לימודי אנגלית מדוברת - טיפים

האנגלית המדוברת – כשמה כן היא – זו שפת התקשורת הישירה והבלתי אמצעית בין בני אדם. לנוכח העובדה שהשפה האנגלית היא המדוברת ביותר בעולם, ונוגעת בכל תחום, במיוחד בתחום האישי והעסקי, אנשים רבים בעולם דוברים את השפה ברמת שיחה והבנה כזאת או אחרת ובמקומות  תנאי קבלה הכרחי במקומות עבודה רבים בכל העולם.

גם עבור מי שאנגלית היא שפת האם שלו  – ישנה תכנית לימוד מסודרת המקנה לתושבים ולאזרחים המקומיים עקרונות חשובים לשימוש יומי בשפה. כך הם יוכלו להיחשף לתרבויות אחרות של מדינות דוברות אנגלית וגם על נפתחת בפניהם האפשרות להעשיר את השפה ברמה מתקדמת יותר לכל צורך שהוא.

רוצים ללמוד אנגלית מדוברת אונליין עם מורה מנוסה?

כנסו לקישור הבא: לימוד אנגלית מדוברת אונליין

בקישור מוצגת רשימה מסודרת של מורים לאנגלית מדוברת עם פרופיל מפורט הכולל ניסיון, תגובות והשוואת מחירים.

אנגלית מדוברת קלה יותר ללימוד, מפני שמדובר בעיקר בשינון של חוקים וכללים מבלי שיש הכרח גם לדעת לקרוא אותה או לכתוב אותה. שינון עשוי לתרום רבות ללמידת מילים, מושגים או מינוחים השגורים בשפה, אך חשוב להכיר בכך שרק על ידי חזרה ותרגול בלתי פוסקים ניתן ללהעמיק את הידע בשפה.

בנוסף, כמו כל שפה – גם השפה האנגלית מתחדשת ומתעדכנת בהתאם לטרנדים או רוחות חדשות, לכן הדרך היחידה להישאר מעודכנים תצריך מכם להקפיד לשוחח באנגלית בשביל להישאר בקיאים גם בשינויים אלה לצורך יומיומי, לשיפור האנגלית לצורך נסיעת עסקים או לצורך לימוד אנגלית טכנית בסביבת הייטק למשל.

נושאי לימוד אנגלית מדוברת לילדים

נושאי הלימוד באנגלית מדוברת מותאמים כיום לכל אדם ובכל גיל, ללא קשר לשפה האם שאותה הוא כבר דובר. זו הסיבה שבשנים האחרונות מחלחלת ההבנה שכדאי ומומלץ להנחיל את השפה לילדים צעירים על מנת שיטמיעו את שורשי השפה, מה שיאפשר להם לשפר אותה עם הזמן.

ישנן שיטות המתאימות יותר לילדים אשר באמצעותן קל יותר לילדים ללמוד תוך שימוש בעולם התוכן המותאם לילדים בגילאים הרלוונטיים. כאשר מתאימים את דרך הלימוד ואת נושאי הלימוד לגילו של הלומד – יהיה לו קל יותר להפנים את המילים ואת המושגים החדשים וכמובן, לעשות בהם שימוש על בסיס קבוע.

להלן חלק מנושאי הלימוד של אנגלית מדוברת עבור ילדים:

לימוד האותיות – חשוב לדעת את סדר האותיות, את המראה שלהן ואת שתי הצורות שבהן ניתן להיתקל בהן בכתובים – אותיות גדולות ואותיות קטנות.

מילים שגורות מעולם התוכן – לכל גיל יש את עולם התוכן שלו וכאשר הלימוד מתבצע תוך התבססות עליהן קל יותר להפנים את המילים, לזכור אותן ולדעת מתי צריך לעשות בהן שימוש.

שירים – כאשר לומדים שירים בשפה האנגלית קל גם לזכור את המילים שנאמרות בשיר וגם לזכור את המשמעות והפירוש שלהן.

מילים בינלאומיות – כאשר לומדים מילים שיש להן שימוש זהה בכמה שפות – קל יותר לשלב אותן בהרכבת משפטים וכך בעצם להעשיר את אוצר המילים.

מאלו מקורות ניתן ללמוד אנגלית מדוברת?

באתרים המיועדים לכך. כאשר השיעורים מתקיימים באופן מקוון יכול התלמיד להחליט מתי נוח לו לקיים את השיעור והוא יעשה זאת כשהוא פנוי ויכול להקדיש לשיעור את כל תשומת ליבו. יהיה עליו להקשיב להסברים ולחזור על הנאמר על מנת לוודא שהוא הוגה בצורה נכונה את המילים החדשות שהוא לומד.

במידה ונושא מסוים לא יהיה ברור עד תום הוא יוכל להתחיל את השיעור מההתחלה על מנת לחזור על ההסבר, לשנן שוב את המילים שנלמדו או לקבל את ההסבר שדרוש שלו. הגמישות והאפשרות ללמוד בכל שעה שנוח לתלמיד הן מה שיטה את הכף לטובת לימוד מקוון.

הדרך השנייה היא לימוד בשיעור פרטי ופרונטלי עם מורה מוסמכ/ת. על מנת להתרכז בשפה המדוברת תתמקד המורה בדיבור ויצירת שיח עם התלמיד. היא תתעכב על מילים שדורשות חזרה או שינון נוספים, תוודא שהתלמיד הוגה נכון את התנועות והעיצורים ואט אט תתקדם אתו ליצירת משפטים והבנה של דרך יצירת שיחה.

בנוסף המורה יקפיד על לימוד של כללי נימוס הקשורים בדיבור עם אדם נוסף. בהתאם לצרכיו של התלמיד או לבקשותיו אפשר יהיה ללמוד נושאים מסוימים שקשורים לעולם התוכן של התלמיד או נושאים שדרושים לו על מנת להבין את מי שהוא משוחח עמו באנגלית בעבודה או במפגשים אישיים.


מאמרים דומים