטיקה באוניברסיטה - כישורי למידה מסוג אחר

אצל לא מעט אנשים, מתמטיקה נחשבת כסיוט הגדול של הלימודים בתיכון. אבל עבור אלו שכן מגלים זיקה למקצוע, עשויים להיות המרוויחים הגדולים. המקצוע יעניק לבוגריה הזדמנויות מדהימות בשוק העבודה, ודרך סלולה לתפקידי פיתוח וניהול.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך ללמוד שפה חדשה?

אם גם אתם מעוניינים ללמוד שפה חדשה, ומוצאים את עצמכם מחפשים אחר תשובות לשאלות כמו: איך ללמוד שפה חדשה? אלו שיטות לימוד שפה חדשה ייחשבו לאפקטיביות ביותר? ושאלות דומות נוספות, המאמר הבא יכול ללא כל ספק לסייע לכם בקבלת התשובות..

להמשך המאמר לחץ כאן.

אנסין באנגלית - איך לפתור נכון?

רבים חושבים שדווקא בגללן שמדובר בקטע קריאה לא מוכר, לא קיימת אפשרות להתכונן לקראת בחינת אנסין באנגלית. לפניכם מספר טיפים ועצות איך לפתור אנסין באנגלית אשר בכוחן לסייע להצליח בפרק זה בבחינה...

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך ללמוד לפסיכומטרי

מידת ההצלחה שלכם בפסיכומטרי היא זו אשר תקבע האם תצליחו להגיע לפקולטה שחלמתם עליה או לחלופין תמצאו את עצמכם מתפשרים על עתידכם. לכן, קל מאוד להבין את הלחץ שמורגש בתקופת הפסיכומטרי.. כדי לצאת מהבחינה בראש מורם כנסו למאמר!

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך להתרכז בלימודים?

חוסר ריכוז בלימודים היא תופעה מוכרת בקרב תלמידים רבים. הבעיה אינה נובעת בהכרח כתוצאה מחוסר מוטיבציה להצליח. במאמר הבא, מוצגות שיטות שיוכלו לסייע להשיג את הריכוז המיטבי!

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך לזכור חומר למבחן

יכולת הריכוז במהלך המבחן ויכולת השינון והלמידה לקראתו הם גורמים בעלי השפעה רבה על ההצלחה במבחן. המאמר הבא יציג בפניכם תשובות לשאלות כמו: איך להתרכז בלמידה לקראת מבחן, במהלכו, וכמובן, איך לזכור את חומר הנדרש ביעילות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד תכנות אונליין למתחילים: ללמוד בקלות וביעילות תכנות באינטרנט

עולם ההייטק מציע כיום אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות עבור כל מי שמעוניין ליהנות מהיוקרה של המקצוע. במאמר הבא, נציג בפניכם כמה דרכים עקיפות, שעלולים להעלות את הסיכוי למצוא משרה מכובדת בחברת הייטק נחשקת..

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך ללמוד למבחן ביום אחד?

סטודנטים ותלמידי תיכון נדרשים להתמודד עם תקופות מבחנים עמוסות ולחוצות. לעתים עליהם ללמוד למבחן תוך זמן קצר, לכן כדאי להכיר טכניקות יעילות ומוכחות המאפשרות ללמוד גם ביום אחד למבחן חשוב. בפוסט הבא תמצאו מספר שיטות שיעזרו לכם ללמוד באופן יעיל ומהיר..

להמשך המאמר לחץ כאן.

חדש! הזמנת שיעורים פרונטליים ישירות דרך האתר

תכירו את שירות "הזמנת שיעורים בכרטיס אשראי" - מערכת שמאפשרת לתלמידים ולהורים להזמין שיעורים פרטיים ישירות דרך האתר.
לכל מורה יש יומן - דרכו התלמיד יכול לראות את השעות שבהן המורה פנוי ולקבוע שיעור בשעה המתאימה.
בנוסף, ניתן לראות האם המורה מלמד בית המורה, בית התלמיד או שניהם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך לזכור מילים באנגלית?

מתכננים לטוס לחו"ל אך אינכם שולטים בשפה האנגלית וברצונכם ללמוד כמה ביטויים חשובים כדי להסתדר בטיול? מחפשים שיטה יעילה ומתקדמת כדי להרחיב את אוצר המילים שלכם? אם גם אתם מעוניינים המאמר הבא מיועד עבורכם..

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך להצליח בלימודים אקדמיים?

כדי להצליח בלימודים אקדמיים ולצלוח את תקופת המבחנים, לפני הכל, חשוב לנהל לוח זמנים נכון ומותאם בדיוק לצרכים שלכם. במאמר הבא, מוצגים כמה טיפים ושיטות יעילות כדי לעבור את תקופת המבחנים בשלום.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך ללמוד למבחן במתמטיקה

מקצוע המתמטיקה נתפס בעיניהם של תלמידים רבים כמאיים. במידה וקיימת חרדה או כל תפיסה מוטעית שעלולה לעכב את ההצלחה, חשוב תחילה להפנים זאת, על מנת שאפשר יהיה לטפל בזה בצורה נכונה ויעילה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך ללמוד להכתבה באנגלית

תהליך הלימוד לקראת הכתבה באנגלית יצריך שקידה ושינון חוזרים על מילים, פעלים, ניבים או מושגים. באמצעות ההכתבה, יהיה ניתן לאמוד את מצבו הלימודי של כל תלמיד ולהבין האם חומר הלימוד הופנם כראוי.

להמשך המאמר לחץ כאן.

כיצד מאבחנים חרדת בחינות?

ישנם מצבים שבהם החרדה עלולה להביא את התלמיד למצב של שיתוק מבחינה פיזולוגית שיגרום בסופו של דבר לפגיעה בהשגים הלימודיים ולהוביל לייאוש והרמת ידיים. ברוב המקרים, החרדה עלולה להיות מעגלית ולתקוף את התלמיד לפני כל בחינה. המאמר הבא יציג בפניכם כיצד יהיה ניתן לאבחן חרדה אצל התלמיד.

להמשך המאמר לחץ כאן.

העלאת סרטון שיעור לדוגמא לפרופיל מורה אונליין

חדש! מורי האונליין באתר יכולים להעלות סרטון קצר ובו דוגמא להעברת שיעור דרך המחשב. הסרטון ישמש את התלמידים שמחפשים מורה באתר - הם יוכלו להתרשם מאופן העברת השיעור של המורה וכך יוכלו להחליט מי המורה המתאים ביותר עבורם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימודי אנגלית מדוברת - טיפים

נושאי הלימוד באנגלית מדוברת מותאמים כיום לכל אדם ובכל גיל, ללא קשר לשפה האם שאותה הוא כבר דובר. זו הסיבה שבשנים האחרונות מחלחלת ההבנה שכדאי ומומלץ להנחיל את השפה לילדים צעירים...

להמשך המאמר לחץ כאן.

צרפתית למתחילים - מדריך בסיסי

השפה הצרפתית מיוחדת מאד בכך שיש הבדל בין דרך הכתיבה של מילים רבות לבין צורת ההגייה שלהן ולכן לימוד השפה חייב להתבסס על הקראת הטקסט בקול רם כדי לוודא שההגייה נכונה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד אנגלית לכיתה ו' - נושאי לימוד

לימודי האנגלית אמנם לא חדשים עבור תלמידי כיתה ו' אך בשלב זה של הלימודים מתקדמים יותר. למען הסדר, הפוסט הבא ירכז בפניכם את הנושאים החשובים של לימוד אנגלית לכיתה ו

להמשך המאמר לחץ כאן.

נושאי לימוד במתמטיקה ברמת 4 יחידות

לכל נושא במתמטיקה יש את דרך הלימוד, השינון והתרגול שלו. חשוב מאד להבין ולהפנים את החומר התיאורטי ואת דרך הפתרון. לאחר שאלה מובנים - קל הרבה יותר לבצע תרגול רב ומעמיק וכך עם הזמן יהיה לתלמיד קל יותר ויותר גם להבין את נושא התרגיל וגם לגשת מיד לפתרון.

להמשך המאמר לחץ כאן.

נושאי לימוד אנגלית לכיתה ד'

שילוב של לימוד האנגלית עם נושאי לימוד נוספים הופכת את מערכת הלימודים כולה למעניינת. תלמידים רבים מצפים להתחיל ללמוד את השפה שבה מדברים בסרטים ובסדרות הטלוויזיה האהובות עליהם. בשלב מתקדם יותר, יוכלו לצפות בתכנים אלו ללא צורך בכתוביות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

המדריך השלם להכנת הילד לכיתה א'

ישנם מספר פרמטרים העוסקים בבדיקת המוכנות שמתבססות בעיקר על אופי, תכונות וכישורים נרכשים המסייעים להעריך את מידת המוכנות לקראת כיתה א' וכיצד ניתן לחזק יכולות אלו.

להמשך המאמר לחץ כאן.

טיפים מנצחים לקראת מבחן אמיר"ם

מועמדים אקדמיים שואלים את עצמם איך ללמוד למבחן אמיר"ם בדרך היעילה ביותר. הדרכים היעילות ביותר ללמוד לקראת המבחן יהיו: שיפור קצב הקריאה, פיתוח טכניקה לפתרון שאלות בזמן קצוב והרחבת אוצר המילים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

טיפים ללימוד נושאי אנגלית לילדי כיתות א'

כאשר לומדים על האותיות ועל הסדר שלהן בדרך של שירים ומנגינה - יהיה לו קל יותר לזכור את הסדר ושמות האותיות וכך למעשה הם יעברו את השלב הבסיסי של רכישת השפה. לאחר שהילד יודע בעל פה את הסדר שלהן, קל יותר להמשיך הלאה, לזהות את הצליל של כל אות, כיצד היא נכתבת ואילו מילים שונות הקשורות לעולם התוכן של ילדים מתחילות בה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

נושאי לימוד להכנה לבגרות 3 יחידות במתמטיקה

במקצועות ראליים כמו מתמטיקה, זה לא יהיה מספיק ללמוד את החומר הנלמד באופן תאורטי בלבד. לתרגול ושינון עצמי יש תפקיד מרכזי בהבנת החומר הנלמד, שליטה בנושאי הלימוד וכמובן ברכישת מיומנויות בפתרון התרגילים. לפניכם פירוט תמציתי על חלק מן הנושאים העיקריים הנשאלים בבחינה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

כיצד לימוד ספרדית ברמה בסיסית תעזור לנו

אם אתם נמצאים לפני נסיעת עסקים לאחד האזורים בהם השפה המדוברת היא ספרדית או אם אתם מתכננים טיול תרמילאים מומלץ שתלמדו ספרדית מבעוד מועד. כך תוכלו לתקשר עם הסובבים, ללמוד ולגלות מידע שלא הייתם מגלים ללא ידיעת השפה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

שיפור אוצר המילים לילדים מחוננים בכיתה ב

תלמידי כיתה ב' או ג' עוברים תהליך מיון מיוחד, העוזר באיתור ילדים מחוננים. תהליך זה, שנערך אחת לשנה ובכל שנה, כולל שתי בחינות הבוחנות את אוצר המילים של התלמיד, בין היתר. הבחינה הראשונה נערכת לאחר חג הסוכות, ומי שעברו אותה בהצלחה ממשיכים אל הבחינה הבאה, הנערכת באמצע השנה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

כיוון גיטרה - המדריך השלם

על מנת לנגן בגיטרה באופן נכון ומדויק חובה לכוון אותה טרם התחלת הנגינה. בין אם מדובר בנגינה לשם אימון או תרגול חופשי, שיעור עם מורה או הופעה חשובה - הגיטרה חייבת להיות מכוונת כראוי לקבל צלילים מדויקים שנשמעים טוב.

להמשך המאמר לחץ כאן.

דרכים ללימוד מילים בספרדית בקלות

כאשר מעוניינים ללמוד מילים בספרדית או שרוצים לשפר ולהרחיב אוצר מילים בספרדית חשוב מאד להקדיש לא מעט זמן ללמידה. על ידי קריאה ושינון מילים ומשפטים יהיה זה קל יותר לזכור את המילים החשובות. בפוסט הבא נרחיב קצת על חוקי זמנים ומילים נפוצות בספרדית שבכל שיחת חולין.

להמשך המאמר לחץ כאן.

ספרדית למתחילים - לימוד מעניין ויצירתי

לימוד ספרדית למתחילים יכלול לרוב שיעורים שיתמקדו ברכישת מילים בסיסיות בספרדית, לימודי זמנים בספרדית, הרחבת הידע בדקדוק, הגייה נכונה והרחבת אוצר המילים שנרכש כאשר הלמידה תתבצע בצורה מעניינת ויצירתית שתאפשר לכם לרכוש את השפה וליהנות מכל היתרונות שלה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

הפרמטרים לקביעת דירוג המורה בתוצאות האונליין

אנחנו באתר לימוד נעים מאמינים שכשתלמיד מחפש מורה לשיעורי אונליין באתר, בתוצאות החיפוש צריכים להיות מוצגים המורים הכי מומלצים.
איך אנחנו קובעים את סדר הופעת המורים בתוצאות? שאלה מצוינת :) ריכזנו עבורכם את הפרמטרים הכי חשובים במאמר הבא.

להמשך המאמר לחץ כאן.

פיתוח לומדות אינטראקטיביות להדרכות עובדים

תחום התקשוב הוא מאוד נפוץ היום וניתן לראות שהעברה של כל ידע מכל סוג בעזרת לומדה היא הדרך המרתקת והאפקטיבית ביותר לכל ארגון חברה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

הכנה לבחינת בגרות במתמטיקה 3 יחידות

תלמידים המעוניינים להעמיק בהמשך לימודיהם בתחומי ההנדסה, המחשבים או המדעים - לא יוכלו להסתפק בחומר הלימוד של 3 יחידות ויהיו חייבים ללמוד מתמטיקה ברמה גבוהה יותר כבר בבית הספר התיכון.

להמשך המאמר לחץ כאן.

הכנה נכונה לבגרות במתמטיקה 4 יחידות

בחינת הבגרות במתמטיקה ברמה של 4 יחידות הינה אחת מהבחינות הקשות שקיימות, שכן מדובר במקצוע שיש בו חומר רב ללמוד ולשנן ורמת הקושי נחשבת לרמה מתקדמת יחסית.

להמשך המאמר לחץ כאן.

הכנה לבגרות 5 יחידות במתמטיקה - למידה מהנה ואפקטיבית

כאשר ההכנה מבוצעת בקצב של התלמיד ועל פי הרצון שלו קל יותר ללמוד והוא אפילו ייהנה מהדרך של שינון החומר והחזרה עליו. הכנה לבחינת הבגרות במתמטיקה אין פירושה לעשות זאת בדרך של קושי או סבל, כי אם בדרך נעימה ומפרגנת.

להמשך המאמר לחץ כאן.

הכנה יעילה לבגרות במתמטיקה ועזרה באמצעות לימודי אונליין

בחינת הבגרות במתמטיקה פתוחה להרשמה עבור כל מי שמעוניין להציב לעצמו אתגר, להתכונן בצורה נכונה ומיטבית ולשפר את הציון שהיה לו כאשר ניגש לבחינה לקראת סיום הלימודים שלו בתיכון. גם עבור אנשים בוגרים אלה פתוחה האפשרות ללמוד ולהתכונן לבחינה באמצעות אתר לימוד נעים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד אנגלית לילדים – למה זה כדאי?

אנגלית היא שפת חובה בימינו - לא ניתן להסתדר בלעדיה. בעבר, שיעורי האנגלית לילדי היסודי היו מתבצעים אך ורק בכיתה, כאשר הורים שרצו לסייע לילדיהם להצליח בבית הספר או להתקדם ולהיות בעלי ידע רב יותר מבני כיתתם היו נעזרים במורים פרטיים שהעבירו שיעורים לילדים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד אנגלית לילדים בכיתה ג – כך עושים זאת נכון

כיתה ג' היא כיתה שנחשבת כבר למתקדמת. אין מדובר בילדים מאד קטנים שעדיין עושים את הצעדים הראשונים בבית הספר אלא בילדים שכבר מנוסים בלמידה והם עדיין בגיל שבו יש בהם התרגשות וציפייה לקראת לימוד של נושאים ומקצועות חדשים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד אנגלית לכיתה ב' בדרך יעילה ומהנה

אף פעם לא מוקדם מדי ללמוד שפה חדשה. מדובר בנכס לכל דבר וזו יכולה להיות כל שפה. העולם שאנו חיים בו הופך להיות קטן ובינלאומי וכל דרך ליצירת קשר עם אנשים הגרים במדינות אחרות ומושפעים מתרבויות שונות היא דרך טובה ליצירת חברויות חדשות ולמציאת אנשים בעלי אותם תחומי עניין או מכנה משותף.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד אנגלית לילדים בכיתה א': איך מתחילים?

כמו בתחילתו של כל תהליך למידה יש להתחיל את לימודי האנגלית מהכרת האותיות. השפה האנגלית מכילה כ- 26 אותיות. בהתחלה, חשוב מאד ללמוד מהו הסדר הנכון שלהן ומה ההבדל בין אותיות גדולות (capital letters) וקטנות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

שיפורים ותוספות לשיעורי האונליין

עם ההתקדמות וההרחבה של שיעורי האונליין באתר לימוד נעים, ביצענו מספר שיפורים שיעזרו לכם להפיק את המירב מהשיעורים שביצעתם וכן יקלו עליכם בתהליך קביעת השיעורים הבאים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימודי אנגלית באינטרנט: מה זה אומר ומה היתרונות?

עד לפני מספר שנים לא היו יותר מדי אופציות: אם רציתם ללמוד אנגלית או לשפר את האנגלית שלכם, היה עליכם לפנות למורה פרטי לאנגלית ולהגיע אליו או להיפגש אתו בביתכם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

6 טיפים מנצחים להכנת הילד לכיתה א'

מאד טבעי לחשוש מעצם המעבר, ואכן לעתים ילדים נתקלים בקשיים שונים בהגיעם לכיתה א'. יחד עם זאת, למעט במקרים נדירים, הקשיים חולפים במהרה ככל שהילד מתרגל למסגרת.

להמשך המאמר לחץ כאן.

שיעורי אופיס אונליין: ללמוד כישורי מחשב חשובים בעזרת האינטרנט

תוכנות אופיס של מיקרוסופט מסייעות לרבים מאתנו במגוון דרכים ובאופן יום יומי כך שכל בעל מקצוע, סטודנט או תלמיד בבית הספר שמשתמש בתוכנות Excel, PowerPoint, Access, Word ותוכנות נוספות צריך לדעת כיצד לעבוד איתן.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך ללמוד פסנתר- שאלות ותשובות נפוצות על לימודי פסנתר

רגע לפני שאתם מתחילים ללמוד, בטח מנקרות בראשכם כמה שאלות: יתכן שהן אפילו גורמות לכם להתלבט אם אתם רוצים בכלל ללמוד לנגן בפסנתר או מעדיפים דווקא כלי אחר. אנחנו כאן כדי להשיב על שאלותיכם, ומקווים שכאשר תגיעו לסוף המאמר, תמצאו שקיבלתם את התשובות שחיפשתם. אז קדימה, לשאלות!

להמשך המאמר לחץ כאן.

שיעורים פרטיים באינטרנט – ללמוד את השפה שתמיד רציתם לדעת

כאשר אתם מתקשים בתחום מסוים, או שאיננו מכירים אותו כלל, יש כמה דרכים בהם תוכלו להתמודד עם הסוגיה. ניתן לבקש עזרה מאדם שאתם מכירים ובקיא בתחום, לקרוא ספרים על הנושא, לעשות קורס בבית ספר המוקדש לתחום או במרכז הקהילתי הסמוך, וכן לחפש אתרים רלוונטיים וסרטוני יוטיוב ולנסות ללמוד מהם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

כיצד מתנהל שיעור מתמטיקה דרך האינטרנט?

תלמידים רבים בחטיבה ובתיכון ואף סטודנטים שצריכים לחזק ולשפר את הידע במתמטיקה זקוקים לשיעורים פרטיים ובמהלך השנים האחרונות עלה מספרם של האנשים שנעזרים בשיעורים פרטיים במתמטיקה באופן ניכר.

להמשך המאמר לחץ כאן.

שיעורים פרטיים באינטרנט - כבר לא צריך לצאת מהבית

שיעור התלמידים שנעזרים במורים פרטיים עומד על כ-33 אחוזים היום. תלמידים אלו, או ליתר דיוק, הוריהם (אלא אם כן מדובר על בוגרים) משלמים על שיעורים פרטיים כ–500 ₪ בחודש לכל הפחות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים ללמוד לנגן בגיטרה

אנשים רבים חולמים ללמוד לנגן על גיטרה – הגיטרה היא כלי נגינה אצילי בעל צליל נעים, ניתן לנגן בה שירים ויצירות ממגוון סגנונות, והיא כלי נייד שניתן להסתובב אתו בקלות ולנגן בו במסיבות, בהופעות, אצל חברים, בפיקניק, בחופשה בצימר, על הדשא באוניברסיטה וכו'.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימודים אקדמיים שמומלץ לתגבר בשיעורים פרטיים

לימודים אקדמיים הם פתח לתחומי דעת רחבים ולמחקר, אך עבור רבים הם בעיקר מבוא למקצוע חדש, נותנים מידע נחוץ לסטודנטים שישמש אותם בחיי העבודה שלהם וההצלחה בהם משפיעה על הקריירה העתידית.

להמשך המאמר לחץ כאן.

שיעורים פרטיים במקצועות לא שגרתיים

באלו תחומים ניתן למצוא שיעורים פרטיים? כמעט בכל מה שאתם יכולים לחשוב עליו. אפילו כאן באתר תוכלו לחפש שיעור פרטי בכל תחום אותו אתם רוצים ללמוד, ולמצוא עשרות תחומים לא שגרתיים !

להמשך המאמר לחץ כאן.

5 טיפים ללמידה נכונה של מקצועות התכנות

מקצוע התכנות אינו מתאים לכל אחד משום שאנשים שעוסקים בו ומצליחים בעבודתם צריכים להיות בעלי יכולות חשיבה ייחודיות וגבוהות במיוחד. היום כבר ניתן להירשם ללימודי מחשבים ותכנות אונליין באמצעות קורסים ושיעורים הזמינים באינטרנט. ניתן למצוא שיעורי מחשבים ותכנות במגוון רחב של נושאים, המותאמים לכל רמות הקושי ומאפשרים לאנשים לבדוק האם התחום מדבר אליהם והאם הם יכולים לראות את עצמם עוסקים בו.

להמשך המאמר לחץ כאן.

כל היתרונות בלימוד אנגלית אונליין דרך המחשב

בעולם בו האנגלית היא השפה המרכזית, חשוב לדעת אנגלית ברמה גבוהה. שימוש באוצר מילים נרחב ושליטה בכתיבה, קריאה ודיבור יכולים לסייע במגוון מישורים – בין אם מדובר על קיום שיחה עם זר ועד קריאת מאמרים, ביצוע מטלות או צפייה בסרטים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

בחירת גיטרה על סמך סגנון מוזיקה

אם החלטתם ללמוד לנגן בגיטרה, בוודאי יש או סגנונות מוזיקליים מסוימים שאתם אוהבים ושואפים לנגן בה. לכן, עוד לפני שאתם רוכשים את הגיטרה הראשונה שלכם לצורך לימודי גיטרה, מוטב שתדעו איזו גיטרה מתאימה לסגנון המוזיקלי המועדף עליכם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

ההבדל בין קסטז'אנו לבין אספניול

את השפה הספרדית ניתן לחלק באופן גס לשני דיאלקטים עיקריים. קסטז'אנו, או ספרדית קסטיליאנית, היא השפה המדוברת בספרד, שהתפתחה במקור מתוך ממלכת קסטיליה, אחת הממלכות מהן נוצרה ממלכת ספרד בימי הביניים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימודים דרך האינטרנט - הטרנד הבא בעולם הלימודים

הטכנולוגיה המתפתחת והמידע הזמין אונליין, בשילוב אפשרויות צפייה ותקשורת אינטראקטיביות ההולכות ומשתכללות וחבילות סלולר מתקדמות, יוצרות מגוון רחב של אפשרויות לימוד חדשות. הלימוד האינטרנטי הולך ותופס תאוצה, ומאפשר לרבים לרכוש ידע והשכלה במרחבי הסייבר, בזמנם החופשי ובבתיהם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

כיצד לעבוד עם מורה לקראת בחינה במתמטיקה

המבחן שלכם במתמטיקה הולך ומתקרב והחששות שלכם גוברים. אף פעם לא הייתם טובים במספרים, נוסחאות מבלבלות אתכם ואתם לא מבינים איך למצוא נעלמים ולמה בכלל צריך למצוא אותם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

אלו משרות ניתן ללמוד עם מורה פרטי

החלטתם לעשות את הצעד ולהשתלב בעולם ההייטק, בו המשכורות ראויות, התנאים טובים והעבודה מרתקת. אבל, לפני שאתם מתחילים לחפש עבודה, אתם צריכים לרכוש השכלה בתחום, או לכל הפחות להשלים כמה פערי ידע בתחומים שאתם פחות מבינים בהם, וזאת כדי להגדיל את סיכוייכם למצוא משרה טובה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

כיצד ניתן ללמוד אנגלית מהר מהרגיל

בוודאי תסכימו עם הקביעה שאנגלית היא השפה הכי שימושית בעולם של היום. אנגלית פוגשת אותנו כמעט בכל תחומי החיים: בלימודים (ובעיקר בלימודים אקדמיים), בעבודה, בשימוש במחשב, בגלישה באינטרנט, בצפייה בסדרות טלוויזיה וסרטים, בטיולים בחו"ל ואפילו בתוך המשפחה (בהנחה ויש לנו קרובי משפחה שגדלו בחו"ל ואינם מדברים עברית)

להמשך המאמר לחץ כאן.

שיעורים פרטיים במתמטיקה דרך האינטרנט

מתמטיקה יכולה להיות תחום מרתק, מסעיר ומלא קסם עבור אנשים מסוימים. אך עבור רבים מאיתנו, מתמטיקה היא מעיקה במקרה הטוב, וסיוטית במקרה הרע: חלקנו פשוט מתקשים להבין את כל המספרים, החישובים והחשיבה המופשטת, ודי סובלים מכל הנושא. עם זאת, קשה להתחמק ממתמטיקה: היא מקצוע חובה בתיכון, ומהווה דרישת חובה בהרבה תחומים באוניברסיטה, כגון מדעים, הנדסה ורפואה, על אף שהיא משתרבבת בהיחבא גם למדעי החברה וההתנהגות, בדמותם של קורסי סטטיסטיקה ושיטות מחקר.

להמשך המאמר לחץ כאן.

באלו מקצועות כדאי להיעזר בשיעורים פרטיים?

שיעורים פרטיים יכולים לסייע מאד במקרים אלה: הישיבה הפרטנית אחד על אחד, ההתעמקות, הסברת החומר על ידי המורה הפרטי באופן שונה מזה בו הסביר אותו המרצה או המורה בבי"ס, ומתן תרגילים וחומר עזר, יכולים להיות המפתח בזכותו ייפול לכם האסימון ותתחילו להצליח במקצוע הבעייתי. אז מהם המקצועות בהם כדאי להיעזר בשיעורים פרטיים?

להמשך המאמר לחץ כאן.

טיפים ללמידת אנגלית אפקטיבית

אם תתמידו לפחות באחת מהדרכים שלעיל לאורך כמה חודשים, במהרה תיווכחו לדעת שהשתפרתם פלאים. שיהיה לכם בהצלחה!

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך להיערך לשנת הלימודים החדשה

בתחומי לימוד שבהם נדרשת תשומת לב לפרטים, כגון מתמטיקה, נדרשת בדרך כלל הדרכה פרטנית מצד המורה. כך גם במקרים אחרים, כאשר יש צורך בשיעורים פרטיים ממוקדים (לקראת בחינה, למשל), חשובה ההדרכה הפרטנית.

להמשך המאמר לחץ כאן.

שיעורים פרטיים במקצועות הריאליים

מתקשים במקצועות הריאליים? אתם לא לבד! בואו תהפכו את המספרים מאויב לחבר בעזרת מורה פרטי טוב!

להמשך המאמר לחץ כאן.

שיעורים פרטיים בלימודי משפטים - מתכון להצלחה

לתלמידי משפטים שרוצים להתמודד בהצלחה בתחום תחרותי שבו נדרשים ציונים גבוהים, הן כתנאי סף והן כיתרון בהגשת מועמדות למשרה לאחר הלימודים רצוי להיעזר בשיעורים פרטיים כמתכון להצלחה!

להמשך המאמר לחץ כאן.

טיפים ללמידה נכונה ואפקטיבית לקראת בחינה

יום המבחן קרב? אל דאגה, הכנו לכם 10 טיפים לקראת המבחן. אז עזבו את הפייסבוק, תנתקו את הטלפונים ותתחילו לחרוש!

להמשך המאמר לחץ כאן.

שיעורים פרטיים בבית התלמיד – למי זה מתאים?

שיעורים פרטיים מסייעים לילדים להבין את תכני הלימוד בצורה טובה ומאפשרים לילדים שמתקשים להתקדם. חלק מהמורים מלמדים בבית המורה או בבית התלמיד בתוספת תשלום. עבור מי שיעור פרטי בבית התלמיד יהיה יותר משתלם?

להמשך המאמר לחץ כאן.

מתמטיקה - למה כדאי להשקיע בשיעורים פרטיים לאורך השנה ולא רק לפני בחינה?

מתמטיקה. מי שאוהב אותה – מאוהב בה ומי שלא.. זכה באויבת רצינית..
הקפדה על לקיחת שיעורים פרטיים במתמטיקה לאורך כל השנה תסייע לילד במגוון מישורים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך להוציא את המירב מהשיעורים הפרטיים?

טעות נפוצה בקרב תלמידים היא להסתמך על המורה הפרטי ולהניח שאם הם נפגשים איתו בכל שבוע למשך שעה הם לומדים מספיק.
החלטתם להיעזר במורה ללימוד אנגלית, תנ"ך, היסטוריה או מקצוע אחר?
מומלץ להכין את עצמכם לשיעורים הפרטיים כדי להגדיל את האפקטיביות שלהם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מערכת שיעורים פרטיים אונליין באתר לימוד נעים

הוספנו לאתר מערכת שמאפשרת העברת שיעורים פרטיים אונליין דרך המחשב.
המורה והתלמיד יכולים להתחבר, כל אחד במיקום המועדף לו, ובכך לחסוך זמן יקר.
שיעורי האונליין מבוצעים ע"י תוכנה הכוללת מצלמה, שיתוף מסך, צ'אט ואפשרויות נוספות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

שיעורים פרטיים בתקופת המבחנים - איך עושים זאת נכון?

תקופת המבחנים בחלק מהמוסדות האקדמיים כבר החלה. במאמר זה אעבור על דגשים חשובים לשיעורים פרטיים בתקופת המבחנים - איך לבחור את המורה הפרטי המתאים, איך לבנות תוכנית עבודה ועל מה להקפיד בין השיעורים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

המדריך המלא לניהול פרופיל מורה באתר לימוד נעים

אתר לימוד נעים הינו מאגר המורים הפרטיים המוביל בישראל כבר מעל ל-4 שנים. במהלך התקופה, עשינו שינויים רבים לטובת המורים הפרטיים ומחפשי השיעורים הפרטיים.
זה הזמן לעשות סדר בפרמטרים החשובים ליצירת פרופיל מורה וניהולו השוטף.

להמשך המאמר לחץ כאן.

יודעים הכל על שיעורים פרטיים במתמטיקה?

חושבים שאתם יודעים הכל על שיעורים פרטיים במתמטיקה? בואו לבדוק...
ביקושים, מחירי שיעורים, טיפים לבחירת מורה פרטי מתאים, מגמות חדשות בשוק המורים למתמטיקה ועוד.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מי צריך שיעורים פרטיים באנגלית?

שליטה מלאה בשפה האנגלית הינה אחד הכלים החשובים להצלחה.
איך בוחרים מורה פרטי לאנגלית? מה המחיר של שיעורים פרטיים באנגלית? ומה לגבי הביקוש יחסית למקצועות אחרים?

להמשך המאמר לחץ כאן.

שיעורים פרטיים לסטודנטים - סיכום שנת 2015

באיזה מקצועות הסטודנטים מחפשים שיעורים פרטיים? כמה עולה שיעור פרטי? איפה מחפשים הכי הרבה מורים פרטיים? אתר לימוד נעים מסכם את שנת 2015 בשוק השיעורים הפרטיים לסטודנטים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

שיעורים פרטיים לתלמידי בית הספר - מחירים ומגמות

כמה עולה שיעור פרטי במתמטיקה? מי המורים הפרטיים הכי מבוקשים? איפה השיעורים הפרטיים הכי יקרים? אתר לימוד נעים עושה סדר בנתונים העדכניים של שוק המורים הפרטיים בישראל לתלמידי בית הספר.

להמשך המאמר לחץ כאן.

הכנת מערך שיעור

לאחר שלב מבנה וארגון יחידת הלימוד, מגיע שלב הכנת מערך השיעור.
במאמר זה אעבור על הדגשים להכנת מערך שיעור.
איך עושים זאת נכון ולמה זה חשוב כל כך?

להמשך המאמר לחץ כאן.

לימוד איתן - אנשי המילואים חוזרים ללימודים בקלות

אנשי המילואים חוזרים ללימודים בקלות - היוזמה של לימוד נעים ומועדון "בהצדעה".
במסגרת היוזמה, זכאים אנשי מילואים שהשתתפו במסגרת "צוק איתן" לשיעור ראשון חינם ולהנחות על השיעורים הפרטיים הבאים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך לנתח את מספר הצפיות ולהגדיל את מספר הפניות?

לפני כחודשיים וחצי הוספנו לשונית חדשה לפרופילי המורים הפרטיים והמאמנים: "כמות חשיפות".
במאמר זה נעזור לכם לנתח את נתוני הצפייה בפרופיל שלכם ונמליץ על ביצוע מספר פעולות שתעזרנה לכם להגדיל את מספר הפניות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך לבחור מאמן כושר אישי

הגעתם למסקנה שאתם צריכים מאמן כושר אישי?
באתר לימוד נעים יש מגוון מאמני כושר למספר רב של תחומים ולכן יש סיכוי שבתוצאות החיפוש יופיעו מאמני כושר רבים. במאמר זה אעזור לכם לבחור את מאמן הכושר המתאים עבורכם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

אפליקציה חדשה לאתר לימוד נעים

קבלו אותה! לאחר זמן פיתוח לא קצר, אפליקציית לימוד נעים יוצאת לדרך.
האפליקציה זמינה להורדה עבור מכשירי אייפון ואנדרואיד. מהיום ניתן לחפש מורה פרטי ולנהל את פרופיל המורה מהטלפון הסלולרי שלכם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

תהליכי חשיבה וזכרון

תהליך מוצלח של הקניית ידע מותנה בהכרה והבנה של הדרך בה מאורגן ידע ישן וחדש בזכרון.
עבורנו, מורים פרטיים, להבנת תפקודה של מערכת הזיכרון חשיבות ממעלה ראשונה מאחר והיא תסייע לנו ביצירת מבנה נכון לשיעורים הפרטיים שאנו מעבירים וכן ליישום עקרונות ביצוע בלמידה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מבנה וארגון יחידת לימוד

לאחר שלמדנו איך לתכנן ולנסח מטרות לשיעור, מה שנשאר עכשיו זה ליצוק את כל מה שתכננו לתבנית שיעור על מנת שנוכל להתחיל ללמד.
במאמר זה תלמדו איך להפוך את המטרות הללו לשיעור בנוי.

להמשך המאמר לחץ כאן.

טיפים לניהול פרופיל מורה פרטי

בדומה לדברים רבים אחרים בחיים, גם פרופיל המורה הפרטי שלכם דורש תחזוקה ועדכון.
כדאי לבצע מספר פעולות באופן שוטף כדי לשמור על פרופיל המורה שלכם מעודכן ובכך להחשף לכמות גדולה יותר של תלמידים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך נשפר את רמת האנגלית?

החלטתם להיעזר בשירותיו של מורה פרטי לאנגלית?
גם אם תקחו הרבה שיעורים פרטיים, רמת האנגלית שלכם לא תשתפר אלא אם תשקיעו ותבנו לעצמכם תוכנית עבודה בין השיעורים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

כמה עובדות על השפה האנגלית

רוצים לדעת כמה דוברי אנגלית יש בעולם? מהן המילים הנפוצות ביותר בשפה?
אולי אתם מתעניינים דווקא במידע על פרק האנגלית בפסיכומטרי או בנתונים הקשורים למורה פרטי לאנגלית.
כנסו ותגלו עובדות מפתיעות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מטרות בהוראה

לכל דבר שאנו עושים בחיים יש מטרה - בכדי שנוכל להשיג אותה, אנו צריכים לדעת להגדיר אותה.
המטרה היא שמכתיבה לנו את אופן הביצוע. גם בהדרכה ובהעברת שיעור פרטי יש לנו מטרות.
במאמר זה נלמד כיצד להגדיר מטרות להדרכה.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך להכין מצגת מנצחת

הצורך בהכנה ובהעברת הרצאה יכול לתפוס אותנו בהרבה שלבים בחיים:
כחלק מהמטלות של קורסים באוניברסיטה, במהלך העבודה בתור מורים פרטיים ועוד.
מאמר זה יסביר איך להכין מצגת מעניינת, יעילה ומשכנעת.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מורה פרטי לפסיכומטרי מול מכון הכנה

בשנים האחרונות החלה להתפתח תופעה מעניינת - תלמידים רבים מעדיפים ללמוד עם מורה פרטי לפסיכומטרי על פני מכון הכנה.
לאחר ששמתי לב לתופעה, החלטתי לנסות לעשות קצת סדר ולבצע השוואה בין שתי האופציות.

להמשך המאמר לחץ כאן.

שיעור פרטי במתמטיקה - הכנה לבחינות הבגרות

אם הינך מורה פרטי למתמטיקה שמלמד לקראת מבחני הבגרות ואין לך נסיון רב בתחום, המאמר הבא פונה אליך.
במאמר זה נעבור על מספר דגשים להכנה ולהעברת שיעור פרטי במתמטיקה למורה המתחיל.

להמשך המאמר לחץ כאן.

העברת שיעור פרטי לקבוצת תלמידים

מורים פרטיים אשר עוסקים בתחום ההוראה הפרטית מזה זמן רב, בוודאי נתקלו לא אחת בבקשה להעביר שיעור פרטי לקבוצת תלמידים.
במאמר זה נסקור מספר הבדלים בין העברת שיעור פרטי לתלמיד אחד, לקבוצה קטנה ולקבוצה גדולה של תלמידים.

להמשך המאמר לחץ כאן.

איך לבחור מורה פרטי

כמו בכל תחום מקצועי ישנם אנשי מקצוע טובים יותר וטובים פחות. כשמדובר במורה פרטי, מתווסף נדבך נוסף והוא ההתאמה האישית בין המורה לתלמיד.
במאמר זה אנסה לעזור לכם לסנן ולבחור מורים פרטיים מתאימים יותר עבורכם.

להמשך המאמר לחץ כאן.

טיפ למורה הפרטי - הכנת שיעור פרטי בתכנות

מקצועות התכנות הולכים ונהיים מבוקשים יותר מיום ליום ואיתם הדרישה למורה פרטי איכותי למדעי המחשב. איך נוכל להיתפס כמורים פרטיים איכותיים למקצוע זה? במאמר זה אסקור מספר דגשים להעברת שיעור פרטי במדעי המחשב בדגש על הייחודיות של מקצוע זה מול שאר מקצועות הלימוד.

להמשך המאמר לחץ כאן.

מורה נבוכים למורה הפרטי

התחלתם להעביר שיעורים פרטיים? אתם שולטים בחומר אבל עדיין אין לכם נסיון בתחום? אתם מורים פרטיים זה מכבר אבל עדיין שולפים מהמותן? רוצים לשדרג את השיעור הפרטי שאתם מעבירים? הגעתם למקום הנכון!

להמשך המאמר לחץ כאן.

5 טיפים ליצירת פרופיל מורה פרטי

הוספתם פרופיל מורה פרטי באתר לימוד נעים?
כדאי לשים לב למספר דברים כדי להתאים את הפרופיל שלכם לחיפוש באתר.
במאמר זה ניתן טיפים ודגשים חשובים שיעזרו לכם להגיע לקהל היעד הרלוונטי עבורכם.

להמשך המאמר לחץ כאן.