מי מפחד מ-Present Perfect?

האם גם אתם מבולבלים מכל זמני ההווה באנגלית ולא מבינים למה אין רק הווה אחד כמו בעברית? גם אתם מתבלבלים כל פעם שאתם פותחים את הפה בין Present Prog. & Present Simple? גם לכם יוצא שאתם מבינים כשמישהו אחר מדבר אבל קשה לכם בעצמכם להרכיב משפט עם Perfect? אם עניתם כן לאחת השאלות האלו, שווה לכם להציץ כאן למטה. המאמר הזה בשבילכם!

למה לדעת Preset Perfect?

בעברית יש לנו רק הווה אחד: אני יושב, אתה אוכל, היא עובדת, וכו'.

באנגלית יש לנו 4 זמנים של הווה!!!! כן, באמת מוגזם! לכן, כל כך קשה לאנשים להבין את המשמעות של כל זמן כזה, כי אין לו מקבילה בעברית.

הרבה מתלמידי שואלים אותי למה צריך להתעמק וללמוד עוד 2 זמנים של הווה, גם את Present Perfect Simple וגם את Present Perfect Progressive, כשאנחנו כבר יודעים את 2 זמני הבסיס של ההווה הלא הם Present Simple & Present Progressive,  אז התשובה שלי היא תמיד: זה תלוי. זה תלוי באיזו רמה אתה וזה תלוי לאיזו מטרה אתה רוצה לשפר את האנגלית שלך.

אם האנגלית שלך ברמה בסיסית ביותר, וכל רצונך הוא לדעת לדבר ולהבין אנגלית טוב יותר - אז אתה בהחלט לא צריך לדעת את 2 זמני ההווה המושלם ואתה יכול להסתדר יופי עם זמני ההווה הבסיסיים. לעומת זאת, אם אתם לומדים ב-5 יח' אנגלית בתיכון, או שאתם אנשי הייטק, מהנדסים, עורכי דין, אנשי תקשורת ואפילו מנהלים בכירים בסטרטאפים, שכבר דוברים את השפה ורק רוצים לשפרה או אם אתם צריכים להציג מצגות באנגלית בפני לקוחות פוטנציאלים, לכתוב מיילים מקצועיים, או רוצים פשוט לדבר נכון עם קולגות בחו"ל- אז אתם כן צריכים להקפיד ולדבר נכון יותר, ואתם חייבים לדעת להשתמש בזמני ה-Perfect, בהווה.

אז בואו נכנס קצת יותר לעומק ונראה מתי משתמשים בזמנים האלה:

Present Perfect Simple

בהווה המושלם הפשוט, משתמשים כאשר רוצים לתאר פעולה שקרתה בעבר והסתיימה ממש עכשיו או עדיין ממשיכה. לשם כך, אנו צריכים להשתמש בזמן זה, בצורתו ה-3 של הפועל (V3).
המילים שמציינות לנו שמדובר בזמן זה הן:

  • yet
  • just
  • already
  • never
  • ever

לדוגמה:

I have just came from there

She has already seen that movie

They have never been to Australia

Have you ever been to a cool party like that before?

He hasn’t done his homework yet

 

Present Perfect Progressive

בהווה המושלם הממושך, משתמשים כשרוצים לציין פעולה ארוכה שקרתה בעבר ויש לה קשר להווה. בזמן זה משתמשים בנוסחה הבאה:

Body + been + V + ing…..

המילים שמציינות לנו שמדובר בזמן זה הן:

  • for the last…
  • for the past…

לדוגמה:

She has been working there for the past 2 years

They have been playing the piano for the last hour or so

I have been cooking for almost 2 hours now

 

חשוב לזכור ששימוש בזמנים הללו אינו שחור ולבן. זה לא מתמטיקה כאן. יש הרבה גמישות בשימוש בזמנים ואם תתאמנו מספיק בשיחות תוכלו להבין איך להשתמש בהם בצורה נכונה.

 

 


מאמרים דומים