הכנה נכונה לבגרות במתמטיקה 4 יחידות


בחינת הבגרות במתמטיקה ברמה של 4 יחידות הינה אחת מהבחינות הקשות שקיימות, שכן מדובר במקצוע שיש בו חומר רב ללמוד ולשנן ורמת הקושי נחשבת לקשה. אמנם לא מאתגרת ותובענית כמו 5 יחידות, אך גם כאן על התלמידים להפגין חשיבות מתמטית ולוגית ויכולות מרשימות של תושייה ופתרון בעיות ותרגילים.

הכנה לבגרות במתמטיקה 4 יחידות כוללת טכניקות ושיטות שונות להבנת התרגילים, כמו גם ארגון נכון של זמן הבחינה על מנת שהתלמיד לא יגיע למצב של דוחק בזמן ויספיק לבצע את המוטל עליו ואת מספר התרגילים הדרוש.

אילו נושאים נלמדים במתמטיקה ברמת 4 יחידות?

נושאי מתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד נחשבים למאתגרים ומסובכים יותר עבור חלק מן התלמידים. אחד מן הנושאים השכיחים בבחינה עוסק בגיאומטריה אנליטית מעגל, מערכת צירים ומשוואות של קווים ישרים. מדובר על פתרון של בעיות בהנדסת המישור והמרחב על ידי שימוש בכלים אלגבריים ומתמטיים כמו משתנים ומשוואות.

את המשוואות יש לפתור בשיטות שונות, תוך שימוש במשתנים ביחסי גומלין וכך אט אט גם מתקבל הפתרון הדרוש לתרגיל עצמו וגם נחשפים כל המשתנים של המשוואה. על מנת לפתור את משוואת המעגל, לדוגמא, יש להביא לידי כך שהמשתנים שיהיו גלויים יהיו נתונים של נקודת מרכז המעגל, אורך רדיוס המעגל ונתוני נקודה נוספת.
בחינת הבגרות במתמטיקה ברמה של 4 יחידות הינה אחת מהבחינות הקשות שקיימות

כיצד להתכונן נכון לבחינת הבגרות 

תרגול מעשי ושינון החומר - הרבה מהלמידה הדרושה לקראת בחינה זו מתבצעת על ידי תרגול מעשי ושינון נוסחאות ודרכי עבודה. כאשר החומר ברור - חשוב לבצע תרגולים חוזרים של תרגילים בדרגות קושי שונות וכך להיות מוכנים לקראת כל סוג של שאלה או תרגיל.

כאשר העזרה לתלמיד מתקבלת דרך אתר אינטרנט, המורה נמצא במרחק של לחיצת כפתור ובעצם זמין בכל זמן כדי לסייע לתלמיד. חלק מהותי ובלתי מבוטל מההכנה קשור דווקא בצד המנטלי והרגשי.

לימודים מקוונים באינטרנט - במידה והתלמיד מתקשה או שמתעוררות אצלו שאלות הוא יכול לפנות אל אתר האינטרנט לימוד נעים, ליצור קשר עם מורה פרטי במתמטיקה ל-4 יחידות באינטרנט ולקבל את כל ההסבר שדרוש לו, בשיעור מקוון מכל מקום.

שיעורים פרטיים פרונטליים - חשוב מאד שהתלמיד לא יתייאש ויחפש כל עזרה שהוא דרוש לה על מנת להצליח ולהבין לעומק את החומר. במידה ויש לו שאלות לגבי גיאומטריה אנליטית הסבר או שיטות פתרון  - מורה פרטי למתמטיקה יוכל לסייע פנים מול פנים. 

תמיכה נפשית - לחץ רב מופעל על התלמידים לקראת בחינה זו וכאשר יש מי שעומד לצדם, תומך בהם ומעודד אותם - קל להם הרבה יותר להתמודד עם החומר.

אם התלמידים יקבלו את החיזוק הדרוש להם זה יבוא לידי ביטוי בזמן הבחינה. התלמיד יידע שלמרות הקושי ומגבלת הזמן - הוא גם מוכן וגם מודע לכך שביכולתו לעשות מה שצריך על מנת להתמודד עם התרגילים ולפתור אותם בדיוק כפי שצריך ומצופה ממנו.