הדרך הטובה ביותר לענות על שאלות לאחר קריאת מאמר

כמה פעמים הייתם צריכים לקרוא מאמר ולאחר מכן לענות על השאלות שלו? התשובה היא שבכמעט בכל שיעור: שפה, מולדת, היסטוריה, תנ"ך וכדומה. אז איך נחסוך לעצמנו זמן ואנרגיה וגם נגיע לתשובה הנכונה ביותר ואיך נקצר את הזמן והמאמץ של העבודה וגם נבין את מה שקראנו? כל התשובות במאמר הזה

רפרוף על המאמר

כשאנחנו קוראים מהר מידי אנחנו לא מצליחים להבין על מה מדובר במאמר. כשאנחנו קוראים לאט מידי, אנחנו מתעייפים מהר מאוד ומאבדים עניין וסבלנות ואפילו לא מגיעים לשלב השאלות. לכן, מה שעלינו לעשות זה לקרוא את הכותרת ואת הפסקה הראשונה ולאחר מכן שורה עד שתיים מהפסקה האמצעית ולבסוף את הפסקה האחרונה. כך נבין את רעיון המאמר וניגש לשאלות.

קראו את השאלות לעומק

בשאלות יש לקרוא בעיון רב. בהתאם לנושא בשאלה יש לחפש במאמר את הנושא ולוודא את התשובה. בנוסף, יש לשים לב שכתבנו תשובה מלאה ולא חסרים לנו פרטים כיוון ועל כך יורדות נקודות.

אתן דוגמה: קראתי מאמר על ציפורים. המאמר מספר על כך שהציפורים מתקשרות זו עם זו, רק עם בני מינה בצורת שירה מסוימת שבני האדם לא מבינים. בנוסף, הציפורים לא מתקשרות עם ציפורים אחרות, שלא מבני מינה.

השאלה שהופיעה: האם ציפורים מתקשרות בעזרת מילים?

התשובה המלאה שעניתי: הציפורים מתקשרות רק עם בני מינה בצורת שירה מסוימת שבני אדם, או ציפורים אחרות לא מבינים.

ניתן לראות שאת התשובה המלאה שכתבתי, נעזרתי למעשה במאמר שקראתי. כפי שציינתי קודם, נעזרים במאמר באמצעות חיפוש נושא השאלה במאמר. בנובע מכך שאנחנו נעזרים במאמר למענה על השאלות, אנחנו צעד צעד קוראים את כל המאמר ובסופו של דבר מבינים יותר את הפרטים שהמאמר מעביר לנו.

הדרך הזו חוסכת לנו זמן בקריאה ומענה על שאלות וגורמת לנו גם לענות בצורה הנכונה ביותר.