3 עצות פרקטיות לבחירת המורה הפרטי המושלם!

ה-1.9 ממש בעוד רגע כאן! למרות שלא הייתם מתנגדים לעוד כמה ימי חופשה (כך אנחנו מנחשים), מציפה אתכם לבטח בעיקר התרגשות גדולה: כיתה חדשה, תכנים לימודיים חדשים ואולי אפילו בית ספר, מורה וחברים חדשים. 

אם הסתייעתם במורה פרטי בשנת הלימודים הקודמת, אתם יכולים להעיד עד כמה הוא הועיל לכם – במישור הלימודי והמנטלי. לטובת אלו מכם שלמדו באופן פרטי ובעיקר עבור אלו שלא, לפניכם 3 עצות מעולות ויעילות לבחירת מורה פרטי אמין ומקצועי. 

מורה פרטי – מתי כדאי לפנות אליו?

במהלך שנת הלימודים, כשאתם מרגישים עומס לימודי על הכתפיים, לא תמיד יש לכם את הפנאי לעצור ולשאול את עצמכם: "אולי מורה פרטי יוכל לעזור לי?". אנחנו מבקשים לשתף אתכם ב-4 מקרים המצדיקים פנייה למורה פרטי. חשוב לדעת: פעמים רבות, דחיית הפנייה לנתיב של שיעורים פרטיים עלולה לגרום לתסכול ("איך זה שכל החברים מצליחים במתמטיקה ואני לא?"), לפגיעה בממוצע הציונים ("עוד מבחן שבו לא הצלחתי לממש את הפוטנציאל שלי") ולפגיעה במוטיבציה ("גם כשאני משקיע אני לא מצליח"). מורה פרטי אם כן יוכל לתת לכם מענה במקרים הבאים:

  • צמצום פערים – המורה בכיתה מלמדת בקצב שלתחושתכם מהיר מדי? אתם מתקשים לעמוד בהגשת המטלות ושיעורי הבית? את מה שאינכם מספיקים במסגרת השיעורים בכיתה, תוכלו להספיק (ובמקרים מסוימים, אף יותר!), עם מורה פרטי. בעת שאתם מזהים כי התחלתם לפתוח פער (לא הבנתם נושא מסוים והכיתה כבר התקדמה לנושא חדש), תאמו שיעור עם מורה פרטי. 
  • השלמת שיעורים בעקבות ההיעדרות ממושכת – טסתם לשבוע בחו"ל? נאלצתם לשהות בבידוד? עברתם הליך רפואי (רק בריאות!)? בזמן שאתם נעדרים מבית הספר, הלימודים ממשיכים כסדרם. לא תמיד קל להשלים את החומר לבד, ואם לומר את האמת – די קשה. ההמלצה היא לרכז את כל הנושאים שהחמצתם (בעיקר במתמטיקה ואנגלית), ולהיפגש למרתון עם מורה פרטי. המטרה: צמצום הפערים והדבקת הקצב עם הכיתה.
  • הכנה למבחן – צפוי לכם מבחן גדול במתמטיקה? אתם רוצים להעלות את הממוצע שלכם באנגלית? לפני מבחן גדול וחשוב, תוכלו לעשות סשן שיעורים עם מורה פרטי. אז נכון, גם במסגרת בית הספר ישנה הכנה למבחן, אך היא לא ממוקדת אישית על הנושאים אותם אתם רוצים לחזק. מורה פרטי כידוע מתאים את תוכן השיעורים אך ורק אליכם. 
  • "תחזוקה שנתית" – ישנם המון תלמידים שמטפחים שגרת "לימודים פרטיים" עם המורה לאורך כל השנה. ומה זה אומר? שפעם בשבוע הם נפגשים, כאשר תוכן השיעורים ומטרתם משתנה. לדוגמא: בהנחה והמורה הפרטי הוא באנגלית, הרי שהמפגשים יכולים להתמקד בהכנת שיעורי בית ביחד, חזרה על זמנים ודקדוק, הרחבת אוצר מילים, אימון אחד על אחד בהבעה בעל פה וכיוצא בזה. 

אז איך בוחרים מורה פרטי שמתאים לכם?

בית הספר בוחר את המורים בשבילכם. עם זאת, כשמדובר על שיעורים פרטיים, אתם יכולים לבחור את המורים שלכם בעצמכם! השאלה הגדולה: איך בוחרים מורה מקצועי, אמין וכזה שמתאים לכם "בול"? אנו שמחים לחלוק אתכם 3 טיפים מעולים שעליהם יהיה נכון לבסס את בחירתכם:

 

  • שיעור פרונטלי או אונליין – בשנה האחרונה, עם התפרצות נגיף הקורונה, למדתם בעיקר מרחוק, מהבית. לצד התלמידים שהלינו על שיטת לימוד זו, ישנם אלו שמצאו בה כשיטה האידיאלית בעבורם (נוח יותר ללמוד מהבית, אין גירויים ויש שקט וכן הלאה). ישנם מורים פרטיים שמציעים שיעורים פרונטליים – בבית התלמיד או בביתם, לצד מורים שמעבירים את השיעורים אונליין. שאלו את עצמכם בכנות: "איזה פורמט מתאים לי יותר?". מובן כי אין שיטת לימוד מומלצת או מומלצת פחות, אלא שיש את שיטת הלימוד האידיאלית והנוחה לכם באופן אישי.
  • ביקורות של תלמידים – כאן ב"לימוד נעים", לא רק שתוכלו להתרשם ממגוון מורים פרטיים, אלא שתוכלו לקרוא חוות דעת של תלמידים שלמדו איתם. כידוע, למידה עם מורה פרטי מותנית בהשקעת שני משאבים יקרים: זמן וכסף. עם השקעתכם, אתם מצפים לקבל תמורה שבאה לידי ביטוי בשיעור מועיל, מלמד ומעצים. אז לא, אינכם צריכים "להמר" על מורה, אלא שתוכלו לבחור מראש במורה מוערך ומומלץ. 
  • זמינות המורה לשיעורים – אז אחרי שקבעתם איזה פורמט לימוד מתאים לכם, ואחרי שקראתם המלצות על מספר מורים, עליכם לברר רק עוד דבר אחד בלבד: מהי הזמינות של המורה? עם כניסה לכרטיסו של המורה הפרטי כאן באתר שלנו, יפתח בפניכם לוח שעות. השעות המסומנות בצבע ירוק, מעידות על שיעורים פנויים שאותם תוכלו לתאם. לוח הזמנים של המורה מתאים לכם או מתנגש בלוח הזמנים שלכם (שעות הלימוד, חוגים, עבודה)? 


כל שנותר לאחל לכם הוא שתבצעו את הבחירה המושלמת בעבורכם, ושתהיה לכם שנת לימודים פוריה ומוצלחת!