שיעורים פרטיים בתקופת המבחנים - איך עושים זאת נכון?

שיעורים פרטיים בתקופת המבחנים - איך עושים זאת נכון?
תקופת המבחנים בחלק מהמוסדות האקדמיים כבר החלה.
אצל הרבה סטודנטים מתעורר הצורך במורה פרטי דווקא בתקופה זו - אצל חלקם ההכנה למבחן מעלה הרבה מאוד פערים בחומר, חלקם שמו לב לקשיים גם במהלך הסמסטר אבל דחו לרגע האחרון. המשותף לכולם הוא תקופה קצרה מאוד ולחוצה, במהלכה צריך להשלים את החומר במרתון של שיעורים פרטיים.

במאמר זה אעבור על הטיפים למציאת מורה פרטי במהלך תקופת המבחנים והלמידה בשיעורים הפרטיים, בדגש על המאפניים המיוחדים של תקופת המבחנים מול תקופות אחרות בשנה.

 

מציאת מורה פרטי זמין

הרבה מאוד מורים פרטיים למקצועות אקדמיים הם סטודנטים בעצמם, וגם להם צפוי לחץ בתקופת המבחנים. כדאי למצוא מורה פרטי שכבר סיים לימודים או מורה במהלך תואר מתקדם. ברוב המקרים, מורים פרטיים שלומדים לתואר ראשון יתקשו לתת לכם שיעורים פרטיים בתדירות ובקשב הנדרש. כדאי לזכור שלא מדובר רק בזמינות להעביר את השיעור, אלא במענה לשאלות וקשיים שיעלו מהתרגולים שלכם בין השיעורים הפרטיים.

 

להתחיל את השיעורים הפרטיים כמה שיותר מוקדם

חשוב שהשיעור הראשון יהיה כמה שיותר מוקדם. כך תוכלו להבין האם המורה הפרטי מתאים לכם. סיבה נוספת היא שתקופת המבחנים גם ככה לחוצה, אז לא כדאי לדחות ממש לרגע האחרון. קחו בחשבון שלזמן המתוכנן של קיום השיעורים יש להוסיף מספיק זמן לתרגול, מה שמוביל אותי לטיפ הבא.

 

הכנת תוכנית עבודה

בקשו מהמורה הפרטי להכין לכם תוכנית עבודה. חשוב לבדוק שהתוכנית מתכנסת למועד המבחן.
לפני השיעור הראשון, מומלץ לעשות מעבר על כל הנושאים למבחן ולהעריך באיזה נושאים אתם הכי צריכים עזרה.
בשיעור הראשון, עברו עם המורה על כל הנושאים. לאחר מכן, קבעו מראש את השיעורים הפרטיים הדרושים לשם השלמת התוכנית.
תוכנית העבודה חייבת לכלול גם את המשימות בין השיעורים - חזרה עצמית שלכם על החומר, פתרון שאלות ותרגול.

 

להתחיל מהדברים הבסיסיים

הרבה מאוד נושאים נראים מסובכים ומאיימים - בטח בתקופת המבחנים שבה הלחץ גבוה יותר. הבנה של הדברים הבסיסיים ופתרון תרגילים פשוטים יחזקו את הבטחון שלכם ויגרמו לשד לא להראות מאיים כל כך.

יש לדרוש מהמורה לעשות מעבר זריז על הנושאים הבסיסיים בחומר - גם כדי לוודא שלא השארתם שום פער בסיסי שיקשה עליכם בהבנת הנושאים המורכבים יותר.

לדוגמא, אם אתם לוקחים שיעורים פרטיים בתכנות ומדעי המחשב בתקופת המבחנים, חשוב קודם לוודא שאתם מכירים את האלמנטים הבסיסיים בתכנות כמו משתנים, לולאות ונושאים בסיסיים נוספים, לפני מעבר לפתרון תוכניות מסובכות.

 

תרגול, תרגול ושוב תרגול

טיפ קריטי בחשיבותו להצלחה שלכם. במהלך השיעורים אתם תרגישו שאתם מבינים את החומר ואפילו תבינו את התרגילים והפתרונות שהמורה שלכם פותר. אל תשלו את עצמכם! אם לא תחזרו על החומר ולא תפתרו לבד את התרגילים והמטלות אתם לא תגיעו מוכנים למבחן!
הלמידה האמיתית מתבצעת בין השיעורים הפרטיים, כשהמורה הפרטי שלכם כבר לא בסביבה. אתם חייבים לתרגל כמה שיותר תרגילים ולעשות כמה שיותר מבחנים משנים קודמות.

 

ההמלצות הרגילות לבחירת מורה פרטי

בנוסף להמלצות היחודיות לתקופת המבחנים, יש אלמנטים כלליים נוספים שחשוב להקפיד עליהם בבחירת המורה הפרטי שלכם, לדוגמא:

ניסיון קודם בהכנת סטודנטים בקורס ובמוסד הלימודים שלכם.

המלצות של תלמידים קודמים.

טיפים נוספים והמלצות ניתן לקבל במאמר - איך לבחור מורה פרטי.

 

זהו להפעם, מקווה מאוד שעזרתי :)
המון בהצלחה בתקופת המבחנים!

רועי.