כל מה שרציתם לדעת על בגרות 4 יחידות באנגלית

לימודי אנגלית הינם חלק מלימודי החובה בישראל, ופירושו של דבר שללא בחינת בגרות באנגלית תלמיד אינו יכול לקבל תעודת בגרות. ניתן לעבור בחינות בגרות באנגלית בשלוש רמות: 3 יחידות, 4 יחידות ו 5 יחידות, למרות שניתן לקבל תעודת בגרות מלאה עם 3 יחידות אנגלית, במרבית מסלולי הקורסים להשכלה גבוהה באוניברסיטאות ובמוסדות אקדמיים אחרים נדרשת בגרות של 4 יחידות באנגלית כחלק מתנאי הסף של קבלה ללימודים. עבור מי מכם שמעוניינים לשפר ציונים בבגרות באנגלית, וכן מי שמתלבטים האם ללמוד ל 3 , 4 או 5 יחידות לימוד באנגלית, מובא להלן כל מה שרציתם לדעת על בגרות 4 יחידות באנגלית.

כל מה שרציתם לדעת על לימוד אנגלית 4 יחידות לבגרות

 

מי צריך בגרות 4 יחידות באנגלית

כאמור, ציון עובר במבחני בגרות באנגלית 3 יחידות יספיק לכם בשביל תעודת הבגרות, אך כשתגיעו לאוניברסיטה אתם עלולים להיתקל בבעיה. במקצועות רבים תידרשו להציג ציון עובר לפחות בבחינת בגרות 4 יחידות באנגלית. דרישה זו קיימת מכיוון שהבנת השפה האנגלית היא הכרחית כמעט לכל מקצוע ולכל תחום כיום. העבודה במרשתת והיכולת לקיים דיאלוג מחקרי וקשרים עסקיים עם גורמים בינלאומיים הופכת את השפה האנגלית לכלי עבודה חיוני עבור כל מי ששואף להתקדם ולהצליח. בנוסף לכך, בחלק ממקצועות הלימוד האוניברסיטאיים נדרשים הסטודנטים לקרוא חומר רב באנגלית, ולכן חייבים להפגין שליטה טובה בשפה. 

 

מבנה הבחינה

בחינות הבגרות באנגלית מורכבות משלושה שאלונים, כאשר בכל רמה יש לענות על שאלונים אחרים. השאלונים נקראים A,B,C,D,E,G  , כאשר נבחני בגרות באנגלית 3 יחידות עונים על שאלונים A,B,C , נבחני 4 יחידות עונים על שאלונים C,D,E, ונבחני 5 יחידות עונים על שאלונים E,F,G. ציון הבחינה הוא ממוצע הציונים שהשיג הנבחן בשלושת השאלונים. 
שאלון C – הבנת הנקרא. על הנבחן לקרוא קטע בן 280 – 320 מילים, ולענות על שאלות בנוגע לקטע שקרא. הזמן המוקצב לבחינה זו הוא שעה ורבע, ערך השאלון 100 נקודות.
שאלון D -  קריאה,הבעה, הבנה וניתוח טקסטים ספרותיים, כולל קריאת טקסטים לפני הבחינה. השאלון כולל קטע של הבנת הנקרא עבור טקסטים שהנבחן קרא טרם הבחינה , 70 נקודות, וחיבור בן 100-120 מילים, 30 נקודות. זמן מוקצב: שעה ורבע.
שאלון E – הבנת הנקרא: קטע בן 300-340 מילים, 70 נקודות. הבנת הנשמע: קטע בן 4 דקות, 30 נקודות. זמן מוקצב: שעה ורבע.


למי מתאים קורס בגרות 4 יחידות באנגלית

קורס לימודי בגרות 4 יחידות באנגלית מתאים לכל מי שחסרה לו בחינת בגרות באנגלית, למי שמעוניין לשפר את ציונו בבחינת הבגרות באנגלית, ולמי שמחזיק בבחינת בגרות 3 יחידות אנגלית, ומעוניין להשלים ל 4 יחידות. לימודים בקורס לבחינת בגרות באנגלית מתאימים הן לתלמידים שמסיבות שונות אינם מוצאים את מקומם בבית הספר, הן לצעירים העומדים לפני כניסה למסלולי לימודים אוניברסיטאיים שונים, והן לאנשים עובדים, המעוניינים לשפר ציונים ולהשלים בגרויות בכדי לאפשר לעצמם ללמוד, להתקדם ולהתפתח. 

 

איך עושים את זה

הודות לאמצעי המחשוב והתקשורת המתקדמים של ימינו, יכול כל אחד ללמוד כמעט כל דבר בביתו, במקום עבודתו ובכל מקום אחר, כל זמן שיש לו מחשב וגישה לרשת האינטרנט. לימוד אנגלית באינטרנט מאפשר לכל אחד המעוניין ללמוד במוסד אקדמי ולהתפתח, לשפר ציונים או להשלים את בחינות הבגרות, על מנת שיוכל להגיע להישגים בכל תחום המדבר אליו.לימוד אנגלית מדוברת באינטרנט ברמת 4 יחידות היא שיטה נוחה מאוד ומומלצת לכל אחד. ניתן ללמוד קורסים לבגרות באנגלית 4 יחידות במגוון פורמטים, הנעים בטווח שבין למידה  עצמאית בבית מן האינטרנט, ובין למידה בקורס במוסד אקדמי או מכללה הסמוכים למקום מגוריכם, בשעות המתאימות לכם. ניתן גם לקבל שיעורי אנגלית ממורה פרטי. לימוד אנגלית מדוברת באמצעות מורה פרטי טוב יעזור לתלמיד להבין את החומר לבגרות ולהביא אותו להישגים. בין אם מדובר בלימודי אנגלית בחיפה,לימודי אנגלית בירושלים או לימוד אנגלית בכל מקום אחר בארץ, שיעורים פרטיים באנגלית הינם אופציה מצוינת ללימוד לבגרות 4 יחידות באנגלית היות והם מתקיימים אחד על אחד והמורה זמין לענות לכל שאלותיו של התלמיד.

 

לאפשר לעצמך להצליח

ידע הוא כוח, והשכלה מעניקה למחזיק בה ביטחון מקצועי, ואפשרות לייצר שקט כלכלי באמצעות ביסוס קריירה מקצועית מצליחה ומכובדת. תעודת בגרות מכובדת היא תחילתה של דרכך המקצועית, ולכן חשוב שציוני הבגרות שלך ישקפו את מיטב יכולותיך. בכדי להתקדם ללימודים גבוהים, אתה צריך בגרות באנגלית של 4 יחידות לפחות. זה הזמן לפרגן לעצמך נתיב לכל קריירה מקצועית בה תרצה לצעוד, ולהשלים או לשפר את ציוני בחינת הבגרות באנגלית 4 יחידות. בין אם אתה תלמיד שאינו מוצא את מקומו בבית הספר, חייל משוחרר המתכנן ללמוד באוניברסיטה, או בעל משפחה שמחפש דרך להמשיך ולהתקדם בחייו, עבור כל אחד קיימת היום הדרך ללמוד לבגרות 4 יחידות באנגלית, בזמן ובמקום שיתאימו במיוחד עבורך.