לימוד אנגלית למתחילים – איך עושים את זה?

ללמוד את השפה האנגלית זה ממש כמו ללמוד לרכב על אופניים: בהתחלה זה מפחיד ומאיים, אך בעת שמתמידים ולא מוותרים – מצליחים, נהנים ודוהרים קדימה! באופניים ישנם גלגלי עזר, ובתהליך של לימוד אנגלית? יש מורה פרטי! 

שוב ושוב נשאלת השאלה והיא איך מתחילים ללמוד אנגלית? התשובה אינה חד משמעית מסיבה פשוטה: אנגלית למתחילים יכולה להיות אנגלית המיועדת לילדים בכיתה א', לנערים שנרתעו עד כה מלמידת השפה ולעתים אלו אנשים מבוגרים ששברו את מחסומי את התודעה והחליטו ללמוד לראשונה בחייהם אנגלית. 

לימוד אנגלית למתחילים

לפניכם, 4 שיטות באמצעותן תוכלו להיחשף לשפה ולהבין בעצמכם כי הלמידה נעימה ומתגמלת. Are you ready? 

1.הפעילו את תוכנת ה-waze באנגלית

אתם הורים לילדים שמגלים סקרנות רבה בשפה האנגלית? כידוע, בבתי הספר היסודיים שיעורי האנגלית משתלבים במערכת השעות החל מכיתה ב'. עד אז, תוכלו אתם לחשוף את ילדיכם לשפה. אחת הדרכים  לעשות זאת היא עם תוכנת הווייז שנמצאת בשימושכם על בסיס יומי. 

מה עליכם לעשות? לשנות את הגדרות הניווט לאנגלית. המילים left, right, roundabout, exit יוטמעו בהדרגה ויעשירו את אוצר המילים של הילדים.

2.צפייה בסדרות ללא תרגום 

גם אתם מנצלים את סופי השבוע שלכם לצפיית בינג'? רגע לפני שאתם מתפתים לקרוא את הכתוביות של הסדרות, נסו בלי. אז נכון, תחילה יהיה לכם קשה מאד להבין את קו העלילה, אך ככל שתתמידו ותצפו בסדרה ללא כתוביות, תגלו בעצמכם שאתם יותר מבינים מלא מבינים. 

למי למידה באנגלית בשיטה זו מתאימה? לאלו שרמתם באנגלית בסיסית/בינונית. 
למי שיטה זו לא מתאימה? לילדים ולאנשים מבוגרים שטרם למדו אנגלית.

3.צפייה בסרטוני הדרכה ביוטיוב

דרך נוספת שדרכה תוכלו להיחשף לשפה האנגלית ולצאת נשכרים, היא באמצעות צפייה בתכנים ביוטיוב. ההמלצה אליכם היא לבחור בתכני הדרכה מעולם תוכן מוכר ואהוב, כך שתוכלו לתרגם את המילים הנאמרות באנגלית לעברית על בסיס ההקשר ההגיוני. לדוגמא: במידה ואתם עוסקים בקונדיטוריה או אם אתם בשלנים חובבים, צפו במתכונים באנגלית. 

עצם הצפייה בהכנת המתכון, תחשוף אתכם לאוצר מילים חדש. לדוגמא: baking powder, cake mix, egg yolk, salt, baking dish ועוד. מדובר על למידה חווייתית המתאימה גם לאלו מכם שרמת האנגלית שלהם נמוכה. 

4.שיחות יומיות על נושאי היום באנגלית

אתם מצליחים לקרוא אנגלית ולהבין את מה שאתם קוראים, אך מתקשים מאד בניהול שיח? שפשפשו את האנגלית שלכם באמצעות שיח יומי עם מכר/חבר/בן משפחה על נושאי היום. מדוע דווקא נושאי היום האקטואליים?
נגיעה במגוון רחב של נושאים = שיפור אוצר מילים מעולמות תוכן שונים
אינכם צריכים להשקיע זמן במחשבה על נושאי שיחה 
כבר נחשפתם אל הכותרות בעברית, מה שיכול להקל עליכם להבין את השיח באנגלית. לדוגמא: אתם בוחרים לדבר על השחיתות השלטונית בבלארוס, אך לא מכירים את המילה שחיתות באנגלית. השותף שלכם לשיחה ישתמש במילה corruption, ובעצמכם תצליחו להבין את המילה מההקשר בשיח. והנה לכם – מילה חדשה לאוצר המילים! 

5.מורה פרטי לאנגלית

לא משנה בני כמה אתם – שיעור פרטי אונליין באנגלית יכול להתאים גם לכם! מדובר על השיטה היעילה והמהירה ביותר עבור לימוד אנגלית למתחילים. השיעורים הפרטיים מתאימים גם לאלו מכם שמגדירים את הידע שלהם באנגלית "אפסי". כלומר, לא נדרש כל ידע קודם או אוצר מילים בסיסי. מתחילים, מתמידים ומדברים אנגלית. Good luck!


מאמרים דומים