10 סיבות להמלכת הגיטרה כמלכת כלי הנגינה

1) אנשים אוהבים לשיר והגיטרה היא כלי ליווי אולטמיטיבי.  כלי נשיפה לא מאפשרים לנו לשיר ולנגן בו זמנית. כלי הקשה לא יוצרים צלילים מלודיים מובחנים ורוב הכלים האחרים לא יכולים ליצור הרמוניה (אקורדים) בנוסף עוצמת הנגינה של הגיטרה תואמת מאוד את עוצמת קול השירה האנושי ומאפשרת גם שינויים דינמיים של ווליום לפי רגש הזמר.

2) את הגיטרה אפשר לחבק (תנסו כשאף אחד לא מסתכל)  אפשר לקחת אותה אתנו לכל מקום. (יש גם את המגזימים שלוקחים אותה לשירותים)  בעוד שכלי נגינה הרמונים כמו הפסנתר קצת מגבילים את מי שמאתנו שהוא לא הענק הירוק.

3) הגיטרה היא כלי יחסית זול. כל אחד יכול לרכוש אחת פשוטה וגם הפשוטות יכולות להשמע נפלא כשזוג הידיים הנכונות פורטות עליה.

4) הגיטרה היא כלי שמאוד נוח להופיע אתו. אפשר להפגין אתה נוכחות פרונטלית על הבמה והיא לא מגבילה את תנועות הגוף. 

5) כמעט כל להקות הרוק/קצב/פופ מוצפות בסאונד של גיטרות כבר יותר מ 60 שנה. זה אומר שעוד כשהיינו עוברים בבטנה של אמנו כבר אז נחשפנו לצלילי Beatles/Led zeppelin/Dire straits/ Gun &Roses והרשימה לא נגמרת. כמעט אפשר לומר שזה ב DNA שלנו :)

6) מאוד נוח להלחין שירים על הגיטרה מסיבות שאני לא אפרט עכשיו אבל אכתוב עליהן בעתיד (תנסו לכתוב שיר על טרומבון).

7) הגיטרה היא כלי קצב. הרבה אנשים לא מבינים את זה ולא מנצלים את זה. הגיטרה יכולה לחקות כל מקצב תופים וכמובן בנוסף לבנות על זה הרמוניה של אקורדים או מנגינה. מה שאומר שאפשר עם עבודה נכונה לעשות קאבר לכל שיר רק עם גיטרה ועדיין ברוב הפעמים להעביר את הרוח של השיר.

8) הגיטרה החשמלית יכולה להפיק המון סוגים שונים של סאונד אם זה בגלל נגינה שמייחדת את הנגן ואם בגלל השפע הרב של גיטרות/מגברים/אפקטים. השילוב האינסופי הזה מאפשר לכל נגן להיות מיוחד באיך שהוא נשמע גם אם הוא לא נגן טכני מעולה.

9) המנעד הטונלי ( מספר הצלילים מהנמוך לגבוה) שגיטרה יכולה להפיק הוא שלוש וחצי אוקטבות. זה המון ביחס לרוב הכלים. זה אומר הרבה אפשרויות והרבה יותר עניין.

10) שום כלי לא התפתח בצורה רב סגנונית כמו הגיטרה. יש כל כך הרבה סגנונות נגינה ותת ז'אנרים שאנשים פיתחו וכל סגנון מוזיקלי כמו מטאל/פולק/בלוז/ג'אז/אינדי/ג'יפסי/פלמנקו/ספרדי מכיל בתוכו עשרות תתי ז'אנרים של נגינה. למי שיבחר ללמוד גיטרה תמיד תהיה המון בחירה ולאן להתקדם. 

אם יש עוד סיבות שאתם חושבים שהגיטרה היא הכלי שהכי שווה להשקיע בו תגידו לי ואני אוסיף. תמיד משמח אותי לשמוע למה אנשים מתחברים לכלי הזה.