איך ללמוד שפה חדשה?


העולם הוא כפר גלובאלי ובעידן רשת האינטרנט, המשמעות של המושג הזה מודגשת אפילו יותר. באמצעות לחיצה פשוטה על מספר כפתורים, ניתן לנהל שיחות עם אנשים ממדינות רחוקות ולפתח יחסי עבודה. מהסיבה הזאת, יותר אנשים מבקשים ללמוד שפות חדשות לצורך מטרות שונות.

אם גם אתם מעוניינים ללמוד שפה חדשה, ומוצאים את עצמכם מחפשים אחר תשובות לשאלות כמו: איך ללמוד שפה חדשה? אלו שיטות לימוד שפה חדשה ייחשבו לאפקטיביות ביותר? ושאלות דומות נוספות, המאמר הבא יכול ללא כל ספק לסייע לכם בקבלת התשובות.

5 שיטות יעילות ללימוד שפה חדשה

להשתמש בשפה החדשה ככלי תקשורת – גם אם התחלתם רק לאחרונה בלימוד שפה חדשה, ועד עכשיו למדתם רק מילים בודדות, מומלץ להתחיל ולהשתמש בהן ככל שניתן. אם השפה אותה אתם לומדים, לא מדוברת או מובנית על ידי אף אחד מהסובבים אתכם, תמיד תוכלו להתנדב ללמד אדם קרוב את רזי השפה (או לפחות מה שלמדתם ממנה עד עכשיו) ולתקשר אתו באמצעותה.

ללמוד עם מורה פרטי אונליין - כיום, ישנה אפשרות ללמוד את השפה שתמיד רציתם לדעת על ידי שיעור עם מורה פרטי המועבר אונליין דרך האינטרנט. מלבד חסכון משמעותי בזמני הגעה, היתרון הבולט בשיעורי אונליין הוא האפשרות לצפות בהקלטות וכך למעשה לעבור על נושאים שלא הובהרו כהלכה במהלך השיעור עצמו.

לקחת את השיחון לכל מקום – אם אתם עושים שימוש באחד מאותם שיחונים על מנת ללמוד שפה חדשה, ההמלצה תהיה לקחת אתכם את השיחון לכל מקום ולהשתמש בו לתרגול מילים ומשפטים בסיסיים. תוכלו לעיין בו בכל זמן פנוי שמזדמן לכם – בנסיעה באוטובוס, בזמן ארוחת הצהריים וכדומה. ככל שתתרגלו יותר, כך תלמדו יותר את המשפטים הבסיסיים ותוכלו להתקדם לשלב הבא בהליך לימוד שפה חדשה.

לומדים משירים, סרטים, סיפורים – רבים בוחרים ללמוד שפה חדשה, דרך תחביבים שונים בהם הם אוהבים לעסוק בשעות הפנאי שלהם – לדוגמא, האזנה לשירים בשפה אותה הם לומדים, צפייה בסרטים באותה השפה (עדיף לוותר כמובן על התרגום) וכמובן, קריאת סיפורים. אפשר להתחיל מסיפורים קצרים וקלים לקריאה, כמו ספרי ילדים ולהתקדם לאט לאט לסיפורים יותר ארוכים ומורכבים.

הבנת התחביר והדקדוק – כשלומדים שפה חדשה, בדרך כלל המטרה תהיה להרחיב ככל שמתאפשר את אוצר המילים, ולנסות להכיר כמה שיותר מילים חדשות. יחד עם זאת, בכדי לשלוט בשפה, מומלץ לשים דגש גם על נושאים כמו: תחביר ודקדוק שכידוע, גם הם מהווים חלק בלתי נפרד מהשפה החדשה אותה אתם מעוניינים ללמוד ובזכותם תוכלו להרכיב בקלות משפטים מהמילים החדשות אותן אתם עתידים לבחור.

נוסעים לטיול – אם השפה החדשה אותה אתם לומדים היא מנדרינית אז נסיעה למזרח הרחוק, זה לא בטוח משהו שתתפנו לעשות בטווח הזמן הקצר. אבל אם מקורה של השפה אותה אתם לומדים היא במדינות קרובות יותר, כמו אחת ממדינות אירופה, טיול של מספר ימים במדינה יכול להוות דרך נפלאה להעמיק את רמת ההבנה בשפה ולתרגל את מה שלמדת עד עתה.

ללמוד עם מורה אונליין ולהשתמש בשפה החדשה ככלי תקשורת הינם חלק מהשיטות ללימוד שפה חדשה

מיתוסים קיימים לפני שניגשים ללמוד שפה חדשה

מיתוסים יכולים במקרים רבים להכשיל אותנו מלהשיג את מטרותינו, כך שאם אנחנו נתקלים במיתוסים שכאלו, חשוב לבדוק אותם לעומק ולראות אם ניתן להפריח אותם. להלן מספר מיתוסים שחשוב להפריח בדרך לתשובה לשאלה - איך ללמוד שפה חדשה:

הרשמה לקורס היא בגדר חובה לצורך לימוד שפה – לא נכון. ניתן ללמוד שפה חדשה גם באופן עצמאי. כאשר אם אתם בוחרים בדרך הלימוד העצמאית, תוכלו לחסוך לעצמכם את עלות הקורס, כמו גם את הצורך לפנות זמן בכדי להגיע לשיעורים.

לימוד שפה חדשה הוא הליך ארוך – לא נכון. אם יש רצון, ניתן ללמוד שפה חדשה על כל רזיה בתקופה של מספר חודשים בודדים. כל מה שצריך לעשות, זה לגלות התמדה ולהקפיד על עדכון בכל זמן פנוי שיש לכם לכך. כמובן, אם תסגלו לעצמכם שיטות לימוד שפה חדשה, שהינן יעילות עבורכם, דבר זה יסייע לכם לשלוט בה בצורה מהירה.

רק אנשים שיש להם כישרון לשפות יכולים ללמוד שפה חדשה – לא נכון. כל אחד יכול ללמוד שפה חדשה, כל מה שצריך בכדי להשיג את המטרה זה רק רצון והתמדה. כמובן, שתרגול יהווה מפתח חשוב לשליטה בשפה – ולכן, מומלץ לא להקל בו ראש.

אם החלטתם ללמוד שפה חדשה באופן עצמאי, אין ספק כאמור ששני הדברים החשובים ביותר שאתם צריכים הם רצון והתמדה.

כמובן, שיישום הטיפים השונים יהפכו את חוויית הלימוד ליותר יעילה ומהנה.

רוצים ללמוד שפה חדשה עם מורה מנוסה לשפות?

במתחם החדש שלנו תוכלו למצוא מורה מתאים. לכל מורה יש פרופיל מפורט עם תגובות תלמידים. לצפייה ברשימת המורים לשפות - רשמו בחלון החיפוש את השפה המבוקשת.