לימוד אנגלית על ידי שיחות טלפוניות

אז מה הדרך הטובה ביותר ללמוד אנגלית? מתברר שבפעמים רבות התשובה היא דווקא על ידי שיחות טלפוניות. זה לא חייב להיות ארוך ומתיש. זה יכול להיות שיחות קצרות בנות 30 דקות פעמיים בשבוע שיקפיצו אתכם לרמה הנדרשת. בין אם זה שיחות יומיומיות על קנית מוצרים ובקשת הנחות, או הכנה לראיון עבודה טלפוני, או שיחות על פוליטיקה מקומית/עולמית - הכל הולך, והכל עוזר. 

הרבה שואלים אותי מהי הדרך הכי טובה ללמוד אנגלית. אז כמו לכל שאלה פילוסופית אחרת, אני עונה ב"זה תלוי". זה תלוי אם המטרה היא להשתפר באנגלית כדי להצליח בבחינות הבגרות, או בבחינות האקדמיות (כניסה לאוני' בארץ ובחו"ל). זה תלוי אם רוצים סתם לנהל שיחה שוטפת כדי לדבר עם זרים (מבלי לעצור ולחשוב על כללי הדקדוק, אוצר מילים שלוקה בחסר, או שהמשפטים פשוט לא מסתדרים). זה תלוי אם רוצים לדעת לדבר כדי לעבור את ראיון העבודה באנגלית ולהתקבל לעבוד במקום עבודה נחשב. זה תלוי ברמה ההתחלתית שלכם, כי מתחילים לגמרי לא יוכלו ללמוד דרך הטלפון. איתם, אני אעבוד דרך הזום. הלימוד הטלפוני מתאים רק לאנשים ברמה בינונית ומעלה שמעוניינים לשפר את רמת האנגלית המדוברת שלהם. אתם רואים? זה תלוי.... עם כל אחד אני עובדת קצת אחרת. 

לימוד אנגלית מדוברת דרך אימון טלפוני

אז באמת אחת הדרכים הטובות ביותר ללמוד אנגלית מדוברת ולשפר אותה היא דרך אימון טלפוני. זה נעשה בזמן ובמקום הנוחים לכם, אין צורך להטריח את עצמכם לעמוד בפקקים או להתאפר, להסתרק או בכלל להתלבש כדי להראות טוב בזום.

תרגול השפה דרך הטלפון, אפילו אם מדובר ב 30 דקות פעם-פעמיים בשבוע, היא דרך מצוינת לשפר את האנגלית המדוברת שלכם. אתם תוכלו לבחור במה להתמקד ובמה לדבר: בין אם זה יהיה שיחה חופשית על ענייני היום (פוליטיקה למי שמעוניין), סוגיות שעל סדר היום הלאומי (קורונה, נשים מוכות, בעיות במערכת החינוך....), הכנה לנסיעה לחו"ל (כשחו"ל סוף סוף יפתח...), או הכנה פרקטית לראיונות עבודה (הייטק, משרדי עו"ד, משרדי רו"ח, תקשורת ויחצ"נות וכו'). וכן, כשיחזרו התיירים סוף סוף לארץ, יהיה צורך גם במדריכי תיירות ועובדי הדרכה רבים שיודעים אנגלית מדוברת. גם הכנה לבחינות הבגרות באנגלית ולמבחני הכניסה לאוניברסיטאות בחו"ל דורשת רמת אנגלית מדוברת טובה מאוד (לבחינות בעל פה). כך, לכל אחד יכול להיות מענה בשיחות טלפוניות.


מה היתרונות בלימוד אנגלית דרך אימון טלפוני

  • תוכלו ללמוד בכל זמן ובכל מקום. לא תצטרכו לצאת מהבית בשביל השיעור. גם לא תצטרכו להתאפר, להסתרק, או לצאת מהפיג'מה בכלל....
  • שיחות טלפוניות נעשות תוך קבלת יחס אישי. אף אחד לא עומד מול עיניו הבוחנות של המורה ואין לחץ מצד קבוצת תלמידים.
  • קצב הלימודים מותאם לכל אחד. ההתקדמות היא לפי הקצב שאתם מכתיבים. הכל ממוקד ומתאים למה שאתם מבקשים לחזק. בדרך כלל מדובר בחיזוק השיחה השוטפת (אוצר מילים) על חשבון הדקדוק (שאף אחד לא באמת אוהב ללמוד...)
  • השימוש בטלפון יחייב אתכם להיות פעילים בשיחה. לא תוכלו להרדם, או ליפול בין הכסאות. זה רק אני ואתם.

החסרונות בלימוד אנגלית דרך הטלפון

  • אתם לא רואים אותי ואני לא רואה אתכם. (אבל אפשר לשלוח תמונה כדי שיהיה יותר מעניין)
  • קשה להבין כשלא רואים את השפתיים של הדובר (נכון, אבל זאת הדרך הכי אמיתית להבין שפה, כי לא תמיד תראו את השפתיים של הדובר, ולכן עדיף לתרגל את זה איתי).
  • יותר קל להבין כשרואים את השפה כתובה מול העיניים, כמו על הלוח או בכתוביות. בשיחת טלפון לא רואים את הכתוב. (פתרון אפשרי שאני עושה כל הזמן: אפשר לפתוח גוגל דוכס, לשתף ביננו את הקובץ, וכך שני הצדדים רואים מה אני כותבת באותו הזמן).  

לסיכום:
שיחה טלפונית באנגלית תעזור לכם לתרגל שיחות אמיתיות, יום-יומיות, פשוטות או מורכבות, לפי דרישתכם. ככל שתתרגלו יותר לדבר (כן, עם טעויות בהתחלה אבל ככה מתחילים), כך ישתפר בטחונכם העצמי ותרגישו יותר חופשיים לדבר אנגלית, לכל מטרה שהיא. 


מאמרים דומים