איך לבחור מאמן כושר אישי

הגעתם למסקנה שאתם צריכים מאמן כושר אישי?

חדר כושרבאתר לימוד נעים יש מגוון מאמני כושר למספר רב של תחומים ולכן יש סיכוי שמספר מאמני כושר יופיעו בתוצאות החיפוש שלכם.

כמו בכל תחום, ישנם אנשי מקצוע טובים יותר וטובים פחות ולכן חשוב לשים לב למספר קריטריונים שיעזרו בבחירת מאמן הכושר המתאים עבורכם.

 

חיפוש מאמן כושר באתר

הצעד הראשון יהיה לחפש מאמן כושר לפי תחום האימון בו אנו מעוניינים וכן לפי האזור והעיר בארץ בו יתקיים האימון. לאחר שקיבלנו רשימה של מאמני כושר, נעשה סינון לפי הקריטריונים הבאים:

ניסיון קודם של המאמן האישי - נבדוק התייחסות לניסיונו של המאמן. איזה סוגי אימונים הוא העביר, לאיזה קבוצות גיל ובאיזה מתכונת. נסיונו של מאמן הכושר הינו קריטי - במהלך האימונים, המאמן לומד כל הזמן דברים חדשים ונחשף לסוגים שונים של מתאמנים. כדאי לכם לקחת מאמן כושר אישי מנוסה שכבר העביר אימונים מספר שנים, כדי שיוכל לבנות לכם תוכנית אימונים מיטבית עבורכם.

תגובות של מתאמנים קודמים - חפשו תגובות שהתקבלו ממתאמנים קודמים. כדאי לחפש תגובות מפורטות הכוללות התייחסות עניינית לרמת המאמן והאימון ולא תגובות קצרות כמו "מאמן תותח" או "המאמן הכי טוב שהיה לי". התגובות באתר לימוד נעים מקושרות לפייסבוק של המגיב. בצורה זו תוכלו לראות האם המתאמן שהגיב נמצא באותה קבוצת גיל שלכם ובנוסף תוכלו ליצור איתו קשר לפרטים נוספים.

תאור כללי - חפשו התייחסות לאופן העברת האימון, בניית תוכנית אימונים, "אני מאמין" בתור מאמן כושר אישי, יחסי אנוש ועוד פרטים המתייחסים למאמן ולאופי האימון. בידקו האם קיימת התייחסות גם לתזונה ולאורח החיים בין האימונים - הזמן בין האימונים לא פחות חשוב מהאימון עצמו ולכן חשוב לעבוד עם מאמן כושר אישי שמקפיד על כך.

מחיר - כמובן שצריך לבדוק האם המחיר של האימון נמצא במסגרת התקציב שלכם. חשוב להיות גמישים מאחר שיתכן שמאמנים קצת יותר יקרים יהיו הרבה יותר טובים.

 

השיחה עם מאמן הכושר

לאחר שעשיתם רשימה של מאמנים פוטנציאליים, בידקו את הדברים הבאים:

בקשו ממאמן הכושר להציג את עצמו- כבר מההצגה הראשונית ניתן לראות האם יש חיבור ביניכם. הציגו את עצמכם ואת האימונים שברצונכם לעשות. בקשו ממנו שיפרט על הניסיון שלו בתחום, איפה עבר את תהליך ההכשרה ופרטים נוספים הקשורים להכשרתו כמאמן כושר.

שאלו איך מתנהלים האימונים- האם קיימת תוכנית עבודה מסודרת המותאמת אישית עבורכם. איך נבנית התוכנית, מהם העקרונות החשובים לו בתור מאמן כושר אישי והאם הוא מציב יעדים ברורים להצלחת תוכנית האימון. בנוסף, כדאי לבדוק האם יש למאמן הכשרות וקורסים שעבר בנושא תזונה ואורח חיים בין האימונים. כמו שציינתי קודם, לאורח החיים בין האימונים יש חשיבות קריטית לעמידה ביעדים שהצבתם עבורכם וחשוב לעבור עם מאמן אישי שיעקוב אחריכם גם בזמנים אלו.

 

במהלך ובין האימונים

גם לאחר שלקחתם מאמן כושר אישי, מלאכת הבדיקה עדיין לא נגמרת.

בידקו האם תוכנית האימון מתנהלת לפי מה שהוצג לכם - גם מבחינת סדר האימונים וגם מבחינת מבנה האימון.

האם אתם עומדים ביעדים שהצבתם עבורכם - האם אתם מרגישים שקיים שיפור.

ונושא אחרון ואולי הכי חשוב - האם אתם נהנים באימונים. אם אתם לא נהנים, רוב הסיכויים שלא תצליחו להתמיד לאורך זמן ולכן חשוב מאוד לא לשכוח גם להנות.

עבודה עם מאמן כושר אישי משמעה השקעת זמן וכסף ולכן, אם אתם לא מרוצים ממאמן הכושר שלכם, חשוב מאוד לא למרוח את הזמן ולחפש מאמן כושר אחר.

 

שיהיה לכולנו אימון נעים!

צוות האתר.


יש לכם תגובות והצעות נוספות? הגיבו למאמר ב-wall התגובות.