4 משחקים מגניבים ויעילים ללימוד אנגלית

מי אמר שאפשר ללמוד אנגלית רק בשיעורים בבית הספר או בשיעורים פרטיים? באמצעות משחקים שונים (שאת רובם תוכלו להכין לגמרי בעצמכם!), תוכלו להעשיר את אוצר המילים של ילדיכם! השפה האנגלית נתפשת המון פעמים כמאיימת (כמו כל דבר זר ולא מוכר), אך בעת שישנה חוויה של הצלחה בהבנת הנקרא והנשמע באנגלית, מגלים עד כמה כייף ללמוד ועד כמה ההתמדה משתלמת.

הדרך שלכם לייצר חוויה טובה אצל ילדיכם בכל הקשור באנגלית? באמצעות משחקים! מדוע?

  • המשחקים מעודדים שיתוף פעולה ומייצרים עניין בקרב הילדים
  • חוויה אחת של הצלחה יוצרת פתח לעוד משחקים נוספים (למידה נוספת)
  • זמן איכות משותף שלכם עם ילדיכם 

משחקים ללימוד אנגלית

1.משחק הזיכרון לילדים

אין כל ספק כי הדרך הטובה ביותר להעביר לילדים תכנים לימודיים-חינוכיים היא באמצעות משחקים. סביר מאד להניח כי שיפור אוצר המילים שלהם באמצעות מבחן אפרורי על הדף קצת פחות יצליח. מה יצליח בוודאות? משחק הזיכרון! מה עליכם לעשות?
התמקדו על עולם תוכן מסוים. לדוגמא: טבע / תחבורה / רהיטים / צבעים / בעלי חיים / מאכלים
הכינו בבית קלפים: מצד אחד כתבו את שם המילה באנגלית ומהצד השני ציירו את המילה
כך, תוך כדי משחק, הילדים ישננו את אוצר המילים שלהם!

2.אפייה ביתית עם מתכון באנגלית!

רבים מעידים כי הם גילו את המטבח בעקבות משבר הקורונה. ואם ממש לדייק? את עולם האפייה! אתם רוצים לשפר את האנגלית שלכם ולהעשיר גם את אוצר המילים של ילדיכם? רגע לפני שאתם פותחים את ספר העוגות האהוב עליכם בעברית, למה שלא תכינו מתכון באנגלית? זוהי דרך מצוינת להעשיר את אוצר המילים, ואפילו להכניס ניחוח של חו"ל למטבח. שוברים ביצים לקערה או מנפים קמח? דברו את הפעולות באנגלית מול הילדים. במתכון הבא שתכינו הם כבר ילמדו אתכם...

3.השלמת משפטים בסיפור

בהנחה ולילדיכם כבר יש אוצר מילים בסיסי באנגלית, תוכלו לכתוב סיפור קצר וילדיכם יצטרך להשלים משפטים עם מילים מבנק מילים. בכדי לעורר עניין ולהבטיח כי ילדיכם יטעם את טעם ההצלחה, חברו סיפור שהנושא שלו הוא המשפחה שלכם. לדוגמא: ביום ____ נסענו ל_____. עצרנו בדרך ב____ ואכלנו_____. הדרך הזו יעילה במיוחד להעשרת אוצר המילים מאחר והיא נשענת על חוויה אמיתית של הילד. הנה לכם עוד דוגמא נוספת איך דרך פעילות משותפת של הורה-ילד, ניתן ללמוד אנגלית!

4.שיעור פרטי בסגנון "שיחה חברית"

גם אתם מדמיינים לעצמכם את השיעורים הפרטיים כשיעורים המבוססים על מחברות, חוברות עבודה, מחיקות ודפי טיוטה? אז נכון, שיעור פרטי "קלאסי" מבוסס בעיקרו על תרגולים, אך ניתן (ורצוי) לגוון את פורמט הלמידה. אחת לכמה שיעורים, אפשר להקדיש שיעור פרטי למעין משחק – שיחה שלמה עם המורה באנגלית. על מה אפשר לדבר? על כל נושא שבעולם! היתרון האדיר הוא שכל נושא שיחה מקדש אוצר מילים אחר ומרחיב אותו. לדוגמא:

  • שיחה על משבר הקורונה וההשפעות הכלכליות 
  • שיחה על תקופת החגים בישראל ומשמעותה
  • איך להיות חכמים בשמש בתקופת הקיץ ועוד...

שיחה חברית עם המורה הפרטי מתאימה לתלמידי בית הספר, אך גם למבוגרים הלומדים אנגלית. מובן כי רמת השיחה, נושא השיחה ואוצר המילים בה, יותאמו לרמת התלמיד. 


מאמרים דומים