דרכים ללימוד מילים בספרדית בקלות


השפה הספרדית נמנית על השפות הלטיניות, בדומה לשפות נוספות כמו צרפתית, פורטוגזית, איטלקית ועוד. אמנם לכל שפה היא עולם במלואו המורכבת מחוקי דקדוק ותחביר ייחודיים, אך יש קווי דמיון רבים בין השפות לדוגמה: ההבדל של השפות קסטז'אנו ואספניול אינו גדול ומי שדובר את אחת מהן עשוי למצוא שהמשימה של לימוד שפה אחרת קלה יחסית.

יחד עם זאת יש מתוכן שנחשבות לקלות או מאתגרות יותר. הספרדית, למשל, אינה נחשבת לשפה קשה ואנשים רבים מצליחים בקלות ללמוד לדבר אותה ממצב שבו לא היה להם כלל ידע בה.

כיום ניתן להיעזר באתר האונליין של לימוד נעים המציע שיעורים פרטיים בספרדית, לצפות בתכניות טלוויזיה, לעשות שימוש בספרים או חוברות על מנת ללמוד את השפה מהבסיס.
 

בתקופה שבה כדור הארץ הופך לכפר גלובלי קטן – חשוב מאד ללמוד שפות חדשות כמו ספרדית

רשימת מילים נפוצות בספרדית

כאשר מעוניינים ללמוד מילים בספרדית או שרוצים לשפר ולהרחיב אוצר מילים בספרדית חשוב מאד להקדיש לא מעט זמן ללמידה. על ידי קריאה ושינון מילים ומשפטים יהיה זה קל יותר לזכור את המילים החשובות.

להלן מילים נפוצות שבכל שיחת חולין ייתכן ויהיה בהן שימוש וכדאי מאד לדעת אודותיהן וללמוד אותן:

שלום – Hola (נהגה אולה), המילה השגורה והנפוצה ביותר בכל שיחה בבקשה – Por Favor – כמילת בקשה

תודה – Gracias; ועם התוספת Muchas Gracias – תודה רבה

לאן – Donde – מילה חשובה מאד עבור תיירים או מבקרים באתרים הממוקמים במדינות דוברות ספרדית.

למה – Por Que? (נהגה פור-קה) – מילה שבדרך כלל ידועה גם למי שאינו דובר השפה.

שלי – Mi – מדובר על מילה שמופיעה לפני שם העצם שאליו היא קשורה (למשל, הבית שלי – Mi Casa).

להתראות – Adios – מילה שנמצאת בשימוש גם במפגשים רשמיים וגם חברתיים

חוקי זמנים מיוחדים בשפה הספרדית

כמו בכל שפה, גם בספרדית ישנן צורות מיוחדות וייחודיות של הטיית מילים או פעלים. למשל, בדומה לשפה העברית – כאשר מדובר על גוף ראשון (אני) ברוב המקרים אין צורך באמירת המילה אני אלא יש לעשות שימוש בפועל בעל הטיה המכילה גם את הגוף.

כך במקום לומר אני + פועל מוטה (המתאים לכמות ולמין הדובר) נאמרת מילה אחת בלבד שפירושה ומשמעותה ברורים למאזין. בנוסף, כמו ברוב השפות הלטיניות האחרות – גם בשפה הספרדית ניתן למצוא את הצורה המיוחדת (יש המכנים אותה כצורת זמן) שמשמעותה היא הפעולה העצמית, כלומר ביצוע של פעולה על ידי הדובר על עצמו.

למידה של שפה – נכס אמיתי

כיום, בתקופה שבה כדור הארץ הופך לכפר גלובלי קטן – חשוב מאד ללמוד שפות חדשות שעשויות לסייע בהקמת קשר ותקשורת עם אנשים המתגוררים במדינות אחרות.

רכישת השפה יכולה לסייע ביצירת קשרים חברתיים או עסקיים, הצעת שיתופי פעולה ומציאת מכנה משותף בין אנשים המתגוררים במדינות או יבשות שונות.

את השפה הספרדית מדברים בספרד, ברוב מדינות דרום אמריקה וכן בחלקים מארצות הברית, ולכן היא נחשבת לשפה שכדאי מאד להכיר ולדעת, גם אם ברמה בסיסית.