האם קורס אנגלית עדיף על מורה פרטי לאנגלית?

כבר זמן רב שאתם רוצים ליהנות משיעור תגבור איכותי באנגלית. המטרות שלכם – ברורות לכם! עם זאת, גם אתם מתקשים לקבל החלטה באיזו דרך לכבוש אותן: באמצעות למידה בקורס אונליין או עם מורה פרטית לאנגלית. רגע לפני שאתם מקבלים החלטה, אנחנו שמחים לסקור בעבורכם כל אחת משיטות הלימוד-תגבור. Good luck! 

ללמוד אנגלית עם מורה פרטי – תמורה מלאה להשקעה שלכם

לצד אלו שהאנגלית באה להם בקלות, ישנם אלו שצריכים להתאמץ בשבילה קצת יותר. לשמחתכם, אין פער שלא ניתן לגשר עליו באמצעות כוח רצון, התמדה ומורה פרטית לאנגלית. למידה עם מורה פרטית לאנגלית מצריכה מכם להשקיע שני משאבים:

 • השקעה בזמן, לעתים גם על חשבון חוגים או מפגשים חברתיים
 • למידה עם מורה פרטי לא זולה, אך מניבה תוצאות שאי אפשר להתווכח איתן

למידה עם מורה פרטית לאנגלית מוצעת לכם בדרכים הבאות:

 • למידה פרונטלית – שיעור פרטי המתקיים בביתה של המורה או בביתכם
 • למידה אונליין – שיעור הפרטי המועבר בשיחת וידאו בתוכנה כמו הזום לדוגמא

למרות שישנן דרכים נוספות לשיפור האנגלית, אין באמת תחליף לשיעור פרטי. היתרונות המרכזיים:

 • המורה הפרטית, כשמה כן היא – פרטית! אתם התלמיד היחיד "בכיתה" – כל תשומת הלב מופנית אך ורק אליכם
 • מערך השיעור מותאם לצרכים ולרמת האנגלית שלכם
 • השיעור נקבע תוך התחשבות מלאה בלוח הזמנים שלכם
 • אתם קובעים את תדירות המפגשים. לדוגמא: פעם בשבוע / פעם בשבועיים
 • המורה הפרטית היא גם מנטור: לצד העצמתכם בפן הלימודי, המורה תעצים אתכם גם מנטלית
 • עם מורה פרטית ניתן לתרגל שיחה באנגלית (מה שעם קורס אינטרנטי לדוגמא, לא ניתן לעשות)

האם קורס אנגלית עדיף על מורה פרטי לאנגלית?

סוגי קורסי האנגלית המוצעים לכם Online – הכירו:

כשמדברים על קורס אנגלית אונליין, לא מדברים על קורס ספציפי, אלא על סוגים שונים של קורסים. לדוגמא:

 • קורס מצולם להורדה – עם ההרשמה לקורס, תקבלו קישור להורדת מצגת/סדרת סרטונים ללימוד אנגלית. לרוב, קורסים מסוג זה מיועדים לאנשים שמעולם לא למדו אנגלית, כאשר התכנים מתמקדים בהצגת האותיות A-Z , אוצר מילים בסיסי ותרגול קריאה. 
 • קורס על בסיס לומדה ממוחשבת – ישנן חברות גדולות ומפורסמות המציעות לימוד אנגלית באמצעות לומדה ממוחשבת. כלומר, מדובר על מעין תכונה ללימוד אנגלית שמדריכה אתכם צעד אחר צעד. לרוב, יערכו לכם מבחן רמה בכדי שיהיה ניתן להתאים לכם את הלומדה המתאימה ביותר לנקודת הפתיחה ולמטרות שלכם.
 • קורס אנגלית המועבר ב-LIVE –שלא כמו הלומדות, מצגות לימודיות או סרטוני הדרכה להורדה, בקורס LIVE עליכם להיות נוכחים בזמן אמת, כאשר עתידים לחלוק אתכם את הקורס עוד משתתפים נוספים.

תרגול אנגלית בעל פה? לא במסגרת קורס...

הדרך הטובה ביותר ללמוד שפה היא לדבר אותה! כל עוד אתם נרשמים לקורס – מוקלט או בלייב, בסגנון מצגת או לומדה, אתם צריכים לקחת בחשבון כי סביר ולא יהיה לכם עם מי לתרגל את השפה. מנגד, עם מורה פרטית לאנגלית, יש לכם עם מי לדבר! חשוב לדעת: 
תרגול השיח באנגלית מדמה סיטואציה יום יומית אפשרית, בה תידרשו לשוחח באנגלית – עם נציג טלפוני, בשדה תעופה בחו"ל וכן, גם עם המורה שלכם. 
תרגול השיח בעל פה אינו חיוני רק לתלמידים שעתידים להיבחן בע"פ כחלק מבחינת הבגרות, אלא לכל מי שרוצה ללמוד אנגלית. 
תרגול בע"פ ישפר את הביטחון, הבקיאות והשליטה שלכם באנגלית!

"ומה לגבי סרטוני לימוד ב- YouTube?

צפייה בסרטונים אמנם אינה מזיקה, אך אל תצפו שהאנגלית שלכם תשתפר באמצעותם. לרוב, התוכן המרכזי בסרטונים אלו יהיה שיווקי, ויניע אתכם להצטרף לקורס מסוים. בכדי להעניק בכל זאת ערך מוסף, יחלקו אתכם טיפ ללמידה או הסבר כללי על נושא מסוים. במידה ואתם מחליטים ללמוד אונליין, עשו את זה כמו שצריך: עם מורה פרטית לאנגלית.

קורס כללי או מורה פרטי? רק המטרה שלכם תכריע

אנשים מבוגרים שמעוניינים ללמוד לראשונה בחייהם אנגלית, יוכלו בהחלט להצטרף לקורס אונליין. לרוב, המטרה של אותם אנשים היא לא להפוך להיות דוברי אנגלית, אלא להכיר את האותיות, להחזיק באוצר מילים בסיסי ולהצליח להביא עצמם לידי ביטוי באנגלית. 

עם זאת, כל עוד אתם לומדים בבית הספר היסודי, החטיבה או התיכון, מומלץ לשפר את האנגלית עם מורה פרטית לאנגלית. בשונה מקורס, המורה הפרטי עובד אתכם נקודתית על הנושאים באנגלית שזקוקים אצלכם לחיזוק. אתם לא מצליחים להבין מבנה דקדוקי מסוים, אתם מתקשים בכתיבת חיבור ודרך קבע אתם מאבדים נקודות בחלק האנסין? התרשמו כבר עכשיו מנבחרת המורים הפרטיים שלנו לאנגלית, ותאמו לעצמכם שיעור פרטי – פרונטלי או אונליין. בהצלחה!