הכנה לבחינת בגרות במתמטיקה 3 יחידות


בחינת הבגרות במתמטיקה ברמה של 3 יחידות נחשבת לרמה הבסיסית מתוך מקצועות המתמטיקה ואין היא מתאימה לכולם. תלמידים המעוניינים להעמיק בהמשך לימודיהם בתחומי ההנדסה, המחשבים או המדעים - לא יוכלו להסתפק בחומר הלימוד של 3 יחידות ויהיו חייבים ללמוד מתמטיקה ברמה גבוהה יותר כבר בבית הספר התיכון.

אך מי שכבר יודע שאינו מעוניין ללמוד תחומים אלה, או שעשוי להיות מעוניין בכך בעתיד אבל לעת עתה חש עומס ממקצועות אחרים ולכן מתכנן להשלים בגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות רק בעוד כמה שנים – בהחלט הגיוני שילמד מתמטיקה 3 יחידות.

באופן כללי, ניתן לומר שנושאי הלימוד במתמטיקה 3 יחידות דומים אך כמובן שיש הבדל מהותי בדרגת הקושי של הבעיות שיש לפתור, בנוסף לכך בחינת הבגרות ברמה של 3 יחידות מבוצעת במתכונת של בחינה אחת ולא יותר מכך, כך שלקראת סיום הלימודים שלהם כלל לא צריכים התלמידים ללמוד את המקצוע הזה אלא להתרכז באחרים.


בחינת הבגרות במתמטיקה ברמה של 3 יחידות נחשבת לרמה הבסיסית מתוך מקצועות המתמטיקה

המלצות להכנה נכונה לקראת בחינת הבגרות

אחד הנושאים הנלמדים ברמה זו של המתמטיקה הוא סטטיסטיקה והסתברות ל-3 יחידות. בנושא זה לומדים התלמידים אודות ניתוח סטטיסטי באמצעות חישובי חציון, ממוצע ומושגים נוספים שהם עשויים למצוא כשימושיים בתחומי לימוד אחרים שלהם.

שאלות כמו איך מחשבים חציון עשויות להיות מנת חלקם של התלמידים גם בנושאי לימוד אחרים ולכן כאשר יש להם ידע רחב בתחומי סטטיסטיקה והסתברות שונים (כמו מציאת חציון סטטיסטיקה) הם יכולים להשליך מהידע הזה גם על התחומים האחרים ולהבין ביתר קלות את המשמעות של שאלות או בעיות שהם נתקלים בהן. מושג חשוב נוסף הוא שכיח סטטיסטיקה שעליו מבוססים עקרונות רבים.

בואו להתכונן נכון לבחינת הבגרות במתמטיקה 3 יחידות!

גם כאן עשויים התלמידים לחפש דרכים ורעיונות איך לבצע נכון הכנה לבגרות במתמטיקה 3 יחידות. בחלק מהמקרים מדובר בתלמידים שהמתמטיקה עלולה להוות עבורם אתגר. בנוסף לכך, יש מי שמתמטיקה כלל לא מהווה עבורם תחום עניין והם עלולים להתקשות בהבנת החומר ובפתרון התרגילים בשיעורי הבית או במטלות האישיות.

כיום ישנה אפשרות נוחה וקלה להכנה לקראת הבחינה החשובה וניתן לקרוא בהרחבה על נושאי הלימוד העיקריים לקראת בחינת הבגרות ב-3 יחידות במתמטיקה, מהבלוג באתר.

בנוסף, יכול התלמיד לבחור את המורה שמועדף עליו מתוך רשימה של מורים ולבחור מבין האופציות הבאות:

לבחור מורה לרמת 3 יחידות במתמטיקה ולהיפגש איתו לשיעור פרטי פנים מול פנים

לקבוע שיעור פרטי במתמטיקה באינטרנט ולקבל סיוע ועזרה מקוונים דרך המחשב האישי.

קבלת סיוע ותמיכה לקראת הבחינה!

אתר לימוד נעים מציע עזרה בשיעורי בית, הכנה לבחינות רגילות כמו גם לבחינות הבגרות במקצועות שונים. מעבר לסיוע בחומר הנלמד יכולים התלמידים לקבל תמיכה נפשית ורגשית לקראת הבחינות, לשמוע טיפים ועצות מהמורה בנוגע לחלוקת הזמן עבור התרגילים השונים והכנות אישיות שמומלצות להם כהכנה לקראת הבחינה במתמטיקה או כל בחינה אחרת שהם ניצבים בפניה.

הסיוע שניתן הוא מקיף וכולל נושאים נוספים מלבד החזרה והשינון של החומר הנלמד התלמיד מקבל מעטפת של תמיכה, סיוע והכלה שיכינו אותו היטב לקראת כל בחינה, לרבות בחינה חשובה ומיוחדת כמו הבחינה במתמטיקה.