מי צריך שיעורים פרטיים באנגלית?

מי צריך שיעורים פרטיים באנגלית?רמה גבוהה באנגלית הופכת לאחד הכלים החשובים והבסיסיים בחיים - כמעט בכל שלב נצטרך לדעת אנגלית ברמה גבוהה.
מלבד מלימודי אנגלית לבגרויות ולפסיכומטרי, נצטרך רמה גבוהה באנגלית גם עבור ראיונות עבודה שונים, עבודה מול גורמים שונים ברחבי העולם ואפילו כדי לדעת להסתדר בטיולים ונופשים בחו"ל.
מגמת הגלובליזציה שעובר העולם רק מגבירה ומחדדת את הצורך בשליטה מלאה בשפה האנגלית.

תחשבו על עצמכם מגמגמים בראיון או בהעברת הרצאה באנגלית - לא נעים, נכון?

ומצד שני, תחשבו על מצב בו הדיבור שלכם שוטף ואתם מצליחים להעביר את המסר ביעילות ובפשטות.


הגעתם למסקנה שאתם צריכים שיעורים פרטיים באנגלית?

אם תחפשו באתר לימוד נעים מורה לאנגלית במקום מגוריכם, סביר להניח שתקבלו רשימה לא קצרה של מורים לאנגלית. אז איך לבחור את המורה המתאים ביותר?


ניסיון רלוונטי

כמו שכבר הזכרנו, הצורך בשיעורים פרטיים באנגלית יכול לנבוע ממספר סיבות.

הדבר הראשון ואולי החשוב ביותר הוא לדאוג שהמורה הפרטי יהיה מנוסה בתחום הספציפי. אם אנחנו צריכים שיעורים פרטיים באנגלית כדי לשפר את התקשורת העסקית שלנו מול גורמים בינלאומיים, נצטרך מורה פרטי בעל ניסיון רב בלימוד שיעורים פרטיים באנגלית עסקית.

אם אנחנו מחפשים שיעורים פרטיים באנגלית עבור ילדים קטנים, חשוב לוודא שלמורה יש ניסיון בקבוצת הגיל הרלוונטית. גישת ההוראה יכולה להיות שונה מאוד בין הגילאים השונים.

לעומת זאת, אם אנחנו צריכים מורה לאנגלית עבור הכנה לבגרויות, עדיף לחפש מורה בעל ניסיון של לימוד מספר תלמידים לבגרות. לפעמים הפרטים הקטנים בהכנה יכולים להיות משמעותיים ולעשות את ההבדל בציון.


אנגלית שפת אם

במקרים מסויימים, הצורך במורה פרטי לאנגלית בעל אנגלית שפת אם יכול להיות קריטי. אם אנחנו רוצים להשתפר באנגלית מדוברת, למורה בעל אנגלית שפת אם יכול להיות יתרון משמעותי.

גם במקרים בהם גיל התלמידים מאוד צעיר, כדאי לבחור במורה בעל אנגלית שפת אם - חשוב מאוד שהבסיס יהיה נכון מכיוון שזה יהפוך את תהליך הלמידה לנכון ויעיל הרבה יותר.


תעודת הוראה

להרבה אנשים חשוב לבדוק שלמורה לאנגלית יש תעודת הוראה. ברוב המקרים זה נכון, אבל יש מורים שלימדו עשרות תלמידים בהצלחה ולא מחזיקים בתעודת הוראה. לכן, לדעתי יותר חשוב לבדוק מה הניסיון של המורה, כמה שיעורים פרטיים הוא העביר ומה היתה מידת ההצלחה.


תוכנית עבודה

כדאי מאוד לעבוד עם מורים לאנגלית שיודעים לבנות תוכנית עבודה.

כדי לראות שיפור משמעותי ברמה, לא יספיקו שיעור פרטי אחד או שניים. נצטרך לקבוע מספר שיעורים פרטיים וחשוב שתהיה תוכנית עבודה מסודרת עם מעקב אחר ההתקדמות.


שיעורי בית ותמיכה בין השיעורים

כדאי לעבוד עם מורה שנותן מטלות לתרגול. המטלות יגרמו לנו להתמודד עם הקשיים ולהשתפשף עם אלמנטים בשפה. ההתקדמות משיעור לשיעור תהיה גבוהה הרבה יותר.
אם שמתם לב שאים לכם הרבה מטלות לתרגול, זה לא בושה לבקש מהמורה יותר שיעורי בית.
בנוסף, יש לוודא מול המורה שהוא יהיה זמין לשאלות בין השיעורים - בהרבה מקרים, תשובה לשאלה שעולה תוך כדי התרגול יכולה "לשחרר את הפקק", לתת לנו את האפשרות להתקדם ותחסוך הרבה זמן יקר בשיעור עצמו.

חשיבות שיעורי הבית והתרגול בין השיעורים מובילים אותי לנקודה החשובה הבאה...


איך נוכל להשתפר בעצמנו?

במהלך השיעורים הפרטיים נקבל את הכלים ללמידת השפה האנגלית אך זה לא מספיק!

כדי להשתפר בצורה ניכרת ולאורך זמן יש לתרגל כל הזמן את האנגלית מחוץ למסגרת השיעורים הפרטיים. כבר מההתחלה חשוב להבין שהמורה הפרטי לאנגלית לא יעשה עבורנו את העבודה ושתהליך הלמידה האמיתי נמצא באחריותנו.

צפייה בסרטים באנגלית לדוגמא, תשפר מאוד את השמיעה וההבנה שלנו באנגלית מדוברת. חשוב מאוד לשים לב לדיבור, להרכבת המשפטים, ולתרגום של מילים מסובכות. חלק מהאנשים מעדיפים לראות סרטים ללא תרגום או עם תרגום באנגלית כדי לחדד את השמיעה.

דבר נוסף שיעזור לנו לשפר את האנגלית הוא קריאת עיתונים וכתבות שונות באינטרנט. חשוב מאוד לשים לב להרכבת המשפטים ולהתעכב על המילים הלא מובנות. ניתן לעשות רשימה של מילים ותרגומים שלהן לעברית ולחזור עליהן במידת הצורך.

ניתן למצוא עוד עצות לשיפור השפה מחוץ לשיעורים הפרטיים במאמר מפורט יותר שמופיע באתר - איך נשפר את רמת האנגלית.


מגמות חדשות בשוק

לפני שנגיע למחירים של שיעורים באנגלית, אני רוצה להתעכב על מגמה מעניינת מהשנים האחרונות.

לאחרונה, גדל באופן משמעותי השימוש בתוכנות להעברת שיעורים פרטיים באנגלית אונליין. הרבה מורים לאנגלית עושים שימוש בכלי אונליין שונים כדי להעביר שיעורים שלמים, קטעי שיעור קצרים יותר ואפילו מענה אונליין לשאלות שעולות בין השיעורים.

השימוש באונליין יכול לחסוך זמן יקר. במקום לבזבז זמן יקר בהגעה עד למורה הפרטי ובחזרה, ניתן לעשות את השיעור כשכל אחד נמצא בביתו. בנוסף, אם עולות שאלות בין השיעורים, ניתן לקבל מענה מיידי בלי לבזבז זמן בשיעור הפרטי הבא.

ועכשיו לנתונים המעניינים על המחירים…


מחירי שיעורים פרטיים באנגלית

כמובן שאין לשיעורים הפרטיים באנגלית אין מחיר אחיד. המחיר משתנה כתלות במיקום. עבור שיעורים פרטיים באנגלית בתל אביב לדוגמא, תשלמו בממוצע 122.6 שקלים לשיעור בבית התלמיד. בירושלים המחיר עומד על 113.4 שקלים בממוצע. מורה פרטי לאנגלית בבאר שבע לעומת זאת, יקח בממוצע 95.8 שקלים לשיעור פרטי בבית התלמיד.

עבור שיעור פרטי אונליין תשלמו קצת פחות. שיעורים פרטיים אונליין באנגלית יעלו 10% פחות בממוצע.

להלן טבלה עם מחירי שיעורים פרטיים באנגלית באזורים מרכזיים בארץ:

עיר שיעור בבית התלמיד שיעור בבית המורה
תל אביב 121.3 109.7
ירושלים 111.5 100.9
הרצליה 113.6 102.8
חיפה 97.7 89.5
באר שבע 93.6 85.1

 

הביקוש למורים פרטיים לאנגלית

שיעורים פרטיים באנגלית נמצאים במקום השני מבחינת ביקוש אחרי מורים פרטיים למתמטיקה.
מכל החיפושים של מורים פרטיים באתר לימוד נעים בשנת 2015, 22.13% היו חיפושים של שיעורים פרטיים באנגלית.
35.02% חיפשו שיעורים פרטיים במתמטיקה, 9.15% חיפשו שיעורים פרטיים בלשון.


ומה בעתיד?

נראה כי המגמה של העלייה בחשיבות השפה האנגלית לא תעצר אלא להפך.
ככל שהעולם הופך גלובלי, הצורך ברמה גבוהה באנגלית עולה. נראה שבעתיד, הדרישה לרמת אנגלית גבוהה תהיה בסיסית כמעט כמו לדעת לקרוא ולכתוב...