איך נשפר את רמת האנגלית?

הגעתם למסקנה שאתם צריכים לשפר את רמת האנגלית שלכם ואפילו החלטתם להיעזר בשירותיו של מורה פרטי לאנגלית?

גם אם תקחו הרבה שיעורים פרטיים באנגלית, רמת האנגלית שלכם לא תשתפר אלא אם תשקיעו ותבנו לעצמכם תוכנית עבודה בין השיעורים.

איך נשפר את רמת האנגלית שלנו בעצמנו?

שמיעת אנגלית

הרבה דוברי אנגלית אינם מדברים בצורה ברורה ו"נקייה" עקב השמטת מילים, מבטא מוזר ועוד. אף מורה פרטי לאנגלית לא יוכל לעזור לכם עם בעיה זו. אתם צריכים להתרגל להקשיב לאנגלית הכי הרבה שרק אפשר.

רדיו

רבים מאיתנו נמצאים זמן רב ברכב במהלך היום. ניתן לנצל את הזמן לכוון את הרדיו ל- 1323 AMולשמוע את רדיו BBC. אתם תקשיבו לדוברי אנגלית מכל רחבי העולם.

טלויזיה

לאנגלית פורמלית, ניתן לראות את ערוצי החדשות CNN ודומיהם. לאנגלית יומיומית, יש את ערוצי הסרטים והסדרות. אם מדובר בערוץ ישראלי, תכסו את הכתוביות (יש ממירים שניתן להוריד את התרגום).
גם כשאתם משכירים סרט, ביחרו באופציה של ללא תרגום או תרגום באנגלית.

קריאת אנגלית

גם לאחר שנחשפנו למילים חדשות, קשה לנו לזכור את המילים ופירושן. זוהי הסיבה מדוע קריאה באנגלית כל כך חשובה. הקריאה והחשיפה למילים שוב ושוב תצרוב עבורנו את המילים בזכרון וכמובן שגם נלמד מילים חדשות תוך כדי.
בנוסף, הקריאה תעזור לכם לראות מבנים של משפטים ודקדוק שעברתם עליהם עם המורה לאנגלית – כך תוכלו לראות איך חוקי הדקדוק והרכבת המשפטים באים לידי ביטוי בפועל.
הקפידו להתחיל עם עיתונים, מגזינים וספרים באנגלית שמותאמים למתחילים ובאופן הדרגתי להעלות את הרמה. אפשר כמובן גם לקרוא
אנגלית באתרי אינטרנט שונים.

דיבור באנגלית

כמו שאתם לא יכולים ללמוד לשחות מבלי להיכנס לבריכה ולנסות זאת בעצמכם, כך הדבר בלימודי אנגלית. אתם חייבים לתרגל את דיבור השפה. דיבור שפה שונה מאוד מהבנה. דבר שבולט מאוד אצל מתחילים הוא ניסוח המשפט בשפה העברית ואז תרגומו לאנגלית. דרך התרגול נוכל לדלג על השלב הראשון וננסח מיד את המשפט באנגלית.
עם מי נדבר אנגלית?
בקשו מבן/בת הזוג שלכם, חבר או כל אחד אחר לשתף איתכם פעולה ולדבר איתכם באנגלית. התחילו מזמן קצר במהלך היום והגדילו בהדרגה.

אם תעשו את כל הדברים הרשומים מעלה באופן תדיר, בתוספת עבודה עם מורה פרטי לאנגלית (או אפילו בלי עבור המתקדמים יותר מביניכם), תשפרו את רמת האנגלית שלכם בצורה מהירה יותר מכפי שאתם חושבים.

לימוד נעים ובהצלחה לכולם!


מאמרים דומים