כיצד לעבוד עם מורה לקראת בחינה במתמטיקה

אתם  לא חושבים שתוכלו להצליח בזה לבד, ולכן לקחתם מורה פרטי למתמטיקה. זאת החלטה מצוינת: מורה פרטי יוכל להסביר לכם את החומר אחד על אחד, למצוא אתכם בדיוק את הנקודות שאינכם מבינים, לסגור לכם פערים וללמד אתכם שיטות פשוטות לפתרון בעיות.

ובכל זאת, יש מי שעובדים שעות עם מורים פרטיים ועדיין ממשיכים להתקשות במתמטיקה. מדוע זה קורה ואיך אפשר לפתור את זה? כדי שתוכלו למקסם את התועלת מהשיעורים הפרטיים שלכם, ולוודא שאתם מנצלים אותם כראוי, הנה כמה טיפים לדרך העבודה המומלצת עם מורה פרטי למתמטיקה.

למציאת מורה פרטי למתמטיקה בפריסה ארצית – לחצו כאן!

 

כיצד לעבוד בצורה נכונה עם מורה למתמטיקה?

כדי להפיק את המירב משיעורים פרטיים מומלץ להזמין שיעורים מידי פעם ולשמור על כושר למידה לאורך כל שנת הלימודים.

לפניכם מספר טיפים שיסייעו לכם לעבוד עם מורה פרטי:

ודאו שהמורה באמת מקשיב לכם

הקשבה היא תכונה חשובה מאד אצל מורים פרטיים ולא כולם מעריכים אותה כראוי. כאשר אתם עובדים עם המורה על נושא מסוים, האם הוא מסביר לכם את הנושא באופן מכני ויבש ועובד אתכם באופן נוסחתי, או שהוא שואל אתכם שאלות כדי להבין היכן בדיוק נעוצים הפערים שלכם ומקשיב  בתשומת לב לתשובות שלכם? אם תצליחו לגרום לו להבין איפה בדיוק אתם מתקשים, כך הוא יוכל לעזור לכם טוב יותר.

תנו למורה לאתגר אתכם

תלמידים רבים כל כך חוששים מכך שהם לא מבינים נושא כלשהו במתטיקה, שהם מעוניינים להשקיע רק בו ולא להתקדם לנושא הבא. אבל, חלק מהמפתח להצלחה הוא דווקא להתקדם עם המורה הפרטי גם לנושאים שהכיתה עוד לא הגיעה אליהם. אם המורה הפרטי דואג לעשות את זה אתכם, הוא יביא אתכם למצב שבו כאשר כבר ילמדו חומר זה בכיתה, אתם לא תהיו בפער ולמעשה כבר יהיה לכם ביטחון בידע שלכם בנושא זה – וביטחון זה יוכל לעזור לכם גם בנושאים אחרים.

תרגלו עם המורה שוב ושוב נושאים שאתם מתקשים בהם

לצד ההתקדמות בחומר, שכבודה במקומה מונח, המורה והתלמיד חייבים תמיד לחזור אחורה לנושאים הקודמים אותם התלמיד לא הבין עד הסוף ולתרגל אותם שוב ושוב – עד שיש הבנה. לא רק שהתרגול בדרך כלל מביא בסופו של דבר בהצלחה, אלא שהוא גם עוזר להבנת החומר העתידי – שכן, מתמטיקה היא מקצוע בו הידע בכל שלב נבנה על הידע מהשלב הקודם.

ודאו שהמורה מאזן בין התיאוריה לפרקטיקה

כדאי להבין מתמטיקה כמו שצריך, חשוב מאד להבין גם את התיאוריה שמאחורי המספרים והנוסחאות. רק לפתור תרגילים יכול להועיל רק עד גבול מסוים – שכן, אם התלמיד נתקל בבעיה או בתרגיל שאינם בפורמט הרגיל ונועדו לאתגר אותו, הוא יתקשה להבין אותם ולפתור אותם ללא בסיס תיאורטי מוצק. מאידך, רק תיאוריה גם היא אינה מספיקה, שכן מטרת השיעורים הפרטיים היא בסופו של דבר לעזור לתלמיד להצליח במבחנים שמבוססים על תרגילים. לכן, ודאו שהמורה הפרטי שלכם עובד אתכם גם על הבנת התיאוריה, וגם פותר אתכם תרגילים.