איך מחשבים שטח משושה משוכלל?

מקצוע המתמטיקה מציב לא מעט אתגרים, אך מה שבטוח הוא שבעזרת התמדה ומוטיבציה – גם השמיים הם לא הגבול! אתם לומדים בימים אלו למבחן חשוב במסגרת לימודי המתמטיקה בחטיבת הביניים? אתם מתרגלים צורות בגיאומטריה לקראת בחינת הבגרות? קחו אוויר, וזיכרו כי בכל עת, תוכלו לתאם שיעור פרטי אל מול מורה מקצועי, מנוסה ואדיב.

אם גם אתם נתקלים בשאלה הדורשת מכם לדעת איך מחשבים שטח משושה משוכלל, הרי שהנוסחה כאן לפניכם. כידוע, מה שמקשה המון פעמים על פתרון השאלות הוא ידע חלקי בהבנת הצורה, בעוד הנוסחה לרוב די קלה ליישום ולא דורשת בפעולות חשבוניות מורכבות. אז איך מחשבים שטח משושה משוכלל?

חישוב שטח המשושה המשוכלל – כך עושים את זה!

המשושה המשוכלל משתייך למשפחת מצולע משוכלל והוא הוא מצולע שבו כל הצלעות וכל הזוויות שוות זו לזו. שמו יכול לרמוז כי יש לו 6 צלעות שונות. הסכום של זוויותיו הפנימיות הוא כ-720 מעלות ולכן:

זווית פנימית = °120 ;זווית חיצונית = °60

איך מחשבים שטח משושה משוכלל?

שלושת האלכסונים הארוכים מחלקים את המשושה המשוכלל לשישה משולשים שווי-צלעות חופפים לכן, חישוב שטח משושה משוכלל שאורך צלעו a :

איך מחשבים שטח משושה משוכלל?

בהנחה שנתון כי אורך צלעו של המשושה משוכלל היא 4 ס"מ, אז שטחו:

איך מחשבים שטח משושה משוכלל?

שיעור פרטי מהחדר הפרטי שלכם במתכונת אונליין!

חישוב שטח משושה משכולל יכול להתבצע רק לאחר שאתם מבינים את הצורה הספציפית ואת תכונותיה. במידה ואתם חשים כי ההסבר של המורה בכיתה אינו סיפק אתכם, תוכלו לפנות אל מורה פרטי. חשוב להבין כי מערכת יחסים עם מורה פרטי במתמטיקה לא חייבת להיות בהכרח מערכת יחסים ארוכת טווח. לעתים, כל הנדרש על מנת להדביק את הפערים הוא מספר מפגשים בודדים.

תוכלו גם אתם לתאם שיעור פרטי במתמטיקה אונליין – מהמחשב האישי שלכם! איך יתבצע השיעור הפרטי?

  • היכרות קצרה ביניכם ובין המורה.
  • תנו למורה הסבר קצר באשר לנושא המדובר.
  • הדגישו בפני המורה מהו הקושי שלכם ומה תרצו לחזק.
  • המורה יעניק הסברים שיחדדו את הבנתכם.
  • תתרגלו בזמן אמת תרגילים שונים, בין היתר איך מחשבים שטח משושה משוכלל.

עד כמה תרגול הנוסחה יכול לקדם אתכם אל עבר הצלחה?

זהו לא סוד שככל שמתרגלים יותר, כך מבינים יותר. תחילה, ההתנסות בנוסחה של צורה חדשה, מלווה בהמון חששות. כעבור 5 תרגולים לערך, מרגישים כבר בנוח יותר אל מול הצורה וחישוב השטח שלה. ההמלצה אליכם, היא לתרגל כמה שיותר. מה יוצא לכם מתרגול שכזה?

  • אתם לא צריכים לשנן את הנוסחה, אלא בהדרגה זוכרים אותה בעל פה.
  • אתם נחשפים לשאלות מגוונות הכוללות נתונים שונים במשושה משוכלל.
  • כל תרגול גורם לכם להכיר טוב יותר את הצורה.
  • בהדרגה, ידרש לכם פחות זמן לטובת פתרון הבעיה.
  • תחושת הביטחון העצמי עולה.

"מה כדאי לי יותר: שיעור פרטי או שיעור עם חבר נוסף?"

שיעור אל מול מורה פרטי עם חבר נוסף לכיתה, יומלץ רק במקרה בו שניכם מעוניינים לחזק את הידע שלכם באותם הנושאים. במסגרת זמן קצובה כמו בשיעור פרטי, חשוב מאד לתעל את הזמן בצורה האידיאלית ו"החסכונית" ביותר. המטרה בסופו של דבר היא לגרום לכם להבין את החומר הנלמד. במידה וכל אחד מכם מעוניין בהסברים על נושאים שונים, הרי שלא תמיד יהיה ניתן להפיק את המיטב מהמפגש עם המורה הפרטי.

השקעה במקצוע המתמטיקה, לא רק לפני המבחן

מקצוע המתמטיקה הוא מקצוע שנושאיו נלמדים בהדרגה. כמעט כל נוסחה, נושא או מודלים שתלמדו, תצטרכו ליישם גם במהלך למידת הנושאים הבאים. לכן, חשוב שלא לפתוח פערים, ובמידה ואתם חשים כי אתם זקוקים לחיזוק נקודתי – פנו אל אחד מהמורים הפרטיים שלנו. למידה "נכונה" במקצוע במתמטיקה היא למידה לאורך כל השנה, ולא למידה דחוסה וצפופה לפני המבחן. בהצלחה!