איך מחשבים שטח משולש טריגונומטריה?

לאורך לימודי הגיאומטריה, העוסקים במבנים שונים ובצורות שונות, אתם נדרשים לחשב שטחים והיקפים. כידוע, לכל צורה או מבנה ישנה נוסחה אחרת שבאמצעותה ניתן להשיב על השאלה ולחשב את השטח. לשמחתכם, ישנה נוסחה אחת שתוכלו להשמיש אותה על כל המשולשים, והיא תוכל להשיב לכם על השאלה איך מחשבים שטח משולש טריגונומטריה?

בלימודי המתמטיקה ניתן דגש גם לכל נושא הטריגונומטריה, העוסק בחקר של משולשים, על הזווית והצלעות שלהם. גם תלמידים הלומדים בהקבצה ב' בלימודי המתמטיקה בחטיבה, וגם אלו המשתבצים בלימודי 3 היחידות בתיכון, נדרשים להפגין ידע במשולשים (ממשולש ישר זווית ועד משולש שווה שוקיים), וכך גם להשיב על השאלה איך מחשבים שטח משולש טריגונומטריה.

נוסחה אחת לכל המשולשים השונים

בעת שאתם מכירים את הנוסחה לחישוב שטח המשולש על פי הטריגונומטריה, הרי שאתם יכולים להשמיש אותה בכל שאלה בה אתם נדרשים לחשב שטח במשולשים. הנוסחה לחישוב המשולש:

 

דוגמה: נתון משלוש ABC וידוע כי: איך מחשבים שטח משולש טריגונומטריה?

צלע AB שווה ל- 5

צלע AC שווה ל- 8

זווית Y הינה 60 מעלות.

 

נציב את הנתונים בנוסחה ונקבל:

 

60 sin * AB * AC =  S

____________

             2

 

כלומר: 0.866 * 8 * 5 = S

          __________

                    2

 

תוצאה שמתקבלת היא : 17.32.

 

שיעור פרטי כחלק מאסטרטגיית הלמידה לאורך השנה

לימודי המתמטיקה הם לימודים הדורשים בהשקעה לאורך כל שנת הלימודים. ישנם תלמידים שאסטרטגיית הלמידה שלהם היא לקרוא סיכומי שיעורים כשבוע לפני המבחן, אך במתמטיקה זה לא יעבוד. כידוע, על מנת להשיב על שאלות במבחנים כדוגמת איך מחשבים שטח משולש טריגונומטריה, נדרשת היכרות עם הצורות, יכולת להשלים נתונים חסרים על פי מאפייני כל צורה וליישם את הנוסחה בפועל.

בניית אסטרטגיית למידה למקצוע המתמטיקה היא נחוצה, חיונית ומאד מומלצת. כל עוד תצליחו להישאר בקצב המוכתב על ידי המורה בכיתה, הרי שסיכויי ההצלחה שלכם במבחנים גבוהים יותר. לא מעט תלמידים זקוקים להסברים יותר מעמיקים, לתרגול נרחב יותר ולהטמעה של החומר הנלמד בצורה הדרגתית. שיעורים פרטיים המועברים אונליין – יכולים לסייע לכם!

שיעור פרטי בתדירות של פעם בשבוע (או בכל תדירות משתנה בהתאם לצרכים שלכם), יכול להשאיר אתכם בקצב הנלמד בכיתה, והמון פעמים אף להביא אתכם למצב מתקדם יותר. שיעור פרטי כחלק מאסטרטגיית הלמידה השנתית שלכם לא רק מחזק את הידע שלכם, אלא גם מחזק אתכם מנטלית ומעצים את תחושת הביטחון שלכם.

"אם אקח שלושה שיעורים פרטיים לפני המבחן, אצליח בו?"

מדובר על שאלה שלא ניתן להשיב עליה. אפשר להתחיל בהתחלה: שיעור פרטי יכול רק להטיב, ואין לו כל אפקט מזיק. השאלה החשובה היא האם אכן שלושה שיעורים פרטיים לפני המבחן, יכולים לסלול את הדרך להצלחה. כל תלמיד הוא עולם ומלואו, ולכל תלמיד ידע שונה ובקיאות אחרת בחומר הנלמד. באופן כללי, כל עוד ישנו פער בלימודי המתמטיקה שאתם צריכים להשלים, לא כדאי לגרור אותו עד לקראת המבחן.

לימודי המתמטיקה הם לימודים שנבנים בהדרגה, כך שבעת שלא תשלימו את הפערים, הם רק ילכו ויתרחבו ויקשו עליכם בהבנת הנושאים הבאים.

ההמלצה שלנו: בדקו כמה שיעורים כבר לימד המורה הפרטי

באתר שלנו תוכלו להתרשם משלל מורים פרטיים במקצוע המתמטיקה! מעבר לכך שישנו יתרון בכך שהשיעור מועבר אליכם אונליין, הרי שתהליך בחירת המורה בטוח יותר. באתר שלנו, תוכלו לקרוא המלצות של תלמידים שהתנסו בשיעור פרטי עם המורה, ועל פי המלצות אלו תוכלו לבסס את החלטתכם.

נתונים שיכולים לסייע לכם לבחור במורה:

  • מספר השיעורים שהוא לימד (מעיד על הניסיון שלו).
  • הזמינות שלו מולכם.
  • התחומים אותם מלמד המורה.
  • מחיר השיעור (האם הוא נוח כלכלית להורים).