אנסין באנגלית - איך לפתור נכון?

אנסין מהווה פרק בכל הבחינות החשובות באנגלית. מסיבות רבות, הפרק הזה, נחשב למלחיץ ביותר, והוא גם זה המעיד בצורה הטובה ביותר על רמת הבקיאות בשפה.

רבים חושבים שדווקא בגללן שמדובר בקטע קריאה לא מוכר, לא קיימת אפשרות להתכונן לקראתו. מדובר בחשיבה מוטעית, מכיוון שישנן פעולות בהן תוכלו לנקוט, על מנת לשפר את סיכויי ההצלחה שלכם בבחינה. להלן טיפים ועצות ללימוד אנסין אשר בכוחן לסייע לכם להצליח בפרק זה בבחינה.

מעוניינים לפתור אנסין עם מורה אונליין?

באתר לימוד נעים מוצגת רשימה מסודרת של מורים מיומנים לאנגלית שיתנו לכם את הכלים הנדרשים לפתירת אנסין באנגלית אונליין. לצפייה ברשימת המורים לעזרה בפתירת אנסין באנגלית.

טיפים לפתירת אנסין

הצעד החשוב ביותר לקראת הצלחה בבחינה, טמון בצורה בה תתכוננו לקראתה. להלן מספר טיפים אשר יסייעו לכם לעשות את זה נכון:

תרגול לפני הכול – הדרך הטובה ביותר לפתור אנסין באנגלית, היא באמצעות תרגול. ההמלצה תהיה לפתור כמה שיותר אנסינים אשר דומים בסוגם וברמת מורכבותם לאלו אתם תדרשו לפתור במבחן – תרגולים כאלו ניתן למצוא ברשת האינטרנט ובערכות לימוד ייעודיות.

תכנון זמני הלימוד – סביר להניח שיש לכם הרבה עיסוקים, תחביבים ודברים שממלאים את זמנכם. יחד עם זאת, בכדי להצליח באנסין באנגלית, חשוב להתכונן כמו שצריך, וכמות הזמן אותו תשקיעו בהכנה לקראת המבחן ישנה השפעה רבה. לכן, ההמלצה היא לתכנן מראש את לוחות הזמנים ואת השעות הספציפיות אותן תשקיעו לטובת תרגולי האנסין.

קוראים באנגלית – חשוב לקרוא כמה שיותר טקסטים באנגלית – הטקסטים יכולים להיות מספרים, חוברות, עיתונים וכדומה. קריאה יכולה לשפר בצורה משמעותית את המיומנויות והיכולות בהבנת הנקרא, ולהכין אתכם לקראת הבחינה.

חבר ללימודים – לימוד למבחן בשיתוף עם חבר, יכול להיות יעיל יותר. תוכלו לפתור לדוגמא אנסינים קודמים ביחד, להשוות תוצאות ולתקן ביחד טעויות.

כיצד מומלץ לפתור את התרגילים בזמן המבחן

אנסין הוא מבחן אשר דורש מצד הנבחנים הרבה ריכוז, ושימת דגש על כל הפרטים – כולל הקטנים. מהסיבה הזאת, חשוב מאוד להגיע מרוכזים למבחן.

בבוקר המבחן מומלץ לשתות קפה, לאכול משהו או לנקוט בפעולות אחרות אשר בכוחן לאפשר לכם להירגע.

כשמגיע זמן המבחן, חשוב לנקוט בפעולות שונות, אשר יאפשרו לפתור אותו בצורה נכונה – מה שגם יעלה את הסיכוי שלכם לקבל ציון גבוה יותר במבחן.

תרגול מתאים, תכנון זמן הלימוד וקריאת אנגלית יעזרו לכם ללמוד לקראת האנסין

להלן מספר טיפים אשר יסייעו לכם להצליח לפתור אנסין באנגלית

עוברים על המבחן – רגע לפני שאתם מתחילים לפתור את המבחן, חשוב לעבור עליו, להבין את השאלות והמשימות השונות שהוא כולל, ולתכנן פחות או יותר כמה זמן אתם עתידים להשקיע בכל פרק של המבחן או בפתרון כל שאלה. נסו להשאיר מספר דקות, בכדי לעבור על המבחן עם סיומו ולבדוק את תשובותיכם.

פתרו את המבחן בשלבים – בשלב הראשון יש לקרוא את הכותרת של קטע הקריאה, ולהבין על פיה במה אותו הקטע עוסק. לאחר מכן עוברים לפסקה הראשונה ומבינים גם אותה, וכך הלאה, פסקה אחר פסקה, שלב אחרי שלב במבחן.

עוברים מהקל אל הקשה – אחרי שקראתם את הקטע והבנתם אותו, תוכלו להתחיל לפתור את השאלות. ההמלצה היא להתחיל בשאלות הפשוטות יותר (ולפחות באלו הנתפסות בעינכם כקלות יותר), ובשלב הבא, לעבור לשאלות אשר נראות לכם כמורכבות יותר.

שאלות אמריקאיות – אם יש במבחן שאלות אמריקאיות, חשוב שתקראו היטב את כל התשובות האופציונאליות לשאלה – מכיוון שהתשובות יכולות להיות דומות מאוד אחת לשנייה, חשוב לשים דגש גם על הפרטים הקטנים, כמו האיות של כל מילה בתשובה.

עוברים על המבחן – פתירת אנסין, צריכה להתבצע תוך שימת דגש על כל הפרטים – גם פרטים כמו שגיאות כתיב או דקדוק עלולים לפגוע בציון המבחן. לכן, אחרי שסיימתם לפתור את המבחן, עברו על התשובות, וודאו שאכן עניתם נכונה, תוך הקפדה על כל פרטים כמו: אותיות גדולות, אותיות מודגשות וכדומה.

במקרים רבים אנסין עלול כאמור להיתפס על ידי הנבחנים כ"מפחיד" יותר ממה שהוא בפועל. יחד עם זאת, הקפדה על תרגול לפני המבחן וכמובן, תשומת לב לכל הפרטים גדולים כקטנים, הן בקטע הקריאה, והן בשאלות השונות במבחן, יכולה לסייע לכם לצלוח את המבחן הזה על הצד הטוב ביותר האפשרי ולעלות את סיכויכם לקבלת ציון גבוה במבחן.

 

קחו אוויר: התשובות נמצאות בטקסט!

לעתים, הסיבה שלא מצליחים במבחנים באנגלית, בדגש על חלק ה-UNSEEN, היא פשוט לחץ. המצב הרגשי-מנטלי איתו תגיעו למבחן, ישפיע באופן ישיר על מידת ההצלחה שלכם. ישנן דרכים רבות לשנות את המצב הרגשי, כאשר אחת הדרכים היעילות ביותר היא פשוט להזכיר לעצמכם: כל התשובות, לכל השאלות בחלק האנסין, נמצאות בתוך הטקסט. 

קריאת UNSEEN ממוקדת – מה חשוב לדעת?

מצד אחד, תוכלו לקרוא את הטקסט מתחילתו ועד סופו. מצד שני, ניתן לנקוט גם בגישה אחרת לגמרי! 

 • ראשית, קראו את השאלות. לרוב, יפנו אתכם אל חלק מסוים בטקסט שבו נמצאת התשובה

 • בהתאם לשאלות, תוכלו למקד את הקריאה שלכם אך ורק על החלקים הרלוונטים

 • המוטיבציה: לחסוך זמן, אך בעיקר שתיחשפו אל הפרטים החשובים בטקסט

התדירות המומלצת לתרגול UNSEEN

אולי המילה השכיחה ביותר בכל הקשור למקצוע האנגלית, היא "תרגול". ככל שמתרגלים יותר – כל נושא באנגלית, כך מצליחים יותר. למידת שפה דורשת תחזוק, ומבלי שמדברים, קוראים ומתרגלים את השפה, הסיכוי להצליח, איננו גבוה. תרגול האנסין מומלץ לכם בחום בכל "ימות השגרה" בתקופת הלימודים, ולא רק לפני מבחן חשוב באנגלית. 

התדירות המומלצת היא קריאת טקסט ומענה על שאלות לפחות פעם אחת בשבוע. מה יוצא לכם מזה?

 • היכרות עם טקסטים ברמות שונות

 • באמצעות האנסין - הרחבת אוצר המילים שלכם

 • התרגול יקצר את זמני פתירת האנסין שלכם

 • אתם לומדים "להתרגל" לאנסין וכך גם מופחתת תחושת הלחץ

סטופר: איך הוא מסייע לכם בלמידה?

תרגול אנסין בצמוד לסטופר, הוא לא משהו שתלמידים רבים מאמצים, וחבל. בסופו של דבר, במעמד של מבחן באנגלית אתם לא נבחנים אך ורק על הידע שלכם, אלא גם על עמידה בזמנים. ככל שתתרגלו יותר, כך זמני הפתרון שלכם יתקצרו. האינדיקציה לדעת האם אתם אכן מתקדמים ועומדים מראש בזמנים? סטופר צמוד. ניהול הזמן הוא אחד הדברים הקריטים ביותר, בטח בעת שמדובר על מבחן שחשוב לכם להצליח בו. 

בהתאם למבנה המבחן (לרוב, ימסר לכם על ידי המורה לאנגלית), תדעו כמה דקות תוכלו להקדיש לכל שאלה ולחלק האנסין בכללותו. בהתאם, תרגלו בבית פתירת אנסין במסגרת הזמן המוגבלת העומדת לרשותכם. 

מה עושים כשלא מצליחים להשיב על שאלה באנסין?

האנסין מורכב ברובו הגדול משאלות אמריקאיות. המשמעות היא שגם במידה ואתם לא מצליחים לסמן תשובה חד משמעית שנראית לכם נכונה, עדיין יש לכם סיכוי לקבל את הנקודות על השאלה. לרוב, 4 התשובות האפשרויות יתחלקו באופן הבא:

 • תשובה מאד לא הגיונית

 • תשובה לא הגיונית

 • תשובה כמעט נכונה

 • תשובה נכונה

שיטת ה"פתרון המושכל" היא שיטה שכדאי גם לכם לאמץ והיא עובדת כך:

 • מתוך התשובות המוצעות, שללו את אלו שבוודאות אינן נכונות

 • כעת, נסו להשיב על השאלה כשיש בפניכם רק 2 אפשרויות

 • מתלבטים בין 2 תשובות אפשריות? חזרו לטקסט וקראו אותו שוב

 • עדיין מתלבטים? הימנעו מדפוס של סימון תשובה, מחיקת תשובה וסימונה שוב: הישארו עם התשובה שסימנתם תחילה כנכונה

איך מרחיבים את אוצר המילים באנגלית? די בקלות!

על מנת להצליח לפתור אנסין, אתם נדרשים לגלות בקיאות באוצר מילים נרחב. סביר מאד להניח כי במידה והאנסין היה בשפה העברית, הייתם חשים פחות לחוצים, יותר בטוחים וסביר כי גם הציון היה בהכרח גבוה. עם זאת, המגבלה העיקרית כאן היא השפה האנגלית. לכן, חלק בלתי נפרד מההצלחה שלכם באנסין מבוסס על ההיכרות שלכם עם אוצר מילים.

איך מרחיבים אותו?

 • קריאת ספר באנגלית 

 • קריאת עיתון יומי באנגלית

 • צפייה בסדרה באנגלית ללא כתוביות

 • האזינו לשירים באנגלית ונסו לתרגם אותם

 • התכתבו בווצאפ עם חברים באנגלית

מאמרים נוספים שיוכלו לסייע:

נושאי לימוד אנגלית לכיתה ד'

נושאי לימוד אנגלית לכיתה ו'

נסו ליישם כמה שיותר מהטיפים והעצות, וסביר להניח שבסופו של דבר, תעבור את הפרק הזה בשלום.

 


מאמרים דומים