טיפים מנצחים לקראת מבחן אמיר"ם

אדם הבוחר ללכת בדרך אקדמאית, לרוב יתחיל לברר על תנאי הקבלה של המוסדות השונים וכך למעשה יתחיל לבסס את החלטתו בנוגע לצעדיו הראשונים לקראת בחירת מוסד אקדמי ורישום ללימודים גבוהים.

אחד מתנאי הקבלה, הוא ידיעת השפה האנגלית מרמת ידע מסוימת. אחת הסיבות לכך היא שחלק גדול מהמסלולים ותכני הלימוד של המקצועות השונים, מתבססים על חומרי קריאה באנגלית ולכן התנאי הוא שכל סטודנט שבחר להתחיל את הלימודים יהיה ערוך לכך.

לפני מספר שנים, היה שימש מבחן אמי"ר כמבדק רשמי מטעם המרכז הארצי לבחינות והערכה, הבוחן את רמת האנגלית של המועמדים האקדמיים. מבחן אמיר"ם, ממלא תפקיד זהה לזה של למבחן אמי"ר רק שבשונה ממנו, הוא נעשה מול מחשב ובאופן מקוון.

רוצים ללמוד למבחן אמיר"ם עם מורה אונליין?

לחצו כאן וצפו ברשימת מורי אונליין להכנה לקראת מבחן אמיר"ם. הרשימה מציגה פרופיל מפורט הכולל ניסיון, תגובות והשוואת מחירים.

תרגול נכון לקראת המבחן

מועמדים אקדמיים שואלים את עצמם איך ללמוד למבחן אמיר"ם בדרך היעילה ביותר. אמיר"ם בנוי כמבחן אמריקאי, לכן אין צורך לכתוב תשובות מילוליות או בעל פה. אלה רק להקיף את התשובה הנכונה מבין 4 אפשרויות עבור כל שאלה.

הדרכים היעילות ביותר ללמוד לקראת המבחן יהיו: שיפור קצב הקריאה, פיתוח טכניקה לפתרון שאלות בזמן קצוב והרחבת אוצר המילים. באתר לימוד נעים ניתן לבחור שיעור מקוון עם מורה מנוסה שמעודכן בשינויים המיושמים במבדק ומיומן מספיק כדי להכין התלמידים לקראת הבחינה.

טיפים מנצחים לקראת מבחן אמיר"ם

כיצד שיעורים פרטיים יוכלו לעזור

שיעורים פרטיים יתבססו לרוב על:

לימוד מילים - טכניקות שימושיות לשינון ומעבר על מילים שצפויות להופיע בבחינה.

תכנון זמנים נכון - טכניקות פתרון מהיר לשאלות בזמן קצוב.

פתרון סימולציות - פתרון סימולציות של בחינות אמ"יר משנים קודמות. במקביל התלמיד יידרש לתרגל וליישם את כל מה שתורגל עד כה עם המורה.

איך כדאי ללמוד בבית למבחן אמיר"ם?

קריאת ספר על בסיס יומי - לימוד ותרגול עצמי מתבסס על הרחבת אוצר המילים באמצעות קריאת ספר בתדירות יומית ושוטפת. הקריאה מרחיבה את אוצר המילים ומעלה את הסיכוי לפתור שאלות מהבחינה, המכילות בתוכן מילים חדשות.

שינון מילים שעשויות להופיע בבחינה - חשוב לדעת שהבחינה אינה בודקת את רמת הדיבור או הכתיבה של הנבחנים. הבחינה מתמקדת בבדיקת אוצר המילים על ידי קריאה וזיהוי. אלו המיומנויות שיידרשו מהסטודנטים לאחר שיתקבלו למוסד אקדמי ויתחילו במסלול הלימודים שבחרו.

שינון מילים מכמה תחומים שונים - השאלות במבחן אמיר"ם מבוססות לרוב על מילים נרדפות, ביטויים הקשורים לעסקים, לימודים, מדעים וכמובן מילים הנמצאות בשימוש יומי.

אולי יעניין אותך?

איך ללמוד לפסיכומטרי

דוגמאות לשאלות ומילים שכדאי ללמוד

המבחן בנוי מכמה ראשי פרקים שכל אחד מהם מצריך טכניקה ושיטה שונה כדי להגיע לפתרון:

  • השלמת מילה חסרה במשפט על פי כללי התחביר והרצף הלוגי של שאר המילים המרכיבות את המשפט.
  • קריאת קטע קצר ולאחר מכן מענה על שאלות הקשורות לנושא, על מנת לאמוד את הבנת הנקרא של הנבחן. לרוב מופיע פעמיים במהלך המבחן.
  • ניסוח מחדש של משפטים – הצגת משפט אחד ולאחריו כמה ניסוחים שונים. מתוכם יש לבחור בניסוח עם משמעות זהה למשפט הראשון שהוצג.

טיפים חשובים לקראת המבחן

להירשם כמה שיותר מוקדם - מכיוון שקיים מספר רב של מועמדים במקביל, את הרישום למבחן אמיר"ם מומלץ לבצע כמה שיותר מוקדם.

מיקום גאוגרפי - המבחן מתקיים בכמה אזורים בארץ בהתאם למיקום המגורים של הנבחנים ולרוב הכיתות מתמלאות עד לתפוסה מלאה.

זמן הגעה ביום המבחן - מכיוון שמוסדות אקדמיים בנויים ממספר רב של מבנים, מומלץ להקדים בכחצי שעה כדי למצוא את המבנה הנכון, לאתר את הכיתה, לזהות את האחראים והכי חשוב לשבת ולהמתין ברוגע עד לתחילת המבחן. את הזיהוי יבצעו הבוחנים על ידי הצגת תעודת זהות והזימון שנשלח בדואר אל כל נבחן.


מאמרים דומים