איך לבנות את תיק ההשקעות בקריפטו שלך

רוצה להרוויח כסף גדול ומהר?

אם ענית חיובי, זהירות אתה בסכנה. אתה נמצא בקטגורית האנשים המגיעים עם הכי פחות ידע אבל עם מקסימום וחלומות על עושר מהיר ואגדי לשוק הקריפטו.  קהל זה יוצא מהשוק הכי מהר במפח נפש בהפסדים ובמחיקה מהירה של הכסף. כשהוא מפסיד את הפוטנציאל האדיר של הטכנלוגיה. 

זה אמיתי. יש אנשים שהתעשרו מהביטקוין. לרוב הם קנו אותו מתחת לאלף דולר מתוך הבנת הפוטנציאל.  ישנה תופעה של נישואין קתולים עם המטבע שמביא לך את העושר שלך. הכי קל להאמין במשהו שעושה לך טוב. לכן יש את המאמינים האדוקים בביטקוין. אתריום קרדנו וכו, .

כל אחד יכול על ידי מחקר נכון ופיזור נכון של הכסף להגיע להסתברות משמעותית לרווחים משמועתיים בצורה הכי רווחית שקיימת למשקיעים היום בעולם. אין עוד אף שוק בעולם שמייצר על מניה או נייר ערך 30,000 אחוז בשנה כלומר 30 איקס כמו קרדנו בסייקל 2021 לדוגמא.  

אבל אם אתם חודשים המסלול שלכם כנראה יראה ככה: קונים ביטקוין.

נכנסים לבורסה. קונים שיטקוין. מתחילים למנף. מוחקים את כל הכסף. 

שוק ההון העולמי הוא משחק לכרישים. נאיבי להאמין שהכסף הגדול מתנהל באופן טיפש. לא סתם העשירים מתעשרים.

המשקיעים בקריפטו מתנהלים בסטייט אוף מיינד שונה מאשר מהמרים חסרי אמונה הסוחרים לטווחים הקצרים.

 

האני מאמין שלי - השקעה בפוטנציאל ערך או עניין לטווח הבינוני והארוך. נגד מסחר לטווח קצר.

לדעתי מרחב ההסתברות הוא גדול מדי. דורש השקעת זמן ועצבים גדולה מדי. זה לא עבודת חלומותי. 

אני מאמין בתיק השקעות יציב בעל חלקה נכונה לרמות סיכון. עם מינימום השקעת זמן וניהול. הכסף שלך עובד בשבילך.

 

 

 

לדעת מה לא לעשות - הטעויות שמובילות למחיקת התיק

ישנם נושאים בהם הדברים שהכי חשוב לדעת בהתחלה הם מה לא לעשות. זה ממש קריטי. אלו כללי ״אל תעשה״ לעולם.

בצה״ל כתוב באדום במטווחים. ״הוראות אלו נכתבו בדם״ כך גם בשוק ההון והקריפטו. שלושת כללי המפתח האלו נכתבו בדם יזע ודמעות של משקיעים חדשים

שהגיעו לקריפטו עם חלומות ויצאו עם חיים הרוסים. הנתונים מתוך דבריו של תומר רביד מנכ״ל חברת BlockTax חברה העוסקת ביצירת דוחות מס הכנסה למדווחים בקריפטו

פוזיציה זו מאפשרת לחברה לראות את הטעויות בתיקים של פלח גדול מהשוק ולייצר סטיסטיקה. רוב הטעויות שגרמו למשקיעים חדשים לאבד את כל כספם הם שלושת אלו:

 

לא להלוות כספים - כסף להשקעה מגיע רק מכסף ששוכב בצד. לא הלוואה מהבנק או מהמשפחה. לקחת הלוואה ולהשקיע זה רעיון גרוע. שיקול הדעת שלכם נפגע כשאתם צריכים להחזיר את תשלומי ההלוואה כל חודש. יש השפעה ישירה של תיק ההשקעות שלכם וארוחת הבוקר שלכם. זה כבר השפעה מסוכנת שלא מאפשרת שיקול דעת נכון ורציונלי.

לא למנף בבורסות - למה שהמאה דולר שלכם לא ירוויח כאילו יש לכם פי שלוש פי עשר או פי מאה? הרי גם ככה אני מאמין שזה יעלה אחרת לא הייתי קונה את זה. האפשרות בקליק למנף בלי להבין גודל הסיכונים היא הטעות מספר אחד הגורמת למשקיעים חדשים למחוק את כל כספם ולא לחזור לבורסה עוד שנים רבות. מינוף זה הדרך הכי מהירה למחוק את התיק שלכם.

לא לנהל כספים של אחרים - זה כבר נוגע להפסד פוטנציאלי של כספים של אחרים שניהלתם. לקריפטו אין מעקב. זה יכול לגרום לחשדות מיותרים. להאשמה שלכם בכספים לא לכם על ידי רשות המיסים. קריפטו הוא הכסף של העתיד. אפשר בקלות להחזיק אותו בעצמכם. אתם לא צריכים לנהל לאף אחד את הכסף ולא שינהלו לכם. זה עצמאות כלכלית.

 

ביטקוין ומס הכנסה

צמד מילים מאיים לכל משקיע בביטקוין. אולם אין הדברים כאלו מפחידים. ההפך עם הידע הנכון הדברים נהפכים לקלים מאוד. חשוב להכיר צמד כללים פשוט:

קנית קריפטו - הוא לא אירוע מס המחייב בדיווח -  כלומר אפשר בקלות לקנות מחלפן מוכר דרך העברה בנקאית ולקבל את הביטקוין ישירות לארנק שלכם.

מכירת קריפטו - הוא אירוע מס המחייב בדיווח - כל זמן שלא מימשתם או החלפת בין מטבעות אין אירוע מס. כשרוצים להחליף לשקלים צריך להתייעץ.

לסיכום הרווח במטבעות הקריפטו שלכם יכול לשכב בנחת בארנק שלכם ואתם לא צריכים לשלם או לדווח למס הכנה על הנכסים הדיגיטלים שלכם.

 

חלוקת לרמות סיכון

רמות סיכון באופן הבוטה ביותר הם דבר ראשון כמה אתם מוכנים להפסיד ולחיות עם זה בשלום. הכלל ״אף תהמר על כסף שאתה לא יכול להפסיד״

תיק שמרני - יהיה מורכב מביטקוין ב 100% יש קהילה גדולה של אנשים  המאמינים שערך הביטקוין יגיע למליוני דולרים במשך השנים וזה ההשקעה בעלת אחוזי ההצלחה הכי גבוהים.

תיק מודרני - יהיה מורכב מאתריום ב 50% מטבע נוסף המייצג בלוקציין אחר ב 35%. פרויקט שרץ על הרשת בה אנו מאמינים ב 15%.  זה הפיצול האידיאלי לרמת סיכון בינונית.

תיק הימורים - פרויקטים לקראת השקה. NFT ופריטי אומנות. מטבעות חדשים בעלי ערך של סנטים. כאן הפיזור הוא המלך. מפזרים זיטונים. לא יותר מ 5 אחוז לכל פרויקט.

 

תיק שמרני - ניתן לצפות להפסד מקסימלי של 50% ואפילו יותר אבל לחזרה בסבירות גבוהה מאוד תוך כוך כמה שנים לקרן. רווח פוטנציאלי 10 איקס בעשור הקרוב

תיק מודרני - ניתן לצפות להפסד מקסימלי של 70% יתכן לנצח ללא חזרה לרמת מחיר הקניה. פוטנציאל רווח עשרות איקסים פי כמה מהרווח בתיק הביטקוין.

תיק הימורים - ניתן לצפות להפסד של 90 אחוז מהכסף. אבל אחוזי הרווח יכולים להגיע למאות איקסים. כגודל הסיכון גודל הסיכוי מקבל פה משמעות.

 

לקנות ולהחזיק סבלנות הסוד לכסף הגדול

מי שמתלהב מעליה של 10% ויוצא החוצה בטווח הקצר צודק. תהיה ירידה כנראה של 10% אבל בטווח הארוך מי שהוא חזק מספיק להחזיק בספינה בזמן הירידות הקשות. 

יכולות לבוא ירידות של 30% בקלות בשוק הקריפטו. אם יודעים לצלוח את הריגוש הזה. כשאנו יודעים שביצענו את סקר השוק הכי טוב שיכלנו. נותן לנו שלווה נפשית

לקנות ולמכור לרוב ממונף זה מתכון ללחץ להפסדים ולהפסד של זמן בקנה מידה אדיר. בשביל להמשיך בעבודה הרגילה להנות מהחיים צריך רק לדעת לבנות את התיק ולתת לו לעבוד

 

זמן שווה כסף - כמה שווה הזמן שלך

אין ספק שכיום ניתן ללמוד הכל באינטרנט בחינם. המידע זמין באופן חופשי. המשאב שלנו הוא הזמן הוא נגמר או על עבודה או על חיי פנאי. בראיית התמונה הגדולה.

גם אני למדתי את הדברים האלו בדרך הקשה. ניסיתי לחסוך בעלויות וללמוד לבד ואיבדתי המון זמן יקר. שיתוף מידע הוא כוח בכל תחום שבו נמצאים בני אדם.

אם המטרה שלך היא פשוט להשקיע. למה לאבד זמן יקר על ללמוד משהו בו אתה לא מתכונן לעסוק? כמו יועץ השקעות או סוכן ביטוח. יש מישהו בשבילך.

 

הבנת האבולוציה של המטבעות הדיגיטילים

במבט חטוף בשוק רואים שקיימים כעשרת אלפים מטבעות. לצופה החדש נראה כאילו כולם הם אותו הדבר ״מטבע דיגיטלי״ שההבדל בין אחד לשני הוא הלוגו והמחיר.

המבט הנכון הוא לראות פה אקוסיסטם מרהיב של טכנלוגיות מבוזרות פרוטוקולים חברות וסטראטאפים. הביטקוין הוא הראשון. הכי מבוזר עם הכי הרבה ותק. 

אבל האחרים כמו האתריום מאפשרים יצירת קוד על גבי הבלוקיין ובכך להפוך כל רעיון פיננסי חישובי לאפשרי באופן מבוזר על גבי הבלוקציין.

העתיד הוא בסינגריה של השוק לא בניצחון של אחד על השני. תראו כמה ספריות יש לקוד פתוח .זה השפע המתוכנן להיות. כל הרשתות יתקשרות אחת עם השניה.

 

איך מתקבלת החלטת קניה או מכירה

רק כשאתם רגועים רגשית. שוב, רק כשאתם רגועים רגשית. מנוסים כבר בכסף קטן. סגורים על הנכס בו אתם משקיעים. מאמינים בו לטווח של כמה שנים. עשיתם את שיעורי הבית שלכם. וכעת נשאר רק קליק. בכל מצב אחר של סערה רגשית. אופוריה או פאניקה לכבות את המחשב ולצאת לטייל.