שיטות מובילות ללמוד לבגרות במתמטיקה

מבחני הבגרות במתמטיקה ומקצוע המתמטיקה בפני עצמו קנו להם שם של אתגר מאיים עד בלתי אפשרי עבור חלק ניכר מהתלמידים. אולי הסיבה לכך היא דרך הלימוד בבתי הספר, אולי שורש התופעה נעוץ בכך שבגיל הנעורים הראש והלב אינם פנויים ללמוד לבגרות במתמטיקה, ואולי הסיבה היא הלחץ שנוצר עקב רצונם של הורים לדחוף את ילדיהם להצטיין במקצוע.  למען האמת, כנראה שהתופעה נובעת ממכלול רחב של סיבות טכניות,סביבתיות ורגשיות. מה שלא תהיינה הסיבות לתופעה, עם קיומה קשה להתווכח. העניין הוא שבכדי ללמוד לימודים אקדמאיים, ובכדי שכל הדלתות להתפתחות אישית ולרכישת מקצוע מכובד תהיינה פתוחות בפניכם צריך בגרות במתמטיקה. לטובת מי שלא השלים בגרות במתמטיקה, מי שמעוניין לשפר ציונים, ומי שמתמודד עם קשיים בלימוד לבגרות במתמטיקה בבית הספר נביא לפניכם את השיטות המובילות כיום ללמוד לבגרות במתמטיקה.

לימוד מתמטיקה לבגרות יכול להיעשות במגוון שיטות - מורה פרטי, לימוד אונליין ועוד.

 

לימוד לבגרות בבית הספר

השיטה הרגילה, ללמוד לבגרות במתמטיקה בבית הספר היא האופציה הפשוטה והזמינה ביותר. אם זה עובד עבורכם – מה טוב, תוכלו להשלים את הבגרות במתמטיקה בבית הספר, ואפילו להשיג ציון טוב. הבעיה עם לימודים בבית הספר היא שתלמידים רבים אינם פנויים ללמידה בשנות הנעורים הסוערות, ובוודאי לא בין כותלי בית הספר העמוס בני נוער כמותם, עם כל ההורמונים, הלחץ החברתי, והיחסים המורכבים עם חברים ומורים. בנוסף לכך, מספר התלמידים הגבוה בכיתות לא מאפשר למורים להעניק את המענה הדרוש לכל תלמיד שמתקשה. יחד עם זאת, בבתי הספר ניתן לקבל שעורי תגבור במידת הצורך, או לתרגל בחברותא, וכן ניתן לתרגל ולקבל עזרה אונליין באתרים ייעודיים, כך שאם אתם פנויים ללמידה תוכלו לצאת עם בגרות טובה.

 

מורה פרטי

מורה פרטי יעזור לתלמידים המתקשים לעקוב אחר הקצב של לימודי המתמטיקה וזקוקים לעזרה במתמטיקה לבגרות יכולים לפנות לעזרתו של מורה פרטי, אשר יגיע לביתם בין אם מדובר בשיעורי מתמטיקה בחיפה, שיעורי מתמטיקה בתל אביב או שיעורי עזר כל מקום אחר בארץ, בזמנים הנוחים לתלמיד ויעניק להם שיעורי עזר במתמטיקה. מורה פרטי טוב יהיה אדם בקי בחומר, מנוסה בשיטות לימוד שונות, ומוכשר למצוא את הדרך להסביר לתלמיד את החומר בצורה המתאימה לתלמיד.בנוסף, ניתן ללמוד עם מורה פרטי אונליין שיעניק שיעורי מתמטיקה באינטרנט.


קורס הכנה לבגרות

מכללות שונות מעבירות קורסי הכנה לבגרות במתמטיקה. היתרון של קורסים אלו הוא שהם אורכים זמן קצר, בסביבות 4 חודשים,  ונערכים בכיתות קטנות יחסית, מה שמאפשר יחס אישי לכל תלמיד. השיעורים נערכים על פי לוח זמנים שמאפשר עבודה ולימודים בו זמנית, וברוב מהמכללות ניתן לצפות בשיעורי תגבור והסברים אונליין. קורס הכנה לבגרות במתמטיקה מתאים לבני נוער שלא מוצאים את מקומם בבית הספר, למי שרוצים לשפר את ציוני הבגרות שלהם במתמטיקה, ולמי שלא השלימו בגרות וזקוקים לבגרות במתמטיקה בכדי ללמוד לתואר אקדמאי כלשהו. מי שכבר הספיקו לשכוח את מה שלמדו בבית הספר, או שמעולם לא עשו בגרות במתמטיקה, ומעוניינים בבגרות במתמטיקה של 4 או 5 יחידות, יכולים לעבור "קורס הכנה"  בטרם יתחילו את לימודי קורס ההכנה לבגרות במתמטיקה. 

 

לימוד מתמטיקה אונליין

האינטרנט הוא מקור מידע עצום, ומאפשר מגוון רב של יישומים. אחד היישומים הנהדרים של האינטרנט הוא מגוון אפשרויות ללימודים אונליין. כיום, כאשר לכל אחד יש מחשב או לפטופ, לימודי מתמטיקה אונליין הם אפשרות זמינה ונוחה לכולם. בארץ פועלים מספר אתרים המציעים לימודי מתמטיקה אונליין. היתרון הגדול של לימוד אונליין הוא שאתם יכולים ללמוד בכל שעה שנוחה לכם, ומכל מקום בו תהיו. אינכם צריכים לשנות את סדר היום שלכם, ואינכם צריכים לצאת מן הבית. כמו כן, תוכלו לצפות בשיעורים שוב ושוב, עד שתבינו ותפנימו את החומר. לימוד אונליין מאפשר לכל אחד ללמוד בתנאים הנוחים לו, בזמן שמתאים לו, ובסביבה בה יהיה לו הכי נעים וקל ללמוד.

 

רבות הדרכים

כל אדם לומד בדרכו שלו, יש מי שזקוקים להוראה פרונטאלית, ולעומתם יש מי שמעדיפים ללמוד תוך האזנה למורה ולא תוך כדי צפייה. יש מי שזקוקים לחברותא של למידה, ולעומתם קיימים אלו שלומדים הכי טוב לבד. יש מי שבכדי ללמוד צריכים לשבת בשקט במקום אחד, ולעומתם אחרים חייבים להתנועע בכדי שהחומר יחלחל פנימה. אם בעבר רק מי שלימוד פרונטאלי בכיתה עם עוד כשלושים תלמידים נוספים היה כוס התה הלימודית שלו יכול היה למצות את יכולותיו, היום קיימות אפשרויות לימוד רבות הפתוחות עבור כל אחד, וכל מה שעליכם לעשות הוא לבחור את האפשרות המתאימה לכם. הודות למגוון האפשרויות, כל אחד יכול בתקופה של מספר חודשים להשלים לימודים לבגרות במתמטיקה ולעבור את הבחינה בהצלחה.