לימוד מתמטיקה באוניברסיטה - כישורי למידה מסוג אחר

אצל לא מעט אנשים, מתמטיקה נחשבת כסיוט הגדול של הלימודים בתיכון. אבל אלו מכם שהראו הבנה בתחום, אהבה למספרים ורצון ללמוד עוד על תורת המספרים, עשויים להיות המרוויחים הגדולים. לימודי מתמטיקה באוניברסיטה מעניקים לבוגריה הזדמנויות מדהימות בשוק העבודה, ודרך סלולה לתפקידי פיתוח וניהול.

אז אם אתם בעלי יכולת אנליטית גבוהה וחדה, אוהבים עבודה קשה, לא מפחדים ממספרים ויש לכם גם קמצוץ של דמיון ויצירתיות - לימודי מתמטיקה עיונית ושימושית מחכה לכם במיטב האוניברסיטאות והמכללות.

רוצים ללמוד מתמטיקה לאקדמיה עם מורה מנוסה?

באתר מוצגת רשימה מסודרת של מורים פרטיים למתמטיקה עם פרופיל מפורט הכולל ניסיון בנושאי מתמטיקה הנלמדים באקדמיה.

למה ללמוד לימודי מתמטיקה באוניברסיטה?

מה משותף לפוליטיקה, כלכלה, טכנולוגיה, כדורגל, רובוטים, וקולנוע? את כולם אפשר לחקור באמצעות המתמטיקה. מתמטיקה היא למעשה אבן יסוד של העולם - היא זו שמכתיבה את חוקי הפיזיקה, הכימיה והטכנולוגיה. יש לה שימוש באינסוף תחומים, גם איפה שאולי לא ציפיתם, כמו בעולם הקולנוע והמוזיקה.

לימודי מתמטיקה באוניברסיטה הינם מהלימודים הקשים ביותר שניתן למצוא באקדמיה, אך הם מספקים לבוגריהם תואר מבוקש במיוחד, עם שכר מצוין ונתיבי התקדמות רבים.

שוק העבודה צמא לעובדים בעלי כישורים מתמטיים מתקדמים, ובוגרים בעלי תואר במתמטיקה מפתחים כלים משמעותיים לשוק העבודה, כמו חשיבה לוגית, יכולת אנליטית, תפסית מרחב, הבנה מתמטית וחשיבה מערכתית - כל התכונות הנדרשות ביותר למהנדסים איכותיים.

תואר ראשון – גם שם לעתים נצטרך מורה פרטי

שימו לב מורים פרטיים נפוצים לא רק אצל ילדים אלא גם אצל סטודנטים הלומדים תואר ראשון. האמת היא שניתן לומר כי בתואר ראשון המורים הפרטיים הם לעתים עוד יותר נפוצים וזאת עקב רמתם הירודה של המרצים. מרצה באוניברסיטה לא נמדד על פי איכות ההוראה שלו אלא על פי רמת המחקר שלו.

על כן אנחנו נתקלים במרצים שרמת ההוראה שלהם מאוד ירודה מה שמוביל לכך כי הסטודנטים מתקשים מאוד לעקוב אחר המרצים ולהבין את החומרים שמועברים עליהם. לכן, תפקידם של המורים הפרטיים הוא חשוב ביותר ואת זאת אנחנו צריכים לזכור.

כיצד אדע כי המורה הוא איכותי?

אך כאשר בחורים מורה פרטי, חשוב לבחון את לא רק את תחומי ההתמחות. המורה חייב להעביר את השיעור בהתאם לסילבוס ונושאי הלימוד ולדעת לתרגל עם התלמיד גם במתכונת אקדמאית.  אם המורה לא יהיה מסונכרן, הלימודים לא יהיו אפקטיביים וספק רב אם הם יצרו שינוי מהותי בהבנתו.

בכדי לעשות זאת רצוי לבחון את ההכשרתו ואת טיב האינטרקציה עמו, שזו נקודה הפני עצמה. ניתן להתחיל בשיעור ניסיון וכך לבחון האם קיים תקשורת שוטפת עם המורה ושהחומר מועבר באופן קולח. זה חשוב ביותר ויכול להשפיע על ההצלחה.

ומה קורה אם תקציב למורה פרטי?

במידה ואין  את התקציב הדרוש למורים פרטיים תוכלו לקרוא כיצד ללמוד למבחן במתמטיקה באופן יעיל, בין אם הם באוניברסיטה ובין אם הם בבית הספר. מה שניתן לעשות הוא להיעזר בקבוצות לימוד, בעמותות המספקות תמיכה בחינם או בעזרה מחברים שילמדו את הילדים. תגבור מעבר לשעות האקדמיות הוא נדרש וככל הנראה יסייע מאוד להגיע להשגים.

מסלול הלימודים

את לימודי מתמטיקה בתואר ראשון ניתן ללמוד כמסלול חד-חוגי, או לשלבו עם מקצוע נוסף, כמו מדעי המחשב, הנדסות שונות, מדעי המוח, סטטיסטיקה, פיזיקה, כלכלה, או קורסים שונים ממדעי הרוח. שילוב נוסף הוא תעודה בהוראת מתמטיקה, שתעזור לכם להשתלב כמורים בבתי הספר.

במהלך לימודי המתמטיקה באוניברסיטה תלמדו מגוון רחב של נושאים, כמו אנליזה נומרית, קומבינטורקיה, מערכות דינמיות ותורת המספרים. תעסקו גם בעיבוד תמונות וראייה ממוחשבת. הלימודים יקנו לכם יכולות מחקר וכלים ומיומנויות בעולם המתמטיקה העיוני והמעשי.

במהלך הלימודים תוכלו להתמחות בתחום ספציפי, כמו מתמטיקה עיונית, מתמטיקה שימושית, מתמטיקה כללית, חקר ביצועים, סטטיסטיקה, מדעי המחשב וכדומה.

לרוב, הלימודים נמשכים כשלוש שנים, כאשר שנת לימודים במסגרת אוניברסיטאית תעלה לכם כ-10,500 ש"ח לשנה. שכר לימודים במכללות משתנה ממכללה למכללה.

אפשרויות ההמשך עבור בוגרים

בוגרי תואר ראשון בלימודי מתמטיקה יכולים להשתלב במגוון רחב של תחומים בשוק העבודה, מהמבוקשים ביותר. בוגרים יכולים להשתלב בעולם ההייטק, לעסוק בפיתוח ומחקר, בתחומים כמו עיבוד אותות, מהנדסי אלגוריתמים, חקר ביצועים וכדומה. תחומים אלו נשכרים בשכר גבוה מאוד. בנוסף, יוכלו להשתלב במוסדות פיננסיים, באוניברסיטאות, בהוראה ובייעוץ.

זהו מקצוע נדרש שניתן לשלבו כמעט בכל שוק. כמובן, במידה ועולם האקדמיה קורץ לכם, תוכלו ללמוד תואר שני ולהשתלב כמרצים וחוקרים באוניברסיטאות בארץ ובעולם. אם אתם מרגישים שמתמטיקה מדברת אליכם בשפה שאנשים אחרים אולי לא מבינים, אל תתמהמהו. לימודי מתמטיקה יעניקו לכם עניין רב, חשיבה מחוץ לקופסה, ומקצוע מבוקש בכל שוק.