איך להצליח בלימודים אקדמיים?

שנת הלימודים במוסדות האקדמיים החלה לאחר חגי תשרי, בעוד זמן קצר הסטודנטים נדרשים להצליח במבחנים כדי לעבור לסמסטר הבא. כדי להצליח בלימודים אקדמיים ולצלוח את תקופת המבחנים חשוב מאוד:

  • לנהל נכון את הזמן
  • להקשיב ולקחת חלק פעיל בשיעורים
  •  לרכז את החומר למבחנים
  •  ללמוד ולשנן את החומר בשעות בהן יותר ערניים
  •  להשתמש בשיטות יעילות ובצורה מאורגנת על מנת לרכוש טכניקות מתקדמות לשיפור הזיכרון.

אם גם אתם מעוניינים לדעת איך להצליח בלימודים אקדמיים ובמיוחד איך להצליח במבחן, כדאי לכם להמשיך לקרוא.

טיפים חשובים שיסייעו לכם להצליח בלימודים

הרגלי למידה נכונים - כל הסטודנטים מעוניינים לדעת איך להצליח בלימודים אקדמיים לכן ראוי לציין כי ההצלחה תלויה בהרגלי למידה נכונים. כלומר, חשוב ללמוד כל השנה ולא להמתין עד תקופת המבחנים, מומלץ להשתתף בכל השיעורים, להתעניין בחומר הנלמד, לתרגל, לשנן ולחזור על החומר בבית ולפני תחילת השיעור.

ללמוד וליישם מטעויות - כמו כן, חשוב ללמוד מהעבר ולבחון כיצד למדתם לקראת הבגרויות או בקורסים בצבא, כך תוכלו לפתח הרגלי למידה המתאימים לאופי שלכם ולזמן הפנוי שיש לכם. טיפ חשוב להצלחה בלימודים הוא שינון החומר ושכתוב שלו, מחקרים הוכיחו כי מי שמשכתב את החומר הנלמד זוכר אותו טוב יותר.

לאמץ טכניקת לימוד שתתאים עבורכם - רגע לפני שתקופת המבחנים מתחילה כדאי לרכוש טכניקות לימוד יעילות שיסייעו לכם להתמודד עם חומר רב בפרק זמן קצר. יש טכניקות שונות לשיפור הזיכרון, כדאי לנסות כמה מהן ולבחור בשיטה אחת או יותר המתאימה ביותר עבורכם.

לכן, כדאי לדעת כי הנחת ספרי הלימוד מתחת לכרית במיטה אולי לא תעזור לכם לזכור את החומר, אבל שכתוב החומר, סימון במרקר צבעוני, שינון תאריכים ועובדות בדרך ויזואלית ושימוש במדבקות, כל אלו ועוד בהחלט יכולים לסייע לכם להצליח בלימודים.

הרגלי למידה נכונים, למידה וישום מטעויות ואימוץ טכניקות לימוד יגדילו בצורה משמעותית את סיכויי ההצלחה שלכם באקדמיה

טיפים כיצד להתרכז בלמידה לקראת מבחן

רוצים לדעת איך להתרכז בלמידה למבחן? התחילו להכין את הלו"ז בצורה נכונה כך שיאפשר לכם להתמקד בתהליך הלמידה.

תכנון לו"ז לקראת הבחינה - ובכן, לקראת המבחן כדאי לתכנן לוח זמנים ללמידה הכולל הפסקות למנוחה. יום לפני המבחן כדאי בעיקר לנוח וחשוב ללכת לישון בשעה סבירה כדי להגיע רעננים למבחן. כאשר לומדים למבחן עם הרבה חומר מומלץ לנהל את זמן הלמידה ביעילות, יש ללמוד רק בשעות בהן אתם ערניים, ישנם סטודנטים המעדיפים ללמוד בשעות הבוקר, אחרים מעדיפים ללמוד בערב ולתוך הלילה.

תכנון לו"ז לפני המבחן יאפשר לכם לעבור על כל החומר ללא לחץ מיותר, לתרגל, לשנן ולבצע משימות נוספות. יש לחזור על החומר מספר פעמים, כדאי להיעזר באמצעים חזותיים כמו מרקר ופתקים צבעוניים, ואפשר להאזין להרצאות ולתרגל את החומר עם חבר ללימודים.

שיטות יעילות כיצד ללמוד למבחן עם הרבה חומר

כדי להתמודד בהצלחה עם מבחן עם הרבה חומר כדאי להתחיל בקריאת המידע הרלוונטי למבחן, אין לפסוח על פרקים בספרים. חשוב מאוד לעיין גם במחברות ולחזור על תרגילים שביצעתם בכיתה.

יש לאתר את הנושאים המרכזיים בחומר של המבחן, לסמן בעט זוהר פרטים חשובים, לערוך מבחן עצמי כדי לוודא שליטה בחומר, אפשר לענות גם על מבחנים משנים קודמות. בהתאם לחומר הלימוד כדאי מאוד:

  • לערוך תרשימי זרימה
  • לשכתב ולתמצת חומר חשוב
  • להזמין חבר או שניים כדי ללמוד יחד ולשנן