נושאי לימוד אנגלית לכיתה ד'

כיתה ד' נחשבת לכיתה שבה התלמידים כבר בקיאים בנושאים רבים וחלקם כבר רכשו מיומנויות למידה חשובות. זה הזמן להעלות את רמת הלימוד ולקחת צעד נוסף בדמות רכישת שפה חדשה ולימוד העקרונות שעליהם מבוססת השפה האנגלית.

מכיוון שמדובר בשפה שנעשה בה שימוש נרחב בתחומי החיים, רצוי להתחיל ללמוד כבר צעיר צעד אחר צעד כיצד ליישם את עקרונות התחביר והדקדוק באנגלית באמצעות לימוד אוצר המילים ושימוש מושכל בהן.

רוצים ללמוד אנגלית לכיתה ד' עם מורה אונליין?

לחצו כאן לצפייה ברשימה מסודרת של מורי אונליין לגילאי יסודי עם פרופיל מפורט הכולל ניסיון, תגובות והשוואת מחירים.

איך מתבצע הלימוד הלכה למעשה?

לימוד של שפה חדשה מתבסס בעיקר על שינון מילים והוספה הדרגתית של נושאים נוספים בתנאי שהנושא הקודם נלמד במלואו באופן ממצה. כך יזכרו התלמידים את העקרונות ויעשו בהם שימוש גם לאחר שיתחילו ללמוד את נושאי הלימוד הבאים.

נושאי לימוד אנגלית לכיתה ד'

חזרה שוטפת על חומר שנלמד מסייעת לתלמיד לשפר את הזיכרון, ללמוד להכתבה, לשלוף את עקרונות למידה שיעזרו לו לענות על שאלות וכמובן לעשות בהם שימוש מושכל. במידה ווהתלמיד מסיבה זו או אחרת חייב להשלים את החומר נלמד, ממולץ להעזר באתר לימוד נעים המציע שיעורי אונליין פרטיים באנגלית לגילאי יסודי, המועברים בלייב עם מורה דרך האינטרנט.

המאמר הבא יעשה סדר כדי ויפרט כיצד יהיה נכון לייעל את התהליך של לימוד אנגלית לכיתה ד ולהפוך אותו למהנה וחווייתי.

נושאי לימוד באנגלית הנלמדים בכיתה ד'

להלן חלק מהנושאים הנלמדים במהלך כיתה ד' במקצוע השפה האנגלית. לרוב, מדובר בנושאים המותאמים לתחומי העניין בגיל הזה, כדי להפוך את תהליך הלימוד למהנה, חווייתי ואפילו פשוט יחסית עבור חלק מהתלמידים.

פריטי לבוש בשפה האנגלית

כאשר לומדים על פריטי לבוש באנגלית לכיתה ד' , לתלמידים קל להזדהות עם המילים ולתת להם משקל גבוה בשגרת היום.. שמות של בגדים באנגלית, ניתן לתרגל בקלות יחסית עם כל חבר או קרוב משפחה. 

אוצר מילים לדוגמה:

חולצה/ות Shirt/s
מכנסיםTrousers
חליפה/ותJacket/s
חגורה/ותBelt/s
סוודר/יםSweater/s
חצאית/יותSkirt/s
כובע/יםHat/s
גופיה/ות Singlet/s
מגפ/יםBoot/s
נעל/ייםShoe/s
עניבה/ות Tie/s
גרבייםSocks
נעלי ביתSlippers
מעיל/יםCoat/s
ביקיניBikini/es
שמלה/ותdress/es

צירופי מילים השלב הבא אחרי שינון מילים בודדות באנגלית

צירופי מילים ותוספות כגון: on, for, up, in. הן למעשה סלנגים שנועדו להעניק למילה בודדת משמעויות שונות ומדויקות אנגלית.

צרופי מילים לדוגמה:

להיגמרbe up
להיפרד ממישהוbreak up
לצמצםcut down
להיכנעgive in
לוותרgive up
לתת למישהוgive for
להשהותhold on
נפטרpass away
להמריאtake off
להמשיךkeep on
להמתיןhold on
לגרום לאדם להתאכזבlet someone down
להמשיך משהוgo on
לקחת אחריותanswer for something
לחכות למשהוwait for

 

אותיות תנועה באנגלית

מדובר בנושא שנחשב למעט מאתגר יותר, מפני שאי אפשר להקביל אותו לסימני הניקוד בשפה העברית. אותיות התנועה באנגלית מבוססות גם הן על הברות אך בחוקיות שונה. בשפה האנגלית ישנם 5 אותיות תנועה: a, e, i, o, ו- u.

צליל האותיות גם הוא נחשב לנושא בסיסי מאד מכיוון שלא כל האותיות באנגלית נשמעות בדיוק כשמן האמיתי. ישנן אותיות שיש להן יותר מצליל אחד, כתלות באות שמגיעה אחריהן במילה. רצוי מאד ללמוד כבר מהתחלה את הצלילים השונים ולזכור אותם.

שימוש באותיות תנועה לדוגמה:

Book

Door

Meat

Bee

Cute

שינון שמות כלי מטבח באנגלית

רוב הילדים נתקלים בבית במגוון סוגים של כלי מטבח המשמשים מידי יום שאר בני המשפחה. לכן כדאי במקביל או לאחר שמסיימים לשנן, לתרגל עם בני המשפחה את אוצר המילים החדש שנלמד. כך יהיה לו קל יותר לזכור ולהבין את המשמעות של כל מילה חדשה.

אוצר מילים לדוגמה:

כליםTools
סיר/יםPots
מטבח/יםKitchen/s
כוס/ותCup/s
קומקום/יםKettles
צלחת/ותPlate/s
מזלג/ותesFork
כף/ותSpoons
ספל/יםmug/s
סכין/ניםKnife/s
תנורOven

שינון פירות וירקות בשפה האנגלית

בדומה לכלי המטבח ופריטי הלבוש, התלמידים אוהבים מאד לדבר על מוצרי מזון ומאכלים שהם בעצמם אוהבים לאכול. כך למעשה ילמדו כיצד לשנן את שמותיהם של הפירות והירקות באנגלית, לתרגל בבית עם בני המשפחה ולהטמיע אותן בזיכרון בקלות.

כלי תחבורה באנגלית מכל הסוגים

עולם תוכן נוסף שמהווה חלק בחייהם של כל תלמיד ותלמידה הוא נושא התחבורה בו כולנו נתקלים מידי יום. זהו אוצר מילים רחב שבו ניתן להתעמק בשמות כל סוגי הרכבים, זהירות בדרכים וכ'ו.

לימוד מזג אוויר בשפה האנגלית

מדובר באחד הנושאים המהנים ביותר ללימוד, שכן מעניין מאד להבין ולחקור אודותיו בכל גיל. כאשר לומדים גם את המילים באנגלית הקשורים בו – הופך הלימוד למרתק שמסייע לתלמידים לשנן את המילים בהנאה ובכיף.

נושא האקלים ומזג האוויר מעסיק כיום אנשים רבים בעולם עקב שינויי האקלים התכופים וההתחממות הגלובלית.

מילים לדוגמה:

מדוע יש חשיבות גבוהה ללימוד אנגלית בכיתה ד'?

כאמור, ילדים בני 10 נחשבים לילדים מיומנים בלימוד שפות זרות לכן השפה האנגלית מהווה עבורם אתגר מרתק הגורם לחלקם להשקיע יותר בלימודים. בנוסף התלמידים מתחילים ללמוד נושאי אנגלית נוספים שאותם הם ילמדו בכיתות הבאות ורוכשים מיומנויות למידה מתקדמות יותר.

שילוב של לימוד האנגלית עם נושאי לימוד נוספים הופכת את מערכת הלימודים כולה למעניינת. תלמידים רבים מצפים להתחיל ללמוד את השפה שבה מדברים בסרטים ובסדרות הטלוויזיה האהובות עליהם. בשלב מתקדם יותר, יוכלו לצפות בתכנים אלו ללא צורך בכתוביות.