כיצד מתנהל שיעור מתמטיקה דרך האינטרנט?

תלמידים רבים בחטיבה ובתיכון ואף סטודנטים שצריכים לחזק ולשפר את הידע במתמטיקה זקוקים לשיעורים פרטיים ובמהלך השנים האחרונות עלה מספרם של האנשים שנעזרים בשיעורים פרטיים במתמטיקה באופן ניכר.

המתמטיקה נחשבת לאחד המקצועות הקשים ביותר ומכיוון שלא כולם נולדו עם ראש ריאלי וחיבה מיוחדת למספרים המקצוע גורם ללחצים רבים וניתן לראות שבתקופה של בחינות הבגרות יש תלמידים מגיעים למצב של היסטריה.

כל אלו גורמים למורים הפרטיים במתמטיקה להיות מבוקשים ביותר אך ממש לא פשוט למצוא מורה טוב ובשביל זה צריך להכיר את השיטות היעילות ביותר כיצד לעבוד עם מורה לקראת בחינה - לחזק את הנקודות החלשות, לדעת כיצד להסביר ובחלק מהמקרים אפילו לגרום לתלמיד לא רק להשתפר ולקבל ציונים טובים אלא גם לאהוב את המקצוע שכל כך הפחיד אותו.

לשיעורי מתמטיקה באינטרנט יש יתרונות רבים ומגוונים

שיטות לימוד חדשות שמקלות על התלמידים

אם בעבר הלא רחוק היו התלמידים צריכים לשבת עם המורה בביתם או להגיע אל ביתו, לבזבז זמן בנסיעות ולשלם מחירים גבוהים הרי שבנושא זה המצב השתפר והתפתחות האינטרנט הובילה לכך שניתן לקבל שיעורי מתמטיקה באינטרנט.

לימוד מתמטיקה באינטרנט חוסך לתלמידים את זמן הנסיעה ומאפשר להם לשלם מחירים נוחים יותר, אם המורה היה מגיע לביתם הם היו צריכים לשלם לא רק עבור השיעור אלא גם עבור הנסיעות – הצטברות השיעורים הייתה גורמת להוצאה כספית גדולה שלא כל ההורים או התלמידים יכולים לממן.

כמו כן, יכולים התלמידים לבחור בין מגוון מורים ולהגדיל את הסיכויים שלהם למצוא את המורה המתאים ביותר.

איך להיערך לקראת שיעור מתמטיקה באינטרנט?

אם החלטתם לקחת שיעור פרטי במתמטיקה דרך האינטרנט וליהנות מהיתרונות הרבים של שיטת הלמידה הזו חשוב שתיערכו לשיעור באינטרנט בהתאם מכיוון שיש הבדלים בין שיעור מתמטיקה פרונטלי ובין שיעור מתמטיקה באינטרנט. לפניכם 4 נקודות שיסבירו כיצד יש להיערך לשיעור באינטרנט:

סדרו לעצמכם מקום נוח ושקט – נקודה זו דומה מאוד לשיעור הפרונטלי רק שבמקרה זה יהיה עליכם לא רק לדאוג לסדר וניקיון (מומלץ להוסיף גם איזה עציץ למען האווירה), לתאורה מתאימה ולכסא נוח, לשיעור זה תצטרכו גם להניח את הפלאפון במרחק כשהוא על שקט ולא לגלוש באינטרנט. אם יש לכם חיית מחמד שעשויה להיכנס ולדרוש תשומת לב השאירו אותה מחוץ לחדר, במילים אחרות – דאגו לכך ששום דבר לא יסיח את דעתכם ולא יפגע בריכוז שלכם.

יכולת למידה מול מחשב – כולנו רגילים לשבת מול המחשב ולגלוש באתרים ורשתות חברתיות, אך למידה דרך המחשב היא כבר דבר אחר. הבשורה המשמחת היא שגם אותה אפשר לתרגל ואם הלמידה אינה טבעית לכם זכרו שהתמדה ומיקוד יסייעו לכם לרכוש את ההרגל החיובי הזה.

הכנת מטלות – בדיוק כמו בשיעור פרונטלי כך גם בשיעור באינטרנט: בשני המקרים חשוב שתקפידו להכין את המטלות אחרת לא תצליחו להתקדם ובעצם תבזבזו זמן וכספים.

ארגון – ארגנו את קבצי הלימוד באופן מסודר כך שיהיה לכם קל למצוא אותם. זכרו – סדר וארגון הם המפתח להצלחה. שיהיה לכם בהצלחה!