המעבר מהיסודי לחטיבה – מתמטיקה לכיתה ז'

תלמידים יקרים, תאמינו או לא, אך הגעתם לחצי! אחרי 6 שנות לימוד גדושות, מלמדות ומהנות, אתם עתידים לעבור לחטיבת הביניים (כן, רק עוד 6 שנים בכדי לסיים 12 שנות לימוד!). תכנית הלימודים במתמטיקה בחטיבת הביניים שונה מזו שמוכרת לכם מהיסודי:

  • ישנה חלוקה להקבצות על פי רמת התלמיד – הקבצה א' וב'.
  • אתם עתידים להבחן בבחנים, ולא רק במבחנים.
  • מספר המבחנים של מתמטיקה לכיתה ז', גדול יותר.

מתמטיקה לכיתה ז' מציבה לא מעט אתגרים, אך מדובר על תכנית לימודים שרבים כבר צלחו אותה. רגע לפני שגם אתם מתרגלים לסביבת הלימודים החדשה, קחו אתכם לדרך מספר טיפים לדרך: איך עושים את המעבר מהיסודי אל חטיבת הביניים בדגש על מתמטיקה לכיתה ז'?

המעבר מהיסודי לחטיבה

אז איך אתם הולכים לבלות את החופש הגדול?

אין כל ספק כי מטרת החופש הגדול היא לנוח וליהנות. כעת, כשאתם מסיימים את הלימודים בבית הספר היסודי, מגיע לכם לקחת לרגע לאוויר, למלא את עצמכם מחדש במוטיבציה ולהתחיל את שנת הלימודים החדשה ברגל ימין. עם זאת, מומלץ מאד לרענן את החומר הנלמד במתמטיקה מהשנה האחרונה. כידוע, לימודי המתמטיקה נבנים שכבה על גבי שכבה. בעת שתרעננו נושאים מרכזיים, תוכלו להתחיל את שנת הלימודים החדשה כשאתם בטוחים יותר, מתמצאים יותר ושולטים יותר.

להתראות ליסודי, שלום לחטיבת הביניים!

אולי הדבר המרגש ביותר, הוא העובדה כי אתם פותחים כעת דף חדש. לא משנה אם אתם נוטים להאמין בעצמכם יותר או פחות, וגם מה היו ההישגים שלכם. המעבר אל החטיבה מאפשר לכם לעצב את דמותכם מחדש: להשקיע ולהתמיד יותר, להשתתף יותר בשיעור, להשקיע יותר בשיעורי הבית ולטפח עם חבריכם קבוצת למידה במתמטיקה. סביבת הלמידה החדשה, המורה החדשה וגם החברים החדשים, מבססים בעבורכם את התנאים האידיאלים להתחיל מחדש, או להמשיך את הדרך היפה שכבר סללתם בלימודי המתמטיקה.

הקבצות לימוד – מה זה אומר ולמה זה טוב לכם?

מרבית חטיבות הביניים מלמדות מתמטיקה לכיתה ז' בהקבצות: הקבצה א' והקבצה ב'. במחצית הראשונה של שנת הלימודים, כל הכיתה אליה תשתבצו תלמד את אותה תכנית לימוד. המחצית הראשונה היא מעין אינדיקציה של המורה וגם שלכם, להבין מהי הרמה שלכם במקצוע. מטרת ההקבצות היא לאפשר לכל תלמיד ללמוד בקצב המתאים לו, תוך שתכני השיעור מותאמים לרמת התלמידים.

על מנת להשתייך להקבצה א', עליכם להוכיח את היכולות שלכם. נדרש ממוצע מסוים (משתנה בין חטיבה אחת לאחרת), על מנת ללמוד בהקבצה הגבוהה ביותר. במידה והממוצע שלכם יהיה נמוך מאותו ממוצע, תשתייכו ללימודי הקבצה ב'. הלימודים בהקבצה זו מתקיימים בקבוצות קטנות יותר, תוך שהמורה למתמטיקה מעניק יחס אישי לכל תלמיד. כך, ניתן לצמצם פערים ולאפשר לכל תלמיד להגיע להישגים יפים.

שיעור פרטי במתמטיקה – לתלמידי כל ההקבצות!

בבית הספר היסודי קצת פחות נהוג להסתייע במורה פרטי. עם זאת, מתמטיקה לכיתה ז' כבר יותר מאתגרת, תוך שקצב הלימוד מהיר יותר. במידה וגם אתם רוצים לחזק את הנושאים הנלמדים בשעות תגבור מחוץ לשעות הלימודים – מורה פרטי הוא המענה בעבורכם! כיום, תוכלו ליהנות משיעור פרטי במתמטיקה המתקיים בחדר שלכם – שיעור אונליין! שימו לב כי שיעור פרטי במתמטיקה הניתן לכם על בסיס קבוע כבר מתחילת השנה, ממנף את הסיכוי שלכם ללמוד בהקבצה א'.

ודבר אחד נוסף: קחו את הזמן להסתגל למסגרת החדשה

הדבר שהכי חשוב לזכור הוא שלכל תלמיד יש את הקצב שלו. מעבר לחטיבת הביניים מעורר התרגשות, מציף חששות ומעלה המון סימני שאלה. קחו את הזמן שלכם להסתגל לחטיבת הביניים ולתכנית לימוד מתמטיקה לכיתה ז'. בהצלחה!