בחירת גיטרה על סמך סגנון מוזיקה

גיטרה היא כלי פופולרי מאד; לא רק שהיא מככבת ברוב המוזיקה העכשווית, אלא היא גם נחשבת לכלי שהרבה מאד אנשים רוצים ללמוד לנגן עליו ואף התנסו בכך במהלך חייהם. בנוסף, הגיטרה היא כלי ורסטילי מאד שמתאים למגוון רחב של סגנונות מוזיקליים. היא נחשבת לאחד הכלים עליהם פשוט יחסית ללמוד לנגן, וניתן ללמוד לנגן בה שירים שלמים תוך זמן קצר.

אם החלטתם ללמוד לנגן בגיטרה, בוודאי יש או סגנונות מוזיקליים מסוימים שאתם אוהבים ושואפים לנגן בה. לכן, עוד לפני שאתם רוכשים את הגיטרה הראשונה שלכם לצורך לימודי גיטרה, מוטב שתדעו איזו גיטרה מתאימה לסגנון המוזיקלי המועדף עליכם. הרשימה הבאה תעשה לכם סדר בדברים:

גיטרה קלאסית

לימוד גיטרה קלאסית מתאים לרוק רך ופופ

הגיטרה הקלאסית, בהתאם לשמה, היא הגיטרה ממנה התפתחו כל הגיטרות האחרות. סיבה נוספת שהיא נקראת כך היא שהיא משמשת לניגון מוזיקה קלאסית וכן סוגים שונים של מוזיקה עממית, כמו פלמנקו; אם כי בעשורים האחרונים היא משמשת רבות גם בניגון מוזיקת פופ ומוזיקת רוק "קלה". לגיטרה קלאסית שלושה מיתרים עשויים ניילון ושלושה מיתרים מלופפים במתכת, וגוף הגיטרה עשוי עץ. למתחילים בלימודי גיטרה מומלץ להתחיל מגיטרה קלאסית שכן יחסית קל ללמוד לנגן עליה. על גיטרה קלאסית בדרך כלל מנגנים בישיבה.

 

גיטרה אקוסטית

לימוד גיטרה אקוסטית יעזור לכם לנגן בלוז וקאנטרי

הגיטרה האקוסטית דומה למדי לגיטרה הקלאסית, אך היא מתאפיינת בצוואר צר וארוך יותר ובתיבת תהודה גדולה יותר, מה שהופך את צליליה לחזקים יותר ולברורים יותר. בנוסף, כל מיתריה עשויים מתכת. הצליל האינטימי של הגיטרה האקוסטית מתאים מאד לנגינה בחללים סגורים כמו אולמות קטנים או ברים. הסגנונות המוזיקליים המזוהים עם גיטרה אקוסטית הם בלוז וקאנטרי ולעתים קרובות היא משמשת גם לנגינת ליווי.

 

גיטרה חשמלית

לימוד גיטרה חשמלית נועד בעיקר לניגון רוק, בלוז מטאל ועוד

הנגינה בגיטרה החשמלית דורשת חיבור למגבר שהוא עצמו מתחבר לחשמל, ומכאן שמה. צווארה של גיטרה זו דק, ומיתריה הדקים גם הם עשויים מתכת. הצליל שמייצרת הגיטרה החשמלית שונה מאד מהצלילים המיוצרים על ידי גיטרות קלאסיות ואקוסטיות: זהו צליל מתכתי ומהדהד. זאת, הודות לכך שאין לה תיבת תהודה, ולכך שהצליל שלה נוצר באמצעות המרת תנודת המיתרים לאות חשמלי, אשר מיתרגם לקול שאנו שומעים באמצעות המגבר. הגיטרה החשמלית הפכה לפופולרית בשנות השישים והשבעים, אז החלו להשתמש בה רבים מאמני הרוק של התקופה. כיום ניתן לשמוע אותה ברוק, בלוז, מטאל ופופ.

 

גיטרה בס

לימוד גיטרה בס י- הפקת צלילים יותר נמוכים

לגיטרה בס צוואר ארוך וארבעה מיתרים עבים, המקבילים לארבעת המיתרים הנמוכים ביותר בגיטרות האחרות. דבר זה מקנה לה צלילים נמוכים מאד (אוקטבה מתחת לגיטרה רגילה), שמטרתם לשמש לליווי בהרכבים ולספק את הבסים. יש המכנים אותה הגרסה החשמלית של הקונטרבס. בימינו, גיטרה בס משמשת לרוב כחטיבת הקצב בהרכבי פופ ורוק, אך ניתן לשמוע אותה בז'אנרים מוזיקליים רבים: ג'אז, בלוז, קאנטרי, פולק ומטאל.