6 דרכים יעילות לשפר את אוצר המילים באנגלית!

למרות שהיה יכול להיות זה אידיאלי, ככל הנראה שלא תתעוררו יום בהיר אחד ותגלו פתאום שהאנגלית שלכם השתפרה פלאים. לשמחתכם, אנגלית היא שפה מתגמלת וכל עוד גם אתם תתמידו, תתמסרו ותשקיעו, האנגלית שלכם תפתיע גם אתכם.

לרוב, כשמדברים על שיפור השפה האנגלית, מדברים בעיקר על הרחבת אוצר המילים הקיים. תופתעו או שלא, אך שיפור אוצר המילים פשוט משתוכלו לדמיין, כאשר מה שהוא מצריך מכם בעיקר הוא דבר אחד: התמדה. כבר יוצגו בפניכם 6 דרכים שונות לשיפור והרחבת אוצר המילים באנגלית. ההתמדה? רלוונטית לכל אחת מהדרכים ובלעדיה אין תכלית להשקעה שלכם.
 
לפני שמתחילים, כמה טיפים כלליים לשיפור אוצר המילים:

 • כדאי מאד לשלב בין כמה שיטות ולא להיצמד לשיטה אחת
 • דרך אחת פחות עובדת לכם/אתם לא מצליחים להתמיד? נסו שיטה אחרת
 • שיתוף חבר או בן משפחה בתהליך יכול מאד לעזור
 • מורה פרטי באנגלית לשיפור אוצר המילים – המלצה חמה
 • הגדירו מטרות ברורות. לדוגמא: 30 מילים חדשות בשבוע
 • הנוסחה פשוטה: ככל שנחשפים יותר לאנגלית – כך נהנים מתוצאות יפות יותר

אז איך תוכלו גם אתם לשפר את אוצר המילים? לפניכם כמה שיטות יעילות ומהנות במיוחד!

1.שנו את שפת הטלפון שלכם לאנגלית

יש לכם סמרטפון? שנו את השפה שלו לאנגלית. סביר להניח כי שפת המכשיר הנוכחית היא עברית, כך שההתמצאות שלכם בו פשוטה וקלה. אתגרו עצמכם עם שינוי שפת המכשיר לאנגלית ותופתעו לגלות עד כמה אוצר המילים שלכם מתרחב! מאחר והשימוש במכשירים החכמים הוא על בסיס שעתי, אחוזי החשיפה לאנגלית גבוהים עד מאד ולכן השיטה הזו יעילה. צפו להרחיב את אוצר המילים שלכם עם מילים חדשות כדוגמת disturb, accessibility, wallet, calendar, compass ועוד...

2.צפו בחדשות ב-CNN ו-BBC

אתם אוהבים אקטואליה וצופים על בסיס יומי בחדשות? רגע לפני שאתם מתפתים לצרוך אקטואליה בעברית, למה שלא תצפו בחדשות היומיות באנגלית? בדקו אילו ערוצים זרים זמינים לכם ונסו כמה מהדורות שונות עד שתמצאו את זו החביבה עליכם. הקדישו חצי שעה ביום לצפייה בחדשות באנגלית ותוך זמן קצר תוכלו להתגאות במילים חדשות שהצטרפו לאוצר המילים שלכם. אפשרות נוספת מלבד צפייה בחדשות היא כמובן צפייה בסרטים ובסדרות ללא תרגום, כמו גם האזנה לפודקאסטים. 

3.תוכנת ניווט באנגלית

גם אם טרם קיבלתם את רישיון הנהיגה, החליפו את שפת תוכנת הניווט WAZE לאנגלית במכשיר של אבא ואמא. למרות שהתוכנה לא מדברת הרבה ולמרות שאוצר המילים בה מצומצם יחסית, אתם עדיין זוכים לחשיפה נוספת לאנגלית. המטרה בסופו של דבר היא שתעטפו את עצמכם בכמה שיותר אנגלית במהלך היום.

4.קראתם את הארי פוטר בעברית? עכשיו באנגלית

קריאת ספרים באנגלית מסתמנת כאחת הדרכים היעילות והמומלצות ביותר להרחבת אוצר המילים. הבעיה היא שבמידה ונתקעים עם מילים שאינן מוכרות כבר בעמודים הראשונים, קשה להתמיד בקריאה (בעיקר בגלל המוטיבציה שיורדת). לא רק שאינכם צריכים לקרוא ספר חדש באנגלית, אלא שיעיל יותר לקרוא ספר שכבר קראתם בעברית. מאחר ואתם מכירים את העלילה, הדמויות והאירועים, גם כשתתקלו במילים שאינכם מכירים תוכלו להסיק מהו פירושן, ללמוד אותן ולהתקדם.

5.הורידו אפליקציה של מילון 

עשו עם עצמכם ניסוי קטן: הסתכלו סביבכם היכן שאתם לא נמצאים, ובדקו האם אתם רואים סביבכם אנגלית. בפרסומות בטלוויזיה, על אריזות מוצרי מזון, בישום, מוצרי חשמל, שלטי חוצות ועל פריטי הלבוש שלכם – האנגלית תמיד שם. נצלו את החשיפה הזו לאנגלית להעשרת אוצר המילים שלכם:

 • הורידו אפליקציית מילון/תרגום לאנגלית
 • פתחו במחשב/סמרטפון קובץ עם הכותרת "מילים חדשות באנגלית"
 • כל מילה באנגלית אליה אתם נחשפים ושאותה אתם לא מכירים, תרגמו באפליקציה
 • פעם אחת בשבוע, עברו ושננו את כל המילים החדשות אליהן נחשפתם השבוע
 • והנה לכם – עוד מילים חדשות לאוצר המילים

6.שיחת הטלפון היומית עם החבר הכי טוב? באנגלית!

אפשר לנחש כי אתם מקדישים בכל יום זמן לשיח עם חברים – בהודעות ובטלפון. למרות שהנטייה הטבעית היא לתקשר בעברית, נסו להפוך את שיחת החולין היומית לשיחה באנגלית. שימו לב כי גם שיח טלפוני וגם התכתבות בהודעות יסייעו לכם מאד:
התכתבות תאפשר לכם לשפר את יכולות הביטוי בכתב שלכם (במידה ואתם עתידים לכתוב השנה חיבור בבגרות, מדובר על דרך נפלאה להתנסות ולשפר את רמת הניסוח).
שיח בעל פה מאלץ אתכם להתמודד עם מה שרבים חוששים ממנו – שיח באנגלית! במידה ואתם עתידים השנה להבחן בריאיון בעל פה באנגלית, טפחו שגרה של שיח באנגלית עם חבר טוב לפחות עשר דקות ביום.

לטיפים נוספים היכנסו למאמר הבא: Yes, you can! - טיפים איך ללמוד אנגלית


מאמרים דומים