איך לזכור מילים באנגלית?

 

מתכננים לטוס לחו"ל אך אינכם שולטים בשפה האנגלית וברצונכם ללמוד כמה ביטויים חשובים כדי להסתדר בטיול? לומדים לפסיכומטרי ומחפשים שיטה יעילה ומתקדמת כדי ללמוד מילים חדשות באנגלית ולהרחיב את אוצר המילים שלכם? האם הילד מתלונן כי קשה לו לשנן ולזכור מילים באנגלית?

מעוניינים להזמין שיעור אנגלית אונליין באתר?

כנסו לקישור הבא. בקישור מוצגת רשימה מסודרת של מורים לאנגלית עם פרופיל מפורט הכולל ניסיון, תגובות והשוואת מחירים.

ובכן, אם גם אתם מעוניינים לדעת איך לזכור מילים באנגלית המאמר הבא מיועד עבורכם.

החשיבות בהרחבת אוצר המילים באנגלית

השפה האנגלית נחשבת לאחת השפות המדוברות ביותר בכל העולם, היא מאפשרת לנו לתקשר עם זרים, לקרוא מאמרים ותכנים חשובים, לעיין במחקרים אקדמיים, להרחיב את ידיעותינו בתחומים שונים בחיים, להסתדר בכל מקום, לצפות בסרטים, להבין מילים של שירים פופולריים המתנגנים ברדיו ועוד.

על פי הסטטיסטיקה יש בעולם כ-1.8 מיליארד דוברי אנגלית, מתוכם למעלה מ-400 מיליון אנשים השולטים באנגלית ברמת שפת אם.

השפה האנגלית עשירה ומונה כרבע מיליון מילים, בהשוואה לשפה העברית בה יש כ-70,000 מילים, זו שפה עשירה ביותר. לפניכם כמה סיבות מדוע:

האנגלית מוכרת כשפה רשמית במדינות רבות בעולם, היא שפה חשובה המחברת בין אנשים, עמים, עסקים ותרבויות, במיוחד כיום כאשר העולם הפך לכפר גלובלי ורבים עובדים בארגונים ובתאגידים בינלאומיים, בהם מתקשרים בעיקר באנגלית.

לכן, כל מי שמעוניין להצליח בלימודיו, לטייל בקלות בכל מקום בעולם, לעבוד בארגונים מובילים ולהרחיב את ידיעותיו בתחומים שונים, חייב להרחיב את אוצר המילים שלו. ישנם קורסים מקצועיים באמצעותם ניתן ללמוד את השפה האנגלית, להרחיב אוצר מילים, לשפר יכולות של אנגלית עסקית, לקרוא על טיפים נוספים ללמידה אפקטיבית ועוד.

בבתי הספר היסודיים מתחילים בכיתה ד' ללמוד אנגלית, אך המורים אינם מלמדים טכניקות כיצד לשנן מילים לכן הורים רבים אינם מסתמכים רק על השיעורים בבתי הספר והם שולחים את הילדים כבר בגילאי הגן לקורסים מקצועיים.
 

רוצים ללמוד טכניקות להרחבת אוצר המילים באנגלית? המאמר הבא יעזור לכם!

שיטות למידה יעילות ומוכחות לשינון מילים באנגלית

לימוד אוצר מילים באנגלית לילדים אינו שונה משיטות הלימוד למבוגרים, אם כי הילדים לומדים באופן קל יותר בגלל גמישותם המחשבתית. כדי לאפשר לילדים שלכם כבר בגיל קטן ללמוד אנגלית ולשלוט בשפה החשובה ולשפר את רמת האנגלית כדאי לשלוח אותם לקורס פרטי ללימודי אנגלית, יש גם קורסים מקוונים ברשת האינטרנט.

חשוב לדעת כי מחקרים רבים שנערכו בתחום לימודי שפות הוכיחו כי חשיפה לשפה חדשה בגיל צעיר, כבר בשלב הגן, מאפשרת לקטנטנים לשלוט בשפה החדשה יחסית בקלות, ליהנות מאוצר מילים גדול ולהגות נכון את המילים ללא בעיה.

ילדים בגילאי הגן הלומדים אנגלית באופן פרטי מצליחים להוציא ציונים טובים יותר בבית הספר, קל להם להתמודד עם שיעורי האנגלית ומבחני השפה ביסודי ובתיכון, והם יכולים לקבל ציון גבוה יותר בפסיכומטרי לאור שליטתם בשפה.

יש מספר שיטות מוכחות המיועדות להרחבת אוצר המילים באנגלית לילדים, ביניהן למידת מילים חדשות תוך כדי סיפור, הצגה, שירה והמחזה. במקום לשנן כמו תוכי כפי שמורים רבים בביתי הספר מלמדים, הילד רוכש מילים חדשות בדרך של משחק מהנה ובהומור.

רבים חוששים לדבר אנגלית בגלל המבטא שלהם, לכן חשוב כבר בגיל צעיר לעבוד על הנושא ולשפר את הביטחון העצמי שלהם, הדרך הבטוחה והנכונה היא לעודד אותם לדבר כמה שיותר במסגרת קבוצת למידה או שיעור פרטי.

הרחבת אוצר המילים בקרב ילדים אפשרית גם בדרך של סימולציות, אפשר להיעזר גם באפליקציות ייעודיות ללימוד השפה, וכך הילד משלב בין למידה לבין שימוש בסמארטפון שלו או במחשב.

שיטות למידה יעילות לשינון מילים לקראת מבחן פסיכומטרי ומבחנים באקדמיה

רוצים לדעת איך ללמוד מילים באנגלית לפסיכומטרי? ובכן, המומחים ללימודי אנגלית בבתי ספר לפסיכומטרי ממליצים לבחור מילון אנגלי עברי אחד, להכין כרטיסיות עם מילים לשינון, להיעזר במרקרים להדגשת המילים, לכתוב את המילים מספר פעמים על דף נייר, להשתמש בהקלטות ולהאזין למילים בזמן נסיעה ברכב או בתחבורה הציבורית, לקרוא עיתונים ועוד.

על מנת להרחיב בקלות את אוצר המילים ולהצליח במבחנים, אפשר לדבר בעברית ולשלב במשפטים מילים חדשות באנגלית. כדי לשנן אותן ולא לשכוח אותן לקראת המבחן החשוב, בין אם זה מבחן פסיכומטרי העשוי להשפיע על עתידכם, ובין אם עליכם לעבור בהצלחה מבחן באנגלית באקדמיה, כדאי להיעזר בשיטות לימוד יעילות כגון:

  • אסוציאציות ודמיון מודרך מסייע בשיפור הזיכרון של מילים חדשות
  •  לשנן מילים חדשות באמצעות שירים, סיפורים
  • וכמובן ליצור את הקשרים בין המילים החדשות

מאמרים דומים