שיעורים פרטיים במקצועות לא שגרתיים

רובנו לקחנו במהלך חיינו שיעורים פרטיים במקצוע שהתקשינו בו, רצינו ללמוד אותו מהר ובאופן מרוכז, או שאפנו לחזק את ידיעותינו בו. רוב המורים הפרטיים נותנים שיעורים פרטיים במקצועות פופולריים כגון אנגלית, מתמטיקה, לשון, פיזיקה, סטטיסטיקה, מדעי המחשב, כימיה, כלכלה ועוד. אך מה אם אנחנו מעוניינים לקחת שיעורים פרטיים במקצועות פחות שגרתיים, למשל ריקוד, קראטה לחימה או ציור?

זה נכון שתחומים כאלה ניתן ללמוד במסגרת חוג, אבל חוגים לא תמיד מתאימים לכולם. יש אנשים שמתקשים במסגרות קבוצתיות (למשל מי שסובל מחרדה חברתית), או שריבוי האנשים וההמולה מקשה עליהם לעקוב אחרי החומר הנלמד. בנוסף, בחוג בדרך כלל ניתן פחות יחס אישי מאשר בשיעור פרטי, והקצב מוכתב על פי הקצב הממוצע של המשתתפים, כך שלא כל אחד יכול לבצע את ההתקדמות בקצב המותאם לו.

לכן, גם אם הם עשויים להיות יקרים יותר מחוגים, שיעורים פרטיים הם אופציה טובה לכל מי שמפריעים להם התנאים שלעיל. בנוסף, כאשר מסתכלים על הטווח הארוך, המחיר של שיעורים פרטיים עשוי להוות השקעה שתשתלם מהר יותר וטוב יותר בהשוואה להשקעה כספית נמוכה יותר בחוגים.

אפשר למצוא שיעורים פרטיים גם בתחומים האזוטריים ביותר

אז באלו תחומים ניתן למצוא שיעורים פרטיים? כמעט בכל מה שאתם יכולים לחשוב עליו. אפילו כאן באתר תוכלו לחפש שיעורים פרטיים בכל תחום אותו אתם רוצים ללמוד, ולמצוא עשרות תחומים לא שגרתיים: : שחמט, רפלקסולוגיה, ריקודי חתונה, עיצוב גרפי, בחינות לשכה לעורכי דין, ביליארד, נגינה בבוזוקי, קיפולי נייר, שזירת פרחים, בישול צמחוני, ריצת מרתון, טאקוונדו וקריינות.

אתם בוודאי תוהים איך ניתן לעשות שיעורים פרטיים בתחומים כאלה, שלפחות בחלקם הלמידה אינה בהכרח שיטתית והולכת לפי סדר מסוים - אך זה בהחלט אפשרי.

מורים שמיומנים במקצוע שלהם ברמה גבוהה ובעלי ניסיון בהוראה וגישה מתאימה ללימוד אחד-על-אחד, יודעים היטב כיצד להכין מערכי שיעור מובנים ולחלק אותם לפי רמות קושי ולפי נושאים מאחדים.

בנוסף, הם יודעים כיצד "לתפור" את השיעורים לפי הרמה והיכולות של התלמיד שניצב מולם, ולהתגמש כאשר קצב הלמידה שלו הוא מהיר יותר או אטי יותר מהרגיל.

דוגמאות לשיעורים במקצועות ייחודיים

כדי להמחיש את היתרונות של שיעורים פרטיים במקצועות ייחודיים ולהבהיר מה לומדים בהם ובאיזה אופן, לפניכם מספר דוגמאות למקצועות כאלה, עם פירוט על אופי ותוכן השיעורים הפרטיים הניתנים בהם.

אמנויות הבמה – אמנויות הבמה הוא תחום גדול שכולל בתוכו מספר תת-תחומים: קולנוע, תיאטרון, בימוי, קריינות, תסריטאות, דיבוב, אימפרוביזציה ועוד, כאשר ניתן למצוא מורה פרטי לכל אחד מהתחומים האלה, או מורה המלמד מספר תחומים. די נפוץ למצוא מורה פרטי לאמנויות הבמה שמלמד קשת של נושאים המשיקים זה לזה כגון לימוד משחק, בימוי, אימפרוביזציה, הכנה לאודישנים ודרמה. השיעורים יארכו בדרך כלל כשעה ויש אופציות גם לקבוצות קטנות של 2-3 אנשים.

פיתוח קול - עוד תחום שניתן ללמוד עם מורה פרטי


בישול – מורים לבישול הם בדרך כלל אנשים בעלי ניסיון ותארים מקצועיים בתחום, כדוגמת שפים או סו-שפים, או בשלנים שהתחילו בתחום כתחביב והלכו והתמקצעו לאורך הדרך. בדרך כלל הם לא יתמקדו במטבח אחד או בהיבט אחד של בישול (למשל, אפייה) אלא יציעו שיעורים מגוונים לפי תחומי העניין של התלמיד. כך למשל, מורה מסוים עשוי להציע שיעורים ביסודות הבישול, אפייה ובצקים, הכנת קינוחים, בישול איטלקי ובישול טבעוני. חלקם גם יוסיפו לשיעורים את ההיבט של אירוח – עריכת ארוחה חגיגית או אירוע רשמי כולל אלמנטים של צילחות, עיצוב השולחן ועוד. מכיוון שלבישול יש קצב משלו, זמן השיעור לא תמיד מוגדר מראש, אך יש מחיר לשעה. חלק מהמורים לבישול עושים לא רק שיעורים פרטיים אלא גם הדרכות לקבוצות קטנות וגדולות.

לימודי בישול


אמנויות לחימה – בניגוד לשני התחומים הקודמים, מורים לאמנויות לחימה בדרך כלל מתמקצעים בלימוד אמנות לחימה אחת, או שתיים לכל היותר. אמנויות הלחימה שאפשר ללמוד בשיעורים פרטיים כוללות קונג פו, קראטה, קפואירה, קרב מגע, ג'יוג'יטסו, היאבקות, הגנה עצמית, ג'ודו ואגרוף קלאסי. חלק מן המורים לאמנויות לחימה הם גם מאמני כושר ונותנים גם אימונים פרטיים בתחומים כמו קרוספיט, אירובי ו-TRX. לרוב השיעורים יימשכו כשעה ויכולים גם להתבצע בקבוצות.

מורים ללימוד אומנויות לחימה מתמקצעים לרוב באומנות אחת או שתיים


ציור – מורים לציור בדרך כלל מלמדים מגוון טכניקות ומדיומים של ציור, אם כי יש כאלה שמתמקדים בכמה טכניקות ומדיומים ספציפיים. הטכניקות הנפוצות הן טמפרה, פסטל, פחם, רישום, אקוורל, צבעי שמן. בנוסף, יש מורים לתחומים כמו אנימציה, איור ממוחשב וקומיקס. רבים מהמורים הם בוגרים של מוסדות בתחום האמנות (בצלאל, שנקר, ומוסדות דומים בארץ ובחו"ל) ויוצרים אמנות בעצמם. משך השיעורים הוא בדרך כלל שעה עד שעה וחצי, וחלק מהמורים מציעים גם שיעורים קבוצתיים לקבוצות קטנות או גדולות.

ניתן ללמוד טכניקות שונות לציור עם מורה פרטי


ריקוד – כמספר סגנונות הריקוד הקיימים כך גם מספר המורים. ריקודים שניתן ללמוד בשיעורים פרטיים הם לטיני, קלאסי, היפ הופ, בלט, ג'אז, מחול מודרני, ריקודי בטן, ריקוד לחתונה ואפשר אפילו ללמוד כיצד ליצור כוראוגרפיות מקוריות. רבים מהמורים הפרטיים לריקוד מתמקצעים ביותר מסגנון ריקוד אחד וכך יכולים להציע שיעורים פרטיים במגוון סגנונות ריקוד. במקרים רבים, אין זמן קבוע מראש למשך שיעור ריקוד, כך שהמורה יכול להתאים את עצמו לדרישות התלמיד, והתשלום הוא בכל מקרה לפי שעה.

שיעורי ריקוד ובלט


חפשו עכשיו מורה פרטי בתחום אותו אתם רוצים ללמוד

גם אם אתם בטוחים שאף אחד לא שמע על התחום אותו אתם מעוניינים ללמוד, שווה בכל זאת לעשות חיפוש. מי יודע, אולי תצליחו למצוא מורה פרטי שיודע בדיוק על מה אתם מדברים וישמח ללמד אתכם!