טיפים ללמידת אנגלית אפקטיבית

אף אחד לא יערער על כך שכדי להסתדר בעולם של היום, לדעת אנגלית זה קריטי. בין אם אתם רוצים לטוס לחופשה בחו"ל, לעבוד במשרה בה יש התנהלות מול חו"ל או מול עובדים שאינם דוברי עברית, להירשם ללימודים אקדמיים, לצפות בסדרה ללא כתוביות בעברית, לגלוש באתרי אינטרנט שמעניינים אתכם בשפה האנגלית לזכור אוצר מילים ואפילו לעקוב ברשתות החברתיות אחרי דמויות שאתם אוהבים – אי ידיעת אנגלית ברמה מספקת תקשה עליכם מאד.

בעוד שחלקנו מצליחים לקלוט אנגלית בקלות מהטלוויזיה או משיעורי האנגלית הלא-מספקים בבית הספר, אחרים נתקלים בבעיה ומרגישים מתוסכלים. אז איך תוכלו ללמוד אנגלית בצורה אפקטיבית? לימודי אנגלית לא חייבים להיות מייסרים ומשעממים. ליקטנו עבורכם מספר טיפים שבאמצעותם תוכלו ללמוד אנגלית במהירות וביעילות ואפילו להנות מהתהליך.

אנגלית הינה אחת השפות החשובות, אספנו עבורכם מספר טיפים ללימוד אנגלית שיעזרו לכם

1. את הכתוביות בעברית החליפו בכתוביות באנגלית

אם נוהגים לצפות בסרטים וסדרות מחו"ל עם כתוביות בעברית, החליפו אותן בכתוביות באנגלית. כך תוכלו לעקוב אחרי האנגלית מבלי לפספס אף מילה. אם אתם חשים חוסר ביטחון ולא בטוחים שתבינו את העלילה מצפייה ללא כתוביות בעברית, צפו בפעם הראשונה עם כתוביות בעברית, ופעם נוספת עם כתוביות באנגלית. בשלב מתקדם יותר אפשר לצפות ללא כתוביות בכלל.

2. האזינו לאודיו בוקס

ספרים מוקלטים (אודיו בוקס) הם המצאה מופלאה. כיום קיימים אודיו בוקס להרבה ספרים מוכרים ומוכרים פחות, כך שאם יש ספר מתורגם פופולרי שאהבתם בעברית, סביר להניח שתוכלו למצוא את גרסת האודיו בוק שלו באנגלית. לאודיו בוקס איפה להאזין תוך כדי נסיעה, בזמן ריצה או הליכה או בזמן עבודות הבית. למי שרוצה לקבל תוצאות מהר יותר, מומלץ להאזין לאודיו בוקס תוך קריאת הספר באנגלית בגרסתו המודפסת או האלקטרונית. ההאזנה תאפשר לכם לקלוט את הגיית המילים, ללמוד את התחביר ואף תסייע לכם להרחיב את אוצר המילים שלכם.

3 מצאו חברים שלא מדברים עברית

היום די פשוט להכיר אנשים מחו"ל. אפשר להציע שירותי couchsurfing לתיירים, או להתחבר דרך הרשתות החברתיות לאנשים מחו"ל עם תחומי עניין דומים לשלכם. בשלב הבא השתדלו לשוחח אתם כמה שיותר: אם אלה אנשים שהכרתם במהלך ביקורם בארץ, בלו אתם כמה שיותר; ואם אלו חברים וירטואליים, נהלו עמם צ'טים ושיחות וידאו באנגלית. אולי בהתחלה תצטרכו להיעזר בתנועות ידיים ובשירותי תרגום, אבל לאט לאט תתחילו להבין יותר ולדבר יותר בחופשיות.

4. קראו ספרי ילדים באנגלית

נשמע מצחיק? זה עובד! אם אתם רוצים לשפר את הקריאה שלכם, התחילו מקריאת ספרי ילדים באנגלית. בספרים המיועדים לילדים קטנים השפה פשוטה, העלילה ברורה וגם אם תצטרכו לתרגם מדי פעם את המילים, תבינו אותם די בקלות. לאט לאט תתקדמו לספרים לילדים גדולים יותר, לספרי נוער וכך הלאה. לא תאמינו איזה שיפור תחוו תוך זמן קצר.

5. השתמשו באפליקציות ללימוד שפות

יש היום מספר אינסופי של אפליקציות לנייד שמאפשרות ללמוד שפות בצורה קלילה ומהנה. כל יום תלמדו קצת דרך האפליקציה ותוך זמן לא רב תראו שאתם כבר יודעים לא מעט. זאת פעילות מצויינת להעביר אתה נסיעות ארוכות, המתנה בתור, רגעי שעמום בבית וכו'.

לפניכם מספר טיפים נוספים לשיפור רמת האנגלית

אם תתמידו לפחות באחת מהדרכים שלעיל לאורך כמה חודשים, במהרה תיווכחו לדעת שהשתפרתם פלאים. שיהיה לכם בהצלחה!


מאמרים דומים