פעילות גופנית תורמת להישגים לימודיים

עם המצב הנוכחי, בשנת 2021, יש קורונה. רוב היום אנחנו בבית ואנחנו זזים פחות מהיום יום שלנו בצורה משמעותית. לכן יותר קשה לנו לשבת בזום וללמוד או לתרגל את שיעורי הבית שלנו ולשמור על ריכוז לאורך זמן.

 

אז מה ניתן לעשות?

הפתרון הכי יעיל הוא פעילות גופנית. לצאת מתחת לבית ולעשות ריצה או הליכה של 20 דק' עד 30 דק'. הפעילות גופנית הכי מינימלית תעזור לנו. ניתן גם להשתמש במתקני הכושר שבחוץ לכמה דק'. או אולי לעשות בבית כמה קפיצות, כפיפות בטן ושכיבות שמיכה.

 

אז איך בעצם פעילות גופנית עוזרת ללימודים שלנו?

ככל שנזוז יותר, מצב הרוח שלנו ישתפר וכך גם מצבנו הנפשי. התזוזה משפיעה לנו על המוח בלי שנשים לב או נרגיש. כשמצב רוחנו משתפר, כך היכולות הלימודיות שלנו גם עולות שלב ואנו מצליחים יותר, מבחינת הבנה, הקשבה ותרגול. היא גם מחזקת לנו מאוד את הזיכרון.

אנחנו גם הופכים ערניים, ממש כאילו שתינו כוס גדולה של קפה.

הערך המוסף של פעילות גופנית, היא העובדה שמצב בריאותנו גם משתפר על הדרך. כשאנו עושים ספורט אחוזי השומן שלנו בגוף יורדים ככל שנתמיד. מעבר לכך, זרימת הדם וחילוף החומרים עובדים יותר טוב. אוטומטית אנו מרגישים נפלא.

אנחנו פתאום חושבים חיובי ומחייכים ולא מבינים למה, אין ספק שזה בגלל ה- 20-30 דקות ספורט שעשינו, או אפילו הכמה תרגילים בבית שעשינו.

 

אז מה ההמלצה לילדים?

ההמלצה הגבוהה ביותר לעשות כל יום ספורט 60 דק'.

אבל מחקרים הוכיחו שלא חייב, שניתן לעשות ספורט יום כן ויום לא וגם זמן מינימלי.

העיקר להפעיל את הגוף מעבר לתזוזה הרגילה שלנו.

 

תמיד נחמד לעשות ספורט או פעילות עם חבר טוב, באם נקבע באופן קבוע עם חבר כך תהיה לנו המוטיבציה הגבוהה ביותר להתמיד. כי גם נבלה יחד וגם נעשה את הספורט שלנו בעקביות אתו.

נזכיר אחד לשני שהיום יש לנו פעילות גופנית לבצע ונמשוך אחד את השני לצאת מהבית.

אופציה נוספת זה לעשות פעילות גופנית יחד עם חברים דרך הזום. בכל פעם מישהו אחר יהיה המאמן שיגיד לכל החברים איזה תרגילים לעשות וכולם יעשו. זה גם יכול להיות מאוד כיף.

המלצה שלי, לעשות מעקב רגשי ולימודי. יצאתי להליכה או ריצה של כמה דקות מתחת לבית וכתבתי לי במחברת איך הרגשתי לאחר שעה. בנוסף לאחר כמה שעות הכנתי שיעורי בית וכתבתי לי האם הרגשתי שיפור בריכוז או ביכולות החשיבה.

המעקב יוכיח לכם את הטענות הכתובות כאן.

 

בימים רגילים (שאין קורונה), ניתן לעשות משחק חברתי בחוץ כפעילות גופנית. לשחק כדורגל, כדורסל, שבויים, מחבואים, תופסת וכו'.

המלצה נוספת והכי חשובה, באם ואתם בתקופת מבחנים, הדרך הטובה ביותר להשיג ציונים גבוהים, מעבר לתרגול נכון ומירבי. זה לעשות ספורט ולדאוג לשתות מים.

הנוזלים גורמים לגוף שלנו לפעול טוב ולשמור לנו על הערנות במקסימום זמן.

לסיכום, באופן כללי הכי חשוב בסופו של דבר קצת לזוז וגם לצאת מהבית. לא טוב לנו להישאר בבית כל היום. באם נצא ונשאף אויר קצת ונעשה פעילות גופנית לבד או עם חברים, כבר נרגיש בהבדל. ההבדל הקטן הזה גורם להד גדול מאוד שמשפיע לנו על ההישגים הלימודיים באופן אוטומטי ומיידי לחלוטין. מעבר להישגים הלימודיים, כבר נרגיש בהבדל מבחינת מצב הרוח שלנו לאורך היום.

מצב רוח טוב חשוב לנו, כיוון שכך אנו מתנהגים יותר טוב כלפי משפחתנו וחברנו וגם כל דבר שאנו נבצע, נבצע על הצד הטוב ביותר עם תחושת סיפוק והנאה.

בהצלחה לכולם.