שפת הגוף – הגוף כראי לנשמה והרגשות

אנו מביעים בין 60-93% של התקשורת שאנו מקיימים דרך שפת הגוף. 
רובנו בדרך כלל עוברים את החיים עם חשיבה על מה לומר ... ולא באיזה צורה לומר את זה
או מה גופנו משדר כשאנו אומרים את זה.
לימוד שפת הגוף יעזור לכל אחד להתחבר עם אנשים בצורה יעילה יותר וירחיב את יכולות התקשורת. 

מה הבנת שפת גוף תעזור לנו

  • להבין איך אנשים אחרים רואים אותנו
  • יכולת שידור המסר הנכון שאנו חפצים בו למשל תבטח בי
  • כדי לקרוא את הסימנים שהאדם השני שולח לנו בחזרה


לימוד שפת הגוף יעזור לכל אחד להתחבר עם אנשים בצורה יעילה יותר וירחיב את יכולות התקשורת. כאשר אתם מזהים תנועות קטנות מסויימות שהאדם השני עושה, תוכלו להבין אותם טוב יותר וכך להוביל לתקשורת טובה יותר. בהתאמת הדרך שאנחנו בה עומדים, יושבים, זזים ומתקשרים עם אנשים וגם עם חיות, נוכל לזרום בדרכינו בקלות יותר ובצורה חיובית יותר.

קריאת שפת הגוף

במחקר שנערך באוניברסיטת פנסילבניה כדי לקבוע באיזו מידה שפת הגוף של האדם יכולה להשפיע על הרושם שיש לאנשים עליו. הממצאים המפורטים שעלו

  • 55% מהרושם שאנשים מגיעים אליו הוא דרך היציבה שלכם ותנועות הגוף
  • 38% מבוסס על טון הדיבור שלכם
  • 7% מבוסס על מה שאתם אומרים

חשיבות ידיעת קריאת שפת הגוף

אנשים רבים מדכאים את רגשותיהם ודעותיהם בגלל חוקי החברה שמכריחים אותם ללכת לפיהן. אבל מכיוון שהרגשות הפנימיות וההבנה הפנימית עדיין קיימות, הן משתקפות בשפת גופם. בהתבסס על העובדות האלו, אנו יכולים להסיק שלמידת קריאת שפת גוף תתן לנו הבנה עמוקה יותר על האנשים ותעזור לנו לפענח סימנים תת הכרתיים רבים.

יש לחלקים של הפנים שמשקפים את "משחק התפקיד", תפקיד חיוני בלהראות לאחרים מה האדם מרגיש ולפעמים גם מה הוא חושב.  התנועות הזעירות ביותר הקשורות לשרירים סביב העיניים והפה נקראות "microexpressions" והן החשובות ביותר. אחת הסיבות לכך שהן כה חשובות להבנת שפת הגוף היא שהן יכולות לסתור לחלוטין את הרושם שהאדם מנסה ליצור על ידי מה שה  אומר.

 

על מה יכולה שפת הגוף להשפיע

אם אתם יזמים, בעלי עסק או עובדים עם קהל חשוב שתדעו לתקשר בשפת גוף נכונה.

  • זיהוי נכון והתאמה לשפת הגוף של האחר יכול ליצור או לשבור את התקשורת ביניכם וגם/או את העסקה.
  • מניעת סכסוך... אנו משתמשים בצורה מיוחדת של שפת גוף כאשר אנו כועסים או מוטרדים. על ידי למידה לזהות שפת גוף הגנתית ורמזים לא מילוליים של כעס, אתם יכולים לזהות מתי האדם השני מתחיל להתרגז לפני שהוא מסלים. רק תדמיינו כמה ויכוחים או הערות שליליות (בבית ובעבודה) אתם יכולים למנוע או להפסיק בזמן שהם עדיין בשלב ההתפתחות כאשר יש לכם את התובנה הנכונה לשפת הגוף.
  • שיפור הנוכחות שלכם על ידי למידת שפת גוף, אתם יכולים להעריך את כח הנוכחות שלכם ואיזה סוג של אותות אתם שולחים. איך אנשים אחרים תופסים אותכם. מה הם חושבים על היציבה שלכם.

כאשר אתם מתחילים ללמוד על שפת הגוף, אתם הופכים להיות הרבה יותר מודעים לגופכם, איך הידיים שלכם ממוקמות, מתי אתם מטים את הראש בשיחות ומה המשמעות של אותם הדברים.

נקודה חשובה נוספת היא שכאשר אתם יודעים איך שפת הגוף עובדת, אתם יכולים להשתמש בה כדי להפיק את התוצאות שאתם רוצים להגיע אליהם ולפתוח את עולמכם.

בזמן שיחות רגילות מתרחשים הרבה מאוד תנועות שאנו לא מודעים להם. תוך 30 דקות, אנשים יכולים לשלוח מעל 800 מסרים שהם אותות לא מילוליות. על ידי לימוד שפת הגוף, אתם תדעו לומר למוחכם באופן פעיל מה לחפש, ואתם תהיו מופתעים עד כמה תוכלו להבין. זה כמעט כמו לראות את העולם ב High Definition

באיזה חלקים מגופנו ובאיזה צורה מתבטאות התנועות היחודיות שאנו יכולים לזהות וללמוד מהם

נניח שתרצו להסתיר את רגשות הפחד שיש לכם כאשר אתם מדברים עם מישהו או כשאתם רוצים להרשים, אבל המשיכה הקטנה לאחור של השרירים סביב הפה שלכם, מראה בו בזמן שאתם בפאניקה. כשאתם עושים את תנועת העיוות, הסתכלו מה קורה למצח שלכם, במיוחד אנשים קירחים מכיוון שחוסר השיער מבליט את תנועת את המצח יותר.

אתם וודאי מרימים את הגבות שזה רמז נוסף לאי נוחות שאתם מרגישים. אנשים מראים את תנועות המיקרו האלה כשהם בפחד ולכן אם אתם לא רוצים להסגיר את רגשותיכם אתם צריכים לשלוט בתנועות האלו.

שפת גוף היא לא מדע מדוייק אבל יכולה לתת רמזים על מה שבאמת אנשים סביבנו מרגישים ולכן למידת שפת ומשמעותם של התנועות של הפנים, ידיים, רגליים, יציבה ןתזוזה יכולה לעזור ולהועיל בתקשורת בכל המצבים.