טיפים ללימוד נושאי אנגלית לילדי כיתות א'

תופעת האינטרנט כבר מזמן הפכה את העולם לגלובלי יותר והשימוש ברשת האינטרנט מחייב ידיעה מעמיקה בשפה האנגלית. רכישת השפה היא נכס עבור כל אדם. נשאלת השאלה - מאיזה גיל כדאי להתחיל ללמוד את השפה?

לשאלה זו אין תשובה חד משמעית וחשוב להתייחס לעובדה, שגם ילדים בגילאים צעירים יכולים ללמוד שפה חדשה כאשר הם עושים זאת בדרכים מותאמות שיש בהן כיף והנאה.

במידה ויש לכם ילד בכיתה א', ואתם מעוניינים שיתחיל ללמוד אנגלית - חשוב להתאים את הלמידה לרמה הלימודית שלו, לתחומי העניין שלו וכמובן לבחור בנושאים בסיסיים שיהיה לו קל לזכור ולשנן.

לכן, כאשר לומדים על האותיות ועל הסדר שלהן בדרך של שירים ומנגינה - יהיה לו קל יותר לזכור את הסדר ושמות האותיות וכך למעשה הם יעברו את השלב הבסיסי של רכישת השפה. לאחר שהילד יודע בעל פה את הסדר שלהן, קל יותר להמשיך הלאה, לזהות את הצליל של כל אות, איך היא נכתבת ואילו מילים שונות הקשורות לעולם התוכן של ילדים מתחילות בה.

כאשר ילדכם ילמד אותיות ומילים דרך שירים ולחן יהיה לו קל מאד להתמסר ולרצות להמשיך בלמידה. באתר תוכלו לבחור מתוך מאגר רחב, שיעורי אנגלית אונליין דרך המחשב לילדים ביסודי ולרמת כיתה א.
 

הטיפים ללימוד אנגלית שיעזרו לתלמידי כיתה א'

נושאי הלימוד לפי סדר חשיבות

אז מאלו נושאים יהיה כדאי להתחיל? סדר האותיות באנגלית! על פניו, ילד שאינו מכיר את אותיות ה ABC עלול שלא להבין במה מדובר. יחד עם זאת - גם עבור ילדים צעירים שמתחילים ללמוד על האותיות העבריות בכיתה א.

לימוד אותיות באנגלית לילדים

לימוד האותיות עצמן עשוי להיות שלב מאתגר, שכן אי אפשר ברוב הפעמים להקביל את האותיות לשפת האם. יש צורך בהסברים מעמיקים או במתן דוגמאות, על מנת שהילד יבין בקלות רבה יותר מה תפקידה של כל אות ויבין את הצרופים המיוחדים בין האותיות (כמו למשל השילוב של Th).

יחד עם זאת, אין צורך להעמיס על הילד ויהיה מספיק בגיל זה ללמוד על  צרופי אותיות שאינן מסובכות ושאין בהן חוקיות מיוחדות. כך יוכל הילד להרחיב את אופקיו וללמוד אותיות חדשות אודות הצליל והכתיבה שלהן.

שמות עצם באנגלית

שמות עצם הם מילים שנמצאות סביבנו כל הזמן אך לא תמיד קל לזהות אותן. כמו שילדים בגיל צעיר לומדים לדבר בעברית ולהכיר את שמות העצם תוך שימוש ביכולת התפיסה המהירה שלהם יחסית, כך בדיוק, מתבצעת הלמידה גם בשפה האנגלית. כאשר הילד שואל ומתעניין בשמו באנגלית של חפץ זה או אחר - הוא גם יעשה את המאמץ לזכור את המילה שלמד ואפילו ישמח לומר אותה בעצמו ברגע שייתקל שוב באותו החפץ..

חשוב לשבח את הילד על כך שזוכר, שואל ומתעניין כדי שיקבל חוויית למידה טובה, חיובית ונעימה והוא ירצה להמשיך ללמוד, לחקור ולשאול.

שמות גוף באנגלית

למידה של שמות גוף באנגלית היא אמנם שלב מתקדם, אך יש בה ערך רב, שכן בזכותה יכול הילד להתחיל להביע מילים שונות שקשורות יותר לעצמו. בזכות רגשות, רצונות והרחבת אוצר המילים - כך יוכל הילד לבנות משפטים יותר מורכבים, להביע את כוונתו באופן ברור יותר ואף לפנות אל בני משפחתו בגוף שני.

חשוב שגם לימוד של שמות גוף יתבצע בדרך נעימה וחיובית המותאמת לרמתו המנטלית של הילד. כדאי להוסיף גם אוצר מילים הקשור לילד באופן אישי. כאשר הדוגמאות שניתנות יהיו קשורות ישירות אליו - כך יהיה לו קל יותר לשנן ולזכור את המילים החדשות שהוא לומד.

לימוד צבעים באנגלית לילדים

לימוד צבעים הוא השלב האהוב בלמידה אצל ילדים. הצבעים מהווים חלק מהותי בעולם התוכן המותאם לרמת הלמידה שלכם. לכן כאשר מוסיפים את הפירוש באנגלית של כל צבע - נוצרת התרגשות חדשה. לרוב, ילדים בגילאי 6-7. ילדים בגילאים האלו אוהבים לצייר וליצור. כאשר עליהם לנקוב בשמו באנגלית של כל צבע,

ההנאה מהלמידה תגדל באופן משמעותי. כך יהיה אפשר יהיה להתקדם בהדרגתיות מצבעי היסוד לצבעים נוספים, ללמוד על ערבובי צבעים וללמוד אודות צבעי היסוד המרכיבים את צבעי הקשת. אין ספק שמדובר בשלב בלמידה שהילדים יזכרו וייהנו ממנו במיוחד.

טיפ  מוצלח ללימוד אותיות ומילים באנגלית

לימוד אנגלית לילדים בגיל צעיר באמצעות ספרי אנגלית המותאמים לילדים בכיתה א' הוא כדאי, ויכול להקל משמעותית על תהליך לימוד המילים והאותיות. לכן בשלב ההתחלתי מומלץ לקרוא ביחד עם ילדכם ספר. חשוב מאוד שיתחבר לתוכנו.

שלב ההתחלתי: עברו איתו על מילים אנגליות שנעשה בהם שימוש גם בשפה העברית כגון: לימון

לאחר מכן: עברו איתו על מילים שכיחות שנצברו במודעות שלו כמו מאוס. כך יהיה לו קל יותר לזכור ולשלוף אותם במהלך השיחה.


מאמרים דומים