מתמטיקה - למה כדאי להשקיע בשיעורים פרטיים לאורך השנה ולא רק לפני בחינה?

לימוד מתמטיקה - מומלץ לאורך כל השנה

מתמטיקה. מי שאוהב אותה – מאוהב בה ומי שלא.. זכה באויבת רצינית, אויבת שתפעיל עליו ערפל כבד בכל יום בו מתקיים מבחן ובכל פעם שיש להכין שיעורי בית. מעבר לכך, המתמטיקה נחשבת ל"מקצוע של חכמים" וקבוצות הלמידה אליהן מסווגים הילדים בהתאם לרמתם מוסיפות לחץ נוסף ופוגעות בהם מבחינה חברתית.

תלמידים שלא מתמודדים עם המתמטיקה בגילאים מוקדמים עלולים לפתח תסכול וחוסר אמון בעצמם, כדי למנוע ירידה בביטחון העצמי וכדי לחזק את הילד מומלץ לאתר מורה פרטי מנוסה וסבלני ולהקפיד לקיים את השיעורים לאורך כל השנה ולא רק לפני המבחנים.

*חשוב לציין כי חלק מההורים מנסים לסייע לילדיהם להכין שיעורים ולהתכונן למבחנים, פעמים רבות הדבר לא מומלץ משום שההורה לא מכיר את שיטות הלימוד האפשריות וחוסר הצלחה עלול לגרום לריבים מיותרים ולהחריף את פחדיו של הילד.

ידע זה כוח, אז למה לא ליהנות ממנו לאורך כל השנה?

הקפדה על לקיחת שיעורים פרטיים במתמטיקה לאורך כל השנה תסייע לילד במגוון מישורים:

1. ביטחון עצמי ואמונה ביכולות – כפי שציינו, ידע הוא כוח וילד שמקפיד להישאר עם היד על הדופק ולא מחכה לבחינות לא ילחץ כפי שהיה נלחץ לקראת המבחן או לקראת מבחני פתע.

2. הכנת שיעורים ועצמאות – ילד שנעזר בשיעורים פרטיים לאורך כל השנה ירגיש שהוא מסוגל להכין את השיעורים לבד ויחזק את עצמאותו. הכנת השיעורים באופן עצמאי תאפשר למורה להתקדם או להמשיך לחזק את הילד והשיעור לא יתמקד רק בפתרון הבעיות שניתנו במסגרת שיעורי הבית.

3. הפחתת הפחד – היכולת להתמודד עם השיעורים תפחית את הפחד של הילד ותהפוך את שיעורי המתמטיקה לשיעור ככל השיעורים האחרים.

4. שיפור יכולת ההתמודדות – אין דבר שמעודד הצלחה כמו הצלחה, ילד שמצליח להתגבר על קשיים לאורך כל השנה יצרוב את ההצלחות בזיכרונו – דבר שיסייע לו להתמודד עם קשיים נוספים בעתיד.

5. הפחתת עומסים – ילד שנעזר בשיעורים פרטיים רק לקראת מבחן צריך להתמודד עם הרבה ידע, דבר שעלול לגרום לבלבול, תסכול ולחץ. קבלת שיעורים לאורך כל השנה תמנע את העומס והלחץ ותאפשר לילד לרכוש את הידע בשלבים.

6. שיפור המצב החברתי –  משום שהמתמטיקה נחשבת למקצוע של ילדים חכמים, עלול מצבם החברתי של הילדים המתקשים להיפגע – כמובן שהדבר אינו מוצדק אך זוהי המציאות ברוב המקרים. ילד שלומד לאורך כל השנה יוכל להימצא בקבוצות של תלמידים טובים – דבר שישפר את מצבו החברתי.

7. שיפור האווירה בבית – הורים לילדים שמתקשים בלימודים חשים תסכול וחוסר אונים ובמקרים רבים הם מוציאים את התסכול על הילדים, באמצעות קבלת שיעורים במהלך כל שבוע יהיה ניתן לשמור על השקט בבית ולשפר את האווירה.

זכרו – מי שלומד כל השנה יכול לנוח (קצת) לפני מבחנים!