לימודים אקדמיים שמומלץ לתגבר בשיעורים פרטיים

לימודים אקדמיים הם פתח לתחומי דעת רחבים ולמחקר, אך עבור רבים הם בעיקר מבוא למקצוע חדש, נותנים מידע נחוץ לסטודנטים שישמש אותם בחיי העבודה שלהם וההצלחה בהם משפיעה על הקריירה העתידית. על אף ההשקעה הרבה של הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה ואף על פי שהמרצים מומחים בתחומם, לרבים ישנו קושי עם מקצוע אחד לפחות והדרך הטובה ביותר לעבור אותו עם ציון גבוה תוך הבנת החומר היא דרך תגבור בשיעורים פרטיים.

מה נותנים השיעורים הפרטיים וכיצד הם מתקיימים?

השיעורים הפרטיים מתקיימים מחוץ למסגרת הפורמלית, ותפקידם לשפר את הבנת המקצוע ולאפשר לסטודנט להשיג ציונים גבוהים יותר במסגרת התואר. כל אחד יודע כי ישנה חשיבות לציונים, אך חשיבות לא פחותה לקבלת הידע, שהרי הוא יהיה שימושי בקריירה העתידית. לכן, חשוב מאד להבין את החומר לעומקו ולהצליח להתמודד איתו.

השיעורים הפרטיים מתקיימים בדרך כלל באופן פרטני ויחידני, כאשר מי שמעביר אותם הוא בעל ניסיון, מומחה בתחום הספציפי שמכיר היטב את עולם ההוראה ואת הדרישות מהסטודנטים. המטרה של השיעורים יכולה להיות מעבר על כל החומר של הקורס והיא יכולה להיות חיזוק נושא ספציפי בתוכו, וזאת בהתאם לבקשת המשתתף בשיעור. מומלץ להשתמש בשיעורים פרטיים בכל מקצוע שמחייב הבנה, הן לצורך קבלת התואר והן לצורך העבודה העתידית.

מקצועות אותם מומלץ לתגבר

בכל תואר נלמדים מקצועות שונים הרלוונטיים לאותו תחום לימודים, ועם זאת אפשר לראות כי ישנם משרות "פופולריים" יותר אשר דורשים תגבור. כל המקצועות הללו משמשים את הסטודנטים בעבודה עצמה, רובם נחשבים למאתגרים במיוחד עבור רוב הלומדים וחשוב לדעת כי את כולם אפשר לתגבר במסגרת שיעורים פרטיים.

המקצועות מתמטיקה, אנגלית, סטטיסטיקה, חשבונאות וכלכלה הם מקצועות אשר רבים מעוניינים לתגבר באופן פרטי. גם בקטגוריית לימודי הנדסה (על המגוון הרחב שלהם) מתקיימים שיעורים פרטיים. השיעורים מאפשרים לסטודנטים להתמודד היטב עם חומר הלימוד, לשאול שאלות באופן פרטני ולקבל עליהן תשובות וכמובן – הם נותנים הזדמנות לשלוט היטב בנושא ולהוציא ציונים גבוהים במבחנים.

מאמרים נוספים בתחום?

איך להיערך לשנת הלימודים החדשה
שיעורים פרטיים במקצועות הריאליים

אל מי תרצו לפנות לצורך תגבור בשיעורים פרטיים?

תגבור אקדמי בשיעורים פרטיים ידרוש מכם להשקיע זמן וכסף, וזאת מעבר ללימוד הרגיל בו תשתתפו. כיוון שאתם עומדים להשקיע, חשוב שהמורה יתאים לדרישות שלכם ומומלץ שגם אתם תדעו מה הדרישה שלכם. עוד לפני הפנייה למורה כדאי שתנסו לארגן את החומר, להכין את הסילבוס של הקורס ולבחון מהן האפשרויות העומדות לפניכם מבחינת המורים הרלוונטיים. בשעות התגבור חשוב שהמורה יהיה מכוון מטרה, ולשם כך עליו לבצע מול הסטודנט תיאום ציפיות לפני המפגש הראשון.

כמובן, חשוב מאד לברר כי הוא מכיר היטב את מלוא חומר הלימוד האקדמי. תגבור אצל מורה המתאים לחטיבת הביניים או לתיכון אינו דומה לתגבור אצל מורה המתמחה בהוראת סטודנטים, ועל כן חשוב לבדוק שיש לו הידע המתאים והניסיון ללמד גם אתכם.