לימוד JAVA למתחילים - איך להתחיל ללמוד ג'אווה אונליין


אם גם אתם מסתכלים בקנאה לעבר מפתחי התוכנה, שמעבר לעיסוק בתחום מעניין וחדשני גם מרווחים שכר יפה - כדאי שתדעו שגם אתם יכולים להשתלב בעולם ההיי-טק, ואפילו בזמן קצר יחסית. אחת השפות שכדאי ורצוי ללמוד היא שפת Java. שפת Java הינה שפת תכנות פופולרית מאוד בעולם התכנות, וידיעתה פותחת הרבה מאוד דלתות בעולם ההיי-טק.

רוצים ללמוד JAVA עם מורה מנוסה?

בקישור מוצגת רשימה מסודרת של מורים לJAVA עם פרופיל מפורט הכולל ניסיון, תגובות והשוואת מחירים.

תשמחו לשמוע שלא צריך תואר במדעי המחשב - וניתן ללמוד את השפה באמצעות לימוד ג'אווה עצמי ברשת האינטרנט. גם אם אתם מתחילים ולא כתבתם קוד בחייכם, תוכלו ללמוד את רזי השפה בעזרת לימוד ג'אווה עצמי ולהבין האם היא בשבילכם והאם תוכלו להתקדם איתה לשוק העבודה. ישנן לא מעט דרכים ואתרים שייקחו אתכם יד ביד ומילה אחר מילה, ממש כמו תינוק שלומד שפה חדשה ודרך מחשבה שונה.

כמה מילים על שפת ג'אווה

ג'אווה פותחה בחברת סאן-מיקרוסיסטמס בשנת 1991, וכאמור היא אחת השפות הנפוצות ביותר כיום. Java היא למעשה ה"יורשת" של תכנת C++, ומהווה גרסה משודרגת שלה. הייחודיות של שפת הJava נובעת מעצם היותה "מסתגלת", כלומר, קוד אחד של ג'אווה ניתן להפעיל בכל הפלטפורמות השונות, והוא יופעל באופן זהה.

Java היא מה שנקרא שפה מונחית עצמים. כלומר, השפה משתמשת באובייקטים (עצמים) לשם תכנות תכניות. כל אובייקט כזה בעל מאפיינים ופעולות, ועומד בפני עצמו. בשפת Java קיימות מחלקות מובנות ולהם אובייקטים קיימים. עובדה זו מקלה על המתכנת, שכן המחלקות המובנות מקלות על העבודה ומאפשרות התרכזות מקסימלית בפרויקט.

Java שימושית למגוון רחב של תחומים - בעזרת Java, שפת תכנות נגישה גם לילדים אפשר לפתח אפליקציות, לעבוד עם מסדי נתונים ואף לעבוד עם גראפיקה. היכולת של Java להריץ כמה קטעי קוד במקביל גם היא הופכת את ג'אווה לשפה שימושית בתחומים רבים, ומאפשרת לפתח אפליקציות מורכבות הדורשות כוח חישוב גדול.

חשוב לציין שלג'אווה מספר גרסאות, המיועדות לסביבות שונות, ולמעשה כל גרסה מיועדת למטרה אחרת. בין הגרסאות השונות תוכלו למצוא את: J2EE - ככל שהאינטרנט התפתח, הגיעו להבנה שיש צורך ביצירת תשתית התומכת בג'אווה, המאפשר בניית אתרי אינטרנט דינמיים. J2EE פותחה לצורך זה. J2ME - זו גרסה קלה למכשירי טלפון סלולרי. Java3D - אם אתם מעוניינים בהיבט הגראפי, ורוצים לפתח יישומיים תלת-מימדיים.

לימוד ג'אוה למתחילים - מאיפה כדאי להתחיל?

לימוד java למתחילים

לג'אווה יש לא מעט יתרונות בשוק העבודה. חברות רבות משתמשות בג'אווה בזכות התכונות הייחודיות שלה, ולמפתחי ומתכנתי ג'אווה יש דרישה גבוהה בשוק, הכוללת גם תנאים מצוינים ומשכורות טובות בהתאם לשוק ההייטק. ידע נרחב בג'אווה, והוכחה כי אתם שולטים בשפה (בעזרת פרויקט שעשיתם, לדוגמה), יזכה אתכם ללא ספק בעבודה מצוינת ורווחית במגוון רחב של תחומים.

אגב, חשוב לדעת שהייטק הוא לא העולם היחיד שתוכלו להשתלב בו - גם העולם הצבאי וגם חברות פיננסיות יוכלו להיעזר בכם. במהלך הלימודים כנראה שתתנסו במגוון רחב של תרגולים רבים והתנסויות, ואף במרבית הקורסים תעסקו בפיתוח פרויקט סיום, כך שיהיה לכם מה להראות למעסיקים פוטנציאליים. בנוסף, במהלך הלימודים תעסקו בתכנות מונחה עצמים בגרסאות השונות של ג'אווה.

לימוד ג'אווה באינטרנט - כל אפשרויות הלימוד

אם אתם אנשים בעלי משמעת עצמית שיודעים לשבת מול מחשב, להתרכז וללמוד - אתם ללא ספק יכולים ללמוד ג'אווה באופן עצמי. ברחבי האינטרנט תוכלו למצוא לא מעט אתרי לימוד ג'אווה למתחילים, שייקחו אתכם צעד אחר צעד בלימוד השפה הזו. ישנן שלוש קטגוריות עיקריות של לימוד ברשת האינטרנט:

קורסים חינמיים - ברחבי הרשת תוכלו למצוא מגוון של קורסים חינמיים, קלילים ואינטרקטיביים בשיטות לימוד שונות. בין האתרים האלו תוכלו למצוא את CodeAcademy.

קורסים בתשלום - למרות שהקורסים החינמיים מצוינים, לפעמים הקורסים בתשלום מעניקים קורסים מקיפים יותר, וכן מאפשרים את האופציה של לימוד java אונליין הכוללת את האופציה לתקשר עם מרצה ולשאול שאלות אם נתקעים. תוכלו למצוא קורסים כאלו באתרים מצוינים כמו Coursera או Udemy.

סרטונים ביוטיוב - דרך שלישית היא למידה דרך סרטוני הדרכה ביוטיוב. הדרך הזו מומלצת יותר למתקדמים שמחפשים פתרונות לבעיות ספציפיות, אך אין ספק שגם מתחילים יכולים להפיק מידע רלוונטי ממדריכי יוטיוב.

אם אתם פחות מתחברים לקונספט של לימוד ג'אווה עצמי, תוכלו לפנות גם לקורסים ייעודיים שניתנים במכללות ובמוסדות הלימוד השונים שינחו אתכם באופן מקצועי ברזי השפה.