העתיד כבר כאן! מורה פרטי לרובוטיקה לדור העתיד

אז מה משותף למדעי המחשב, הנדסת מכונות והנדסת אלקטרוניקה? נכון, צדקתם: על כל אלו נשען אחד התחומים המרתקים והמבטיחים ביותר: רובוטיקה! ב-2021, לא באמת צריך להקדים ולומר ששגרתכם (וכך שגרתם של ילדכם), עטופה ומעוצבת ע"י שלל תוכנות, רובוטים ומגוון מוצרים טכנולוגיים. עד לפני כמה שנים, מחשבה על מציאות שכזו לבטח נשמעה מופרכת. וכיום? אתם לא יכולים לדמיין את חייכם המודרניים (גם לא בצחוק), בלי פתרונות חכמים רובוטיים.  

ישראל זכתה לא אחת בהכרה ובתואר המחמיא "אומת הייטק". על כתפי הילדים שלכם כדור העתיד, מונחת האחריות לשמר את התואר והמעמד הנחשק. לימודי הרובוטיקה לא רק מעשירים ומועילים בהווה, אלא גם מבססים במידה רבה את התנאים לעיסוק מקצועי עתידי בתחום. אז לאילו ילדים מתאימים לימודי הרובוטיקה ומהו הערך שהם מעניקים?  

מדוע חשוב שילדים ילמדו רובוטיקה?

התשובה לכך פשוטה למדי: משום שהם נולדו למציאות "רובוטית". בעוד אתם גדלתם וצמחתם יחד עם הטכנולוגיה, ילדכם נולדו לתוכה! הילדים, כדור העתיד, מוכרחים להכיר את העולם החדש (שבמידה רבה הוא חדש עבורכם, עבורם – זה מה שהם מכירים). טכנולוגיה מבוססת רובוטיקה משפיעה על מגוון ענפים ותעשיות, ומיושמת בין היתר בענפי הסחר, הרפואה ואפילו החינוך! לימודי רובוטיקה מעניקים לילדים ערך רב:

 • עידוד חשיבה יצירתית – המפגש עם עולם הרובוטיקה מסקרן, מרגש ומעורר בילדים את הצורך להכיר יותר, ללמוד יותר ולעשות יותר! התכנים בנושא הרובוטיקה אליהם נחשפים הילדים, מפתחים בהם חשיבה יצירתית, מעודדים אותם לתפוש את הבעיות כאתגרים, מלמדים אותם איך משדכים מענה לצורך ואפילו מציתים בהם את החוש היזמי! 
 • העשרה מעצימה ומלמדת – ישנם מוסדות לימוד שנוגעים בצורה ישירה ועקיפה ברובוטיקה. ברוב המקרים, הילדים לא "שבעים" מהמידע שמאכילים אותם בו והם רוצים לדעת וללמוד עוד. מורה פרטי לרובוטיקה יוכל לבנות תוכנית העשרה ייחודית המתאימה לגילו של ילדכם, תוך התאמה לתכנים אליהם הוא נחשף במסגרת הלימודים. מדובר על העשרה שפותחת עבור הילדים דלת לעולם חדש וכמעט אינסופי – כזה שהוכיח יותר מפעם אחת כי גם השמיים אינם הגבול.
 • היכרות עם כלים טכנולוגיים – לימודי רובוטיקה, במסגרת לימודית או פרטית, מאפשרים לילדים להבין יותר את העולם החדש, העולם המודרני שגדל ומתפתח לצידם. למרות שהם עטופים באינספור כלים טכנולוגיים, לרוב הם לא יודעים איך הם באמת עובדים, בזכות אילו פיתוחים המכונה יכולה לתקשר עם האדם וכיוצא בזה. עם מורה פרטי לרובוטיקה, הם ילמדו בצורה מעמיקה על מערכת היחסים של האדם עם המכונה שרק הולכת ומתחזקת. 


האם לימודי רובוטיקה מתאימים לכל הילדים?

השאלה הזו דומה לשאלה "האם לכל הילדים מתאים ללמוד נגינה בפסנתר?". מובן כי לכל ילד מאפיינים, תכונות ועולמות תוכן אחרים שמעוררים בו תשוקה, סקרנות והתלהבות. חשוב לציין כי לימודי הרובוטיקה נהנים מביקוש גבוה מאד עצם היותם החיים עצמם בעולם המודרני. לשאול את ילדכם באופן ישיר אם לימודים אלו עם מורה פרטי לרובוטיקה מעניינים אותו, זו אפשרות. עם זאת, תוכלו להסיק עד כמה העולם הזה מעניין אותו באמצעות "תצפית":

 • האם ילדכם מגלה עניין בשפות התכנות והמחשב?
 • האם ילדכם מנסה לפתור בעיות שונות במחשב בכוחות עצמו? (מעיד על עניין!)
 • עד כמה ילדכם מתלהב מפיתוח של מכונות ורובוטים?
 • האם ילדכם ניחן בחשיבה לוגית?
 • האם ילדכם שואל אתכם על "מאחורי הקלעים" של מוצרים טכנולוגיים מסוימים? ("איך זה עובד?")


איך לבחור מורה פרטי לרובוטיקה?

כאן באתר "לימוד נעים", תוכלו להתרשם ממגוון רחב של מורים פרטיים משלל מקצועות, לרבות תכנות, רובוטיקה, מדעי המחשב, מבני נתונים, פיתוח אפליקציות ועוד. באפשרותכם לבחור במורה המציע שיעורי אונליין (כלומר, מהבית), או במורה שמגיע עד לבית התלמיד. חשוב להדגיש: אם ישנם לימודים שניתן ללמוד אונליין הרי שהם לימודי הרובוטיקה, שכן התרגול במסגרתם הוא בתוכנות ממוחשבות. טיפים לבחירת מורה מומלץ:

 • בחרו במורה פרטי המלמד את הנושא הספציפי ברובוטיקה שמעניין את ילדכם. 
 • קראו מעט על כל  מורה פרטי לרובוטיקה והרקע שלו. ישנם סטודנטים צעירים, מורים פרטיים במשרה מלאה וגם אקדמיים מוערכים בעלי ניסיון מקצועי רב. הרקורד של כל מורה ישפיע באופן ישיר על עלות השיעור.
 • בכל כרטיס של מורה פרטי ב"לימוד נעים", מצוין מספר השיעורים שהוא לימד. איזה מידע תוכלו לחלץ מתוך נתון זה? מידת הפופולאריות של המורה (שביעות הרצון ממנו) + הניסיון שהוא צבר בהעברת שיעורים פרטיים. 
 • כמו כן, התרשמו מחוות הדעת שנכתבו ע"י תלמידים שלמדו רובוטיקה עם המורה. העריכו מורים מקצועיים, סבלניים, אדיבים וכאלו שהזמינות שלהם לתלמידים גבוהה. בהצלחה!