שיעורי ריקוד פרטיים - למה זה טוב?

שיעורי ריקוד פרטיים הם בין השירותים היוקרתיים ביותר בענף לימודי הריקוד, ובהתאם – הם מתאפיינים בתשלום גבוה יותר מאשר לימוד קבוצתי. מה בעצם מעניקים לנו שיעורי ריקוד פרטיים, והאם היתרונות שהם מציעים אכן הופכים אותם למשתלמים עבורנו? כל מה שרציתם לדעת על שיעורי ריקוד פרטיים – במאמר הבא! 

שיעור ריקוד פרטי - קווים לדמותו

שיעור ריקוד פרטי מוגדר כשיעור מצומצם שבו נוכחים המורה והתלמיד\ה בלבד, או במקרה של זוג – שני בני הזוג והמורה. השיעור יכול להתבצע במגוון של מקומות, החל מביתו של המורה, וכלה בסטודיו או בביתם של התלמידים. עבור חלק מהאנשים, מעמד של שיעור פרטי עלול להיתפס כמביך או מלחיץ, אך לרוב תחושות אלה חולפות לאחר שיעור אחד או שניים. חשוב לזכור שדווקא האינטימיות המאפיינת את השיעורים הפרטיים, היא הסיבה שאנשים רבים בוחרים בהם, ועל כך אפרט בהמשך.

באילו מצבים נזדקק לשיעורי ריקוד פרטיים?

שיעור ריקוד פרטי טומן בחובו מספר יתרונות משמעותיים, וישנם מספר מצבים פופולאריים שבהם אנשים בוחרים ללמוד במסגרת פרטית:

ריקוד חתן כלה

ריקוד חתונה בימינו הוא לא מה שהיה פעם! 
כיום זוגות רבים מעוניינים ליצור כוריאוגרפיה מיוחדת משלהם, ולהכין ריקוד חתונה מקצועי שיגרום לאורחים להחסיר פעימה... לשם כך, דרושה עבודה יסודית של מספר שבועות בליווי מורה ריקוד, כך שהתוצאה שתתקבל בסוף התהליך תהיה מדהימה לכל הדעות! הכנת ריקוד חתן כלה, היא אחת הסיבות הנפוצות לבחירה בשיעורי ריקוד פרטיים.  


חזרה לכושר ריקודי

מצב נוסף שבו אנשים בוחרים לקחת שיעורים פרטיים, הוא מצב שלאחר הפסקה ארוכה בריקוד. לרוב, אנשים שהיו נוהגים לצאת לרקוד באופן קבוע, ומסיבות שונות נאלצו להפסיק לתקופה ארוכה – מעוניינים לחזור לרחבה עם ביטחון ביכולותיהם. בסיטואציות כאלה, מספר שיעורי ריקוד פרטיים צפויים להחזיר לרקדנ\ית את הביטחון שאבד, ולהשיב לבעלים תחביב יקר מפז!


הקניית בסיס חזק

כאמור, שיעור ריקוד פרטי מתאפיין במסגרת לימודית אינטימית, וזה מאפשר תשומת לב מלאה של המורה אל התלמיד, או אל זוג התלמידים. לכן, אנשים רבים בוחרים להתחיל ללמוד אצל מורה מקצועי לריקוד, ולהקנות לעצמם טכניקה נכונה כבר מהצעד הראשון! המחשבה הזו היא נכונה בהחלט, מכיוון שלעתים יהיה לנו קשה יותר לתקן הרגלים שגויים, מאשר ללמוד את הבסיס הנכון כבר מההתחלה.


היתרונות בשיעורי ריקוד פרטיים

כאמור, שיעורי ריקוד במסגרת פרטית נחשבים לשירות יוקרתי, ומסיבה זו הם גם מתאפיינים במחיר גבוה יותר ממסגרות לימודיות אחרות (לימודים בקבוצות או במועדונים). 

מהם יתרונותיהם של שיעורי הריקוד הפרטיים?


תשומת לב מלאה של המורה

ציינתי מקודם, שהמסגרת האינטימית המאפיינת שיעורים פרטיים היא אחת הסיבות שבגינן אנשים בוחרים בהם... מה הכוונה? ובכן, כשאנו נמצאים בשיעור פרטי עם המורה, תשומת הלב שלו נתונה לנו במאת האחוזים! בשיעור פרטי המורה יקפיד איתנו על כל הפרטים החשובים, וזה יהפוך אותנו לרקדנים הרבה יותר טובים!

 

מה שאנו לומדים בשיעור פרטי

לא כולם יודעים זאת, אבל את מה שאנו לומדים בשיעור פרטי – לא תמיד נוכל ללמוד במקומות אחרים. 

כך למשל, כשאנו מגיעים לשיעור קבוצתי במועדון, לרוב המורים לא ידברו על יציבה נכונה, דריכה נכונה, תנועתיות של הגוף, ונושאים חשובים נוספים... וזה לא כי לא אכפת להם! אופי הלימוד הקבוצתי הוא שונה, הנושאים הנלמדים פעמים רבות מוכתבים ע"י המועדון, ומטרתם העיקרית היא ליצור אווירה אנרגטית ופחות להקנות טכניקה מדויקת.  

 

תרגול בבית

כל מורה ריקוד שמכבד את עצמו, נותן לתלמידים שלו תרגול לבית! התרגול יכלול את הנושאים שנלמדו בשיעור, תרגילים לחיזוק הגוף, תרגילים לשיפור המוזיקליות ועוד. הרבה מתהליך הלימוד הפרטי מתבצע בבית, ומורים מסוימים אף יבקשו מכם לשלוח סרטונים של התרגול שלכם, כך שהם יוכלו לתת לכם דגשים לשיפור.  

 

באיזו תדירות כדאי לקחת שיעור ריקוד פרטי?

התדירות שבה תיקחו שיעורי ריקוד פרטיים, תלויה אך ורק בכם ובקצב שלכם (תרתי משמע). עבור רוב האנשים שיעור אחד בשבוע הוא די והותר, ואחרים יעדיפו לקחת שניים או שלושה שיעורים בשבוע. הכל תלוי ברמת הזמינות של אותו אדם, קצב העיכול של החומר הנלמד, וכמובן – התקציב הכלכלי המוקדש לעניין.  

 

מחיר שיעור ריקוד פרטי

מחיר שיעור ריקוד משתנה בין מורה למורה, ולרוב ינוע בין 170 ל- 300 ₪ לשעה.

ישנם מספר פקטורים שישפיעו על מחיר השיעור, ולמעשה, הפקטור המשפיע ביותר הוא הרמה המקצועית של המורה. חשוב לזכור שלא כל רקדן הוא גם מורה לריקוד, ונדרשים כישורים שונים עבור שני המקצועות הללו! 

מה עלינו לחפש במורה הריקוד שלנו?


כימיה בין אישית

כולנו בני אדם, ואין זה משנה אם אנו לומדים אצל הרקדן הכי טוב בעולם – אנו רוצים להרגיש חיבור אישי עם המורה שלנו! חשוב לציין שכימיה בין אישית עם מורה הריקוד שלנו, תשפיע באופן ישיר על הישגינו ועל רמת ההתקדמות שלנו. ברוב המקרים, לאחר השיעור הראשון תוכלו לקבל החלטה מושכלת לגבי המשך הלימוד עם אותו מורה.


אופן העברת החומר

כפי שכבר ציינתי, להיות רקדן ולהיות מורה הם שני נושאים שונים כמעט לגמרי. במילים אחרות: לא כל רקדן טוב יידע להפוך אתכם לרקדנים טובים! לימוד ריקוד מצריך מיומנויות גבוהות, ביניהן פירוקי תנועה, הבנה של הגוף, טכניקות הדרכה מתקדמות, כישורים בין אישיים, והתאמת אופי הלימוד לתלמיד\ה. תלמידים מגיעים לשיעורים פרטיים מכיוון שזהו שירות "תפור" עבורם באופן אישי, ומצפים שהמורה ילמד אותם בצורה שמתאימה להם. 


רמה מקצועית

לא לשווא מורי ריקוד רבים הם גם רקדנים מקצועיים, שהרי לימוד של כל ריקוד דורש הבנה יסודית ומעמיקה שלו. כשאנו מחפשים מורה פרטי לריקוד, כמובן שנחפש מורה ברמה מקצועית גבוהה, וחשוב לא פחות – כזה שיודע להעביר הלאה את הידע שלו!

נתראה על הרחבה!