השיטות המובילות ללימוד עברית לילדים

ילדים צעירים ניחנים ביכולת לרכוש שפה באופן טבעי מסביבתם בעזרת חיקוי, קשב וחוויה. כאשר מגיעים לשלב בו מצפים מהם לשבת בכיתה וללמוד לקרוא ולכתוב, ויתירה מכך, לשנן את חוקי הדקדוק בכיתות הגבוהות יותר, לא כל תלמיד מצליח לעשות זאת בקלות. עבור תלמידים המתקשים לעקוב אחר חומר הלימוד בכיתה, קיימות מספר אפשרויות שיעזרו להם להפנים את החומר בהנאה וביעילות.

 

להתאים את שיטת הלימוד לילד

 

כל ילד לומד בדרכו שלו, עבור חלק מהילדים שיטת הלימוד הפרונטאלית עובדת מצוין, בעוד שעבור ילדים אחרים יש צורך בלימוד חווייתי ופעיל יותר. אצל חלק מהילדים הלימוד מתבצע בעיקר בעזרת חוש הראייה, בעוד שאצל אחרים חוש השמיעה הוא הדומיננטי, ואילו ילדים אחרים זקוקים לנוע על מנת להפנים את החומר. מורה טוב ידע להתאים את שיטת הלימוד לאופי הלמידה הטבעי של הילד. הבעיה היא שבכיתה בה יושבים כשלושים תלמידים, לא תמיד יכול המורה לאפשר לכל ילד ללמוד בדרכו שלו, וכך תלמידים ששיטת הלימוד הפרונטאלית אינה מיטיבה עימם מתקשים לעמוד בקצב. פנייה למורה פרטי מנוסה שיגיע לביתו של התלמיד, היא אחת הדרכים בהן ניתן לאפשר לימוד עברית לילדים המתקשים בבית הספר.

 

יתרונות הלימוד האינטרנטי

 

דרך נוספת בה ניתן לסייע לילדים המתקשים בלימודי השפה העברית בבית הספר, היא לימוד עברית באינטרנט עם מורה מוסמך ומיומן. כולנו מיטיבים לתפקד כאשר אנו רגועים ונמצאים בסביבה בטוחה ונעימה, ומתקשים להפנים את חומר הלימוד כאשר אנו בלחץ או מצוקה. עבור חלק מהתלמידים, סביבת בית הספר אינה מקום נעים ובטוח, חלקם חשים לחץ, מתח, וחרדה, ורגשות אלו מפחיתים במידה משמעותית את יכולת הלמידה שלהם. כאשר מאפשרים לתלמידים אלו ללמוד עברית באמצעות שיעורים פרטיים אונליין עם מורה שהם בוחרים, בסביבה הביתית הבטוחה והנעימה שלהם, ובזמן המתאים להם, הם פנויים הרבה יותר ללימוד.

 

ללמוד בכיף

 

לימוד בעזרת מורה פרטי, או לימוד דרך האינטרנט מאפשר לתלמיד המתקשה חוויה מתקנת ומעצימה. כאשר מאפשרים לילד ללמוד על פי דרכו, בסביבה נוחה ובטוחה ובקצב שלו, הילד יכול לממש את פוטנציאל הלימוד שלו ביעילות רבה יותר. חוויית הלימוד מעצימה את הילד, והוא מגלה שאפילו ניתן ליהנות משיעור פרטי. בעזרתו של מורה פרטי המגיע לביתו של התלמיד, או בעזרת לימוד דרך האינטרנט, ניתן ללמוד עברית מדוברת, וכן ללמוד לכתוב ולקרוא, והכול מתוך הקשבה והעצמה של הילד.

 

כל אחד יכול

 

באתר לימוד נעים תוכלו להתרשם ממגוון מורים פרטיים לעברית, אשר יגיעו אליכם הביתה, או יעבירו לילדכם שעורי עברית דרך האינטרנט. בעזרתו של המורה הנכון, כל ילד יכול ללמוד עברית ואפילו ליהנות מן התהליך. אם ילדכם מתקשה בעברית, אל תניחו לו לחשוב שאינו מסוגל. מצאו את המורה הנכון, ואפשרו לילד להתעלות מעל המכשול, ולממש את פוטנציאל הלמידה הטבעי שלו