אפליקציות ללימוד אנגלית – מאיצות או מעכבות התקדמות?

כמו עוד הרבה הורים, גם אתם פיתחתם "אלרגיה" למראה ילדיכם הדבוקים למכשירים החכמים. התכתבויות, משחקים, צילום סלפיז וצפייה בסרטונים – כל אלו מעט מטרידים אתכם, לא ממש מקובלים עליכם ועל כן אתם מקציבים לילדכם זמן מסך מוגבל בכל יום.

עם זאת, הם הגיעו אליכם עם בשורה: "התקנו במכשיר אפליקציות ללימוד אנגלית!". ואתם, כהורים שרוצים שילדיהם ילמדו, יתקדמו ויקבלו ציונים גבוהים, מברכים על כך. אי אפשר להתעלם מהשאלה והיא האם האפליקציות המבטיחות ללמד את הילדים אנגלית, אכן יעילות? 

אפליקציות ללימוד אנגלית – מלמדות או מפרסמות באופן אגרסיבי?

לצד האפליקציות "הבידוריות", מסתבר כי ישנן לא מעט אפליקציות לימודיות, בדגש על כאלו המבקשות ללמד שפה. לאחר שקראתם את הסקירות ואפילו הופתעתם לגלות כי האפליקציות מוצעות ללא תשלום, החלטתם להוריד אותן למכשיריכם. אתם מלאים בתקווה כי כעת ילדיכם יתעלו את זמן המסך שלהם ללמידת אנגלית! 

טכנית, מה כבר יכול להיות רע? גם אם האפליקציה לא באמת תלמד אנגלית, היא לבטח לא תזיק. אז זהו, שכאן חשוב לחדד נקודה מהותית: אפליקציות ללימוד אנגלית, קל וחומר כשהן מוצעות בחינם, לא ממש תמימות. סביר כי ישנן אפליקציות בודדות המעוניינות לשתף תוכן "נקי", מלמד ועשיר, אך הפלטפורמה עצמה היא בעיתית. כל אפליקציה גדושה בשלל פרסומות, שמבקשות להיטמע לאט ובטוח בתודעתם של המשתמשים.

אז מה הבעיה בעצם? לימוד אנגלית צריך להתבצע בסביבה סטרילית, נקיה מכל רעשי הרקע, הגירויים וההפרעות. האם תוכלו לצפות מילדיכם לשמור על ריכוז לאורך זמן כשבכל דקה קופצת התראה עם מודעה פרסומית אחרת? גם אם אתם מצפים זאת, דעו כי אתם עלולים להתאכזב. כמות הפרסומות "המקשטות" את הרשתות החברתיות, הסרטונים והאפליקציות לא נתפשת! מדובר על פרסום אגרסיבי, שלא רק שלא תורם לחוויית הלימוד, אלא פוגע בה. 

אפליקציות ללימוד אנגלית – מאיצות או מעכבות התקדמות?

לילד יש שאלה? ככל הנראה, האפליקציה לא תשיב לו עליה

אלו העומדים מאחורי פיתוח האפליקציה הציבו לעצמם מטרה ברורה: הורדות! ככל שיותר הורים וילדים יורידו את האפליקציה, כך הם יתוגמלו יותר. אף חברה לא קמה יום אחד וחושבת איך להטיב עם תלמידי העולם המבקשים ללמוד אנגלית. המוטיבציה תמיד תהיה כלכלית, ולכן מופיעות כל אותן פרסומות. 

אם אתם עדיין לא בטוחים אם לאפשר לילדכם ללמוד באמצעות אפליקציה או לא, דעו דבר נוסף: במידה וילדכם לא יבין הסבר מסוים, ירצה לשאול שאלה באשר למבנה של משפט או פשוט לתרגל את השפה בע"פ – לא יהיה לו עם מי לעשות זאת. כידוע, באפליקציות התוכן מובנה, קבוע ולא גמיש, תוך שחסר בהן הדבר החשוב ביותר בתהליך של למידה: תמיכה, ליווי ומענה אנושי. 

הילדים צריכים מסגרת לימודית, לא אפליקציה לימודית: מורה פרטי לאנגלית!

נניח והאפליקציות היו מוצעות ללא פרסומות. האם אז הן היו יעילות ומאיצות את התקדמותם של הילדים? לא בטוח. ילדים שזקוקים לתגבור באנגלית צריכים תמיכה לימודית, ולא אפליקציה. בימים אלו, כשהילדים גם כך ישובים ימים שלמים אל מול תוכנת הזום, הדבר האחרון שהם צריכים הוא השתעבדות נוספת למסכים. מעבר לכך, קשה עד בלתי אפשרי ללמוד שפה באמצעות מחשב או מסך קטן, וקשה עוד יותר לתרגל את השפה בצורה שכזו. 

אתם וילדיכם חולקים את אותה המטרה: שיפור האנגלית! אולי כעת אתם חלוקים באשר לדרך, אך זהו רק מצב זמני. מורה פרטי לאנגלית, שלא כמו אפליקציות ללימוד אנגלית, מעניק לילדכם תמיכה לימודית ומנטלית. היתרונות הבולטים של למידת אנגלית עם מורה פרטי:

  • מיקוד על הנושאים הנלמדים בכיתה 
  • הכוונה וליווי, צעד אחר צעד בקצב של ילדיכם
  • זמינות גבוהה לכל שאלה או התייעצות
  • ישנו מעקב רציף אחר קצב התקדמותו של ילדיכם
  • הילד זוכה לחיזוקים חיוביים על הצלחותיו 
  • שיעור פרטי מעניק מסגרת, וכך מחייב את הילד להתמיד!

שיעור פרטי באנגלית אונליין – ככה לומדים!

שפה אמנם לא ניתן ללמוד באמצעים טכנולוגים, אך ניתן ללמוד אותה בתמיכה של אמצעים טכנולוגים. בעוד אפליקציה כלל לא מומלצת ללימוד אנגלית, ניתן להשתמש באפליקציות היוצרות את החיבור בין המורה לתלמיד. לדוגמא: תוכנת הזום. בשביל ללמוד אנגלית, לא צריך לצאת מהבית! בימים אלו, ימי הקורונה, אתם משתדלים להמעיט את היציאות מהבית ולמנוע מפגשים עם אנשים שאינם בקפסולה הקבועה שלכם. 

שיעור פרטי באנגלית מגיע עד לחדרו של ילדכם! תוכלו לבחור מורה לאנגלית מתוך מאגר המורים המומלצים שלנו, ולתאם איתו שיעור אונליין. שיעור פרטי אולי יקר יותר מאפליקציה לימודית, אך הוא חוסך מכם ומילדכם את ההשקעה המיותרת בפורמט למידה שלא רק שאינו יעיל, אלא גם עלול להזיק.