כך תשמידו את הצלוליט לתמיד

גם אתן רוצות להשמיד את הצלוליט לתמיד? כן כן יש לזה פתרון. קראו את המאמר שלי ותתחילו לראות תוצאות תוך זמן קצר אבל לפני שנתחיל, בואו ניישר קו

מה זה צלוליט

ראשית, אל לכם להתבלבל בין צלוליט לצלוליטיס שהיא דלקת חיידקתית של רקמות תת עוריות. במאמר זה אנו עוסקים בתופעה האסטתית שנקראת צלוליט שמעסיקה נשים רבות (וגם גברים) שהיא הצטברות של תאי שומן ברקמות שמתחת לעור שיוצרים מן מראה גלי ולא אסטתי (לרוב באיזור הירכיים). 

הסיבות להופעת הצלוליט

נטייה גנטית, תזונה לקויה, מין. אצל נשים יש נטייה גבוהה יותר להתקל בה מלגברים מסיבות הורמונליות 

טיפים להסרת צלוליט

  • אימון אירובי אינטנסיבי 

הצלוליט הוא סוג של רקמת שומן, לכן קודם כל נרצה להיפטר המשומן. לבצע אימון אירובי של לפחות חצי שעה 2-4 פעמים בשבוע. מה זה אומר? לצאת להליכה קצבית או ריצה, רכיבת אופניים.

פעילות אירובית כזאת מזרימה יותר דם לפלג הגוף התחתון שנמצא במאמץ, כך נוצרים כלי דם חדשים ובכך זורם יותר דם לאיזורים אלה כך שביכולתם לנקז טוב יותר את ההצטברות של השומן כדי להוריד צלוליט , נרצה לשלב אימון אינטרוולים בריצה שלנו . בשביל שהדופק יעלה . אם תתמידו לאורך זמן בנחישות וסבלנות תראו שמרקם העור שלנו משתנה והופך לחלק יותר עם הזמן

  • תזונה

תזונה בריאה זה לא סוד ובטח לא חדש לכם שאני אומר תזונה בריאה אבל כן זו עובדה . אז בעצם להקפיד לאכול פירות וירקות במקום ממתקים , שומנים בריאים כמו אבוקדו , אגוזים ודגנים . בואו נגיד ככה כל הבצקים בורקסים , לחם לבן , משקאות מתוקים , עוגות ושאר מאפים הם הראשונים שמביאים איתם צלוליט . אז תשאירו אותם בצד בזמן התהליך.

  • שתיית מים מרובה

לשתות הרבה מים אם אתם לא שותים 2-3 ליטר מים ביום כדי שמעכשיו תצמדו לבקבוק מים . אנחנו לא שותים מספיק מים , בנוסף לכך האוכל שאנו אוכלים הינה לכם מתכון לצלוליט. אז למה מים ? המים עוזרים לנו להוציא רעלים שמסרבים לצאת מהגוף . אם אתם שותים הרבה משקאות מתוקים תתחילו בהורדת המינון בהדרגה .

  • הפחתת צריכת מלח

להפחית את המלח שצורכים בארוחות . המלח שרובינו משתמשים בו מביא לייבוש נוזלים של הגוף מה שלגמרי תורם להופעת הצלוליט . בקיצור אין מה לחשוב יותר מדי , פשוט להיפטר מהמלח המזוקק שבבית ולעבור לתחליפים בריאים יותר כמו מלח הימלאיה.

  • לחטב את השרירים

מה זה בעצם חיטוב הגוף? זה הורדת אחוזי שומן והגדלת מסת שריר . אם קודם המלצתי על אימון אירובי שיעזור לשריפת שומנים , עכשיו אנחנו צריכים לעבוד על חיטוב במיוחד במקומות הבעייתיים אליהם לרוב מגיע הצלוליט . התחילו לבצע תרגילים ספציפיים שעובדים על הירך האחורית והפנימית והישבן.