לימודים דרך האינטרנט - הטרנד הבא בעולם הלימודים

ללמוד היכן, מתי ומה שתחפוץ

כשם שעולמנו משתנה ומתפתח במהירות מרשימה, כך קורה שגם העולם האקדמי ותחומי ההשכלה על כל גווניהם עוברים שינויים כבירים. ללימוד המקוון יתרונות רבים: אתה בוחר את שעות הלימוד, את הנושא ואת הקצב. יתרה מכך, אתה לומד בסביבה הביתית שלך – בפארק, בבית הקפה או בכל מקום אחר שתבחר. אינך צריך לנסוע, להתלבש או לצאת מהבית, ואינך מחויב ללמוד מכלול שלם של קורסים, אלא אם כן אתה מעוניין ללמוד לקראת תואר או תעודה. 


יותר ויותר מוסדות פותחים את שעריהם לתלמידים אונליין, ומי שחפץ לרכוש ידע, צריך רק להחליט מה הוא רוצה ללמוד. תוכלו למצוא ברשת הרצאות חינמיות, קורסים שונים, מיזמים של גורמים פרטיים וכן של מוסדות אקדמאיים ושל אוניברסיטאות ידועות. אם אינך יכול להרשות לעצמך להפוך לסטודנט במשרה מלאה, כל שעליך לעשות הוא להחליט מה אתה רוצה ללמוד, לבחור את הפלטפורמה המתאימה, לשבת מול המחשב הביתי שלך בזמנך הפנוי – ולצאת לדרך. 


ציוד

עבור כל הקורסים נדרש מכשיר בעל גישה לאינטרנט, ועבור קורסים מסוימים תידרש מצלמת אינטרנט. התפתחות הטכנולוגיה והוזלת התשתיות הסלולאריות הביאו למהפך נוסף: אם בעבר יכולת ללמוד דרך המחשב הנייח או דרך הלפטופ בלבד, הרי שהיום חבילות גלישה סלולאריות הופכות את הלימוד המקוון לזמין גם בעזרת הטלפון החכם. המעבר ללימוד בעזרת הטלפון הנייד הופך את הלימוד המקוון לזמין עוד יותר, ועתה יותר מתמיד, כל אחד יכול לרכוש ידע והשכלה.

לימודים דרך האינטרנט - הדור הבא של הלימודים


מגוון רחב

הלימוד המקוון מציע שלל אפשרויות, החל מהרצאות בנושאים שונים, המועברות על ידי מיטב המרצים כמו באתר ההרצאות המקוונות TED, עבור דרך הדרכות אונליין בנושאי מלאכת יד, אמנות ומלאכת מחשבת, וכלה בקורסים של מוסדות אקדמאיים, המקנים לך תארים ותעודות. כל הידע העצום הזה נמצא במרשתת ומחכה לך שתבוא ללמוד. כל מה שאתה צריך הוא מחשב או טלפון עם חבילת אינטרנט סלולרי מתאימה.


למי זה מתאים?

הלימוד המקוון מתאים לכל מי שמעוניין לרכוש ידע ואינו פנוי ללימודים אקדמיים סדירים, או שמבחינת אופי סדר היום שלו, אינו יכול להתחייב לקורסים במועדים קבועים מראש. על מנת שהלימודים יהיו יעילים ומשמעותיים, עליך להיות בעל משמעת עצמית גבוהה, שכן לא יהיו לך חברים לכיתה או מרצים שידחפו אותך ושידרבנו אותך להצטיין – תצטרך לעשות זאת בעצמך. אם אתה צריך את האינטראקציה בין התלמידים והקבוצה מניעה אותך ללמוד באופן יעיל יותר, אולי לימוד מקוון אינו כוס התה שלך. ברם, אם אתה בעל סקרנות אינטלקטואלית, משמעת עצמית ורצון ללמוד ולהתפתח – לימודים אונליין נוצרו בשבילך. כל שעליך לעשות הוא לרכוש חבילת סלולר מתאימה, לבחור את הקורס הרצוי, ולצאת לדרך