מה הקטע של ריקוד חתונה מקצועי?

ריקוד חתן כלה הוא לא דבר חדש, אבל אנו יכולים לראות שמשהו בהחלט השתנה בשנים האחרונות!

מי לא מכיר את ריקוד הסלואו הפופולארי ואפוף העשן והבלונים? כנראה שלכולנו כבר יצא לצפות בכמה ריקודים שכאלו... יחד עם זאת, לפני כמה שנים התחלנו לראות בחתונות גם ריקודים מושקעים יותר, כאלו שמשלבים כוריאוגרפיה מקצועית ומשאירים את הקהל המום. מה הקטע של ריקוד חתונה מקצועי?

ריקוד חתונה - הריקוד הראשון שלנו כזוג נשוי!

אחת הסיבות שריקוד חתן כלה הוא כה מרגש, היא שמדובר למעשה בריקוד הראשון שלנו כזוג נשוי. השיר או המיקס שבחרנו מתנגן ברגע, כל בני המשפחה והחברים צופים ומריעים, הבזקי הצילומים שוטפים אותנו... מספיק רק לדמיין את הרגע הזה כדי שהדופק שלנו יתחיל לעלות!
בעוד חלק מהזוגות פשוט בוחרים שיר ורוקדים באופן ספונטני, זוגות אחרים מעוניינים להגיע מוכנים למעמד המרגש. 

האם כדאי להתכונן לריקוד חתונה?

התשובה היא כמובן: "אם מתחשק לנו", וגם אם לא נתכונן סביר להניח שהאורחים שלנו יאהבו אותנו באותה מידה... יחד עם זאת, ריקוד חתונה הוא סוג של הופעה קטנה שאנו מעניקים לאורחים שלנו, ואם אנו רוצים שההופעה הקטנה הזו תהיה מרשימה – בהחלט כדאי להתכונן במידה מסוימת!

רוב הזוגות מודעים לכך, ולא רוקדים בפעם הראשונה על השיר שלהם מול האורחים באירוע. לצורך העניין, גם אם ננגן את השיר שלנו בבית ונרקוד לנו יחד, זה כבר אומר שעשינו הכנה כלשהי.

איזה סוגים של ריקוד חתונה קיימים?

בואו נפרוט את העניין. נניח שאנו רוצים לבצע ריקוד חתונה כלשהו ביום הגדול שלנו, מהן האופציות שעומדות בפנינו?

הסלואו המסורתי

את הסלואו המסורתי כולנו מכירים היטב, וכאמור – סביר להניח שכבר נתקלנו בו לפחות פעם או פעמיים!

לצורך הריקוד הזוג יבחר שיר אהוב, ולרוב יהיה מדובר בשיר רומנטי... רומנטי מאוד אפילו. עם השנים, תעשיית אולמות האירועים החלה לשלב בריקודי הסלואו מכונות עשן, בלונים, בועות סבון, וכמובן שימוש בתאורת האולם. 

 • הריקוד עצמו מתאפיין באחיזה צמודה, העברת משקלים עדינה מצד לצד, מבט אוהב, ואולי אפילו נשיקה קטנה וסיבוב או שניים!  

שדרוג סלואו

מתי העניינים הופכים להיות יותר מעניינים? כשהזוג מחליט לקחת את ריקוד הסלואו שלו צעד אחד קדימה.

זוגות רבים בוחרים לקחת שיעורי ריקוד פרטיים, אפילו אם מדובר בשיעור או שניים... במטרה לצבור ביטחון לקראת המעמד המרגש. מה זה "שדרוג סלואו"? ובכן, אנו מדברים על שיפורים קטנים שאפשר להכניס בריקוד הסלואו, כך שהוא יהפוך למשהו אחר. בריקוד, לעתים הדברים הקטנים עושים את כל ההבדל, ומורה מקצועי יוכל לתת לכם בדיוק את הדגשים שיהפכו את ההופעה הקטנה שלכם למרשימה במיוחד! 

 • אנחנו מדברים כאן על אחיזות נכונות, סיבובים מעניינים, וריאציות מרשימות, יציבה נכונה, התייחסות לאטמוספירה בשיר, ועוד.

ריקוד חתונה מקצועי

עבור אותם זוגות שהחליטו שהם ממש הולכים להפתיע את האורחים שלהם, קיים ריקוד החתונה המקצועי!

כאן אנו כבר מדברים על כוריאוגרפיה "תפורה אישית", הנרקדת על מיקס המורכב משיר אחד או יותר. זוגות רבים מעוניינים לשנות אווירה במהלך השיר ולשלב מספר סגנונות ריקוד, וזה בהחלט אפשרי בסוג הזה של ריקוד חתונה! 

 • ריקוד חתונה מקצועי דורש עבודה של מספר שבועות עם מורה ריקוד מקצועי, שלרוב גם יבנה עבורכם את הכוריאוגרפיה ואת המיקס המוזיקלי. והתוצאה? צפויה להפתיע גם אתכם...

ריקוד חתונה מוגזם

בואו נדבר על זה שניה... יש זוגות שחיים בסרט! זה קורה וזה ממש בסדר. אבל רגע... אם בחתונה לא נוכל להגשים את החלום שלנו, אז איפה כן? אנו מדברים כאן על ריקוד חתונה שיש לו סיכוי גדול להפוך לסרטון ויראלי, ועשוי לכלול ניצבים, תפאורה, מספר סגנונות ריקוד, שירה, נגינה, ובקיצור... קרנבל שלם. ריקוד כזה הוא בהחלט אפשרי, ותלוי במידת המוכנות והמוטיבציה של הזוג ושאר המשתתפים בפרויקט. 

 • הכנה לריקוד כזה תיקח מספר שבועות או מספר חודשים, בהתאם להיקף הריקוד המתוכנן.

מסע זוגי אל ריקוד החתונה שלנו

ריקוד זוגי הוא ראי למערכת היחסים שלנו, ולא רק כשאנו נמצאים במערכת יחסים רומנטית.

הריקוד יכול לומר עלינו המון, למשל האם קשה לנו "לשחרר" ולתת למישהו אחר להוביל, האם אנו מבינים את הפרטנר\ית גם ללא מילים, ועוד. בניית ריקוד חתונה מקצועי הוא תהליך זוגי לכל דבר, ובמהלכו נלמד לתקשר ברבדים חדשים, להתפשר ולהתאים את עצמנו, ובעיקר - ליהנות מתהליך הלמידה המשותף ומהתוצאה הסופית!

ומה לגבי זוגות שכבר רוקדים?

כשאנו רואים תוצאות מפתיעות של זוגות שלא רקדו מעולם, אנו יכולים להבין לאן באפשרותנו להגיע אם אנו כבר רוקדים... ריקוד ברחבה הוא שונה מאשר הופעה מול קהל האורחים שלנו, ולכן גם זוגות שכבר רוקדים בוחרים לבנות כוריאוגרפיה וללטש את המיומנויות שלהם אצל מורה ריקוד מקצועי. עצם העובדה שאתם כבר רוקדים, מהווה קרש קפיצה משמעותי אל תוצאה פוטנציאלית מדהימה באמת!

טיפים לריקוד החתונה שלכם

קראתם עד כאן? מגיע לכם לקבל טיפים
לאחר בנייה של כמה וכמה ריקודי חתונה, אני יכול לספר לכם שריקוד חתונה הוא יותר מורכב ממה שאתם חושבים! ישנם פרטים קטנים שלא כולם חושבים עליהם, ואם אנו רוצים תוצאה ברמה גבוהה כדאי לחשוב על הכל. אספתי עבורכם מספר טיפים שיעשו לכם סדר:

 • תרגלו עד שלא תדעו אחרת

מישהו חכם אמר פעם "תרגלו עד שלא תדעו אחרת", וזה אומר שאם אנו מתרגלים משהו מספיק פעמים - הוא "שוקע" כך שאנו יכולים לבצע אותו כברירת מחדל. אין זה משנה אם בחרתם שיר וכמה תנועות, או אם בחרתם בכוריאוגרפיה מקצועית, נסו לתרגל את הריקוד שלכם בבית כמה שאפשר כדי להטמיע אותו בזיכרון התנועתי שלכם. וכשהריקוד יהפוך לאוטומטי? יגיע הזמן שבו תוכלו לחייך אל הקהל, לראות את תגובותיהם, וממש לחוות את הרגע!

 • הימנעו מהפתעות בלתי רצויות

בריקוד החתונה שלנו, עלולות להופיע הפתעות שהן פחות רצויות עבורנו. כך למשל, כדאי לנו לתאם עם ה- DJ סימן מוסכם לתחילת נגינת השיר או המיקס, כדי שהוא לא יפתיע אותנו ויגרום לנו לפספס. כמו כן, חשוב לבקש ממנחה האירוע או כל מי שמחזיק במיקרופון – לא לדבר בזמן הריקוד! ודבר אחרון... מנחה האירוע בהחלט יכול לעזור לנו, אם יבקש מהאורחים לשמור את ילדיהם צמודים אליהם, כדי למנוע ריצות על הרחבה בזמן הריקוד שלנו.  

 • נצלו את מה שעומד לרשותכם

  אולמות אירועים מצוידים במגוון אמצעים אלקטרוניים שיכולים לשדרג לנו את הריקוד, ומומלץ להשתמש בהם בצורה ממנפת.
  • מכונת עשן
   אפשר להשתמש, אבל בואו לא נגזים עם העשן... כי אחרת האורחים פשוט לא ייראו אתכם רוקדים.
  • תאורה
   תכננו כיצד אתם רוצים שהתאורה תעבוד עבורכם בזמן הריקוד, ודברו על כך עם מי שאחראי מטעם האולם. יש קטע דרמטי בשיר ואתם רוצים פלאשים בוהקים? יש קטע רומנטי ואתם רוצים שטיפה כחולה עמומה? אל תתביישו לבקש!
 • אל תשכחו את עצמכם

אני הולך לגלות לכם סוד קטן וכמוס: אתם אמורים ליהנות מכל עניין ריקוד החתונה!

עכשיו כשאתם מודעים לכך, עשו לעצמכם טובה, ואל תוותרו על כמה דקות הירגעות בחדר האחורי של האולם לפני שאתם עולים לרחבה. יש מספיק בני משפחה שיוכלו לטפל בעניינים "דחופים" עבורכם, כמו להושיב את דוד יצחק או לדאוג לעוד משקפיים ורודות על הרחבה.

 • גלו רחמים כלפי האורחים שלכם

שימו לב! אחרי בין שתיים לשלוש דקות של ריקוד – הקהל שלכם כבר לא איתכם.

רחמו על האורחים שלכם, השאירו אותם עם טעם של עוד, ואל תגיעו למצב שהם כבר מותשים ומחכים שהדבר הזה יסתיים! יצירת ריקוד מהוקצע ומדויק מבחינת זמנים עושה את כל ההבדל!

 • דאגו למזכרת איכותית

ממש לפני שאתם סוגרים את כל הארגונים הקשורים לאירוע, אל תשכחו לתדרך את הצלמים כיצד אתם רוצים שהריקוד יתועד!

האם יש קטעים מסוימים שחשוב לכם שיצולמו מלמעלה? או אולי מלמטה או בתנועה מעגלית מסביבכם? אל תחסכו בפרטים ודאגו לעצמכם למזכרת איכותית!