הגורם המשפיע ביותר על הצלחה במסחר !!!

השווקים נעים באופן תבניתי שמאפשר באחוז גבוה לחזות אותו, אם כך, מהו הגורם המסתורי הנוסף שמשפיע באופן דרמטי על יכולתנו להצליח במסחר ?

מינוף אופטימלי ובכמה צמדי מטבעות כדאי לסחור ?

מסחר במט״ח נחשב למסוכן לאור המינוף הגבוה שמאפשרים הברוקרים לסוחרים. הרגולציה מאפשרת לברוקרים לתת מינוף של עד פי 100 ! עד לא מזמן ניתן היה למנף עד פי 400 ועדיין ניתן למצוא ברוקרים בעולם שמאפשרים מינוף של עד פי 2000 !
מינוף הינו אויב מספר אחד של הסוחרים מצד אחד ומצד שני הוא תרנגולת מטילת ביצי זהב של הברוקרים הנהנים מהפסד הלקוחות.
איך יכול סוחר שפותח חשבון קטן להתמודד עם סוגיית המינוף ? מהו המינוף האופטימלי ?
ממאמר שכתב מנכ״ל של חברת ברוקרים גדולה שבדקה את הנושא על סטטיסטיקה של 12 מיליון עסקאות נמצא כי המינוף האופטימלי הוא פי 6-7 !
אם כך, כאשר נפתח חשבון ראשוני של 1,000 דולר ואנו רוצים לעמוד במינוף זה, כאשר גודל עסקה מינימלי הוא 1,000 דולר, החשיבה על מסחר בצמד אחד הופכת לרלוונטית.
ברחבי האינטרנט יש חומר רב ועיסוק אינטנסיבי בסוגיה זו ויש לקחת את האופציה הזו ברצינות, למרות החסרונות שלה.
מסחר בצמד אחד מאפשר שימוש מושכל בפרמטרים כלכליים שמתפרסמים כל שבוע, מאפשר עמידה במינוף ריאלי וכן מאפשר מימוש אסטרטגיה באופן מוקפד ותוך מעט אירועים שלא שמנו לב לעסקה בפתח.


יתרונות במסחר בצמד אחד

  • אי חריגה ממינוף אופטימאלי בחשבון קטן. הנטיה לחשוב שמינוף אופטימאלי הינו למול עסקה בודדת, יש להבין שהמינוף האופטימלי (פי 6-7) מתייחס למינוף של כלל העסקאות למול ההפקדה!
  • הבנה מעמיקה של אירועים כלכליים בשתי המדינות הרלוונטיות.
  • מחייב הקפדה על איכות העסקה אליה נכנסים.
  • ניהול עסקה איכותי.
  • אפשרות ריאלית לבדיקת האסטרטגיה על נתונים היסטוריים והתאמת פרמטרים רלוונטיים לאסטרטגיה .


חסרונות במסחר בצמד אחד

  • תקופות ארוכות שבהם אין עסקה להזנה.
  • אי מיצוי מהלכים משמעותיים בצמדים אחרים.


לאור פירוט היתרונות והחסרונות המלצתי הכוללת הינה שילוב בין הגישות, נכון לעבוד מול 8 המטבעות העיקריים בלבד ולהתרכז בהם (USD, CAD ,EUR, CHF, JPY ,NZD, AUD ,GBP). אך בחשבון התחלתי של 1,000 דולר לסחור במקסימום 3 צמדים במקביל בגודל עסקה מקסימלי של 2,000 דולר וכך נגיע למינוף מקסימלי של פי 6. מכאן ניתן להשליך על חשבון של 100 אלף דולר, בחשבון זה נכון יהיה לסחור בעד 3 צמדים במקביל כאשר גודל העסקה המקסימלי יהיה 200,000 דולר.

האם המגוון הרב של המוצרים בהם אנו יכולים לסחור פועל לטובתנו ?

  • בכמה מוצרים כדאי לסחור ?
  • האם כדאי לעסוק בו זמנית במניות, סחורות, מדדים ומט"ח ואפשר גם באופציות, במטבעות קריפטוניים, כתבי אופציות, אג"חים ועוד...
  • ואם בחרתי לעסוק רק במט"ח, האם כדאי לסחור בכל הצמדים האפשריים ?

למוח האנושי יש יכולות מדהימות אך גם מגבלות. היכולת של סוחר להכיל את כל הידע שיש לו על מגוון רחב של מוצרים הינה מוגבלת.
ההתמקדות במספר מצומצם של מוצרים בתוך תחום מוגדר של מסחר מאפשרת לממש את היכולת המקצועית והמנטלית באופן איכותי יותר ולכן אני ממליץ בחום "לוותר" על האין סוף אפשרויות ולהתמקד בתחום מסחר אחד ובתוכו בכמות מצומצמת של מוצרים וכל זה ב TIME FRAME אחד. ככל שהמיקוד יהיה טוב יותר האיכות תהיה טובה יותר ורווחית יותר.